AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ayeshadow FanSub dan The Melancholy of Haruhi Suzumiya'n Devamı

5 posters

ayeshadow FanSub dan The Melancholy of Haruhi Suzumiya'n Devamı Empty ayeshadow FanSub dan The Melancholy of Haruhi Suzumiya'n Devamı

Mesaj tarafından LordCha Salı 3 Şub. - 0:07

Portakal yolunun ilk 6 bölümü çevirerek yarım bıraktığı bu 2006 yapımı harika anime devam etmeye karar verdim harekete geçtim.Yalnız diğer çalışmaları ve dersler yüzünden çevirisinin çoğunu 'pikeruchan' yaptı.Orta seviye bir çeviri olduğunu söyleyebilirim.Başkası daha iyisini yapıcaya kadar şimidilik en iyisi bu arkadaşlar.Fazla söze gerek yok,indirmek için www.ayeshadow.tr.gg adresine girip sol menüdeki'The Melancholy Of Haruhi Suzumiya' bölümüne tıklamanız yeterlidir Smile
Tüm yorumlarınızı buraya ve sitemdeki ziyaretçi defterine bekliyorum xDDD
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1126
Ruh Hali : ayeshadow FanSub dan The Melancholy of Haruhi Suzumiya'n Devamı Anlayi10

http://www.ayeshadow.tr.gg

ayeshadow FanSub dan The Melancholy of Haruhi Suzumiya'n Devamı Empty Geri: ayeshadow FanSub dan The Melancholy of Haruhi Suzumiya'n Devamı

Mesaj tarafından sera myu Salı 3 Şub. - 0:15

garip bir biçimde biraz önce indirirken suçluluk duygusu yaşadıım için bu seriyi portakal yolundan maria holici senin sitenden takip edicem Very Happy umarım en kısa zamanda maria holicin yeni bölümünü güncellersin gerçekten eğlenceli bir seri ve çevirdiğin için tekrar teşekkürler yeni seri içinde teşekkürler
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2456
Ruh Hali : ayeshadow FanSub dan The Melancholy of Haruhi Suzumiya'n Devamı Dagini10

ayeshadow FanSub dan The Melancholy of Haruhi Suzumiya'n Devamı Empty Geri: ayeshadow FanSub dan The Melancholy of Haruhi Suzumiya'n Devamı

Mesaj tarafından LordCha Salı 3 Şub. - 0:40

Maria holic'in 2.ci bölümünün türkçe altyazısı şuanda elimde ve yarın videosuyla işim bitince siteme yükliycem.Ayrıca opening'inide sonuda izledim ve değişik bir op olmuş.Haruhi'yede portakal yolu başladı ama kaç aydır devamı yok(yıl oldu artık).Bende devamını kimse yapmadığı için devamını yapmaya karar verdim.Bunun yanlış bir yanı yok.Tıpkı lucky star daki gibi.Onunda çevirisini şimdi chocobo fansub yapıyor.Haruhi'nin 7.ci bölümü indirirken şuçluluk hissetme çünkü o benim tarafımdan yüklenmiş ve uğraşılmış bir bölüm.Sana onu yaparkenki uğraşımı anlatıyım.

Önce torentten indirdim 7.ci bölümü ve altyazısını ingilizce olarak çıkardım,bu altyazının çoğu arkadaşım birkaç gün uğraşarak çevirdi.Bana geri attığında bende eksik yerleri tamamlayıp son kez gözden geçirdim.ImTooMpeg Converter'ı kullanarak 3 saatten sonra bölüme ekledim.Yalnız bölüm ingilizce dublajlı çıktı.Ondan sonra torentten japoncasını aradım ve buldum.7.ci bölümü işaretleyip indirdim,torent'e yükleyen çocukta kyon'nun sırasına göre yüklemiş,bunu videoyu indirip açtığımda fark ettim.Kyonun serisinin tv serisinde 7.ci bölüme denk geldiğini araştırıp buldum.Sonra birde onu 3-4 saat uğraşarak indirdim.Torentten haruhi nin bölümleri 3-5 saat arası iniyor.,İndikten sonra bölümün doğru olduğu gördüm ve onuda ImToo ile 3 saat uğraşarak fansub yaptım.Sonunda rapid'e 4 saatin sonunda yükledim ve siteme koydum.Bkalım kaç saat ve kaç gün uğraşmışım.Yani kısacası bu kadar uğraşının olduğu bir bölümü indir ve rahatça izle.Çeviri orta seviye oldu yalnız bölümle güzel oldu temelde ^_^ İyi indirmeler
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Ruh Hali : ayeshadow FanSub dan The Melancholy of Haruhi Suzumiya'n Devamı Anlayi10

Mesaj tarafından sera myu Salı 3 Şub. - 0:44

yok zaten suçlama gibi bir amacım yoktu yanlış birşey yaptıını düşünmüyorum zaten öyle o an hissettiimi yazdım maria holic e sevindim bende dilinin japonca olup olmadıını sorcaktım sormadan cevaplamışsın zaten tekrar teşekkürler
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Ruh Hali : ayeshadow FanSub dan The Melancholy of Haruhi Suzumiya'n Devamı Dagini10

Mesaj tarafından LordCha Salı 3 Şub. - 0:51

Haruhinin devamının daha iyisi çıkana kadar en iyisi şimdilik bu.Ayrıca maria holic 2.ci bölümü ayeshadow fansub a yeni katılan aya-chan ile beraber yaptık.Çeviriyi bu sefer o yaptı ve güzel ve akıcı tam bir çeviri olduğunu söyleyebilirim.Ama haruhiyi yinede indir bence tabi eğer internetin kotasızsa çünkü 220 mb falan oldu çevirirken haruhi 7.ci bölüm
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından sera myu Salı 3 Şub. - 0:54

kotasızz nihahaha Very Happy
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından LordCha Salı 3 Şub. - 0:58

Ve bu arada ankarada dünya ve limon bazaarda animeler satılıyor biliyorsunuz ki arkadaşlar.Onlarda bu çevirileri indirip satıyorlar.Dvd başı 5 tl istediler,tamam dedim ve orada bir kontrol etmelerini istedim.Bilgisayara takıp açtılar aldığım 2 dvd'yi ilkinde sorun yoktu ama ikincide tuhaf birşey gördüm.Digimon tamers'ın ilk 7 bölümüde vardı içinde ve benim çevirmiş olduğum altyazılarla beraber.Acayip gülmüştüm kimliği gösterip altyazıyı yapan benim dediğimde bile en fazla 4 tl ye düşürdüler ikisinide.
Maria holic ve haruhi birkaç bölüm ilerliyince orada buluruz kesinlikle ek olarak xDDD
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından sera myu Salı 3 Şub. - 1:00

bende onlardan epey seri aldım ama limonda aldım dünyada varmıymış huh bu arada fansub satmıyorlar aslında kendi fansublarımı onlara götürüp bedava anime almayı düşündüm sonra çeviren arkadaşlara saygısızlık olur diye vazgeçtim
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından LordCha Salı 3 Şub. - 1:10

Orada anime değişmiyorlar asla,zaten fansubları nadiren orada bulursun.Haruhi ve maria holic orada değil sadece burada ama tr fansub bölümleri xD
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Servet Salı 3 Şub. - 13:20

Arkadaşlar daha geçen bu konu için bir arkadaşımıza çevirinin durumu hakkında bizzat cevap vermiştim. Haruhi Suzumiya'nın çevirisini bırakmadığımızı söyledim, ama nedense bıraktığımızı söylemişsin bunu nereden çıkardın merak ediyorum https://animemangantr.yetkin-forum.com/turk-fansub-f32/haruhi-suzumiya-cevirinin-devamy-t1972-10.htm#46274, bu sıralar Portakal Yolu Türkiye olarak 4 bölüm birden vereceğiz. Lütfen bazı şeyleri yaparken önce araştırın.
Servet
Servet
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 238
Ruh Hali : ayeshadow FanSub dan The Melancholy of Haruhi Suzumiya'n Devamı Relax10

http://www.portakalyolu.com

Mesaj tarafından mavilynx Salı 3 Şub. - 14:57

LordCha demiş ki:Portakal yolunun ilk 6 bölümü çevirerek yarım bıraktığı bu 2006 yapımı harika anime devam etmeye karar verdim harekete geçtim.Yalnız diğer çalışmaları ve dersler yüzünden çevirisinin çoğunu 'pikeruchan' yaptı.Orta seviye bir çeviri olduğunu söyleyebilirim.Başkası daha iyisini yapıcaya kadar şimidilik en iyisi bu arkadaşlar.Fazla söze gerek yok,indirmek için www.ayeshadow.tr.gg adresine girip sol menüdeki'The Melancholy Of Haruhi Suzumiya' bölümüne tıklamanız yeterlidir Smile
Tüm yorumlarınızı buraya ve sitemdeki ziyaretçi defterine bekliyorum xDDD
Pardon ama Portakalyolunun çevirileri bıraktığını nerden çıkardın?https://animemangantr.yetkin-forum.com/turk-fansub-f32/haruhi-suzumiya-cevirinin-devamy-t1972-10.htm zaten burada açtığın başlıktada Servet çevirilerin devam ettiğini açıklamış hatta daha sonra Kamisama Kazoku animesinin çevirilerini tamamlamıştı yani grup çevirileri bırakmamıştı.O konuda da Haruhi Suzumiya animesi için ocak ayında güncelleme düşündüklerini yazmışlar.Konunun üstünden 1 ay geçmiş ve sen portakal yolunun çeviriyi yarım bıraktığını yazmışsın...En azından ilk mesajını düzeltmeni rica ederim ve bence portakalyolunada bir özür borçlusun.
mavilynx
Moderator
Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1547
Ruh Hali : ayeshadow FanSub dan The Melancholy of Haruhi Suzumiya'n Devamı Yoksu611

Mesaj tarafından sera myu Salı 3 Şub. - 15:31

bu kadar yüklenmeye gerek yok iyi niyetle yapılmış bir hareket sonuçta serinin yarım kaldığını düşünüp tamamlamak istemiş ama bi yanlış anlaşılma olmuş heralde portakal yolunu bende çok seviyorum ve bu seriyi ordan takip edeceimide söylemiştim ama herkes istediğini çevirebilir büyütülecek bir mesele değil bence Very Happy
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından mavilynx Salı 3 Şub. - 15:42

Tamam haklısında bundan kısa bir süre önce yine arkadaşımızın açtığı başlıkta portakal yolunun Haruhi Suzumiya çevirilerini bıraktığını yazmış Servet çevirilerin devam ettiğini ve ocak ayında güncelleme düşündüklerini yazmış yani bile bile nasıl yine portakal yolu Haruhi Suzumiya çevirisini yarım bıraktığını yazıyor.Malesef bu basit bir konu değil sırf bu konular yüzünden portakalyolu dağılacak duruma kadar gelmiş...
mavilynx
Moderator
Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1547
Ruh Hali : ayeshadow FanSub dan The Melancholy of Haruhi Suzumiya'n Devamı Yoksu611

Mesaj tarafından edemirci44 Salı 3 Şub. - 15:44

LordCha dikkat ettiysen arkadaşların çeviriyi bırakmadıgını anlıyacaksın.Birşeyler yazarken karşı tarafın yazdıklarına dikkat edelim sonucunda burada büyük emekler sarfediliyor bunu senin de yaptıgın çalışmalardan anlamış olman lazım.(belli zaman çevirinin gelmemesi serinin bırakıldıgı anlamına gelmez)
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : ayeshadow FanSub dan The Melancholy of Haruhi Suzumiya'n Devamı Defaul10

Mesaj tarafından LordCha Perş. 5 Şub. - 1:47

İlk başta özür diliyorum,yanlış sözümden ötürü ve kötü bir niyetimde yoktu doğrusu.Benim çevirim onun ki kadar iyi olmadı bunuda farkındayım ama kaç aydan beri devam edilmeyince böyle düşündüm.Çeviriye devam edeceğini duymuştum doğru,ama bir sürü çevirisi var sitesinde ve haruhi hiç ilerlemeyince bunun iptal olduğunu düşünmüştüm.Ama dikkat ettiyseniz daha iyisi çıkıncaya kadar şimdilik en iyisi bu demiştim.O zamana kadar şimdilik bununla idare edicez Smile
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

- Similar topics