AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TV kumandası sağlam mı degilmi nasıl anlarsınız ??

+3
spartiate
edemirci44
werboten61
7 posters

TV kumandası sağlam mı degilmi nasıl anlarsınız ?? Empty TV kumandası sağlam mı degilmi nasıl anlarsınız ??

Mesaj tarafından werboten61 C.tesi 1 Ağus. - 22:37

arkadaşlar evde herkesin televizyonu var tabiki herkesinde uzaktan kumandası yanlıs arada
bence bizim türk milletine özel bir durum vardır bir sey bozuk oldugunda ona vura vura
calısacagına inanmak tamir yöntemlerinden biri gercekten vurmak (şaka degil bu dedigim)
neyse evdeki televizyon kumandasının çalışıp çalısmadıgını anlamak cok kolay bunun için sadece kameralı cep telefonu yeterli.. kumandayı kameraya tutun ve dügmesine basın yanım sönen ısık görürseniz bilinki kumandanız saglam ve
kumandayı yerden yere vurmanıza gerek yok sorun televizyonda olabilir program olarak kafası karısmıs olabilir bu durumda da TV fişinden çekip 10dk bekleyin sonra tekrar acın..(uydu,müzik sei uzaktan kumanda olan herseyde gecerli)

aşagıda çektigim resme bakarsanız nasıl yapılacagını daha rahat anlarsınız..

TV kumandası sağlam mı degilmi nasıl anlarsınız ?? Grnt020

burda kumandanın hiç bir tuşuna basmıyorum bu yüzden ışık yanmıyor...

TV kumandası sağlam mı degilmi nasıl anlarsınız ?? Grnt021

burda ise kumandanın herhangi bir tusuna basıyorum ısık yanıp sönüyor..
eger yanım sönmez yada sürekli yanıyorsa kumanda bozuk demektir

TÜM TUŞLARI KONTROL ETMENİZ TAVSİYEM
werboten61
werboten61
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 184
Ruh Hali : TV kumandası sağlam mı degilmi nasıl anlarsınız ?? Relax10

http://lopurdek.com/

TV kumandası sağlam mı degilmi nasıl anlarsınız ?? Empty Geri: TV kumandası sağlam mı degilmi nasıl anlarsınız ??

Mesaj tarafından werboten61 C.tesi 1 Ağus. - 22:44

birde neden gözle göremiyoruz diyen olursa sebebi cok basit insan gözü her her dalga boyunu görmez kızıl ötesi ışınlar,mor ötesi ışınlar, X-ray ışınları gibi
burda madem dalga buyundan bahsetmişken not::

insan gözü YEŞİL RENK dalga boyunu en rahat algılar ve
GÖZ dinlendirir gözleriniz cok yorgun oldugunda dıarı yeşilliklere bakın
sabit şekilde rahatlarsınız...

TV kumandası sağlam mı degilmi nasıl anlarsınız ?? Adsz9
werboten61
werboten61
Aktif üye
Aktif üye

TV kumandası sağlam mı degilmi nasıl anlarsınız ?? Empty Geri: TV kumandası sağlam mı degilmi nasıl anlarsınız ??

Mesaj tarafından edemirci44 C.tesi 1 Ağus. - 22:56

Bilgi için teşekkürler.Bence güzel konulara deginiyorsun..
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : TV kumandası sağlam mı degilmi nasıl anlarsınız ?? Defaul10

Mesaj tarafından spartiate Paz 2 Ağus. - 7:57

hımm, gerçekten ilginççç...denedim merak edip, kumandam canavar gibi çalışıyormuşSmile
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4388
Ruh Hali : TV kumandası sağlam mı degilmi nasıl anlarsınız ?? Eglenc10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından werboten61 Paz 2 Ağus. - 22:10

sevindim :d aklıma geldikçe bu tip evde uygulamalı pratik bilgiler vermeye calısıcam tabi; özel mesajdan istenilen oldugu zaman onlarıda ekleyecem
özel mesajdan belki naskasıda o sorunları yasamıs olabılır Very Happy
werboten61
werboten61
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından özz Paz 2 Ağus. - 22:17

ben de kumandaya çat çat vuranlardanım, çok sık yere düşürürüm çünkü Razz
benim anlamadığım birşey var. neden kameralı cep telefonu gerekiyor bunun için, kumandanın ışığı normalde de yanıp söner zaten, en azından benimki öyle.
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1172
Ruh Hali : TV kumandası sağlam mı degilmi nasıl anlarsınız ?? Keyifs10

Mesaj tarafından Susano'o Paz 2 Ağus. - 22:56

benim kumandanın kırmızı bi ışığı vardı, ama zaten gözle görebiliyodum. neden ki acaba? farklı bi teknoloji mi?
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1649

Mesaj tarafından Mahlas_Kafkef Ptsi 3 Ağus. - 17:26

benim kumanda da ışık yok nasıl anlayabilirim?
Mahlas_Kafkef
Mahlas_Kafkef
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 524
Nerden : Ya bak tarif edim or-an dan biraz çık ilker 9.caddeyle kekliğin kesişimi var orda işte
Ruh Hali : TV kumandası sağlam mı degilmi nasıl anlarsınız ?? Sarhos10

http://www.google.com

Mesaj tarafından Seifukusha Ptsi 3 Ağus. - 21:35

Ben de kumandamın ışığını gözle görebilmiştim. Bak Mustafa, bir tek ben değilmişim. Yani özel bir gözüm yok Very Happy

Ben de eşantiyon bilgiler veriyim:
Kumanda çalışmıyorsa pillerini oynatın Smile Bizimkinde temassızlıktan çalışmıyordu, pilleri hafif döndürünce düzeliyordu. Tabi işin o kısmını farkedene kadar epey dayak yedi bizden.

Trafik lambalarında "dur" anlamına gelen işaret neden kırmızıdır? Çünkü kırmızının dalga boyu daha diğerlerinden daha uzundur, daha uzaktan farkedilebilir.
Işık renklerinin ve müzik seslerinin frekanslarını birbirine benzetirsek, bas sesleri kırmızı renkli olur. Frekansı düşük, dalga boyu yüksek. Uzaktan kolay farkedilir.
Tiz sesler de mor renkli olur. Frekansı yüksek, dalga boyu düşük, uzak mesafeden daha zor farkedilir.

Gerçek örnek verelim: Kaliteli hoparlörlere sahip bir araba, müziğin sesini iyice açmış olsun. O araba uzakta iken bas seslerini daha kolay farkedersiniz çünkü onların dalga boyu uzun. Yakına geldiğinde de bas sesi kaybolmuş gibi olur çünkü tiz sesleri bas'ı bastırır hale gelir. Sonra uzaklaşırken eski haline döner.
Seifukusha
Seifukusha
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1870
Ruh Hali : TV kumandası sağlam mı degilmi nasıl anlarsınız ?? Centil10

http://bounanimemanga.wordpress.com/

Mesaj tarafından werboten61 Ptsi 3 Ağus. - 21:56

mdd3000 demiş ki:benim kumandanın kırmızı bi ışığı vardı, ama zaten gözle görebiliyodum. neden ki acaba? farklı bi teknoloji mi?

evet sorularınızın cevabı basit aslında farklı bir teknoloji yok şimdi hatırladım eskı kumanlarada kırmızı cıkması dogal sebebi o o zamanın teknolojisi birde kumanın dısaında sadece cakıstıgını göteren kırmızı led de konulan bir cok model var hatta PİLOT marka kumandalarda vardı baya.,,

kumanda ısıkları özellikle kızıl ötesi lambalarla verici ısık sınyalı ve alıcı enkoder devresi ile yapılır parlamalar göz almaması cok önemlidir su an alınan kumandaların birinde bile ısık cıkması mumkun degıldır eger cıkıyorsa bu ısık uretım hatası var demektır,,

unutmadan diyelim ki LED yandı onun yerıne renkli led de takılabılır o zaman ısık yanıp söner işe yarar da mesafe 1-2 olur Very Happy
werboten61
werboten61
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından werboten61 Ptsi 3 Ağus. - 21:59

özz demiş ki:ben de kumandaya çat çat vuranlardanım, çok sık yere düşürürüm çünkü Razz
benim anlamadığım birşey var. neden kameralı cep telefonu gerekiyor bunun için, kumandanın ışığı normalde de yanıp söner zaten, en azından benimki öyle.

cep telefonu kamerası olması öneli degil en kolay yol dıye dedım ben normal dıjıtal kamerada olur tabıkı insan gözü her renki algılamaz ama kameralar bunu bize gösteriyor,,

zaten yanıyor dıyorsun da aslında kumanda da ıkı ısık var bırısı calıstıgını gosterıyor digeri esas işi yapıyor ama farkında olmuyorsundur :d
werboten61
werboten61
Aktif üye
Aktif üye

- Similar topics