AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı

+29
CHOBiTS
Unde®kaN
gundamaster
spartiate
SheaN
kordiseps
4sprz
zhenya
Underfined
SeRKaN
özz
Sonvaynard
doumeki
Mahlas_Kafkef
Squaw
AnTiOkSiDaN
sakura hime
lafolya
S.Tensei
Katsura
Tenbatsu
savage garden
edemirci44
Çubuk Kraker xD
DicLonius
Susano'o
bLue-Dragon
Zax
RoMe
33 posters

1 sayfadaki 3 sayfası 1, 2, 3  Sonraki

Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Empty Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı

Mesaj tarafından RoMe Cuma 28 Ağus. - 12:35

Bilindiği gibi Animemangantr web sitesi kullanıcılarına anime ve manga konusunda bir sohbet ortamı oluşturmak için kurulmuş ancak bunun yanında çeşitli çeviri aktivitelerini de destekleyen bir forum sitesi ya da topluluğudur. Siztemizde 3 Yönetici görev yapmakta ve sitenin çeşitli konularda sürekli gelişimi için çalışmaktadırlar. Bunun yanında sitede çalışan sorumlular (modlar) bulunmakta ve sitenin günlük veya anlık kontrolünü yapmakla sorumlu olan bu kişiler, sitenin genel çizgisinden sapmadan yoluna devam etmesini sağlama görevini üstlenmekte, kısaca site de kural dışı davranışları engellemeye yönelik mudahaleler yapmaktadırlar. Sitemize yöneticiler olarak genel bir değerlendirme yaptığımızda bazı eksiklikler olduğu görülmüştür, bunlardan en önemlisi başlangıçta belirlediğimiz ancak şu anda sağlayamadığımızı gördüğümüz sitedeki kullanılan dildir. Sitemizde kullanılan ve msn dili ya da argo olarak tabir edilen buna ilave smiley dışındaki işaret kullanımı gibi dili bozucu, ciddiyetten uzaklaştırıcı tarzdan kurtulmak için bazı tedbirler alınması ve yaptırımlar yapılması gerektiğine karar verilmiştir. Şimdi bu aşamadan sonra ilk olarak sitedeki her bölüme bir sorumlu alınması düşünülmektedir. Bu sorumlular görevini bilen ve bunun bilincinde olacak olan, ciddi, sabırlı ve saygılı kişiler olmalıdır. Sorumlulardan beklenilen Site kurallarının uygulanması ve özellikle sitedeki dilin üst seviyelere yükseltilmesini sağlamaları ve gerektiğinde yöneticilerle iletişime geçerek çeşitli fikir alış verişinde bulunmalarıdır. Ancak sitede sorumlu olacak kişiler siteye rahatça girebilmeli ve zaman sıkıntısı yaşamadan siteyi kontrol edebilmeli, Türkçe dilbilgisine ve imla kurallarına da hakim olmalıdır. Çünkü sorumlular gerektiğinde mesajları editleyecek, açılan başlıklara ve yazılan mesajlara müdahale edecek ve kullanıcıları uygunca uyarabilecektir. Biliyoruz ki kuralların dışına çıkan herkes sitemizde çeşitli cezalara maruz kalabilmektedir.

Yukarıdaki bilgiler ışığında, sitemizde çalışmak isteyen, Animemangantr'nin daha iyi yerlere gelmesine hizmet etmek isteyen kullanıcılarımız için, bu başlık altında yaklaşık bir hafta süresince başvurular kabul edilecek ve değerlendirmeler neticesinde alınacak kişilere ve hangi statüde görev yapacaklarına karar verilecektir.

Başvuru yapan kişlere özel mesaj yoluyla bazı sorular sorularak siteye uygunlukları değerlendirilecektir.

En son Beyazm tarafından Cuma 28 Ağus. - 15:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
RoMe
RoMe
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 1523
Ruh Hali : Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Huysuz10

Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Empty Geri: Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı

Mesaj tarafından Zax Cuma 28 Ağus. - 12:52

Valla sitede dil probleminden çok manga problemi var. Manga bölümleri sanki açılmadı demesinler diye açılmış gibi duruyor. Tabi benim gibi mangayı animenin önünde tutan kişilere de bu oldukça ters geliyor. Bu çok büyük bir sorun bence. Dilden bile önemli diyebilirim. Sonuçta çoğu kişi tamamiyle imla kurallarına uyamıyor ( buna ben de dahilim ) ama anlaşılır bir dilde konuşabiliyor. Anlaşılır olması yeterli bence.

Ayrıca başlık altında başvuru yapılması olayı pek iyi olmamış sanki. Çünkü seçilen olucak seçilmeyen olucak. Seçilmeyen kişi seçilen kişilerin karşısında diğer üyelerin önünde nasıl desem, rahatsız olucak. Başvuruların öm ile yapılması daha mantıklı gibi.
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 829
Ruh Hali : Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Kustah10

http://kingsjoy.deviantart.com/

Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Empty Geri: Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı

Mesaj tarafından bLue-Dragon Cuma 28 Ağus. - 12:53

Ben başvuru yapmak istiyorum.
bLue-Dragon
bLue-Dragon
Encoder

Erkek Mesaj Sayısı : 1946
Ruh Hali : Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Olgun10

Mesaj tarafından Susano'o Cuma 28 Ağus. - 12:59

Sitenin felsefesini ve ruhunu liderler (adminler) belirler, yerleştirir. Ancak bunun idamesini sağlayacak olanlar sitemizin aynası olan insanlar, yani moderatörlerimizdir. Müteakip seçim faaliyetinden kaliteli insanlar çıkmasını ve sitemizin, vizyonuna yakışan bir seviyeye gelmesini temenni ediyorum. Tüm AMT ekibine faaliyetlerinde kolaylıklar dilerim.
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1649
Ruh Hali : Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Relax10

Mesaj tarafından Susano'o Cuma 28 Ağus. - 13:17

Zax demiş ki:Valla sitede dil probleminden çok manga problemi var. Manga bölümleri sanki açılmadı demesinler diye açılmış gibi duruyor. Tabi benim gibi mangayı animenin önünde tutan kişilere de bu oldukça ters geliyor. Bu çok büyük bir sorun bence. Dilden bile önemli diyebilirim. Sonuçta çoğu kişi tamamiyle imla kurallarına uyamıyor ( buna ben de dahilim ) ama anlaşılır bir dilde konuşabiliyor. Anlaşılır olması yeterli bence.

Ayrıca başlık altında başvuru yapılması olayı pek iyi olmamış sanki. Çünkü seçilen olucak seçilmeyen olucak. Seçilmeyen kişi seçilen kişilerin karşısında diğer üyelerin önünde nasıl desem, rahatsız olucak. Başvuruların öm ile yapılması daha mantıklı gibi.

Manga problemi dil probleminden önemli olmadığını düşünüyorum. Tabii bu siteye üye olan herkesin en az ilkokul eğitimi almış insanlar olduğunu ve Türkçe dersi görmüş var sayıyorum. Yer yer yapılan imla hataları olacaktır ancak, internetin yaygınlaşması ile yaygınlaşmış olan, yer yer "msn türkchesi" (!) olarak telaffuz edilen bu dilin, sitemizin ciddiyetini ve kalitesini düşürdüğü gerçeği bir yana dursun, Türkçe'mize zarar verdiği kanısındayım.

Manga konusunda ise, sadece bu sitede değil, Türkiye geneline baktığınız zaman manga'ya hak ettiği değerin verilmemesi elbette hoş bir durum değil ancak, buna dur diyecek kişiler de elini taşın altına koymaya gönüllü manga-sever arkadaşlarımızdan başkası değil tabii ki. Manganın yayılmasına ve sevdirilmesine katkıda bulunmak için moderatör veya yönetici olmak gerekmediği gibi, kimsenin teşvik etmesine de gerek yoktur diye düşünüyorum. Bunun yolu, manga tanıtımları yapmak, insanlara manga tavsiye etmek, tartışma platformlarında aktif olmaktır.

Son olarak, başvuruların açık ve herkesin huzurunda yapılması ve tartışılmasını bir iyi niyet göstergesi olarak yorumluyorum. Müracaat eden ve seçilemeyen kişiler her halûkarda, ertesi gün yeni moderatörleri gördüğünde onların kendisinin yerine seçildiğini düşünerek rahatsız olacaktır. Ancak tabii burada kimseyi küçük düşürmek gibi bir niyet olmadığı gibi, yöneticilerimizin göreve getireceği moderatörlerin de kendilerinin diğer üyelerden üstün olduğu hissine kapılmayacak mütevazı insanlardan olacağını değerlendiriyorum. Burada vurgulamak istediğim nokta "açıklık"tır. Seçilemediği zaman bunu bir hezimet gibi algılayıp kendini kötü hissedecek arkadaşlara şimdiden başvurmamalarını tavsiye ediyorum.
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1649
Ruh Hali : Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Relax10

Mesaj tarafından DicLonius Cuma 28 Ağus. - 13:29

Başvuru yapmak istiyorum
DicLonius
DicLonius
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Çubuk Kraker xD Cuma 28 Ağus. - 13:35

Bende başvuru yapmak istiyorum.
Çubuk Kraker xD
Çubuk Kraker xD
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 637
Ruh Hali : Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Keyifs10

Mesaj tarafından RoMe Cuma 28 Ağus. - 14:07

Burada alınmaca gücenmece yok, herkes başvurusunu yapsın, elbetteki başvuru sonrası bazı sorgulamalar olacak ve bize uyan kişiler, bir teste tabi tutulacak, nete girme sürelerinden eğitim durumuna kadar birçok parametre değerlendirilerek ve test sonucuna bakılarak 3 admin alınacak isimlere karar verecek. Bunda sıkılacak üzülecek bir şey yok, zaman zaman bu mod alımı devam edebilir, başvuru sayısı yetersiz olursa süresi uzatılaiblir, ve sitemizdeki çevirmen arkadaşlar da başvuru yapabilir. Ayrıca Mehmet diğer konular için gerekli açıklamayı yapmış. Teşekkürler.
RoMe
RoMe
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 1523
Ruh Hali : Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Huysuz10

Mesaj tarafından Zax Cuma 28 Ağus. - 14:11

Valla bu başlık altında pek tartışmaya girme niyetinde değildim ama iletime yorum yapılması, beni de bu yoruma cevap vermek zorunda bırakıyor.

Öncelikle, sitede " yha " lı " olacaq "lı vb. konuşan kaç kişi gördünüz? Ben 1 senedir üyeyim bir elin parmağını geçmemiştir böyle konuşan gördüğüm üye sayısı. Ha yöneticisindir, görmüşsündür. Uyarırsın, tekrarı geliyorsa cezasını verirsin. Gerekirse de banlarsın. Bu kadar basit bir çözümü olan birşeyi baş problem haline getirilmemeli. Yalnış anlaşılmasın, dilimiz önem sırasında başı çeker. Zaten iletime de bakılırsa " manga dilden daha önemli " demiyorum. " Dilden çok manga problemi var " diyorum. Yanlış anlaşılmalar olmasın.

Manga konusunda ise evet Türkiyedeki neredeyse tüm anime & manga sitelerinde bu eksiklik söz konusu. Bir kaç gün önce de zaten bu sıkıntımı dile getirip webmaster arkadaşlar varsa bana ulaşsınlar açalım bir site tarzında bir yazı yazmıştım. Cevap da alamadım kimseden. O nedenle de şuan başvuru yapma kararı aldım. En azından burada bazı şeyler bir şekle şemale girerse diğer sitelerin yöneticileri de bakıp kendi sitelerine örnekler alabilirler. Yanıldığın bir konu daha var ki o da yönetici olunmaması gerektiği. Eğer toplumsal düzene yeni bir şekil, düzen getirmek istiyorsan elinde bir güç olmalı o da forum içinde modluk veya adminlik oluyor. Şahsen ben, tek başlık açılıp herkesin oraya yığıldığı düzensiz bir ortamda tartışmak istemiyorum. Birçok manga başlığına yazmama sebebim de budur. Benim gibi düşünüp tartışma başlıklarına yazmayan üyelerin olduğuna da eminim. Bir aşçıyı düşünün. Yaptığı yemeği süsler püsler, her malzemenin belirli bir yeri vardır, damak tadının yanında göze de hitap etmek ister. Bu o yemekten nefret eden insanı bile bazen çekmeyi başarır. Eğer biz de düzenli yerli yerinde bir ortam oturtursak insanların mangaya ilgisinin artacağını umuyorum. Hele bi o güncel mangaları tartışmanın tadını alsınlar, bırakamıcaklar zaten.

Başvuru konusuna gelicek olursak. Bu kadar toz pembe olmayalım ya xD Belki, tamam. Başvuran kişi seçilmedi diye üzülmez ( Açık konuşayım. Ben üzülürüm, çünkü yapmak istediklerim var ve bunları yapmanın en kısa yolu bu. ) Ama görüp geçen bir üye de bile olay değişir. Mesala en basitinden. X ve Y kişileri başvuru yaptı. Z kişisi de gördü bu başvuruları. Sonra X kişisi seçildi Y seçilmedi. Z: " Demek Y kişisi karakteristik olarak daha yeterliymiş. " Bu bile X kişisinin kendisini rahatsız hissetmesine yeticektir. Tabi bu en masum hali. Bunun masum olmayanı da var tabi. T kişisi Z'nin arkadaşı olsun. Konuşma geçiyor aralarında. T: Ooo mod olmuşun hayırlı olsun kankim benim. Z: Hehe öyle ya, saol. T: X'de başvurmuş olamamış o. Ahahaha. Z: Evet ya gördüm. Kabul edilmemiş. Aslında bu bile oldukça masum oldu. Kısacası ister istemez seçilmeyen kişi kendini rahatsız hissedecektir. Şimdi öm ile mı daha sağlıklı başvuru böyle mi? Tabi ki öm ile daha sağlıklı. Başlık altında olan da en azından bir risk var. Öm'da ise risk sıfır. Gizli seçim mi ne derler o tarz birşey.

Neyse, ben de kafa vurdum. Her türlü soruya açığım. Heycanlıyım biraz o nedenle sakat cevaplar verirsem heycanıma verin, yarışmacı arkadaşlarıma başarılar diliyorum xD AMT kazansın xD

Edit: Bak Susano'o sen de başvurabiliyormuşsun : )
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 829

http://kingsjoy.deviantart.com/

Mesaj tarafından edemirci44 Cuma 28 Ağus. - 14:19

Yukarıdaki koşulları okuduktan sonra,bu hobiyi bende yaparım demeniz yeterli.

İpuçları vereyim seçim hakkında
-Daha önce attıgınız mesajlar incelenecek (özellikle anime ve manga kısmındaki etkinliğiniz vb.)
-Yukarıdaki belirtildiği gibi Türkçeyi kullanma şekliniz incelenecek

-Anketvari bir etkinliği de hazır olun.

Yetkili kişi olmak istiyenlerin sadece bede varım demesi yeterli olacaktır. Kimseninde bu işte kırılacağını düşünmüyorum. Bütün bu faaliyetler sitemizi daha iyi hale getirmek içindir.
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Defaul10

Mesaj tarafından Çubuk Kraker xD Cuma 28 Ağus. - 14:35

Bu arada Topic de ''Animamagantr'' yazıyor. Gözünden kaçmış Beyazm'nın.
Çubuk Kraker xD
Çubuk Kraker xD
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından savage garden Cuma 28 Ağus. - 15:07

Peki var olan modlar için ne düşünüyorsunuz?
savage garden
savage garden
Moderator
Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 2315
Ruh Hali : Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Karizm10

http://chocobomanga.blogspot.com/

Mesaj tarafından Tenbatsu Cuma 28 Ağus. - 15:53

savage garden demiş ki:Peki var olan modlar için ne düşünüyorsunuz?

Seni sunucu yapıcaklarmış Razz.

Umarım bu işi omuzlanabilecek ve katkıda bulunacak arkadaşlar bu hakka sahip olurlar. Şahsen ingilizcem olmadığı için katılmıyorum bu işe, bence çeviri yapamayacak arkadaşlar bir arka planda kalmalı.
Tenbatsu
Tenbatsu
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
Ruh Hali : Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Bezgin10

http://tenbatsu.sosyomat.com

Mesaj tarafından Katsura Cuma 28 Ağus. - 16:28

Ben katılmak istiyorum.Çevirilerim iyi ve şu aralar uzun süreliğine boş zamanım var 12 den gece 1 e kadar açık oluyorum ve çoğu sitede adminlik ve modluk yaptım
Katsura
Katsura
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 512
Ruh Hali : Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Parano10

Mesaj tarafından S.Tensei Cuma 28 Ağus. - 16:59

Bu kriterler beni zorlamıyor. Ben de başvuruyorum o halde. Aslında anime tartışma bölümünde öyle göze değer bir etkinliğim olduğunu sanmıyorum ama, başvuru yapmam gerektiğini hissettim.
S.Tensei
S.Tensei
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

Erkek Mesaj Sayısı : 741
Ruh Hali : Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Yoksu611

http://www.hiraishin.co.cc

Mesaj tarafından lafolya Cuma 28 Ağus. - 17:07

Beyazm'ın ve diğer adminlerimiz bu konuda haklılar. Sitemiz gün geçtikçe seviye olarak düşmeye başladı. Anime tartışma bölümü ve sohbet bölümlerinde ben bile bazen ne yazıldığını anlamıyorum. Bu şekilde yeni modlar alınarak düzen ve karmaşıklık giderilecektir.
lafolya
lafolya
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 943
Ruh Hali : Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Uykum210

Mesaj tarafından Katsura Cuma 28 Ağus. - 17:09

Evet.Bencede.Ben sitede eskidende vardım sora kaze adıyla.bi aralar animeyle alakası bile olmayan tartışmalar ve konular açılıodu
Katsura
Katsura
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 512
Ruh Hali : Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Parano10

Mesaj tarafından sakura hime Cuma 28 Ağus. - 18:20

ben de başvuruda bulunmak istiyorum Very Happy
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2020
Ruh Hali : Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Eglenc10

Mesaj tarafından AnTiOkSiDaN Cuma 28 Ağus. - 18:57

Ben aday falan değilim ama yeni bir yönetim grubunun oluşması iyi oldu. Siteyi toplaması için iyi bir diktatöre ihtiyaç var. Bazı durumlarda baskı iyidir. Hayırlısı olsun.
AnTiOkSiDaN
AnTiOkSiDaN
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 394
Ruh Hali : Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Tembel10

Mesaj tarafından Squaw Cuma 28 Ağus. - 22:35

Ben de sevdiğim ve de vakit geçirmeyi istediğim bir sitede elimden geldiği şekilde yardımcı olabilmek isterim açıkçası.

Bu nedenle başvuru da ben de bulunmak istiyorum mümkünse...
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1051

Mesaj tarafından Mahlas_Kafkef C.tesi 29 Ağus. - 1:29

Başvuru yapmıyorum...Tüm arkadaşlara başarılar.Itır umarım olursun=)
Mahlas_Kafkef
Mahlas_Kafkef
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 524
Nerden : Ya bak tarif edim or-an dan biraz çık ilker 9.caddeyle kekliğin kesişimi var orda işte
Ruh Hali : Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Sarhos10

http://www.google.com

Mesaj tarafından doumeki C.tesi 29 Ağus. - 8:41

adaylar iddialı..seçildiğim zaman siteye köprü yaptıracağım Very Happy
bende varım.
doumeki
doumeki
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 532

http:// www.myspace.com/snokdros

Mesaj tarafından Sonvaynard C.tesi 29 Ağus. - 8:46

Abi ben en çok kömürü verene oyumu veririm. (Demokrasi varsa) Lakin bana biri araba verirse %70 oyum onadır, ki Japonyaya götürebilecek ya da yaşımı 18 yapabilecek biri varsa %100 oyum ona. Nihaha, yaşasın kötülük! Oylar "Doumeki" ye Very Happy Büyük işler peşinde, köprü falan. Very Happy Japonya ya bir alt geçit yap abi siteden. Very Happy
Sonvaynard
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 410
Ruh Hali : Animemangantr ve Sorumlu (mod) Alımı Uykusu10

Mesaj tarafından doumeki C.tesi 29 Ağus. - 8:59

teşekkürler sonvaynard ama oylar bir işe yaramicak sanrm Very Happy
japonyaya alt geçit biraz zor ama köprü kesin..
doumeki
doumeki
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 532

http:// www.myspace.com/snokdros

Mesaj tarafından Çubuk Kraker xD C.tesi 29 Ağus. - 9:10

3. Köprüyü senden bekliyorum Fazlı xD
Çubuk Kraker xD
Çubuk Kraker xD
Süper Animeci
Süper Animeci

1 sayfadaki 3 sayfası 1, 2, 3  Sonraki

- Similar topics