AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın.

+3
Servet
Seifukusha
Darkcity87
7 posters

DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın. Empty DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın.

Mesaj tarafından Darkcity87 Cuma 8 Mayıs - 3:00

Anlatacağım yöntemle Türkiye'de mahkeme kararı ile yasaklı tüm sitelere faydadan çok zararı olan uyduruk programlarla ve vtunnel.com vb. sitelerle uğraşmadan herhangi bir siteye nasıl giriyorsanız aynı şekilde girebileceksiniz.
Rehberin uzun göründüğüne bakmayın her seviyedeki kullanıcı için iyice açarak anlattım bir kere yapınca anlayacaksınız 15sn lik bir ayar değişikliği anlatılanları yaptıktan sonra Türkiye'de yasaklı megaupload, youtube gibi sitelere rahatlıkla bağlanabilirsiniz.

1.Adım:Öncelikle Masaüstünde DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın. Abalantlarmsimge "Ağ Bağlantılarım" simgesini bulun eğer yok ise 2.adıma var ise 5.adıma geçin.

2.Adım:Masaüstünde bulamadı iseniz masüstünde boş bir yerde fare ile sağ tıklayarak çıkan menüde özelliklere tıklayın
DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın. Zellik1

3.Adım:Çıkan yeni menüde üstteki seçeneklerden "Masaüstü"nü tıklayın bu buradan da "Masaüstünü özelleştir"i tıklayın
DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın. Masa1
4.Adım:Son olarak gelen ekranda "Ağ Bağlantılarım" kutucuğunu doldurup herşeye tamam diyerek çıkınız."Ağ Bağlantılarım" simgesi masaüstüne gelecektir.
DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın. Masa2a

5.Adım:"Ağ Bağlantılarım" simgesine fare ile sağ tıklayarak özellikleri seçiyoruz
DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın. Zellik2

6.Adım:Açılan sayfada önce kullandığınız ağı bulun burada karşınıza kullandığınız sisteme göre birden çok seçenek çıkabilir örneğin wireless den gelen internet içi ayrı kablo ile bağlandığınız için ayrı bu durumda her ağ için bundan sonraki adımları uygulayın.Kullandığınız ağa farenin sağ tuşunu tıklayın çıkan menüdende tekrar "Özellikler"i tıklayın.
DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın. Ag1l

7.Adım:Açılan yeni pencerede sağ taraftaki yürütma çubuğu ile aşağı inerek "İnternet Erişim Kuralları (TCP/IP)" seçeneğini bulup seçerek resimdeki gibi gölgeli hale getirelim ardından alttaki "Özellikler" i tıklayalım.
DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın. Zellik3

8.Adım:Açılacak olan son pencerede ise "Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan" seçeneğini işaretledikten sonra aşağıda verceğim DNS adreslerini yerlerine yazın yazarken noktalara dikkat edin.
DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın. Songpr

9.Adım:Resimdede görüldüğü gibi dns adresi girilecek iki tane yer var ilki "Yeğlenen" yani normalde kullanacağı DNS adresi ikincisi ise "Diğer" yani herhangi bir sebep ile "Yeğlenen" DNS sunucusuna erişilemez ise ikinci DNS adresini kullanılacak.
Burada kullanacağınız DNS adresi Türkiyenin değilde başka bir ülkenin olabilir.Gireceğiniz siteler kullandığınız DNS adresine ait ülke tarafından yasaklı ise yine giremezsiniz bu yüzden size tavsiyem tamammen açık olduğu söylenen OpenDNS dir.Onun dışındada size önerebileceğim bazı DNS leri aşağıya listeledim.DNS adreslerini girdikten sonra herşeye "Tamam" diyerek çıkıyoruz.Yeni DNS nin aktif hale geçebilmesi için öncelikle intenete bağlı msn vs. kapattıktan sonra firefox veya internet explorer artık hangisini kullanıyorsanız kapatıp yeniden açın artık DNS aktif olmuştur bazı durumlarda DNS aktifleştirmek için bilgisayarı yeniden başlatmak gerekebilir.Artık yasaklı sitelere rahatlıkla girabilirsiniz.

DNS Adresleri:
OpenDNS______________Yeğlenen(208.67.222.222)________Diğer(208.67.220.220)
Şuanda kullandığım______Yeğlenen(205.171.2.65)__________Diğer(205.171.3.65)
Başka biri______________Yeğlenen(4.2.2.1)_______________Diğer(4.2.2.5)

Bu verdiğim DNSler rahatlıkla işinizi görür.Yinede farklı DNSleri internette arayıp bulabilirsiniz.

Belirttiğim yerler haricinde herhangi bir ayara dokunmayın yoksa internete bağlanma konusunda sıkıntı çekebilirsiniz.

Rehberi her seviyedeki kullanıcı için en basit haliyle anlatmaya çalıştım umarım işinize yarar.

En son Darkcity87 tarafından Çarş. 20 Mayıs - 14:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
Darkcity87
Darkcity87
Encoder

Erkek Mesaj Sayısı : 274
Ruh Hali : DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın. Bolunm10

DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın. Empty Geri: DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın.

Mesaj tarafından Seifukusha Cuma 8 Mayıs - 15:14

Çok temiz ve güzel bir rehber hazırlamışsın darkcity. Eline sağlık.
Seifukusha
Seifukusha
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1870
Ruh Hali : DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın. Centil10

http://bounanimemanga.wordpress.com/

DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın. Empty Geri: DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın.

Mesaj tarafından Servet Cuma 8 Mayıs - 16:01

Ellerin dert görmesin DarkCity_87. Bende opendns'i kullanıyorum ve gerçekten asıl DNS'lerden daha hızlı çözülme süresi var.
Servet
Servet
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 238
Ruh Hali : DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın. Relax10

http://www.portakalyolu.com

Mesaj tarafından WalkRie Cuma 8 Mayıs - 17:17

Arkadaşlar... Çok güzel bişiy bu ama bukadar uğraşmanız yersiz Very Happy

Buyrun... Tamamen Kendi upload'ımdır..

http://rapidshare.com/files/198312339/YouTube_Jacker_By_LoYeR_.rar.html
WalkRie
WalkRie
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 173
Ruh Hali : DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın. Images12

Mesaj tarafından KaranlıK Cuma 8 Mayıs - 21:28

Bazıları bilmiyor gerçekden iyi oldu bu anlatım sağol. Very Happy
KaranlıK
KaranlıK
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 430
Ruh Hali : DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın. Bulutl10

Mesaj tarafından omega401 Cuma 8 Mayıs - 22:43

Emeğine sağlık harika olmuş.Teşekkür ederim. Very Happy
omega401
omega401
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 33
Ruh Hali : DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın. Ac10

Mesaj tarafından Mahlas_Kafkef Cuma 4 Eyl. - 20:47

Ellerine Sağlık
Mahlas_Kafkef
Mahlas_Kafkef
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 524
Nerden : Ya bak tarif edim or-an dan biraz çık ilker 9.caddeyle kekliğin kesişimi var orda işte
Ruh Hali : DNS değiştirme rehberi. Mahkeme yasağı olan sitelere sorunsuz bağlanın. Sarhos10

http://www.google.com

- Similar topics