AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çevirilmesini İstediğim Animeler

+9
edemirci44
cynthia
Exile Falcon
Unde®kaN
CHOBiTS
lantis
spartiate
Zax
Sercan
13 posters

Çevirilmesini İstediğim Animeler Empty Çevirilmesini İstediğim Animeler

Mesaj tarafından Sercan Ptsi 1 Eyl. - 5:30

Wrath of the Ninja ENG Movie

Dragon Ball Z Movie 12 ENG Movie

The Guyver - Bio-Booster Armor 01-26 v3 ENG Serisi

Altta Verdiğim linkte İngilizce alt yazıları mevcuttur.Sizden ricam ilk önce filmleri çevirin.guyver de güzel bir seri onu en son çevirirsiniz şimdiden teşekkürler.

http://rapidshare.com/files/141705153/Anime_Alt_Yaz__305_lar__305_.rar.html
Sercan
Sercan
Isınan üye
Isınan üye

Erkek Mesaj Sayısı : 106
Ruh Hali : Çevirilmesini İstediğim Animeler Pusuda10

Çevirilmesini İstediğim Animeler Empty Geri: Çevirilmesini İstediğim Animeler

Mesaj tarafından Zax Ptsi 1 Eyl. - 5:53

Heh Çevrilcek diye birsey yok kı..

Ama umarımkı sıtemızde sana yardımcı olucak bırılerı vardır.Isımlerının altından yazan cevırmen yazısı bosa olmasa gerek..

En son Zax tarafından Ptsi 1 Eyl. - 7:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 829
Ruh Hali : Çevirilmesini İstediğim Animeler Kustah10

http://kingsjoy.deviantart.com/

Mesaj tarafından spartiate Ptsi 1 Eyl. - 7:06

wrath of the ninja belkide ilk izlediğim anime movie'dir... zamanında video kasedi olarak bulup izlemiştim:) ancak şu andaki sıkışıklığımda ben sana yardımcı olamayacağım gibi...
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4388
Ruh Hali : Çevirilmesini İstediğim Animeler Eglenc10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından lantis Ptsi 1 Eyl. - 8:13

Sanırım guvyer divxplanette çeviriliyordu, dragon ball içinde yine aynı siteye bakabilirsin sanırım onunda altyazısı var. işte şu linklere bir bak
http://www.divxplanet.com/index.php?page=arama&arama=dragon%20ball&typ=&sayfa=1
http://www.divxplanet.com/sub/m/16662/Kyshoku-sk-Guyver.html

bende aynen spartie gibi yoğunum belki başka arkadaşlar sana yardımcı olabilirler
lantis
lantis
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 2029
Ruh Hali : Çevirilmesini İstediğim Animeler Bezgin10

http://anikeyf.com/

Mesaj tarafından CHOBiTS Ptsi 1 Eyl. - 8:22

Çevirilecek diye bişey yok sitede anket yapıyoruz 10 kadar begenilen ve cevirisi yapılmayan anielerden en cok oy alanı ceviriyoruz.Tabi işler boşalıpta herkes elindeki projeyi bitirdikten sonra.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : Çevirilmesini İstediğim Animeler Anlayi10

Mesaj tarafından Sercan Ptsi 1 Eyl. - 17:30

Dragon Ball Z Movie 12 ENG Movie bu film divx planette olmadığı için koymuştum

Wrath of the Ninja ENG Movie bu filmi izliyecem de türkçe alt yazısı olmadığı için izleyemiyorum.

Bunları yapmak yarım gününüzü alır.Lütfen en kısa zamanda yaparmısınız
Sercan
Sercan
Isınan üye
Isınan üye

Mesaj tarafından Unde®kaN Ptsi 1 Eyl. - 17:37

çok kolay değil!! Arkadaşlar çeviri işi gerçekten kolay değil! Düzgün bir film çevirisini yapmak günler alır. Ya ben 22 dakikalık bir bölüm çevireyim diye 2 gün uğraştım ve sadece yarısı bitti! Zaman isteyen iştir çeviri. Eğer gönüllü çıkarsa, zamanı varsa yapan çıkabilir...
Unde®kaN
Unde®kaN
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 659
Ruh Hali : Çevirilmesini İstediğim Animeler Psikop10

Mesaj tarafından Exile Falcon Ptsi 1 Eyl. - 18:07

20 dakikalık bir bölümün çevirisi benim için ortalama 4-5 saat arasında değişir.Eğer bu anime Code Geass gibiyse 1 gün bile sürebilir.Hem satır sayısı fazla hem de cümleler zordur.90 dakikalık bir filmde ortalama 1200-1600 arası satır bulunur.300 satırlık bir animeyi çevirmek 4-5 saat sürüyosa 1600 satırı bir hesapla Very Happy Bu çeviri bittikten sonra onu imla kontrolü çeviri kontrolü için anime 2-3 kere daha seğredilir.Yani kolay iş değil.Hiçbirimiz robot değilizki 16 saat durmaksızın çeviri yapalım sonra kontrol edelim.Bir film çevirisi için bana göre en az 3-4 gün harcanmalıdır.Sadece çevirisi için kontrol vs. saymıyorum.
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543
Ruh Hali : Çevirilmesini İstediğim Animeler Images12

http://www.chocobofansub.blogspot.com

Mesaj tarafından Sercan Ptsi 1 Eyl. - 20:22

Çevirisini kaba taslak yapılsada olur geri kalanını ben düzeltirim.Hem imla kuralları üzerinde durmak bence hiç önemli değil boşa zaman kaybı sayılır.Şahsen ben nokta virgül dışında kalanları siliyorum.
Sercan
Sercan
Isınan üye
Isınan üye

Mesaj tarafından cynthia Ptsi 1 Eyl. - 21:09

İmla çok önemli bence. Mesela animede her cümleye ! veya ... koyuyorlar İngilizcesi'nde, ben onları nokta yapıyorum. Ama imla önemli değil demek bence yanlıştır. Eğer Türkçe çeviri yapılıyorsa ve imlaya önem verilmiyorsa hiç yapılmasın.
cynthia
cynthia
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Kadın Mesaj Sayısı : 780
Ruh Hali : Çevirilmesini İstediğim Animeler Kaygil10

http://aluminia-fansub.blogspot.com/

Mesaj tarafından CHOBiTS Ptsi 1 Eyl. - 21:32

imla ve noktala bencede cok önemli bir işe başlarsam bunu severek yaparım.Seri tekrar tekrar izler imla ve yazıım hatalarını denetleriz.bir kaç kere yaptıgımız halde yinede bazı ufak yanlışlıklar olabiliyor.Bir izleyinin göremdigini başkası görebilir bakış acısı ve dikkat önemli bu durumdada.cevirmenlerin işlerinde en önemli zevki cevirdigi seriyi sevmesi bence.Eger severse cok kaliteli bir calışma yapabilir cok önemli bir durum olmadıkçada seri yarım bırakılmaz.pek çok anime ceviri çalışması var ama cogu bir kaç bölüm cevirip bırakıyorlar.Yarım bırakmaktansa hiç başlama.Ben sitede sevdigim bir animeyi ceviriyorum muhtemelen bu seneki ilk ve son cevirim olcak.Bitirmek öncelikli hedefim.Seini dedigin serilere başlayamam.Sevdigim türlerde degil ayrıca.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : Çevirilmesini İstediğim Animeler Anlayi10

Mesaj tarafından Zax Ptsi 1 Eyl. - 22:55

Heh demıstım demekten nefret edıyorum ama demıstım..
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 829
Ruh Hali : Çevirilmesini İstediğim Animeler Kustah10

http://kingsjoy.deviantart.com/

Mesaj tarafından edemirci44 Ptsi 1 Eyl. - 23:02

Arkadaşlar deginmişler.Sadece öneri alıyoruz.Bir kere zorlama diye birşey yok,çevirmenlerimizin hoşuna giden çevirmek istedikleri animeleri sizlerie sunuyoruz..Tabi kimi zaman dostlarımız başkalarının da görüşlerini alıyor..Zaten onun için açtık bu komuyu .Herkese sevgiler saygılar..
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Çevirilmesini İstediğim Animeler Defaul10

Mesaj tarafından Akuma_Blade Çarş. 3 Eyl. - 7:31

beyler lütfen zoraki ifadeler kullanmayalım "çevirin" gibi
işin tabir-i caizse hem mutfağında, hem servisinde, hem yazarkasasında hem de paspasında olan biri olarak söylüyorum : çok zor bir iş, yapılması gerektiği gibi yapıyorsanız...

Hele aramızdaki çoğu kişi çevirileri iş/okuldan arta kalan zamanında yapmak zorunda. E o zaman neden "çevirin" türü ifadeler kullanılıyor, anlayabilmiş değilim.
Akuma_Blade
Akuma_Blade
Moderator
Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 397

Mesaj tarafından gundamaster Çarş. 3 Eyl. - 9:20

Ben de Akuma ya katılıyorum açıkçası daha kibar bir dille bir istekde bulunulabilirdi.
Çevrilmesini istediğim animeler şeklinde değil de " Şu animeleri çevirebilmeniz mümkün mü?" gibi bir istek kulağa daha hoş gelirdi açıkçası.
gundamaster
gundamaster
Onursal üye

Erkek Mesaj Sayısı : 512
Ruh Hali : Çevirilmesini İstediğim Animeler Olgun10

Mesaj tarafından Kermbey Çarş. 3 Eyl. - 12:41

ben cümledeki noktalama işaretlerini aynen bırakıyorum bi tek virgül fln türkçesine çevirince ortadan kalkıyo o kadar....
Kermbey
Kermbey
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından Sercan Çarş. 3 Eyl. - 17:21

gundamaster demiş ki:Ben de Akuma ya katılıyorum açıkçası daha kibar bir dille bir istekde bulunulabilirdi.
Çevrilmesini istediğim animeler şeklinde değil de " Şu animeleri çevirebilmeniz mümkün mü?" gibi bir istek kulağa daha hoş gelirdi açıkçası.

Sadece konunun başlığına bakıp yorum yapmayın eğer içeriğine bakarsanız rica etmiş ve yapabilrmisiniz diye yazmışım

Sadce post kasamak için mesaj atmayınız
Sercan
Sercan
Isınan üye
Isınan üye

Mesaj tarafından gundamaster Çarş. 3 Eyl. - 17:35

Yapabilir misiniz dahi dememişsin de çevirirseniz teşekkürler demişsin. Kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum zaten. Sadece biraz daha esnek bir şekilde istemen uygun olur diye düşünmüştüm.
Benim post kasatığımı düşünüyorsun ama post kasacak olsam bu başlığa değilde post kastırılan bir sürü başlık var oralara mesaj atardım durmadan.
gundamaster
gundamaster
Onursal üye

Erkek Mesaj Sayısı : 512
Ruh Hali : Çevirilmesini İstediğim Animeler Olgun10

Mesaj tarafından edemirci44 Çarş. 3 Eyl. - 17:52

Arkadalar ricalarımızda biraz daha esnek olalım düşüncesine katılıyorum.Bizler, daha dogrusu çevirmen arkadaşlar ellerinden geleni imkanları ölçüsünde yapmaya çalışıyorlar.İnanki çeviri kolay birşey degil..Biryerde birisne çevri yaptırsanız sizden birşeyler alır ama bütün Türkiyedeki anime çeviren arkadaşar bu işte ellernden geleni yapmaya çalışıyorlar hatta yıpranıyorlar...Szilerin iyi niyetli oldugumnu biliyorum sizler gibi onlarda istiyor aa yeterli çevirmenimiz yok bide daha önce dedigim gibi fikir alıyoruz en sonucunda asıl karar vericiler çevirmenler.
Gunmaster arkadaşımız senden önce üye oldu senin gibi iyi niyetli isteseydi inanıyorum mesajlarda birçok kişinin önüne geçerdi.Sadece anime konusunda konuşuyor.

İnanınki ben de bugünlerde gerginim sitemizde biraz daha anlayış istiyorum birbirimizi kırmadan bütün iyi niyetimizle güzel paylaşımlar koyalım.Herkese sevgiler saygılar.
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Çevirilmesini İstediğim Animeler Defaul10

Mesaj tarafından Sercan Salı 9 Eyl. - 5:23

Sercan demiş ki:Wrath of the Ninja ENG Movie

Dragon Ball Z Movie 12 ENG Movie

The Guyver - Bio-Booster Armor 01-26 v3 ENG Serisi

Altta Verdiğim linkte İngilizce alt yazıları mevcuttur.Sizden ricam ilk önce filmleri çevirebilirmisiniz.
http://rapidshare.com/files/141705153/Anime_Alt_Yaz__305_lar__305_.rar.html
Sercan
Sercan
Isınan üye
Isınan üye

Mesaj tarafından Susano'o Salı 9 Eyl. - 11:02

Sercan demiş ki:Çevirisini kaba taslak yapılsada olur geri kalanını ben düzeltirim.Hem imla kuralları üzerinde durmak bence hiç önemli değil boşa zaman kaybı sayılır.Şahsen ben nokta virgül dışında kalanları siliyorum.

kaba taslak olsun, hemen olsun, diyosan eğer, bu işi yapan programlar var, çevirmen programlar yani. internette biraz araştır sana ingilizceden istediğini balık türkçesine çevirir, hatta paralı olanlardan alırsan daha iyi bi türkçeye de çevirebilir. ayrıca internette çeviri işini para karşılığı yapan yerler de var,
istersen onlarla bi görüş, yarım günde bi film için kaç para isterler
bilemiyorum tabii. bunlar sana sunabileceğim öneriler tabii sadece.

Wrath of the Ninja ENG Movie, Dragon Ball Z Movie 12 ENG Movie, ve The Guyver - Bio-Booster Armor 01-26 v3 ENG serisini istemişsin. ben bunlardan bi tek dragon ballzu biliyorum. hani çevireyim desem hiç alakam olmayan bişeyi çevirmiş olacağım.

ayrıca şunu da belirtmek istiyorum. burada çeviri yapan insanlar kişisel talep üzerine çeviri yapmadığı gibi, bu işten para da kazanmıyor. senin anlayacağın bu işi boş zamanlarımızda daha fazla insan animelerle tanışabilsin, tadına varabilsin diye, yani bir başka deyişle hayrına yapıyor ve de zevk alarak yapıyor. şimdi amaç bu iken, şahsi talepler doğal olarak ikinci plana düşer.

istediğin çevirileri burada yaptıramazsın da demiyorum. sadece bununla ilgilenen ve elinde hazır bir projesi olmayan birisinin denk gelmesi lazım.

son olarak söylemeden edemeyeceğim bir şey daha. ben hayatımda hiçbir işi yarım yamalak, kalitesiz, eksik yapmaktan hoşlanmam. yeri gelir bir satır için tüm internette araştırma yaparım, tanıdıklarıma sorarım, onlarca kitap karıştırırım. benim yaptığım iş sadece çeviriden ibaret de değil. izleyiciye yabancı olduğu kültür üzerine bilgi vermeye de çalışırım. çünkü bu seyir zevkini daha yoğun bir hale sokar. bunu neden yaptığımı sorarsan çok basit bir örnekle açıklayayım. benim ilk izlediğim anime film, samurai x, trust and betrayal'dır. 1864 yılında, japonya'da shogun'a karşı yapılan bir ayaklanma döneminde geçiyor. ben bunu izlerken zaten japon tarihine önceden de ilgili olduğum için olan bitenleri, ismi geçen kişileri, hatta mibu no ookami, yada shinsen-gumi ismiyle tanınan shogun'un son elit asker taburu hakkında taburdaki bölük komutanları ve kenjutsu eğitmenlerinin isimlerine kadar bildiğim için benim için mükemmel bir keyif olmuştu izlemek. şimdi hiçbişey bilmeden izleyen birisi için iki grup arasında bir takım çatışmalardan ibaret kalır. burada iş fansub'cıya düşer. dersine önceden iyi çalışırsa, izleyicinin alacağı keyif katbekat artacaktır. fazla uzatmadan özetleyecek olursam, senin talep ettiğin üzere kaba taslak bir çeviri yapacağıma hiç yapmam çok daha iyi. para verseler de yapmam. bu benim şahsi, hayatımın heryerinde geçerli olan bir prensibim. diğer arkadaşlar ne düşünür bilemem.
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1649
Ruh Hali : Çevirilmesini İstediğim Animeler Relax10

- Similar topics