AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Potter ve Melez Prens

+10
kazasker
PinkLemonade
gundamaster
Unde®minE
Zax
kordiseps
MetatroN
yuuki_cross
lantis
mavi_61
14 posters

Harry Potter ve Melez Prens Empty Harry Potter ve Melez Prens

Mesaj tarafından mavi_61 Cuma 17 Tem. - 11:12

Harry Potter ve Melez Prens Harrypotterandthehalfblx

Harry Potter Serisinin aynı adı taşıyan altıncı kitabından uyarlanan 2008 yılı fantastik macera 5. filmin yönetmenliğini üstlenmiş olan David Yates bu filmin de yönetmenidir. Filmin yapımcıları David Heyman ve David Barron'dur. Filmin senaryosunu J. K. Rowling’in kitabına dayanarak Steve Kloves kaleme aldı. Filmin çekimlerine 24 Eylül 2007'de başlanmış ve filmin çekimleri 29 Temmuz 2008 itibariyle tamamlanmış ve stüdyo çalışmalarına geçilmiştir. Önceki filmdeki gibi 6. filmde de bazı sahnelerinde IMAX teknoloji kullanılmıştır.
Filmde oynayan bazı oyuncular: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Bonnie Wright, Matthew Lewis, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Warwick Davis, Jim Broadbent, Michael Gambon, Jessie Cave, Gary Oldman, Alan Rickman, Maggie Smith, Tom Felton, David Thewlis, Julie Walters ve Emma Thompson'dır.
Film 15 Temmuz 2009’da ABD ve Türkiye dahil birçok ülkede aynı anda gösterime girmiştir
mavi_61
mavi_61
Aktif üye
Aktif üye

Kadın Mesaj Sayısı : 232
Ruh Hali : Harry Potter ve Melez Prens Aggres10

Harry Potter ve Melez Prens Empty Geri: Harry Potter ve Melez Prens

Mesaj tarafından lantis Cuma 17 Tem. - 11:17

merak ettiğim bir film bundan öncekini pek beğenmmemiştim ama bunu daha güzel yapmışlar gibi görünüyor fragmanlarda
lantis
lantis
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 2029
Ruh Hali : Harry Potter ve Melez Prens Bezgin10

http://anikeyf.com/

Mesaj tarafından mavi_61 Cuma 17 Tem. - 11:18

ya kitabın yerini tutamaz ama kitap serisi bittiğine göre bizi anca kalan 2 film bi kaç sene daha götürür
o sebepledir kii
kimle gitsem cheers
mavi_61
mavi_61
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından yuuki_cross Cuma 17 Tem. - 11:33

bende gidicem merak ediyorum bayaa. evt bi önceki başarısızdı ama bu umarım değer tongue
paylaşım için teşekkürler
yuuki_cross
yuuki_cross
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1289
Ruh Hali : Harry Potter ve Melez Prens Ssstt10

Mesaj tarafından MetatroN Paz 19 Tem. - 8:43

Filmi izledim,yorumlarımı yapayım.
Heyecansız,durgun ve normal.
Her Harry Potter filminin bitişinde etkilenmiş olurdum ancak bu filmde birkaç sahne dışında oldukça sıkıldım.
Asla kitaptaki heyecanı ve kavrama hissini bulamadım.Alan Rickman (Severus Snape) ve cezbedici oyunculuğu olmasaydı,film benim için boşa zaman kaybı olacaktı.
Yine de bunlar sadece benim yorumlarım.Elbette gidip izlemenizi öneririm.Ne kadar olumsuz yorumlarım olsa da,izlenmeye değer bir tarafı da var.
En azından Dumbledore'un mağaradaki iksiri içip lanetlendiği sahneler ve mağaraya girmeden önce ki görüntüler oldukça iyiydi.
MetatroN
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 452
Ruh Hali : Harry Potter ve Melez Prens Nerdey10

Mesaj tarafından lantis Paz 19 Tem. - 9:06

film genel olarak beklediğimi vermedi ben daha güzel bekliyordum ama bu son iki filmin yönetmenini hiç sevmedim bundan önceki yönetmenler daha güzel şekilde yapıyorlardı

metatronun dediği gibi yinede izlemeye değer Alan Rickman yine harika bir oyunculuk sergilemiş izleyin filmi ama çok şey beklemeyin Ateş Kadehi filmindeki yönetmen olsaydı bence çok daha güzel bir ortaya çıkardı

tamamen gençlik filmi gibi olmuş herkes bir başkasını seviyor onu elde etmeye çalışıyor
lantis
lantis
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından mavi_61 Paz 19 Tem. - 14:35

kardeşimde aşk ilişkisi üzerine kurulku olduğunu söyledi
bi de bizimkiler girişten etkilenmiş baya
ben hala arkadaş arıyorum KIRMIZI GÜLÜCÜK
mavi_61
mavi_61
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından kordiseps Ptsi 20 Tem. - 18:08

Ben güzel bi film bekliorum... Çünkü 6.kitabı en sevdiğim kitaplardan biriydi... Very Happy
HAtta en sevdiim 2. kitaptı.... (Gereksiz ayrıntı. hehe)
kordiseps
kordiseps
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1596
Ruh Hali : Harry Potter ve Melez Prens Cesur10

Mesaj tarafından mavi_61 Ptsi 20 Tem. - 18:44

valla giden çoğu kişi yüzeysel buldu etkilemek gibi olmasın tabi sen yinede git izle
mavi_61
mavi_61
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından Zax Salı 21 Tem. - 14:22

İzlediğim en hötü hp filmiydi.

Bi kere ben kitabı okumadan ama internette bazı araştırmalar yapıp 6 ve 7'de olanlar hakkında çok az bilgi edinip gittim ve sıkıldım. Artık kitapları okuyanlar nasıl bir psikoloji içerisindedirler bilemiyorum.

Dün gittim filmi izledim. Film'de 1 tane bile adam akıllı aksiyon yoktu. Yeni yeni büyümüş ergenliğe girmiş gençlerimizin coşan hormonları üzerine bir hp filmi olmuş demek doğru olur. Ha ben bundan memnun kaldım mı? Tabiki kaldım. Bence oldukça güzeldi o kısımlar. Hatta bana dediler ki, weasley ve granger 6. kitapta birlikte oluyorlarmış. Bende böyle " o yea hp'da da sevişme sahnesi görecem " diye daha bir hevesle gittim ve film boyunca hermoine ile ron arasındaki en büyük yakınlaşma el ele tutuşmalarıydı ki o sırada ron uyumakta ve " hermoine, hermoine " diye sayıklamaktaydı. Artık nasıl rüyalar görüyorsa Hermoine hakkında, sapık ron, kaka ron. Neyse kandırıldım ben, duygularımla oynandı ama önemli olan bu değil.

Bu filmle beraber Draco'dan resmen nefret ettim. Aslında nefretten çok acıdım çocuğa. Yahu insan bu kadar mı psırık olur lan. İnsanda azcık cesaret olur be arkadaşım. Voldemort denen adam seni seçmiş yani arkan sağlam. Özgüvenin yerinde olmalı böyle başın dik göğsün dışarı yürümen, kızlara laf atman lazım. En azından adam ol olum. Çıkmışsın Dumbledore gibi bir yiğidonun karşısına, suratında böyle şekeri çalınan 0-3 yaş grubu gibi bir ifade. Ağlıyon. Bu ne? Bu mu malfoy sülalesine yakışan? Bu mu senin isminin hakkını vermen? Olum Draco gibi karizmalar karizması bir adın var. Arkanı da almışsın, voldemort abı var. Ne korkuyon lan? Sonra da gelmişsin " Seni öldürmem lazım yoksa o beni öldürecek. " Bak dumbledore amcana adam sana diyor ki gel Draco sana yardım edeyim aslanım. Adam istese orda senin ümüğünü sıkar lan. Yok neymiş böyle artist bir biçimde domentor mudur nedir onların işaretini çıkarmalar ben seçildim seni ben öldürecem demeler felan. Olum tamam lan öldür de ne bu birader? Ağlıyorsun resmen. Bi taraf tut ya voldemordu arkana al, en genç kötü karakter ol yada Dumbledore'ın yardım teklifini kabul et Voldemordu patakla. Erkek ol biraz. Ama suç bunda değil kitabın yazarında jr mı nedir. Arkadaşım sen draco gibi bir karakter yaratmışsın hp'un da düşmanı demişsin. Ama sen seri boyunca bu çocuğu ezmişsin. Bu nasıl bir zihniyettir anlamadım ben. Hep ezilen taraf Draco tarafı oldu. Bırak harry artistinden daha çok acı çekti bu çocuk. En fazla artistlik yapmak onun hakkı. Artık son iki filmde umarım önemli bir rölü olur. Ne bileyim çıksın şöyle Voldemord'u pakatlesin " En baba villian benim ulan! " desin. Sonra Harry vs Draco görelim. Harry dövsün. Razıyım buna ama Draco'u biraz yüceltmek lazım. Mubarek renji'den de ezik oldu çocuk.

Onun haricinde filmdeki o harry'nin elini suya sokup dumbledore'a su getirmek istediği sahne'de çıkan el beni altıma ettirmiş, kız arkadaşıma kafa atmama neden olmuş, ona ve salondaki bazı insanlara rezil olmalı sağlayıp, salondan başım öne eğik içimden küfürler saydıra saydıra çıkmama sebep olmuştur. Ama biliyordum. Ordan öyle bir elin çıkacağını biranda bom! diye böyle değişik bir senin fırlayı vereceğini biliyordum ama kendimi tutamadım. Bende bir sorun var. Sessizlik içindeyken biranda yüksek bir ses gelince ürküyorum. Aslında bu korkudan daha başka birşey. Sanırım refleksel.

Onu geçtim. Dumbledore gibi adamı öldüreceklerini biliyordum. Dediler bana Snape öldürecek onu diye. Bende sinemaya giderken böyle bir hevesle Snape vs Dumbledor görecem diye gitmiştim. Hatta bu heves öyle fazlaydı ki ron ile hermoine'nin birlikte olmasınlar görmeyeyim ama bu vs'i göreyim yeterdi. Ama ne oldu. Dumbledor gibi adam yüksekten düşüp öldü. Abudik bir büyü ile. Bu mudur jr sorarım sana Dumbledore'un hakkettiği. Dalga mı geçiyon hanfendi sen bizle? Ama ben senin neden böyle yaptığını biliyorum. Senin hayalgücünde bir yerde tükendi be güzelim. Kendi yarattığın dünyada kendi karakterlerinin dövüşlerini hayal edemeyecek kadar hayal gücüne sahipsin. Oysaki sen gelsen bana ben sana burada ne büyüler uydurur nasıl bir vs atardım ortaya herkes ağzı açık izlerdi. Harcadın lan dumbledore'u resmen. Senin abudik yetersiz hayal gücün yüzünden dumbledore acınacak bir ölüm yaşadı. Allah belanı versin demeden edemiyorum. Madem kendin hayal edemiyon insan etraftakılerıne danışır.

Şimdi gelelim oyunculara. Benim gözümde en iyi oyuncu voldemordun gençliğini oynayan elemandı. Kesinlikle çok beğendim. Surat ifadesi ve mimikleri mükemmeldi. Harry ve Hermoine'deki bazı nasıl anlatsam böyle rahatsız tavırlar beni de rahatsız etti. Böyle bir değişiktiler tarif edilesi değil. Ama rahatsız oldum çok. Jinny'e de bittim. Ama hp gibi embesil birine aşık oldu acıdım ona. Ron gene adamım. İksir aldı sandı, coştu coşturdu ortalığı. Ama o sarkan kıza hemen tekmeyi basması gerekmekteydi. Burda biraz kızdım kendisine. Ama helal olsun yine güldürdü beni yine sevdirdi kendisine.

Sonuç olarak ben bu filmden istediklerimin hiçbiri alamadım. Ne hermoine ile ron beraber oldu ne de snape vs. dumbledore yaşandı. Onun haricinde adma gibi bir atraksiyonda yaşanmadı. İzlediğim en kötü hp filmiydi kısacası.
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 829
Ruh Hali : Harry Potter ve Melez Prens Kustah10

http://kingsjoy.deviantart.com/

Mesaj tarafından Unde®minE Salı 21 Tem. - 14:29

Tamam, zaten zorla sevdiğim hp serilerinden mesajınla soğudum Zax:D Hermonie Ron isteyen biri de bendim, ben de umuyordum yaşasın öyle birşey olacak diye, dediklerinden sonra gidip de moralimi bozmak istemem, izlemicem:D
Unde®minE
Unde®minE
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1492

Mesaj tarafından gundamaster C.tesi 25 Tem. - 7:38

Seri içerisindeki en kötü film olduğuna ben de katılıyorum.
Dün itibari ile izledim filmi. Tamamiyle fragman filmi olmuş. Fragman da gösterdikleri aksiyon sahnelerinden başka aksiyon sahnesi yok.
6. kitabı zevkle okumuştum ama filmini zevkle izlediğimi söyleyemem. Kitabın sonundaki gibi bir son da yoktu. Çok hafife alınmıştı son kısım. Halbuki hp serilerinde son kısımlar göz alıcı ve hayret uyandırıcı olur.
Hogwarts da eşeysel hormonlar tavan yapmış olacak ki herkes biri ile beraberdi. Lavender ve Ron arasındaki ilişki çok cıvık bir şekilde aktarılmıştı. Şu shoujo animelerinde ki yapışkan kızlara benziyordu Lavender.
Daha fazla Hermoine ve Ron sahnesi olmasını bekliyordum ben fakat böyle bir şeyde yoktu.
7. kitap kesinlikle çok çok iyi aksedilmeli sinemaya yoksa Hp hatıralarda vasat bir şekilde yerini almış olur.
gundamaster
gundamaster
Onursal üye

Erkek Mesaj Sayısı : 512
Ruh Hali : Harry Potter ve Melez Prens Olgun10

Mesaj tarafından PinkLemonade Ptsi 3 Ağus. - 8:49

film tamamiyle hayal kırıklığıydı =S olaylar bu kadar çarpıtılamaz.. tamam zaten neredeyse bütün hp filmlerinden bi kırgınlıkla çıkıyordum ama bu tam rezaletti, melez prens kitabıyla uzaktan yakından alakası yoktu. gençlik filmlerine çevirmişler saçmalamışlar baya bi..
PinkLemonade
PinkLemonade
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 403
Ruh Hali : Harry Potter ve Melez Prens Canli10

Mesaj tarafından kazasker Ptsi 3 Ağus. - 11:59

İğrençti :S Daha başka kelime bulamadım. Smile
kazasker
kazasker
Onursal üye

Erkek Mesaj Sayısı : 41
Ruh Hali : Harry Potter ve Melez Prens Images12

http://kazasker.site50.net

Mesaj tarafından lantis Ptsi 3 Ağus. - 13:49

bu yönetmen olduğu sürece 7. filmde tamamen iğrenç olacak başka bir şey beklemiyorum
lantis
lantis
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından lafolya Ptsi 3 Ağus. - 14:04

ben daha izlemedim ama bu yönetmen yine çeviricekse bundan önceki filmlerine benziyeceği için pek bir beklentim yok açıkcası..
lafolya
lafolya
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 943
Ruh Hali : Harry Potter ve Melez Prens Uykum210

Mesaj tarafından mavi_61 Ptsi 3 Ağus. - 14:09

bi ben beğendim sanırım KIRMIZI GÜLÜCÜK
mavi_61
mavi_61
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından kordiseps Çarş. 5 Ağus. - 22:28

Arkadaşlar aynı filmi mi izledik bilmiorum ama ben filmi çok beğendim... Very Happy
Gençlik filmine çevirmişler falan demişsiniz! Ki zaten kitabında da tam içlerinin kaynadığı zamanlardı ve bolca aşktan bahsediliodu. king
Ayrıca büyü, sihir, quidditch maçı hepsi de vardı. Müthişti...
kordiseps
kordiseps
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1596
Ruh Hali : Harry Potter ve Melez Prens Cesur10

Mesaj tarafından yuuki_cross Çarş. 5 Ağus. - 22:32

evet sanırım mavi_61 ve kordiseps yalnzıca ıkıniz fılmı beğendiniz...
bende bu hafta gidicem ama pek bi beklentim oldugundan değil, seriyi tamamlamak adına gidicem.
yuuki_cross
yuuki_cross
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1289
Ruh Hali : Harry Potter ve Melez Prens Ssstt10

Mesaj tarafından Zax Çarş. 5 Ağus. - 22:43

kordiseps demiş ki:Arkadaşlar aynı filmi mi izledik bilmiorum ama ben filmi çok beğendim... Very Happy
Gençlik filmine çevirmişler falan demişsiniz! Ki zaten kitabında da tam içlerinin kaynadığı zamanlardı ve bolca aşktan bahsediliodu. king
Ayrıca büyü, sihir, quidditch maçı hepsi de vardı. Müthişti...

Tabiki de o gençlik şeyler, biranda herkesin libidosunun yükselmesi onu bunu süzmesi orda burda öpüşmeleri olacak şey. Bunlardan rahatsız değilim ben xD Ama filmde sadece bunlar vardı. Diğer şeyler nasıl desem yüzeysel geçilmiş. Mesala her hp filminde adamlar " bu film öncekinden daha korkunç olacak " diyor. Ben de bırak korkuyu böyle aksiyondan gerilme felan dahi olmadı. Ha bi o elin sudan çıkma sahnesinde ürperdim o da bende olan refleksel birşey.

Son kitap zaten 2 ayrı film şeklinde olucakmış bekliyoruz xD
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 829
Ruh Hali : Harry Potter ve Melez Prens Kustah10

http://kingsjoy.deviantart.com/

Mesaj tarafından tanoren Cuma 7 Ağus. - 22:00

Ben de dün izledim filmi.
Zax'ın dediği gibi sadece sudan çıkan el sahnesinde ufaktan bir hopladım, aslında tam oralarda bir şeyler olacağı bekleniyordu. Müziğin kesildiği anda bir el her zaman çıkar. Onun dışında herhangi bir gerilim veya korku yoktu. Ama benim hatırladığım yapımcılar HP filmlerini yaparken öncekilerden daha ... olacak diye kullandıkları kelime genelde 'dark' oluyor. Eh, bu filmde oldukça karanlıktı. Son iki filmde eskilere oranla daha karanlık bir hava var. İlk filmler neredeyse tam çocuk filmiydi.
Potter, sudan çıkanlar tiplerden çakarken sopası elinden bir anda kayboldu, sonra tekrar belirdi felan.
Kitabını okumadım ama kız-oğlan flörtleri veya hormonal değişimlerden çok Half-blood prince'in iksir kitabının Potter'ı yavaş yavaş etkilemesi ve ufaktan dark-side'a çekmesi üzerine biraz daha konu işlenebilirdi diye düşünüyorum. Bilmiyorum, kitabı okuyanlar böyle bir olay olup olmadığını daha net söyleyebilir. Belki benimki sadece kendi hayal gücümdür.
Tam seride artık birileri ölsün, en azından birinin burnu kanasın derken beklenen oldu. Önceki filmin sonundaydı sanırım bir öğrenci ölüyordu. Bu filmde de devam etti. Artık biraz daha karanlık zamanla giriyoruz.
tanoren
tanoren
Yeni Üye
Yeni Üye

Ruh Hali : Harry Potter ve Melez Prens Images12

http://tanoren.spaces.live.com

Mesaj tarafından MetatroN Paz 9 Ağus. - 21:53

7. kitaptan uyarlanacak olan son 2 filmde katliam ihtiyacımızın karşılanacağını belirteyim.Eğer son filmler de 6. gibi hayal kırıklığı oluşturacaksa bile,hakkıyla çekilen birkaç ölüm sahnesi kurtarıcı nitelikte olup,o beklenilen karanlık havayı verebilir.
MetatroN
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 452

Mesaj tarafından SIRINO Paz 30 Ağus. - 9:15

ben bu filmi dun izledim diyer seriler gibi buda hosuma gitdi
SIRINO
SIRINO
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 176
Ruh Hali : Harry Potter ve Melez Prens Huysuz10

Mesaj tarafından senli Ptsi 31 Ağus. - 20:11

hiç güzel değildi çok durgundu hiç heyecan yoktu kitap bundan daha güzeldi bundan önceki filmide hiç beğenmemiştim umarım son kitabı iyi çekerler
senli
senli
Aktif üye
Aktif üye

Kadın Mesaj Sayısı : 254
Ruh Hali : Harry Potter ve Melez Prens Canli10

- Similar topics