AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İsrail MArkaları

+6
Unde®kaN
Seifukusha
FindaSoul4$ale
kazasker
Rendan
resurgam
10 posters

İsrail MArkaları Empty İsrail Markaları

Mesaj tarafından resurgam Cuma 16 Ocak - 14:13

O kadar çok marka sayılıyor ki İsrail malı diye artık hiçbir şeyi alamaz hale geliyoruz. Tüketiciler birliğinin hazırladığı bir liste var, gerçek markaları buradan görebilirsiniz. Metinde şöyle yazıyor;

"Tüketiciler Birliği tarafından yapılan araştırmalar ile İsrail, ABD. ve İngiliz milliyetine sahip veya bu ülkelerdeki firmalarla iş ortaklığı ve işbirliği içinde olan firmalar, bu ülkelerin simgesi haline gelmiş dünyaca bilinen markalar veya açıkça silahlı kuvvetlere fon aktardıklarını açıklamış olan firmalar tespit edilmiştir. Tespitlere ilişkin araştırmalar devam ettirilmekte olup boykot listesi sürekli olarak güncellenecektir.

Kamuoyundan beklentimiz, olası yanlışlıklara meydan verilmemesi bakımından Tüketiciler Birliği tarafından oluşturulan ve açıklanan listeye itibar etmeleri ve bu listede yer alan ürünleri boykot etmeleridir."

İlk aşamada;

-Frito Lay firmasına ait: Lay's, Doritos, Cheetos, Ruffles (cips)

-Danone firmasına ait; Hayat Su, Evian Su (içecek), -Danette, Danino, Danone, Activa (meyveli yoğurt, yoğurt),

-Elite Cafe,

-Unilever firmasına ait: Becel, Flora (margarin), Lipton (içecek), Calve, Knorr (hazır gıda), Algida, Magnum, Carte D'or (dondurma), Axe, Rexona, Signal, Dove, Lux, Omo, Vim, Cif, Domestos (kozmetik ve temizlik)

-Philip Morris firmasına ait: Marlboro, L&M, Chesterfield, Parliament, Virginia Slims, Lark, Muratti (sigara),

-British American Tabocco firmasına ait: Dunhill, Kent, Pall Mall, Viceroy, Lucky Strike (sigara)

-Coca Cola firmasına ait: Cappy, Coca Cola, Fanta, Sprite, Nestea, Turkuaz, Schweppes, Damla Su, Doğadan, Sen-Sun (içecek)

-Pepsi Cola firmasına ait: Tamek, Pepsi Cola, Yedigün, 7Up, Fruko, Aquafina

-Starbucks kafe zinciri

-Johnsons&Johnsons firması

-Mc Donald's (fast food),

-Burger King (fast food),

-Kentucky Fried Chicken (KFC) (fast food)
-Nestle Markalı ürünler=Nescafe, çikolataları, Kitkat, Popcorn’ları, Corn flakesleri, Erikli su, Nestle su vs. olarak belirlenen firma ve markaları boykot kapsamına alıyoruz.

resurgam
resurgam
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 382
Ruh Hali : İsrail MArkaları Nerdey10

http://aniase.3forum.biz/forum.htm

İsrail MArkaları Empty Geri: İsrail MArkaları

Mesaj tarafından Rendan Cuma 16 Ocak - 14:27

Bu markaların hepsi İsrail, İngiltere ve Amerika'nın simgesi haline gelmişse bu dünyadada hiç mi başka marka üretilmiyor. Neredeyse bütün markalar sıralanmış ve sadece 3 ülkenin simgesi olduğu söyleniyor. Ne kadar doğrudur tartışılır. Doğru olsa bile bu boykotun gerçekçi olmadığını düşünüyorum. İnternet, Tv vs. gibi yayın aracılığıyla boykot sloganları atılıyor. Ama yine de herkes bu markaları kullanıyor. Kimse şimdi çıkıp da "ben şu listedekilerin hiçbirisini kullanmıyorum" diyip hem kendini hem de çevresindekileri kandırmaya teşebbüs etmesin.
Rendan
Rendan
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 299
Ruh Hali : İsrail MArkaları Eglenc10

http://www.nintendocu.com

Mesaj tarafından resurgam Cuma 16 Ocak - 14:32

zaten böyle biri muhtemelen yoktur. Ama öğrenildiğine göre dikkat edilse iyi olur diye düşünüyorum. Artık hangi ülkelerin markalarıdır, tüketici birliği bu şekilde araştırmış ama eksik de olabilir. Zaten zamanla güncelleneceği söyleniyor. Önemli olan haberi vermekti, artık alan alır almayan almaz, tüketici birliği yapmış yapması gerekeni. ben de bilinsin diye buraya yazayım dedim...
resurgam
resurgam
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından kazasker C.tesi 17 Ocak - 10:41

Bu malları herkesin kullandığını bu kadar emin nasıl söyleyebilirsin? Evet, yukarıda bahsedilmekte olan ürünlerin hiçbirini kullanmıyorum. Sadece doritos cips yerdim ki cips yemeyeli de aylar oluyor zaten. Bundan sonrada yemeyeceğim.

Kendiniz yapamıyorsanız, başkalarının da yapamadığını sanmayın.
kazasker
kazasker
Onursal üye

Erkek Mesaj Sayısı : 41
Ruh Hali : İsrail MArkaları Images12

http://kazasker.site50.net

Mesaj tarafından FindaSoul4$ale C.tesi 17 Ocak - 10:51

Bu markaları kullanmamak konusunda sorunum olmamasına rağmen şu dünyanın içinde bulunduğu kapitalist ve yer yer liberal ekonomik düzeninde bu şirketlerin başlarındaki adamların paralarını İsrail'e falana filana akıtmak isteyeceklerini hiç sanmıyorum.Devlet gayet de kendi kaynağı kendi buluyor..
FindaSoul4$ale
FindaSoul4$ale
Isınan üye
Isınan üye

Kadın Mesaj Sayısı : 131
Ruh Hali : İsrail MArkaları Uykusu10

http://findasoul4sale.blogspot.com

Mesaj tarafından Seifukusha C.tesi 17 Ocak - 10:56

Rendan, haklı olabilirsin. Sonuçta bilinçsiz insanlar da çok.
Koltuğunun altına müstehcen gazeteyi alıp camiye gidenler de vardır ama, şu an Filistinde yaşanan durumu da hepimiz biliyoruz. Aynı şeyleri Türkiye için bir an düşünelim: İsrail bizi bombalıyor. Amerika habire İsraile silah, bomba takviyesi yapıyor. Adını sanını duymadığın bombalar senin üzerinde deneniyor. Okullar camiler vuruluyor. Ambulanslar, hastaneler bombalanıyor. Sen "daha ben ne diyim? Halimizi dünya görmüyor mu? Neden kimse engel olmuyor? Neden kimse bir şey yapmıyor?" diyorsun.

Üzerine kısırlaştırıcı bombalar atılıyor. Bilhassa çocuklar katlediliyor.

Böyle bir durumda, illa ki diğer Müslüman ülkelerden bir şeyler beklersin. İşin siyaset kısmında sen ben bir şey yapamayız ama, o kadar İsrail-Amerikan ürünü satın alıyoruz ki, bunlara aktardığımız kaynağı çok kimse kıssa, en azından ekonomik açıdan vurgun yerler.

"Kimse doğru düzgün boykokt uygulamıyor, benim boykot etmem farketmeyeceği için ben bu ürünleri almaya devam ederim" diye zaten düşünmezsin, biliyorum ama hepimiz birbirimize destek olmalıyız. Boykotu bilinçli insan yapar.
Seifukusha
Seifukusha
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1870
Ruh Hali : İsrail MArkaları Centil10

http://bounanimemanga.wordpress.com/

Mesaj tarafından resurgam C.tesi 17 Ocak - 11:26

kazasker demiş ki:Bu malları herkesin kullandığını bu kadar emin nasıl söyleyebilirsin? Evet, yukarıda bahsedilmekte olan ürünlerin hiçbirini kullanmıyorum. Sadece doritos cips yerdim ki cips yemeyeli de aylar oluyor zaten. Bundan sonrada yemeyeceğim.

Kendiniz yapamıyorsanız, başkalarının da yapamadığını sanmayın.

aa yok yok yanlış anlaşıldı herhalde benim dediğim, tabii ki ben de almıyorum. Ama benim demek istediğim bilmeden almaktı. Yani markanın israil e ya da siyonist ülkelere ait olduğunu bilmeden almış olanlar vardır tabii ki. Mesela ben fritolayın alınmaması gereken markalardan olduuğnu bilmiyordum, öğrendim artık almıyorum, o şekilde yani. Yoksa kendini kontrol edememe gibi bir şeyden bahsetmiyorum.

Seifukusha ya da katılıyorum. Kimse dikkat etmiyor diye biz de dikkat etmezsek zaten bir sonuca varılmaz. Hiç olmazsa bu bizim sorumluluğumuz. Yanlış anlama Rendan tabii ki senni için söylemiyorum.

En son resurgam tarafından C.tesi 17 Ocak - 11:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
resurgam
resurgam
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Seifukusha C.tesi 17 Ocak - 11:28

resurgam, kazasker zaten Rendan'a söyledi onu anladığım kadarıyla. Sana demedi yani.
Seifukusha
Seifukusha
Çevirmen
Çevirmen

Mesaj tarafından Rendan C.tesi 17 Ocak - 12:01

Evet bana söyledi Smile
Rendan
Rendan
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 299
Ruh Hali : İsrail MArkaları Eglenc10

http://www.nintendocu.com

Mesaj tarafından Unde®kaN C.tesi 17 Ocak - 14:57

ya bende önceden alırdım bu markalardan... Hepsinden değil ama mcdonalds falan işte... Ama şu aralar ne mcdonalşds'a uğruyorum nede KFC'ye... Kolayı zaten içmiyordum yani elimden geldiğince bildiğim kadarıyla kullanmamaya çalışıyorum... Arkadaşlarada kullandırtmamaya çalışıyorum ama olmuyor... :/
Unde®kaN
Unde®kaN
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 659
Ruh Hali : İsrail MArkaları Psikop10

Mesaj tarafından Seifukusha C.tesi 17 Ocak - 19:33

Helal olsun Arıkan. Arkadaşlarına ısrarda devam et bence.

Kolanın böcekten yapıldığını söylersen belki bırakırlar. Ben de öyle öğrendim. Şuraya bir bak istersen:

http://www.tuningturkey.com/forum/showthread.php?s=e812d3750c0ff46040e386dd3fc99241&t=43532
Seifukusha
Seifukusha
Çevirmen
Çevirmen

Mesaj tarafından FindaSoul4$ale C.tesi 17 Ocak - 19:41

Kolanın içindeki bağımlılık yapıcı maddeler yüzünden hep ..
Bu savaş konusunda umut verici gelişmeler yaşanmıyor da değil bu arada, İsrail medyasında konuya tepki gelmeye başladı.Fakat olayı bilincinde olduklarını sanmadığım için devletleri bir şekilde bu durumu kendi militarizmlerini körüklemek için "iyi bahanelerle" örtüp vatandaşlarının hiç vicdan azabı çekmesine izin vermeyecektir..
FindaSoul4$ale
FindaSoul4$ale
Isınan üye
Isınan üye

Kadın Mesaj Sayısı : 131
Ruh Hali : İsrail MArkaları Uykusu10

http://findasoul4sale.blogspot.com

Mesaj tarafından resurgam Paz 18 Ocak - 10:42

daha önce de dediğim gibi, inşallah kısa zamanda kahrolurlar. Artık bu işkence çok uzun sürdü, içimiz yanıyor burada.
resurgam
resurgam
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından semaa82 Perş. 29 Ocak - 0:01

merhaba
ben bir anneyim ve hergün ölen ve yaralanan anne ve çocukları gördükçe kahroluyorum. kendimi onların yerine koymaya çalışıyorum ve açıkçası düşünmek bile istemiyorum.birgün bizim başımıza gelmiyeceği ne malum. hayatta en acı şey bence çocuğun can verirken ona bakmak ve bişey yapamamaktır heralde.bende bu listedeki çoğu ürünü kullanıyordum ama artık almıyorum ve almıyacağım. o çocuklara bi kurşunda ben atmıyacağım. herkesin bu konuda duyarlı olacağını umuyorum.
semaa82

Mesaj tarafından Mss. Pretty Queen Perş. 29 Ocak - 19:48

Rendan demiş ki:Bu markaların hepsi İsrail, İngiltere ve Amerika'nın simgesi haline gelmişse bu dünyadada hiç mi başka marka üretilmiyor. Neredeyse bütün markalar sıralanmış ve sadece 3 ülkenin simgesi olduğu söyleniyor. Ne kadar doğrudur tartışılır. Doğru olsa bile bu boykotun gerçekçi olmadığını düşünüyorum. İnternet, Tv vs. gibi yayın aracılığıyla boykot sloganları atılıyor. Ama yine de herkes bu markaları kullanıyor. Kimse şimdi çıkıp da "ben şu listedekilerin hiçbirisini kullanmıyorum" diyip hem kendini hem de çevresindekileri kandırmaya teşebbüs etmesin.

"Ben şu listedekilerin hiçbirisini kullanmıyorum". Çok da zor bir şey değil. "Helal gıda" meselesi yüzünden dışarıdan ekmek dahi alamıyoruz. Merak edenler google dan araştırabilirler. Ama şunu söyleyebilirim pastaneden çıkmayan ben şu anda dışarıdan ağzıma lokma almıyorum. Canım pasta bile çekmiyor. Demek istediğim şu, boykotu boğazınız için yapamayız diyorsanız düşündüğünüz kadar zor değil. Kararınızı verdikten sonra cips kokuları vs vız geliyor insana.
Dişmacunu vs için de alternatif yollar var... Ama bu çok teferruatlı bir konu.

Ayrıca bu konuda gerek imzalarıyla üyeler, gerekse forum yönetiminin tutumu gerçekten çok hoşuma gitti. Bunun için teşekkür ederim =)

Müslümanlar olarak doğru düzgün bir şey beceremiyoruz en azından insan olarak az buçuk birşeyler yapmaya çalışalım. İki gün sonra, hatta yedikten neredeyse hemen sonra tadını unutacağınız hamburger mi, yoksa açlıktan yaprak yiyen filistinliler mi?
Mss. Pretty Queen
Mss. Pretty Queen
Aktif üye
Aktif üye

Ruh Hali : İsrail MArkaları Psikop10

Mesaj tarafından Shiniko Perş. 29 Ocak - 20:51

Tek söyleyebileceğim bu konuda gönlümün ferah olduğu. Kimi desteklemem gerektiğini biliyorum ya, o bana yeter. Hangi markaları boykot edip hangilerini evime alacağımı ilerleyen zamanlarda kesin bir şekilde düşüneceğim. Ama şimdilik önemli olan tek şey şu kola ve cips alışkanlığımı bırakabilmek.
Shiniko
Shiniko
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 359
Ruh Hali : İsrail MArkaları Cilgin10

Mesaj tarafından emin43 C.tesi 26 Tem. - 20:54

resurgam demiş ki:O kadar çok marka sayılıyor ki İsrail malı diye artık hiçbir şeyi alamaz hale geliyoruz. Tüketiciler birliğinin hazırladığı bir liste var, gerçek markaları buradan görebilirsiniz. Metinde şöyle yazıyor;

"Tüketiciler Birliği tarafından yapılan araştırmalar ile İsrail, ABD. ve İngiliz milliyetine sahip veya bu ülkelerdeki firmalarla iş ortaklığı ve işbirliği içinde olan firmalar, bu ülkelerin simgesi haline gelmiş dünyaca bilinen markalar veya açıkça silahlı kuvvetlere fon aktardıklarını açıklamış olan firmalar tespit edilmiştir. Tespitlere ilişkin araştırmalar devam ettirilmekte olup boykot listesi sürekli olarak güncellenecektir.

Kamuoyundan beklentimiz, olası yanlışlıklara meydan verilmemesi bakımından Tüketiciler Birliği tarafından oluşturulan ve açıklanan listeye itibar etmeleri ve bu listede yer alan ürünleri boykot etmeleridir."

İlk aşamada;

-Frito Lay firmasına ait: Lay's, Doritos, Cheetos, Ruffles (cips)

-Danone firmasına ait; Hayat Su, Evian Su (içecek), -Danette, Danino, Danone, Activa (meyveli yoğurt, yoğurt),

-Elite Cafe,

-Unilever firmasına ait: Becel, Flora (margarin), Lipton (içecek), Calve, Knorr (hazır gıda), Algida, Magnum, Carte D'or (dondurma), Axe, Rexona, Signal, Dove, Lux, Omo, Vim, Cif, Domestos (kozmetik ve temizlik)

-Philip Morris firmasına ait: Marlboro, L&M, Chesterfield, Parliament, Virginia Slims, Lark, Muratti (sigara),

-British American Tabocco firmasına ait: Dunhill, Kent, Pall Mall, Viceroy, Lucky Strike (sigara)

-Coca Cola firmasına ait: Cappy, Coca Cola, Fanta, Sprite, Nestea, Turkuaz, Schweppes, Damla Su, Doğadan, Sen-Sun (içecek)

-Pepsi Cola firmasına ait: Tamek, Pepsi Cola, Yedigün, 7Up, Fruko, Aquafina

-Starbucks kafe zinciri

-Johnsons&Johnsons firması

-Mc Donald's (fast food),

-Burger King (fast food),

-Kentucky Fried Chicken (KFC) (fast food)
-Nestle Markalı ürünler=Nescafe, çikolataları, Kitkat, Popcorn’ları, Corn flakesleri, Erikli su, Nestle su vs. olarak belirlenen firma ve markaları boykot kapsamına alıyoruz.

Hayat Su Sabancıların
Tamek Pepsi ile alakası yok %100 Türk Malı ve Türk Markasıdır Tamekin Pepsico ile tek işi kendi markası olan Fruko Gazozu Pepsiye satmış olmasıdır
Pepsi Firmasının meyve suyu markası Tropicana dır. Frito Lay zaten pepsinindir
emin43
emin43