AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı?

+15
eczmeltem
dombilibili
bLue-Dragon
kouta
RoMe
digigirl
lantis
Unde®kaN
savage garden
Seifukusha
ozman
cynthia
Hitokiri
rockchu
edemirci44
19 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı?

İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Vote_lcap78%İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Vote_rcap 78% 
[ 31 ]
İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Vote_lcap22%İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Vote_rcap 22% 
[ 9 ]

Toplam Oylar : 40

İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Empty İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı?

Mesaj tarafından edemirci44 Cuma 12 Ara. - 19:56

Selam arkadaşlar bundaki amacımız çeviri gruplarına ve fansub gruplarına faydalı olmak.Elinizdeki mkv ogm codecli animlerden söktügünüz alt yazıları yada başka sitelerde buldugunuz alt yazıları toplayalım ne dersiniz.Sizlerde bu işlere katılırsanız asıl çevirlerin gelecegini düşünüyorum.
Bu işin içindeyseniz bu takımın içindeyseniz büyük küçük demeden yardımcı olalım.
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Defaul10

İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Empty Geri: İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı?

Mesaj tarafından rockchu Cuma 12 Ara. - 20:00

Bu işi yapan yabancı siteler zaten var bence gerek yok.
rockchu
rockchu
Anitoryum Fansub
Anitoryum Fansub

Erkek Mesaj Sayısı : 809

İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Empty Geri: İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı?

Mesaj tarafından edemirci44 Cuma 12 Ara. - 20:06

Ya bu şekilde yapalım yada bu sitelerin oldugu bir topic açalım hadi Selman bekliyorum Very Happy
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Mesaj tarafından Hitokiri Cuma 12 Ara. - 20:18

Geçen konuştuğumuz anime fansub database sitesi vb bir site olursa o zaman gerekli olur.Şuan için gerek yok.Zaten çeviri yapmak isteyenlerde altyazıları bulabileceklerdir.Bulamazlarsa yazsınlar zaten herkes yardımcı olur.
Hitokiri
Hitokiri
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 762
Ruh Hali : İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Kimses10

http://www.turkfansub.com

Mesaj tarafından cynthia Cuma 12 Ara. - 20:53

Hitokiri'ye katılıyorum. Böyle bir şeye gerek yok. İsteyene yardımcı oluyorlar zaten. Smile
cynthia
cynthia
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Kadın Mesaj Sayısı : 780
Ruh Hali : İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Kaygil10

http://aluminia-fansub.blogspot.com/

Mesaj tarafından ozman Cuma 12 Ara. - 20:55

burası açık kalsın istediğim çevireceğim bir altyazıyı benzer topik animeupta buldum...yardımınızı esirgemezseniz umarım...
ozman
Süper Animeci
Süper Animeci

Ruh Hali : İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Delibo10

Mesaj tarafından Seifukusha C.tesi 13 Ara. - 8:59

Bence çok yerinde olur. Elimizdeki İngilizce altyazıları koyarız. Ben raw anime bölümü açmıştım. Rağbet çok olmadı ama kimilerinin işine yarar. https://animemangantr.yetkin-forum.com/anime-download-f9/fansub-cylar-icin-raw-animeler-t1798.htm adresinden girip bakabilirsiniz. Bir de ingilizce altyazı başlığı açalım, bu site kendine yeter haline gelir. Yani arayan, aradığını burada bulur anlamında.
Seifukusha
Seifukusha
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1870
Ruh Hali : İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Centil10

http://bounanimemanga.wordpress.com/

Mesaj tarafından savage garden C.tesi 13 Ara. - 10:03

Bence de açılmalı - mesela ben altyazı bulma özürlüyüm XD
savage garden
savage garden
Moderator
Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 2315
Ruh Hali : İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Karizm10

http://chocobomanga.blogspot.com/

Mesaj tarafından Unde®kaN C.tesi 13 Ara. - 12:09

aynen bende özürlüyüm o konuda ya... Gerçi daha çok mkv'den çıkartıyorum ama mkv bulunamayınca kötü yani Very Happy:D
Unde®kaN
Unde®kaN
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 659
Ruh Hali : İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Psikop10

Mesaj tarafından lantis C.tesi 13 Ara. - 12:24

açılması faydalı olur bence
lantis
lantis
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 2029
Ruh Hali : İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Bezgin10

http://anikeyf.com/

Mesaj tarafından digigirl Ptsi 15 Ara. - 17:28

yaff biraz alakasız olur ama türkce altyasısı olmayan animeler için fena olmas Very Happy
digigirl
digigirl
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 459
Ruh Hali : İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Psikop10

Mesaj tarafından RoMe Çarş. 24 Ara. - 17:00

Ne amaçla böyle bir şey düşündün, bu tür ihtiyaçları karşılayan bir çok site mevcut zaten.
RoMe
RoMe
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 1523
Ruh Hali : İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Huysuz10

Mesaj tarafından edemirci44 Çarş. 24 Ara. - 17:12

Kolayca alt yazıları elde etmek için evet bu konuda siteler var ama yetersiz oldugunu düşünüyorum divxplanette bile ancak çevirmek için konuluyor yetersiz, rus siteleri de sekron için kullanabiliyor bir iki sitede var hepsini vermiyor ispanyolca filan.İşin açıkçası diğer arkadaşların da forum sitemize çeşitli konularda katkısını istiyorum.En azından ilerde indirilebilecek softsub lardan alt yazıları alarak ilerde gerçekleşecek çalışmalarda başlangıç olur (belkide ilerde bu alt yazıları çevirmek istiyen arkadaşlar alt yazıyı bulamıyacak sitemiz de bulunması hoş olabilir) Ayrıca farklı gruplarda var elde ne kadar bir animeye ait farklı grupların alt yazısı olursa çalışmalar daha başarılı olabilir.
Zaten görüş alıyoruz,duruma göre,tepkiye göre davranmayı düşünüyorum.
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Mesaj tarafından RoMe Perş. 25 Ara. - 10:58

Aynı animenin farklı gruplara göre altyazılarının toplanabilmesi oldukça gerekli bir şey bence, ama şöyle yapılabilir, sitenin fansub ve çeviri yardım kısmında çeviri yapmak isteyenlerin altyazı istemek için duyuru yapabileceği bir bölüm açarız, duyuru açılınca elinde farklı fansub gruplarının yazıları olan forum üyeleri o duyurunun altına cevap olarak altyazıları yüklerlerse faydalı bir iş yapılmış olur diye düşünüyorum.
RoMe
RoMe
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 1523
Ruh Hali : İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Huysuz10

Mesaj tarafından kouta Ptsi 5 Ocak - 13:06

iyi olur boyle bırsey bu ben dual yapmaya calısıyorum arsıvımı genellıkle.bazen raw ındırıyorum ıngılızce altyazı bulmakta zorlanıyorum
kouta
Isınan üye
Isınan üye

Mesaj tarafından bLue-Dragon Ptsi 5 Ocak - 14:05

beyazm demiş ki:Aynı animenin farklı gruplara göre altyazılarının toplanabilmesi oldukça gerekli bir şey bence, ama şöyle yapılabilir, sitenin fansub ve çeviri yardım kısmında çeviri yapmak isteyenlerin altyazı istemek için duyuru yapabileceği bir bölüm açarız, duyuru açılınca elinde farklı fansub gruplarının yazıları olan forum üyeleri o duyurunun altına cevap olarak altyazıları yüklerlerse faydalı bir iş yapılmış olur diye düşünüyorum.

aynen bende sana katılıyorum beyaz aynen böyle olsun düşünseneze ben bişi çeircem 13 bölümlük 13 bölüm mkv indirip altyazı sökmek yerine elinde ltyazı olan arkadaşlar verse bencede daha güzel bir yöntem olur..
bLue-Dragon
bLue-Dragon
Encoder

Erkek Mesaj Sayısı : 1946
Ruh Hali : İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Olgun10

Mesaj tarafından cynthia Ptsi 5 Ocak - 15:56

Pek fazla kullanılmayan bir sürü kategori/forum varken gereksiz bence, ilk sayfadaki mesajıma da ek yorum olsun.
cynthia
cynthia
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Kadın Mesaj Sayısı : 780
Ruh Hali : İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Kaygil10

http://aluminia-fansub.blogspot.com/

Mesaj tarafından dombilibili Salı 6 Ocak - 14:05

beyazm demiş ki:Aynı animenin farklı gruplara göre altyazılarının toplanabilmesi oldukça gerekli bir şey bence, ama şöyle yapılabilir, sitenin fansub ve çeviri yardım kısmında çeviri yapmak isteyenlerin altyazı istemek için duyuru yapabileceği bir bölüm açarız, duyuru açılınca elinde farklı fansub gruplarının yazıları olan forum üyeleri o duyurunun altına cevap olarak altyazıları yüklerlerse faydalı bir iş yapılmış olur diye düşünüyorum.

bencede en mantıklısı bu tarz bir istek başlığı açmak oraya çeviri yapmak isteyenler bulamadığı altyazıları yazar eğer elinde olan varsa veya indirilebilecek yer bilen o zaman yardımcı olur
dombilibili
dombilibili
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 61
Ruh Hali : İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Yoksu611

Mesaj tarafından eczmeltem Salı 10 Şub. - 9:54

Bence kesinlikle açılmalı.Benim gibi deneyimi ve teknolojik altyapısı eksik insanlara çeviride yardımcı olur. Ayıptır söylemesi şimdiye kadar altyazı programı bile kullanmadan çeviri yaptım. eskisini sil yenisini yaz hesabı kalitesi tartışılır ama bence anime çevirilerini hızlandıracak bir aktivite olduğunu düşünüyorum.Hıı olacaksa güzel çeviri olsun diyorsanız o başka.
eczmeltem
eczmeltem
Çevirmen
Çevirmen

Kadın Mesaj Sayısı : 227
Ruh Hali : İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Uykusu10

Mesaj tarafından edemirci44 Salı 10 Şub. - 10:47

Bence kesinlikle açılmalı.Benim gibi deneyimi ve teknolojik altyapısı eksik insanlara çeviride yardımcı olur. Ayıptır söylemesi şimdiye kadar altyazı programı bile kullanmadan çeviri yaptım. eskisini sil yenisini yaz hesabı kalitesi tartışılır ama bence anime çevirilerini hızlandıracak bir aktivite olduğunu düşünüyorum.Hıı olacaksa güzel çeviri olsun diyorsanız o başka

50 mb civarı anime ing alt yazı var.Bakalım istege göre koyarız.Aslında göz önünde bulunması,çeviri yapmayı düşünenen arkadaşların istegini artırabilir.Dedigin gibi bu işlerle uğraşmayı sevmiyen nasıl bulabilecegini bilmeyen akadaşlarımız var.Bakalım görelim sonuca göre karar verelim.
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Mesaj tarafından ozman Salı 10 Şub. - 10:53

bedi bartender ın altyazısı varmı?
ozman
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından edemirci44 Salı 10 Şub. - 11:09

üzgünüm zanedersem ispanyolcası var ama oda 3 bölüm yani 8 bölüm yok.
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Mesaj tarafından spartiate Salı 10 Şub. - 11:45

bende zamanında rusçasını bulmuştum, ingilizce yok ne yazıkki...
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4388
Ruh Hali : İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Eglenc10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından ozman Salı 10 Şub. - 15:40

bir ara bir arkadaş hard sub tan sökmenin bir yolu var dedi.ama unuttum .ney se sağolun.
ozman
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından FoRZa C.tesi 21 Şub. - 18:28

Bencede açılsın çünkü gömülü olanları çıkarmak zaman alıyor( ne kadar olursa olsun).Bu şekilde olursa herkes cok kolay bir şekilde bulabilecek..Paylaşım yapmak isteyen arkadaşlar içinde iyi olur x)
FoRZa
FoRZa
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 207
Ruh Hali : İngilizce alt yazı katagorisi açalım mı? Acili10

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics