AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Elimdeki wmv'yi nasıl divx yapabilirim?

+2
spartiate
Susano'o
6 posters

Elimdeki wmv'yi nasıl divx yapabilirim? Empty Elimdeki wmv'yi nasıl divx yapabilirim?

Mesaj tarafından Susano'o Cuma 16 Ocak - 21:13

Arkadaşlar, elimde WMV9WVA ile kodlanmış bir anime var. mediaplayerda izleyebiliyorum ama, bunu divx veya başka bir formata çevirmek istiyorum. total video converter dosyayı açıyor ama dönüştürme işlemini yapmıyor. sebebini anlayamadım. yardımcı olabilecek birisi var mı?
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1649
Ruh Hali : Elimdeki wmv'yi nasıl divx yapabilirim? Relax10

Elimdeki wmv'yi nasıl divx yapabilirim? Empty Geri: Elimdeki wmv'yi nasıl divx yapabilirim?

Mesaj tarafından spartiate Cuma 16 Ocak - 21:30

hımm hiç wmv encode u yada total video converter kullanmadım ama virtualdub ile yapılmıyor mu bu iş mehmet?
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4388
Ruh Hali : Elimdeki wmv'yi nasıl divx yapabilirim? Eglenc10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Elimdeki wmv'yi nasıl divx yapabilirim? Empty Geri: Elimdeki wmv'yi nasıl divx yapabilirim?

Mesaj tarafından edemirci44 Cuma 16 Ocak - 21:36

Elimdeki wmv'yi nasıl divx yapabilirim? Videoconverterscreenfh0

Alldj Video Converter yapıyor biliyorum mkv dahil hertürlü uzantılı video dosyasını çeviriyor divx yada xvide.Benim favorilerim arasında

• Convert popular video files between AVI, DIVX, VOB (DVD) , MPEG1/2, MOV(QuickTime), WMV/ASF, MP4, RM/RMVB (RealMedia), etc.
  • Convert Divx to MPEG1, Divx to MPEG2, Divx to VOB, Divx to SVCD, Divx to DVD, RM RMVB to MP4, AVI to WMV.>
  • Convert all pupular video files to MP4 and other video formats.
  • Convert all pupular video files to WMV, ASF for PC and XBox or XBox360.
  • Convert RM/RMVB to DVD, RM/RMVB to AVI, RM/RMVB to MP4.
  • Support all popular media format.
  • Extract audio from video movies to MP3 format.
  • Fastest converting speed ,up to 300% real time.
  • High picture quality and high sound quality like original DVD.
  • Easy to add or remove DVD subtitle to output video file.
  • Full control audio and video parameters .
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Elimdeki wmv'yi nasıl divx yapabilirim? Defaul10

Mesaj tarafından Susano'o Cuma 16 Ocak - 21:40

spartiate demiş ki:hımm hiç wmv encode u yada total video converter kullanmadım ama virtualdub ile yapılmıyor mu bu iş mehmet?
sanırım bendeki vdub versiyon asf ve wmv desteklemiyor.
Elimdeki wmv'yi nasıl divx yapabilirim? Vdubhatawc1.th
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Mesaj tarafından Darkcity87 Cuma 16 Ocak - 22:09

vdub da da işlemek için avs script gerekli bazen encode dan sonra ses senkronu uymuyor bunun için script üzerinde oynama yapman gerekebilir ayrıca encode dan sonra ses dosyası şişiyor en azında js da öyle oldu bunun için ses dosyasını çıkarıp mp3 e çevirmişdim ayrıca bilgisayarda avisynth falan kurulu olması lazım soul of anime forumunda birtoğlan ın detaylı anlatımı var ondan yararlanabilirsin aslında dersin tamamını burayada taşımak lazım merak eden çok bunları kendiside kaynak gösterip yayınlanabileceğini belirtmiş
Darkcity87
Darkcity87
Encoder

Erkek Mesaj Sayısı : 274
Ruh Hali : Elimdeki wmv'yi nasıl divx yapabilirim? Bolunm10

Mesaj tarafından kouta Cuma 16 Ocak - 22:27

o wmw9lar varya tam basbelası sorun ustune sorun cıkarmıstı bende bir ses senkron bozuluyor bir bakıyom animenin tumunu riplememis.AVSyi bilmiyorsun herhalde winavi converteri kullan.ordan avi deyip dosyayı aç advanced deyip codecler çıkacak ordan xvid mpeg 4 codec i seç sonra gerisini halledersin.xvid kodeginin ayarlarını yapmayı unutma
kouta
Isınan üye
Isınan üye

Mesaj tarafından Susano'o Cuma 16 Ocak - 22:51

winavi'yi denedim şimdilik, en kolayı o gibi geldi. başka programlar da buldum. ama hiçbiri çevirmeyi bırak dosyayı bile açamadı. dosyada bir hata yok ama, WMplayer çok güzel çalıştırıyor. hatta kmplayer da çalıştırıyor. ben bu işi anlamadım.
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Mesaj tarafından spartiate Cuma 16 Ocak - 23:18

Very Happy ah bu wmv9 yok mu adamı deli eder:D zaten fps genelde 119.80 oluyor bu videolarda, o kendi başlı başına bir dert... neyse şu an durumne mehmet oldu mu?
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4388
Ruh Hali : Elimdeki wmv'yi nasıl divx yapabilirim? Eglenc10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Susano'o Cuma 16 Ocak - 23:55

bende power director diye bir program vardı, onunla denedim, ama o da dosyayı açtı, dönüştüremedi. sonra windows media encoder 9'u indirdim. belki bununla encode edince dosyayı düzeltir en azından. yani dosyada bir sorun varsa. sinir olmuş durumdayım ya. bu microsoft denen illeti zaten sevmem. yaptıkları bir şey de kullanıcılarının işine yarasa bari! ellerini neye atsalar batırıyorlar!
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Mesaj tarafından Seifukusha C.tesi 17 Ocak - 10:11

Mehmet abi, TVC ile işini çok kolay halledersin, merak etme.

Yapman gereken, wmv formatlı dosyanın öncelikle masaüstünde bulunması.
TVC'nin içine videoyu at abi. Kalite ve format ayarlarını seçtikten sonra yeni pencere gelecek. Sol alt tarafta videonun özelliklerinin yazılı olması gereken bir kısım olacak. Orada videonun özellikleri yazmıyorsa, convert tuşuna bastığında masaüstünü gösteren bir pencere açılır sadece, dönüştürme falan olmaz.

Sorun bu şekilde ise, TVC'yi kapat abi, yeniden aç ve video'yu at. Sonra format ve kalite ayarı yaptığın pencerede üst kısımda iki seçenek var: biri solda, biri sağda.

Dekoder ile ilgili bir seçenek bu. Normalde sol taraftaki seçilidir. Sen sağdakini seç. Bir sonraki pencereye geçtiğinde sol alt tarafta videonun özelliklerinin yazılı olduğunu farkedeceksin. Yani dönüştürme işlemi yapılabilecektir.

Ekstra ayar yapacaksan sağ taraftaki düğmeden yapabilirsin abi. Sonra tek kalan iş "dönüştür" tuşuna basmak.

Kolay gelsin.
Seifukusha
Seifukusha
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1870
Ruh Hali : Elimdeki wmv'yi nasıl divx yapabilirim? Centil10

http://bounanimemanga.wordpress.com/

Mesaj tarafından Susano'o Salı 25 Ağus. - 9:40

bu başlığı silebiliriz. gerekliliğini yitirdi.
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

- Similar topics