AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aoki Densetsu Shoot

+3
spartiate
CHOBiTS
edemirci44
7 posters

Aoki Densetsu Shoot Empty Aoki Densetsu Shoot

Mesaj tarafından edemirci44 C.tesi 10 Mayıs - 21:01

Türkiye'nin anime sitesi
www.animemangatr.com
Aoki Densetsu Shoot Ad002et0
Japon Kakegawa lisesinin futbol takımı başarı gösteremiyor ve otorotiler tarafından durum hiç iç açıcı görülmüyor. Kakegawa lisesi futbol takımı ulusal turnuvadaki sıralama da en sonlarda yer almaktaydı. Bundan sonra kimse bir şeyler beklemezken ,futbol takımına Kubo(Almanyada iyi bir futbol egitimi alan Japon kahramanımız) diye biri katılır ,takımın beyni olur ;bundan sonra takımın başarısı artar .Turnuva da finallere çok az kala Kubo nun sağlık durumu bozulur.Sürekli doktor kontrolünde olması gerekmektedir(kansızlık hastalıgı var).
Aoki Densetsu Shoot Ad001pe4

Kakenshi Ortaokulu'nun müthiş üçlüsü olarak anılan; Toshihiko Tanaka, Kazuhiro Hiramatsu ve Kenji Shiraishi, Kakenshi'den mezun olduktan sonra, hayranı oldukları ,maçlarını takip ettikleri Yoshiharu Kubo ile oynayabilmek için Kakegawa Lisesine girerler.Tabi en sorunsuzu Toshidir; Kubo gibi iyi bir futbolcu olmak istemektedir.Kazuhiro’nun babası eski bir futbolcudur ama oğlunun kendisi gibi doktor olmasını istemektedir onun futbol oynamasını istememektedir ve kendisine aşırı bir baskı yapmaktadır.Kenji ise ortaokuladayken kavgalara karışır biraz serseri tiptir.Takımına zara verir bunun için futbolu bırakır.

Toshi forvet ,kazuhiro ise ofansif orta saha,kenji ise kalecı olarak oynamaktadır. Kubo bir gün bir antremanda bu 3 lüyü keşfeder ve onun yokuluğunda takımı onlara emanet edebileceğine inanır.
Ve onlarla tanıştıktan sonra onları yakın takibe alır. Yeteneklerni sınar. Eksikliklerini görür ona göre,idmanlar yaptırır.Toshinin dar alanda şut çalışmaları yaptırır ve sert şutlarından faydalanmak ister, kazuhiroyu orta sahaya çeker,kendisi de defansa geçer,aslında mükemmel oyuncudur ama hastalıgından dolayı kendini riske etmiyordur.

Spoiler:
Toshihiko Tanaka

Toshi bu animenin ana karekteridir.Okul takımının 1.sınıf öğrencisidir. Kubo tarafından bacaklarındaki güçü anlaşılınca sağ ayagı degilde ,ters ayagı olan sol ayagı geliştirmeye başlanmıştır.Özel idmanlar yapılarak güclendirilen sol ayagı rakiplerine karşı bir silah gibi kullanılmıştır. Ayrıca Kızlara karşı utangaç,duygularını rahat bir şekilde ifade edemez bir yapıya sahiptir.Sevdigi kız olan Kazumi’ye karşı bir türlü açılamıyor.

Yoshiharu Kubo

Takım kaptanı;Almanyada futbol egitimi görmüş daha sonra hastalıgı neticesinde japonyaya dönmüştür ama bu hastalıgını kimse bilmiyordur.Menajerler ve gazeteciler tarafından yakın takipte olan biri.Muhteşem 3 ‘lümüzün özelliklede Toshinin gleişmesine baya katkıda bulunuyor..

Kazuhiro Hiramatsu
Kazuhiro ,Toshi ve Hiramatsu Kenji ısrarlarıyla futbol oynamaya geri dönüyor.Babası daha önce dedigimiz gibi okumasını, kendisi gibi doktor olmasını istiyor.Ayrıca babasını zamanında ülkenin en iyi futbolcularından biri oldugunu söylememiz gerekiyor. Deha olarak bilinen Kazihiro özellikle topuk hareketlerini çok iyi birşekilde kullanıyor ve diğer karekterlere göre çok hızlı.Ayrıca Toshi gibi Kazumiye aşık …

Kenji Shiraishi
Takımın kalecisi zamanında çete savaşlarını katılan birisi..Yenilmeyi sevmiyen biri.Rakiplerinin forvetlerini inceleyip ona göre idmanlar yapabiliyor

Atsushi Kamiya
Yardımcı kaptan Kubonun en yakın dostu.Kuboya çok inanıyor.Kubo öldükten sonra kaptan oluyor ve muhteşem üçlümüze her anlamda yardım ediyor.

Kazumi Endo
Futbol kulübünün Yöneticilerinden.Takımın destekçisi Kazihiro ondan hoşlanıyor ama o Toshiyi tercih ediyor.Toshinin içine kapanık hali nedeniyle aşkları hızlı gelişmiyor.Ayrıca çok iyi müzik söylüyor ,show dünyasına adımların atıyor.

Son olarak şunu söylüyebilirim

Karakterler seyrettigim diğer futbol animelerine göre daha sağlam. Şutlarda, gollerde aşırı bir abartı yok. Müzikleride idare eder ;özellikle atak müzikleri çok hoş 2.kapanış parçası da hoşuma gidiyor. Aşk, sevgi, bağlılık çok iyi işlenmiş. Karekterlerin psikolojisi iyi işlenmiş. Karekterler çoçuk değil, gençler. Erişkin dönemlerinde bu dönemin çeşitli sorunları güzel anlatılmış. Maçlarda sertlik heyecan sürekli kendini gösteriyor.

Bence iki olumsuz tarafı var: birincisi animenin sadece 58 bölüm olması, ikincisi futbolun az oynandığı bölümleri.

Sonuç olarak Spora dayalı özelikle de futbola dayalı bir anime seyretmek istiyorsanız bence en iyisi Aoki Densetsu Shoot!'dur

Aoki Densetsu Shoot!, Tsukasa Ooshima'nın Shoot! adlı mangasından animeye uyarlanmıştır.

Manga, 1994 yılında Kodansha yılın en iyi manga ödülünü aldı.
Manga; 4 seri ve toplam 66 ciltten oluşmaktadır. Animesi, manganın ilk serisi olan 33 ciltlik Shoot! 1'den uyarlanmıştır.

Bedifeci
------------------
Anime Türkiye Dergisi

En son bedifeci tarafından C.tesi 17 Kas. - 23:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 7 kere değiştirildi
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Aoki Densetsu Shoot Defaul10

Aoki Densetsu Shoot Empty Geri: Aoki Densetsu Shoot

Mesaj tarafından CHOBiTS C.tesi 10 Mayıs - 21:17

Kubo benimde aklımda .bide toşi vardı 11 numarydı sanırım.o karakteri seviyordum seride.bide güzel bir kız vardı Toşi den hoşlanan.sonunu izleme fırsatı bulamadımdı.Son mutlumu bitiyor hemşo.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : Aoki Densetsu Shoot Anlayi10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından edemirci44 C.tesi 10 Mayıs - 21:23

Kubo benimde aklımda .bide toşi vardı 11 numarydı sanırım.o karakteri seviyordum seride.bide güzel bir kız vardı Toşi den hoşlanan.sonunu izleme fırsatı bulamadımdı.Son mutlumu bitiyor hemşo.

Kubonun rakibi eski takım arkadaşıyla final maçı yapıyorlar...Yukarıdaki resimde yeşil formalı..11 Kazuhiro Hiramatsu 10 numara Toshihiko Tanaka
Spoiler:
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Mesaj tarafından CHOBiTS C.tesi 10 Mayıs - 21:43

bu spoiler bu tonu hangisi yaw bulamadım.
Kubo öldükten sonra Toşi 10 numara oluyor hatırlıyorum.Kızla toşinin sonunun güzel bitmesi yeterli benim için.

En son CHOBiTS tarafından C.tesi 10 Mayıs - 21:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : Aoki Densetsu Shoot Anlayi10

Mesaj tarafından edemirci44 C.tesi 10 Mayıs - 21:45

Kazuhiro Hiramatsu kızdan vazgeçiyor.Geçmesinin nedeni kızın Toşiyi sevmesi ama benim favori karekterim.Kazuhiro Hiramatsu gözlüklü hali ve ciddileştigindeki üyz hatları benim 1 numaralı karekterim olmasına neden oluyor.Nede olsa futbolda mevkilerimiz aynı
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Mesaj tarafından spartiate C.tesi 10 Mayıs - 22:28

evet ya çok güzel bir seriydi cidden engin. sanırımben stv'de izlemiştim heralde stardayken kaçırmışım.. o spoiler kısmındaki sahne benide çok bozmuştu, bayağı derinden etkileyenbir olaydı Sad keşke elimin altında olsada bir çırpıda izleyiversem dediğim animelerdendir.
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4388
Ruh Hali : Aoki Densetsu Shoot Eglenc10

Mesaj tarafından edemirci44 C.tesi 10 Mayıs - 22:43

Serkan bütün seri bende var...Keşke sana verebilseydim.Kubonunu ölümü benim yüregimi yakmıştı.İçim mahvolmuştu neyse.UZUN ZAMANDIR FUTBOLA DAYALI ANİME YAPILMIYOR..Bunların hatırladıkça keşke diyorum..
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Mesaj tarafından sempai Paz 11 Mayıs - 10:27

tanıtım için teşekkürler Wink Wink

CHOBiTS demiş ki:bu spoiler bu tonu hangisi yaw bulamadım.
Kubo öldükten sonra Toşi 10 numara oluyor hatırlıyorum.Kızla toşinin sonunun güzel bitmesi yeterli benim için.

Very Happy Very Happy seninle tam aynı kafadanız biliyon mu? Very Happy aynen benim içinde ilişkinin iyi bitmesi yeterli oluyor. nerede izlediğimi hatırlamıyorum ama izledim bu animeyi. kubo'nun ölümünden sonra bir maç yapıyorlardı. devam etmek istemeyenlerle isteyenler arasında snırım...orada kendilerini oyuna öyle kaptırıyorlardı ki hakem olan gol atıyordu. kim attı diye ararlarken farkedince "sen hakemsin!!!" diye bağırıyorlardı. neden bilmem bir sahne arada sırada aklıma gelir durup dururken... Very Happy Very Happy
sempai
sempai
Isınan üye
Isınan üye

Ruh Hali : Aoki Densetsu Shoot Stresl10

Mesaj tarafından edemirci44 Paz 2 Ağus. - 23:12

Tanıtım yenilenmiştir.Resimleri eklenecektir.....Seyredenlerin yorumlarını alalım.
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Mesaj tarafından Squaw Salı 4 Ağus. - 22:17

Aman Tanrım!!!!En çok sevdiğim serilerden birisinin tanıtımını es geçmişim yorumlarımı seve seve eklemek istiyorum öncelikle tanıtım için teşekkürler bedifeci bu kadar güzel ve kaliteli bir yapımın tanıtımını görmek gerçekten de çok hoş duygular yaşatıyor.

İlk izlemeye başladığımda Aoki Densetsu Shoot serisi için futbol temalı klişe animelerden birisini izleyeceğimi karşımda sadece sıkıcı futbol maçlarının olacağı bir seri çıkacak düşüncesine sahiptim çünkü seriyi izlemeye başlama nedenim bir arkadaşıma verdiğim sözdü...

Yorumlarıma gelince;
Ne zaman Aoki Densetsu Shoot'' adının geçtiği bir yazı görsem ya da aklıma gelse bu seriyle ilgili her daim aklıma gelecek yegane cümle şudur,''Do you like soccer ??? ''

Kobu;
Spoiler:

Kubo'dan sonra en sevdiğim karakter Atsushi Kamiya olmuştu...

Futbola dair bir cümlenin ya da futbol temalı bir anime serisinin bu kadar derin duygular bu kadar hüzünlendirici an'lar bırakacağı hiçbir zaman aklıma gelmezdi bu seriyi izleyene kadar;Kobu en sevdiğim karakterlerden birisiydi hala aklıma geldikçe bana hüzün yaşatır hala düşündükçe seriyi tekrar tekrar en başından izlememiş gibi yeniden izleme hissi verir....

Aslında futbol üzerine kurulmuş olup da spora dayalı bir konu yaratma çabası yerine spor üzerinden çok güzel dostlukların yaşayışına tanıklık etmemizi sağlıyor sadece bir ana karakteri izlemediğimiz bizi birçok karakterin bazen hüzünlendiren bazen neşelendiren bazen de heyecanlandıran yaşamlarına tanık ediyor hatta zaman zaman onlarla beraber bu karakterlerin yaşadığı duyguları yaşamamızı sağlıyor,bana bunları yaşatan bir seri izlemek istiyorum diyorsanız kesinlikle hiçbir an'ını kaçırmadan hemen izlemeye başlayın diyorum.

Gerçek dostlukların içine çekilmek,gerçek hayatta karşılaşabileceğimiz beklemedeğimiz an'ların yaşamımızda karşımıza çıktığında bizi ne kadar çok hırpalayacağını bir kez daha anlamamı sağlayan eski'liğine rağmen beni kendisiyle sarmalayan bu seri hiçbir zaman pişmanlık yaşatmadı aksine arkadaşıma söz vererek izlediğim için kendimi şanslı hissettim seriyi tamamen bitirdiğim an'dan itibaren.Seriyi bitirdikten sonra yaşadığım çoçukluğu,edindiğim dostlukları ve hala devam eden dostluklarımın değerini bir kez daha anladım,yaşadığımız masum aşk'ların güzelliğini bir kez daha farkettiren bir yapım oldu.

Özellikle de karşı takımda yer almalarına rağmen herbirinin arasındaki o özel bağ gerçekten de inanılmazdı,kimsenin geçmişini inkar etmeden yaşadığı her an'ı tekrar yaşıyormuş gibi kabullenmesi nedeniyle serideki tüm karakterler ben de özel bir yer edindi diyebilirim;All Stars bölümünü izleyenler ve de final maçlarındaki izleyici kısmındaki izleyicilerin arasında kimlerin olduğunu görenler ne demek istediğimi çok iyi anlayacaktır...

NOT= Ayrıca mesajlarda bence ''spoiler'' butonu kullanılmalı sonuçta tanıtım başlığı bu konu,izlemeyenler okuyor genelde,Kubo'nun olayı spoiler.e giriyor bence izlemeyenler için tanıtımı okuduklarında büyük bir spoiler oluyor hem de...
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1051
Ruh Hali : Aoki Densetsu Shoot Kustah10

Mesaj tarafından hione Çarş. 5 Ağus. - 9:31

NOT= Ayrıca
mesajlarda bence ''spoiler'' butonu kullanılmalı sonuçta tanıtım
başlığı bu konu,izlemeyenler okuyor genelde,Kubo'nun olayı spoiler.e
giriyor bence izlemeyenler için tanıtımı okuduklarında büyük bir
spoiler oluyor hem de...

bunu şimdimi sölüyorsun ben okudum hatta aklıma kazıdım bile , şimdi bu olayı unutana kadar bu seriyi izlememem lazım , şaka bi yana aynı olay macross frontier'ın tanıtımındada vardı 20 küsürüncü bölümde olacak olan bi olay tanıtımın içine yansıtılmıştı çokda can alıcı bi spoilerdı bence allahtan tanıtımı ilk okuyanlardandım da arkadaşı direk uyarmıştım oda saolsun uyarımı dikkate alıp hemen düzeltmişti yazısını, dediğin gibi tanıtımı yaparken göz çıkarmamak lazım diorum bende uğraşıp yazanın emeğine saygı duyup teşekkür etmesini bilmek biz okuyucuların görevi ise yazarlarında spoiler vermemeye özen göstermeleri lazım die düşünüyorum ...
hione
hione
Encoder

Erkek Mesaj Sayısı : 465
Ruh Hali : Aoki Densetsu Shoot Pusuda10

Mesaj tarafından DEFENDERS Cuma 19 Ekim - 23:52

arkadaslar 41 den sonrasını türkçe altyazılı bulamiyorum yardımcı olabiliecek var mı ?
DEFENDERS
DEFENDERS

Mesaj tarafından edemirci44 Çarş. 31 Ekim - 22:59

www.animemangatr.com takip edebilirsiniz.
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

- Similar topics