AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor

+17
baris777777
LordCha
Guzelhosting
S.Tensei
Zax
SheaN
Susano'o
bLue-Dragon
Mss. Pretty Queen
rcatalkaya
sera myu
Servet
Sodakazam
Seifukusha
edemirci44
dante_07
birtoglan
21 posters

2 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor - Sayfa 2 Empty Geri: Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor

Mesaj tarafından Guzelhosting Çarş. 22 Tem. - 22:31

Merhabalar,

Şikayetleriniz üzerine Güzelhosting(guzelhosting.com) olarak açıklama yapma gereği duyduk.

animeizle.net websitesi bizim sunucularımızda barındırılmamaktadır. Whois kayıtlarında, alan adı kayıt işleminin(Registration Service Provided By: GUZELHOSTING) tarafımızdan yapıldığı yazmaktadır, fakat alan adının yönlendirildiği nameserverların bizim nameserverlarımız ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır(ns2.cizgifilmtr.com, ns1.cizgifilmtr.com). Biz yalnızca alan adı kayıt hizmetini sağlamaktayız ve malesef bu konuda bizim yapabileceğimiz birşey yok, hosting hizmetini sağlayan firma ile iletişime geçmeniz gereklidir, hosting yani barındırma hizmeti tarafımızdan sağlanmamaktadır.

Saygılarımla,
Cihan Nimsi
Güzelhosting
www.guzelhosting.com
Guzelhosting
Guzelhosting

Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor - Sayfa 2 Empty Geri: Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor

Mesaj tarafından edemirci44 Çarş. 22 Tem. - 22:35

Samimi şekilde siteye üye olup bilgi verdiginiz için teşekkürler.
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor - Sayfa 2 Defaul10

Mesaj tarafından Servet Çarş. 22 Tem. - 22:36

S.tensei kusura bakma yanlış anlamışım.

Mdd3000 haklı Zax, kimseyi veya hiçbirşeyi ezerek yıkarak bir çözüme ulaşamayız. Bununla da Hack yapmaktan bir farkımız kalmaz. Lütfen daha mantıklı ve ılımlı çözümler bulalım ve bulduğumuz mantıklı yönergeleri takip edelim.
Servet
Servet
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 238
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor - Sayfa 2 Relax10

http://www.portakalyolu.com

Mesaj tarafından SheaN Çarş. 22 Tem. - 22:41

Evet şimdi hatırladım. Bu sitenin hosting sağlıyıcı çizgifilmtr'den geliyor.
SheaN
SheaN
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

Erkek Mesaj Sayısı : 888
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor - Sayfa 2 Tembel10

Mesaj tarafından LordCha Çarş. 22 Tem. - 22:54

Biliyorum bu siteyi ve yapanları.Abdülhak adında 16(17) yaşında bir çocuk bu siteyi yapanlardan.Kaç kere bana gel sende ortak ol,beraber yükleyelim.Senin sitenden daha iyi yaparız dedi, ama ben geri çevirdim.Online izleme taraftarı yerine indirme taraftarıyım ve şunu söylemek isterim fansublar ücretsiz yapılan birşeydir ve indirerek izlendiği zamanda yapan kişilerin yapmış olduğu videoda onlarla ilgili bilgilerde görünür.örn'D.Gray Man bölümlerinde opening kısımlarında www.animanist' görünmesi gibi.
Yani sonuçta bütün b animelerin telif hakları var.Mesela witchblade'in telif hakkı gonzo firmasında ve hiç bir ücret beklenmeden videosu tr olduğu için sorun yaratmıyor nette.Ama para kazanma amacı girerse telif hakları satın alınmalı ve ona göre yapılmalıdır.

Banada ne diyordu biliyormusunuz: 'bende senin gibi tr.gg sitesi kullanmıştım ama kapattılar.Seninkide yakında kapanır hiç uğraşma gel bize katıl.'
Benim sitem 4 neredeyse 5 yıldır var ve sorunda yok'dedim.Bozulmuştuu
sinir şey
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1126
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor - Sayfa 2 Anlayi10

http://www.ayeshadow.tr.gg

Mesaj tarafından Zax Çarş. 22 Tem. - 23:03

Yahu benim iletimin tartışmasının yapılacağı yer mi burası. Ben böyle düşünmekteyim, size saygı duymak düşer. Asalak gibi başkasının sırtından geçinenleri de pekte topluma kazandırmayı arzulamamaktayım. Yaptığı şeyin yanlış olduğunun farkında olmayanı topluma kazandırabilirsiniz, bunun yanlış olduğunu bildiği halde suçu işlemeye devam eden insanlar ( ki muhabeti dönen kişi ve kişiler bu gruba girer ) asla topluma kazandırılamazlar ve zaten toplumunda böyle bireylere ihtiyacı yoktur. Daha çok toplumdan dışlanması, uzaklaştırılması gerekmektedir. Hiçbir zaman saf iyi olmayın. Nabza göre şerbet demişler.

Neyse arkadaşlar tarafından gereği yapılmış anlaşılan. Telif hakkı elinde bulundurlan, kanal logolu serilerde yayınlanmaktaymış. Fazla uzun görmüyorum o sitenin ömrünü. Muhtemelen sahibi de ceza alır, almalı da zaten. Eğer yaptığının karşılığı sadece sitenin kapanması olucaksa bu geçici ufak bir çözüm olmaktan öteye geçemez.
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 829
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor - Sayfa 2 Kustah10

http://kingsjoy.deviantart.com/

Mesaj tarafından Servet Çarş. 22 Tem. - 23:48

İnsanların sana saygı duymasını istiyorsan, öncellile sen de insanlara saygı duyacaksın. Seni hedef alarak sana söylediğimizi düşündüğün şeyi "hack, ezmek, yıkmak, dövmek" gibi agresif yollara giden ve gidecek olan arkadaşlarımıza böyle yöntemlerden uzak durun mantığında söyledik. Herkese açık bir forum başlığı olduğu için böyle düşünen herkesi uyarmış oluyoruz. Yani tamamen senin şahsına özel söylenmiş bir şey değil. Ayrıca ben şunu belirttim; mantıklı ve ılımlı çözümler üretin (ki başlığın açılma sebebi de kişilere saldırı değildi).

Not : Senin neden bu kadar gocunduğun, her lafa parladığın ve insanları neden bu kadar basit gördüğün meselesi ise başka bir tartışma konusu zaten. Sana tavsiyem de bu konuyu burada açtırma.
Servet
Servet
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 238
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor - Sayfa 2 Relax10

http://www.portakalyolu.com

Mesaj tarafından birtoglan Perş. 23 Tem. - 0:07

Servet demiş ki:...mantıklı ve ılımlı çözümler üretin (ki başlığın açılma sebebi de kişilere saldırı değildi)...

Buna birsey de ekleyim,
Servet ben Sodakazam, aklimiza gelenleri yaptik.
Kirici yikici bir sekilden de degil , yikmak kirmak konusu bile gecmedi ve gecmememesi gerekir...

yaptiklarimiz bu:
Hostunda da ulasip site ne anlatmaya calistik...

4 reklam ajanslarina mesajlar yolandi, Pr0n icerikli bir link var onu da belirttik,
mesajlarimizda buna da telif haklari olan animeleri oldugu soyledik...(simdik reklam ajanslarin cevaplarini beklemekteyiz)

Tv kanlarin logosu gecen animelerin gereken kanalara bu siteyi belirtik ve buna da para kazandiklarini soyledik.

Bunu da butun fansub yaptiklari ve sunulan olan ekiplere bildirmeye calistik ne ne yapildigini soyledik, aynisi da yapmalarini ricasinda bulunduk.

Yani simdilik sadece kanuni disi gordugumuz olaylari kulanmaya calistik...

Bundan da sonuc almazsak pek yapacak bir sey yok , sadece bu siteye guzel bir sekilde reklam yapip ne olduklarini ortaya cikarmak kaliyor, bunun icin de biraz zaman gecmesi gerek.

Hacklemek ya da dayak atma konusu gecmemesi bile gerekirdi...

her neyse ilerlemelerden sizleri burdan haberdar ederiz , butun destek edenelere tesekur.

Mesaj atmak isteyenler varsa ozel mesajdan ulassin ki listeyi verelim Smile

Bir sey daha var ..
calismalarin ismi kesilme olayina gelecegim , kesmemis .
Bburdaki olay anlamayanlar icin, bizim sirtimizda bunlar para kazaniyor, buna kiziyoruz...
birtoglan
birtoglan

Erkek Mesaj Sayısı : 9
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor - Sayfa 2 Psikop10

http://www.animeou.net

Mesaj tarafından Zax Perş. 23 Tem. - 0:21

Ne parlamasından neye saygısızlıktan bahsediyorsun? Başlık altında kimin düşüncesine saygısızlık etmişim yahu?

Eğer toplumsal bir mesaj vereceksen adımı kullanarak " zax'a diyorum ama sizde anlayın. " gibi birşey içinde bulunmayacaksın, yani adımı kullanmayacaksın. Kullandığın vakit beni muhtap edersin, cevap vermekte en doğal hakkım olur.

Ben sadece iletime yorum yapılmasından rahatsız oldum. Herkes fikirlerini beyan eder burada. Burası kendi doğrularınıza aykırı doğrulara sahip düşündüğünüz insanları kendi doğrularınız çerçevesi içinde " bak bu yanlış ama " deme alanı değil, başlığa da hiçbir yararı yoktur. Ben çözümü belki de adamı gidip dövmekte, sitesini hacklemekte, aşağılamakta adamı her bulduğum yerde ezmekte buluyorum. Belki yanlış belki doğru. Diyelim ki yanlış. Benim yanlışımı düzeltme hakkını kendinde görmeni sağlayan ne? Ha onu da geçtim, benim iletimden etkilenip gidip adamı dövecek sitesini hackleyecek ezecek biri varsa da bu kişi zaten bu tür niteliklere sahip olduğundan bunu yapacaktır. Yani kimseyi etkilemekte söz konusu değildir.

İnsanların fikirlerine doğru veya yanlış olsunlar saygı duyup, geçmeyi öğrenemedik gitti.

Not: Aslında bu başlığa ilk yolladığım ileti sonlarına doğru espiritüel bir hal almaya başlamıştır. Hatta en sonuna " gidilip kesilmeli asılmalıdırlar " yazmıştım ki sildim, " hadi ya öyle şey yapılır mı? " denmesin diye. Yanlış yapmışım, bu espiri dozajını düşürüp ciddi gibi göstermiş. Yoksa ben kim insanları sınıflara ayırmak, onları yargılayıp kafama göre hüküm vermek, ezik sınıfı hakettiğini almalı demek kim? En sevmediğim şeyler bunlar. Fakat asalak insanları da bi o kadar sevmem xD

Edit; birtoğlan, iyi etmişin. Şimdi tek yapılacak şey beklemek ve ilgililerin duyarlı olmasını ummak. Sonra site kapandığında da parti felan veririz xD
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 829
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor - Sayfa 2 Kustah10

http://kingsjoy.deviantart.com/

Mesaj tarafından birtoglan Perş. 23 Tem. - 0:24

Zax senden rica ediyorum, yeterince sinirliyim(z?)
BU konudan anlayis gosterip , herseyi kendine alinma...

Sana kimse kizmiyor, bunu anlamiyorsun...
Bunu yazmamiz sadece konu dagilmayip , hata dusunup mantikli sonuclara varmakti Smile

Bu nedenle lutfen bu konuyu kapatalim ve ana konudan konusalim.
birtoglan
birtoglan

Erkek Mesaj Sayısı : 9
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor - Sayfa 2 Psikop10

http://www.animeou.net

Mesaj tarafından baris777777 Perş. 23 Tem. - 2:32

Bundan sonra bölüm başındaki 9 saniyelik reklam kısmına çalışmalarımızın hiçbir şekilde online yayınlanmasını istemediğimizi dile getiren kısa bir mesaj yazalım? Eğer tüm gruplar bunu yaparsa etkili bir protesto olabilir diye düşünüyorum. Bir daha zor ekler.
baris777777
baris777777
Shoujo no Sekai

Erkek Mesaj Sayısı : 50

http://soulofanime.com/shoujonosekai

Mesaj tarafından erengerey Perş. 23 Tem. - 8:38

Videoların hiç biri kendi sunucumuzda barınmıyor.Dava açılacak biri varsa sevenload yahoo megavideo vs.dir.Videolar kendi sunucumda olsa gerekli işlem yapılabilir.Youtubede dizi vs yayınlanıyor o zaman onada dava açmak gerekir.Böyle mantıkla işler yürümez.Kanal videonun yüklendiği sunucuya uyarı gönderir sunucuda videoyu siler olay budur.Korsan anime videolarına alt yazı yazıyorsunuz ondan sonra hak hukuk sayıklıyorsunuz.Bazı arkadaşlar olayı abartıp hakarete götürmüş olayı.Bazıları işte yok ''altyazıdaki reklamı siliyor'' yok ''ziyaretcilere çeviri gurubumuz daha yazmadı diyor.'' böyle birşey yok arkadaşlar.İnsanlara amaç anime izletmek vs diyorsunuz.Siteyi reklama gömmüşüm vs.O vps serverin aylık gideri nedir haberi olan varmı.Videonun başka yerde yayınlanmasını istemiyorsan o zaman videoya reklamını koy ki birçoğunda var.Videoyu indir diye link koymuşsun paylaşmışsın yani ben bunu kullanınca suçmu oluyor , zaten videoda senin reklamın var.Bu çekememezlik niye onu anlamış değilim.Yaptığınız hakaretleri aşağlamaları anlıyorum ama şunuda belirteyim bu durumun sizin aleyhinize olmasına rağmen hala videoları kaldır vs diyorsunuz.Sonuç olarak belki biyerde haklısınız (izin alma-ki izin vereceğinizi pek sanmıyorum mesajlarda belirtmişsiniz.) bende haklıyım bu olay böyle sürüp gider diye düşünüyorum.Hak hukuk emeğe saygı olayına çok önem veriyorsanız Altyazıya reklam koymazsınız notere gider altyazıların telif hakkını alırsınız bana gelir dersinizki al kardeşim sana belge yayınlamanı istemiyorum.Ama zaten altyazı reklamını gömmüşsün videoya reklamını gömmüşsün daha neyin peşindesin be kardeşim...
erengerey
erengerey

Mesaj tarafından anqelus Perş. 23 Tem. - 9:06

bilindiği gibi altyazı yayınlamak veya o ülkede lisansı olmayan bir belgeyi, videoyu, filmi, animeyi vs.vs. yayınlamanın hiçbir yasal yükümlülüğü yoktur.
şimdi senin bildiklerin bununla sınırlı kalmış nasıl olsa bana bişey olmaz düşüncesindesin. ama ben seni biraz daha aydınlatayım.
özgün içeriğin indexlenmesi için başta google olmak üzere 50den fazla site mevcut. Fansub sahibi sitelerin çoğuda çeşitli forum altyapılarını kullanıyor ki bunların içinde 20den fazla index botu mevcut belirli aralıklarla siteye neler eklenmiş tararlar.
Bu botlar sayesinde özgün içeriğin ilk olarak hangi sitede yayınlandığı bulunabilir ve gerektiğinde bilişim suçları departmanlığına dilekçe yazılarak, içeriği izinsiz yayınlayan(daha dorusu buna çalmak deniyor) "kişiye" (siteye değil) suç duyurusunda bulunulabilir...

bu durumu göz önüne alarak tekrar düşünmeni istiyorum. Hala kararından vazgeçmemekte ısrarcıysan bunu belirtki en kısa sürede gerekli işlemlere başlayalım.

sitesinde bot bulunmayan ve indexleme sisteminden yararlanmak isteyen fansub sahipleri bu makaleyi inceleyebilir.

TIKLA
anqelus
anqelus

Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor - Sayfa 2 Anlayi10

Mesaj tarafından erengerey Perş. 23 Tem. - 9:11

anqelus demiş ki:bilindiği gibi altyazı yayınlamak veya o ülkede lisansı olmayan bir belgeyi, videoyu, filmi, animeyi vs.vs. yayınlamanın hiçbir yasal yükümlülüğü yoktur.
şimdi senin bildiklerin bununla sınırlı kalmış nasıl olsa bana bişey olmaz düşüncesindesin. ama ben seni biraz daha aydınlatayım.
özgün içeriğin indexlenmesi için başta google olmak üzere 50den fazla site mevcut. Fansub sahibi sitelerin çoğuda çeşitli forum altyapılarını kullanıyor ki bunların içinde 20den fazla index botu mevcut belirli aralıklarla siteye neler eklenmiş tararlar.
Bu botlar sayesinde özgün içeriğin ilk olarak hangi sitede yayınlandığı bulunabilir ve gerektiğinde bilişim suçları departmanlığına dilekçe yazılarak, içeriği izinsiz yayınlayan(daha dorusu buna çalmak deniyor) "kişiye" (siteye değil) suç duyurusunda bulunulabilir...

bu durumu göz önüne alarak tekrar düşünmeni istiyorum. Hala kararından vazgeçmemekte ısrarcıysan bunu belirtki en kısa sürede gerekli işlemlere başlayalım.

sitesinde bot bulunmayan ve indexleme sisteminden yararlanmak isteyen fansub sahipleri bu makaleyi inceleyebilir.

TIKLA

ne çalması arkadaşım indir diye link koymuşsun oraya korsan video neyin hakkından bahsediyorsun o zaman önce kendi sitenden kaldırman gerekiyor.
erengerey
erengerey

Mesaj tarafından anqelus Perş. 23 Tem. - 9:17

ilk paragrafı okumadın sanırım benim sitemdeki hiçbir dosya korsana girmiyor şu an

senin yaptığın ise özgün içeriği çalmak. aradaki farkı anlayamıyormusun?

gayet açık konuştuğumu düşünmüştüm, yada senin anlama problemin var
anqelus
anqelus

Mesaj tarafından erengerey Perş. 23 Tem. - 9:19

Sende benim mesajımı iyi okumamışsın sanırım.Herşeyi tek tek yazdım.
erengerey
erengerey

Mesaj tarafından RoMe Perş. 23 Tem. - 9:21

Mesajların karşılıklı olarak yeterince verildiğini düşünüyorum, anlayan anlar anlamayan anlamaz, olayı daha fazla uzatmayın ve hakaret derecesine asla getirmeyin lütfen.
RoMe
RoMe
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 1523
Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor - Sayfa 2 Huysuz10

Mesaj tarafından edemirci44 Perş. 23 Tem. - 9:41

Ne yazıkki konunu mantığını anlamıyorsun ve hala hata yapıyorsun.Bizim forum sitemiz izin alındığı sürece herkese destek çıkar.Ama sende bu iyi niyeti göremiyorum.Böyle bir site kurdun mu çalışmayı yapan arkadaşlarla iletişim kurup onların izin alacaksın.Bunlardan bazısı umursamaz ,bazısı izin ister ,bazısı da izin vermez buda onlara kalmış bir durum.Ama burda kalkıp yaptıgınız zaten hatalı dersen o zaman bu işi anlamamış kurdugun sitenin animeyi sevdirmek olmadıgını anlarım.Sana düşen hatalı oldugunu kabullenmen yanlış yaptıgını belirtmen ve dedigim yoldan ilerlemen.O bir yolda ilerlememeni tavsiye ederim.Beyazm dedigi gibi olayı mümkün oldugunca düzeyli tartışmak lazım.
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor - Sayfa 2 Defaul10

Mesaj tarafından erengerey Perş. 23 Tem. - 9:54

bedifeci demiş ki:Ne yazıkki konunu mantığını anlamıyorsun ve hala hata yapıyorsun.Bizim forum sitemiz izin alındığı sürece herkese destek çıkar.Ama sende bu iyi niyeti göremiyorum.Böyle bir site kurdun mu çalışmayı yapan arkadaşlarla iletişim kurup onların izin alacaksın.Bunlardan bazısı umursamaz ,bazısı izin ister ,bazısı da izin vermez buda onlara kalmış bir durum.Ama burda kalkıp yaptıgınız zaten hatalı dersen o zaman bu işi anlamamış kurdugun sitenin animeyi sevdirmek olmadıgını anlarım.Sana düşen hatalı oldugunu kabullenmen yanlış yaptıgını belirtmen ve dedigim yoldan ilerlemen.O bir yolda ilerlememeni tavsiye ederim.Beyazm dedigi gibi olayı mümkün oldugunca düzeyli tartışmak lazım.

Herşeyi yazdım yukarda bununda cevabı var ben makul bir yol aramak isterken arkadaşların bana o videoları kaldırıcaksın hırsız edasıyla yaklaşması beni sinirlendirdi tabiki.Oysaki konuşsak benim bazı tekliflerim vardı ama bana gelipde hırsız aşağlık insan çalmışsın videoları kaldır hemen diyip sonra anlayış bekleyip ve düzeyli tartışmayı beklemek doğrumu bedifeci ?

En son erengerey tarafından Perş. 23 Tem. - 9:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : yazım yanlışı.)
erengerey
erengerey

Mesaj tarafından edemirci44 Perş. 23 Tem. - 10:07

Bak adını bilmiyorum.Ama bir işe başladıgında,böyle önemli konuları önceden düşünmen gerekli.Ve ilerde başın ağrıtabilecegini de. Burda üzülmen ,kırılman doğal, bir hata yapmışsın arkadaşların da haklı oldugunu dünüyorum tepki vermişler.Kimisi çok ağırda olabilir senden beklenen durumu açıkça belirtmendi ve olayda asıl taraf olanlar onlar ters konuşsalar da da tabi bu durum kikiden kişiye değişir.Vziyonunu,hatalarını belittip izin iz istemen ve destek verenlerin çalışmlarıyla devam etmendi. Burda senin karşı tarafı anlamanı itiyorum ve anladıgını da biliyorum ama daha önceki olayla senide kanımca çıkmaza sürüklüyor.

Bak sadece sen flv yayınlamıyorsun bu işi yapan 2-3 grup daha tanıyorum tabi alt yazıyla çalışıyorlar,fansub çalışmlarını ekleyemiyorlar.Aynı şelkilde izin alınması lazım. Burda bir daha düşün birşey kaybetmessin.Örnegin biz çalışmlarımızın yayınlanmasına izin alındıgı sürece karşı çıkmıyoruz.Ama izin alınmayınca tepkiliyiz.Neyse daha sakin bir kafayla bu konuda diğer tarafıda tatmin edicibir çözüm yolu bul bu isterse animlerin bir ksmını silmek olsun.Ama sonucunda bu işte ilerlemekistiyorsan sabırlı ve temiz iş yapacaksın.
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Mesaj tarafından erengerey Perş. 23 Tem. - 10:13

bedifeci demiş ki:Bak adını bilmiyorum.Ama bir işe başladıgında,böyle önemli konuları önceden düşünmen gerekli.Ve ilerde başın ağrıtabilecegini de. Burda üzülmen ,kırılman doğal, bir hata yapmışsın arkadaşların da haklı oldugunu dünüyorum tepki vermişler.Kimisi çok ağırda olabilir senden beklenen durumu açıkça belirtmendi ve olayda asıl taraf olanlar onlar ters konuşsalar da da tabi bu durum kikiden kişiye değişir.Vziyonunu,hatalarını belittip izin iz istemen ve destek verenlerin çalışmlarıyla devam etmendi. Burda senin karşı tarafı anlamanı itiyorum ve anladıgını da biliyorum ama daha önceki olayla senide kanımca çıkmaza sürüklüyor.

Bak sadece sen flv yayınlamıyorsun bu işi yapan 2-3 grup daha tanıyorum tabi alt yazıyla çalışıyorlar,fansub çalışmlarını ekleyemiyorlar.Aynı şelkilde izin alınması lazım. Burda bir daha düşün birşey kaybetmessin.Örnegin biz çalışmlarımızın yayınlanmasına izin alındıgı sürece karşı çıkmıyoruz.Ama izin alınmayınca tepkiliyiz.Neyse daha sakin bir kafayla bu konuda diğer tarafıda tatmin edicibir çözüm yolu bul bu isterse animlerin bir ksmını silmek olsun.Ama sonucunda bu işte ilerlemekistiyorsan sabırlı ve temiz iş yapacaksın.

İzin alma konusunda haklı olduklarını belirttim benim istediğim orta yol bulmak , videoları kaldırmak değil.

En son erengerey tarafından Perş. 23 Tem. - 10:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : imla)
erengerey
erengerey

Mesaj tarafından can8235 Perş. 23 Tem. - 10:20

ıyı gunler...
rahatsız etmek ıstemezdım
ama benım acımdan olayı bı yana bırakalım cunku tam bılgım yok...
burda olayla ılgılı bırseylerden bahsederkene hangı zıhnıyet yav anlamıs degılım karsındakı kısının sahsı bılgılerının hadı ad soyad gectım adres tel verıyo anlamadım o bılgılerın acıga cıkması okadar kotukı zaten sevıye kısılık meydana cıkıyo bırde bursadakıler toplansın dovsun gercekten cok komık oylese kendı adresını telını ne varsa ortaya koymanı ısterım kımsenın boyle bırseye hakkı yok burda cunku o verdgın bılgıler her sekılde kullanılabılır bır banka calısanı olrak soyluyorum kaldırılmasını ısterım o sayfanın arkadası bı sekılde sucluyorsunuz pekı bu yapılan ondan daha buyuk bır suctur.
ins duzgun birsekilde sonuclanir
iyi gunler ıyı calısmalar
can8235
can8235

Mesaj tarafından SheaN Perş. 23 Tem. - 10:22

Orta yol açık; özür diliyip izin istemelisin.
SheaN
SheaN
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

Ruh Hali : Dikkat, haberimiz olmadan calismalarimizi kullaniyor - Sayfa 2 Tembel10

Mesaj tarafından erengerey Perş. 23 Tem. - 10:30

Onca hakarete aşağlanmaya rağmen ben tek taraflımı özür diliyeyim.Karşılıklı özür dilenicekse benim adıma sorun kalmaz konuşulur anlaşılır.
erengerey
erengerey

Mesaj tarafından SheaN Perş. 23 Tem. - 10:34

Sanırım burda bir sorun var. O kişiler kendi projeleri izinsiz kullanıldı diye bunları yapıyor. Bir hırsız senin evine girip ne var ne yok çalsa sen o hırsıza kin,nefret veya herhangi bir kötü duygu beslemezmisin? Burda da durum aynı... O kişiler fansub grublarını evleri gibi görüp büyütüyorlar ve sende onların çalışmalarını çalıyorsun. Ayrıca hatanı kabullenip ilk başta özür dileseydin "ben salağım" tarzı mesajlara dönüştürmeseydin o mesajları bunlar olmıcaktı. Şimdi sorarım sana hala kendinin haklı olduğunumu düşünüyorsun?
SheaN
SheaN
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

2 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3  Sonraki

- Similar topics