AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.?

+41
leydipolgara
arcueid
artemisia
AnTiOkSiDaN
Seifukusha
brisingr
darthminot
isobel
AkumA
Walrus
wiL-
S.Tensei
FoRZa
özz
scoutcrawler
Desire
Squaw
Natsume
black_rainbow
jidoshie
doumeki
lafolya
zizoux
Kansu
sera myu
Susano'o
sakura hime
bLue-Dragon
Voodoo_Baby
Underfined
Akuma_Blade
savage garden
MetatroN
(^sakura^)
new_cellie
RoMe
DarkeLia
edemirci44
spartiate
Exile Falcon
CHOBiTS
45 posters

2 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Empty Geri: Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.?

Mesaj tarafından Akuma_Blade C.tesi 28 Şub. - 18:50

Kesinlikle notlarına bakmam! Önemli olan benim için :

-senarist
-tasarımcı
-yönetmen

olarak önceki işleridir. Mesela Code Geass'ın senaristlerinden ikisinin Gundam SEED/DESTINY'de olduğunu görünce düşündüğümden çok uzak bir seriyle karşılaşmadım. Ama sadece notlarına bakarak izleseydim feci canım sıkılırdı.

Senarist/yönetmen olarak Boogiepop Phantom, Gasaraki, Witch Hunter Robin'i kadrosuna bakarak izlemeye karar verdiklerimdir mesela, ve oldukça da tatminkar bir tad almıştım bunlardan.

Tür olarak pek ayırd etmiyorum ama "real robot" genre Mecha ise gözümde fazla puan alıyor, Ecchi türü animelerin çoğunu da zaten izlesem de büyük ihtimal sevemeyeceğim için sonraya bırakıyorum.
Akuma_Blade
Akuma_Blade
Moderator
Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 397

Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Empty Geri: Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.?

Mesaj tarafından zizoux Salı 3 Mart - 12:50

-Shounen olmasına
-Okul, günlük yaşam
-Açılış,kapanış şarkılarına(Benim için kesinlikle iyi olması lazım.Kötüyse animeyi bile yarım bırakabilirim)

Bir de vampirli animeleri hiç sevmem.
zizoux
zizoux
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 21
Ruh Hali : Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Sessiz10

Mesaj tarafından lafolya Salı 3 Mart - 14:03

ÖNCELİKLE TR ALTYAZISI OLMALI. ONUN DIŞINDA PEK TÜR AYIRMAM. HERTÜRLÜ ANİMEYİ İZLEYEBİLİRİM. AMA ÖZELLİKLE FANTASTİK-DOĞAÜSTÜ-BÜYÜ TÜRÜNDE OLURSA ÖNCELİĞİM TABİKİ. AH BİRDE AÇILIŞ VE KAPANIŞ MÜZİKLERİ TABİKİ. MESELA BENİM ENSEVDİĞİM LOVELESS
lafolya
lafolya
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 943
Ruh Hali : Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Uykum210

Mesaj tarafından doumeki Salı 3 Mart - 20:48

elime geçen hertürlü animeyi izlerim.
animede ayrımcılık yapmam.
biraz ondan olsun biraz bundan değilimdir.:mm1:
doumeki
doumeki
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 532
Ruh Hali : Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Uykum210

http:// www.myspace.com/snokdros

Mesaj tarafından jidoshie Çarş. 4 Mart - 12:31

Öncelikle çizimine bakıyorum bir de psikolojik durmuma göre değişiyor, komedi, romantizm, macera, dövüş, mecha vs. olması o yüzden de zaten baya bir seriyi aynı anda takip ederim en son takip ettiğim 35 seri vardı. Birde animenewsnetwork, anidb gibi sitelerden yararlanıyorum aldığı rating doğrultusunda konusuna da bakıp beni cezbederse seriye balıklama atlıyorum lşşl
jidoshie
jidoshie
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 36
Ruh Hali : Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Nerdey10

Mesaj tarafından black_rainbow Çarş. 4 Mart - 16:11

ilk aradığım şey konusu ve anlatımı çok iyi olacak gerisi teferruat.
tercih ettiğim türe gelince bir kaç tane var : uçuk kaçık derecede fantastik olanlar, şiddet yoğun, dramatik-psikolojik, fırlama karakterli animeler (GTO, one piece, dragon ball gibi) ve hayatın içinden (nana, monster gibi) olan animeler.
echi, shoujo ile aram iyi değildir hep aynı hikaye...
black_rainbow
black_rainbow
Isınan üye
Isınan üye

Ruh Hali : Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Delibo10

Mesaj tarafından Natsume C.tesi 7 Mart - 13:28

romantizim ve özel güçler ayrıca animedeki kız figürlerinin güzel çizimi:)
Natsume
Natsume

Kadın Mesaj Sayısı : 15
Ruh Hali : Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Keyifl10

http://www.gakuenalice.ace.st

Mesaj tarafından Squaw Ptsi 9 Mart - 21:49

Benim için konusu önemlidir tarzı değil yani bir serinin konusu ilgimi çekebilir ama işlenişi berbatsa ben o seriyi izlerken ne kadar zevk alabilirim ama bu demek değildir ki önyargıyla yaklaşıyorum kesinlikle yaklaşmıyorum öyle olsaydı şu anda arşivimde nefret ettiğim bir sürü seri olmazdı.... KIRMIZI GÜLÜCÜK

Ama ben yapaylıktan uzak ve konusu yüzeysel işlenmiş animelerden uzak durmaya çalışıyorum,içinde gerçek duyguların oluşacağı animeler daha çok ilgimi çekiyor yalnız damek istediğim gerçek yaşam değil fantastik bir seri de olabilir ama içindeki karakter de nefret ya da sevgi duyguları mevcutsa,küstahlıkta yaşıyor olabilir yani gerçek dünyada bir insanın beslediği duygulardan karakterlerde de olması taraftarıyım...

Çok mu fazla şey istiyorum nedir ben de anlamadım XD
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1051
Ruh Hali : Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Kustah10

Mesaj tarafından doumeki Salı 2 Haz. - 15:23

yeni bi anime serisiiii......
kordi:fazlı en son şu animeyi indirdim..
doumeki:tamam hadi başlıyalım..

bende anime seçmesi yoktur...
doumeki
doumeki
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 532

http:// www.myspace.com/snokdros

Mesaj tarafından Desire Salı 2 Haz. - 15:25

çizimlerine Smile
Desire
Desire
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1227
Ruh Hali : Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Asik10

http://www.dilekart.deviantart.com

Mesaj tarafından scoutcrawler Salı 2 Haz. - 15:27

rmvb versiyonu8 olup olmamasına ve altyazı dosyası bulunmasına :d (Kotalının dikkat ediceği kurallar bir-iki
scoutcrawler
scoutcrawler
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1168
Ruh Hali : Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Asik10

http://codegeassrpg.yetkinforum.com

Mesaj tarafından özz Salı 2 Haz. - 16:02

önce konusuna bakarım (en önemli kriterim budur)
sonra türüne (ecchi falan tercih etmem pek, belki çok az) onun dışında shoujo veya shounen farketmez
altyazılı olanları tercih ederim, altyazısı olmayanların altyazısının çıkıp çıkmadığını takip ederim
en son çizimlerine bakarım ama izlememi etkilemez pek. konusunu sevdiysem izlerim.
ekleme: çizimle ilgili aklıma geldi, kuyruklu, kulaklı karakterlere (mitoloji dışındakiler) gıcık olduğumdan onların olduğu animeleri izlemiyorum.

En son özz tarafından Salı 2 Haz. - 16:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1172
Ruh Hali : Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Keyifs10

Mesaj tarafından FoRZa Salı 2 Haz. - 16:06

Türüne dikkat ederim,kesinlikle.
Ecchi tarzı şeyler falan hiç bana göre değil!!!!
FoRZa
FoRZa
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 207
Ruh Hali : Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Acili10

Mesaj tarafından lafolya Salı 2 Haz. - 16:21

hımm. bir önceki yazımın devanı gibi...
benim için animenin konusu ve çizimleri önemlidir. ayrım yapmam bu konuda. hani yok bu seride fazla kan var yok bu seri ecchi ... vs.
beni önemli olan kendine çekebilmeli. hikayenin işlenişi ve karakterlerin bu hikayedeki rolu önemlidir. birde karmaşık animeler beni herzaman daha çok kendine çeker...
tabi birde müzikleri önemlidir. çünkü anime çizmleri ve konu olarak her nekadar güzel olsa bile yersiz sahnelerde yersiz müziklerin olması o animeden beni soğutabilir..
tabi bunun gibi daha pekçok neden anime izlemem için sıradadır.
lafolya
lafolya
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 943

Mesaj tarafından sera myu Salı 2 Haz. - 16:25

tr izlediğim için bir kaç istisna dışında önce hangi siteden çıkma olduğuna bakarım çünkü güncellemelerin arası çok uzun olabiliyor ve animenin zevki kalmıyor o zaman bu konuda güvendiğim bi kaç grup var onun dışındakiler için anime çevirmeye başladıkları zaman bitirmelerini veya çoğunu çevirmelerini beklerim ama eğer çok beklediğim bi animeyse ozaman durum değişebiliyor
konusuna ve türüne bakarım korku türünde olmayan herşeyi izlemeye çalışıyorum/çalışıcam
çizimleri iyiyse önceliklidir ama eğer içinde bishounenler varsa ve çizimleri iyiyse ozaman çok çok önceliklidir lol
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2456
Ruh Hali : Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Dagini10

Mesaj tarafından S.Tensei Salı 2 Haz. - 16:35

-Konu
-Çizim
-Karakterler
-Bölüm sayısı

Türüne pek takılmam ama, Psikoloji veya Ecchi içerikli ise, öncelik kazanır gözümde.
S.Tensei
S.Tensei
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

Erkek Mesaj Sayısı : 741
Ruh Hali : Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Yoksu611

http://www.hiraishin.co.cc

Mesaj tarafından wiL- Ptsi 8 Haz. - 19:19

ongoing olmamalı
çizimler
hikaye-kurgu
özgünlük
shounen önceliklidir
wiL-
wiL-
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 547
Ruh Hali : Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Eglenc10

Mesaj tarafından Walrus Çarş. 10 Haz. - 0:53

Tabikide önce konusuna arkasından seiyuu'lara en son olarak müzikleri kimin yaptığına ve yapan stüdyoya bakarım.
Walrus
Walrus
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 71
Ruh Hali : Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Kimses10

Mesaj tarafından AkumA Çarş. 10 Haz. - 10:05

tür-stüdyo-seiyuu.
konuya pek bakmıyorum.Türleri kafama göre birşeyse konusuda uyar zaten.Birde konuyu animeyi izlerken görmek daha hoşuma gidiyor.Hiç anime hakkında bilgim yok misali,anime akışına göre.Böylesinin daha zevkli olduğunu düşünüyorum.
AkumA
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 234
Ruh Hali : Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Idaree11

Mesaj tarafından isobel Ptsi 20 Tem. - 15:05

Echhi bi karakteri olup olmadıgına bakıorum ilk varsa ön sıralara alıorum başlamak için Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 962129
isobel
isobel
Isınan üye
Isınan üye

Kadın Mesaj Sayısı : 132

Mesaj tarafından darthminot Ptsi 20 Tem. - 21:14

Çizim kalitesi ve mutlaka neşeli birşeyler olması.
darthminot
darthminot
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 30

Mesaj tarafından brisingr Salı 21 Tem. - 1:23

Türü o anki havama göre değişiyor...
Bunun yayınlammaya devam eden bir seri olmamasını tercih ederim...
Ayrıca hakkında iyi yorumlar duyduğum animelere yönelirim tabi ilk...
brisingr
brisingr
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 238
Ruh Hali : Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Images12

Mesaj tarafından Seifukusha Çarş. 22 Tem. - 19:31

Fantastik öğeler yerine gerçek öğeler üzerine oturtulmasını çoğunlukla tercih ederim. Çok karizmatik takılan, kibirli karakterlerin olduğu değil de, muhabbetin bol olduğu, eğlence veren seriler hoşuma gider.
Seifukusha
Seifukusha
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1870
Ruh Hali : Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Centil10

http://bounanimemanga.wordpress.com/

Mesaj tarafından AnTiOkSiDaN Çarş. 22 Tem. - 19:50

Ben afişine bakarım. Anidb'de calendar'da, random'da yahut taglar da gezindiğimde animenin afişine bakarım. Konusunu okumam, afiş hoşuma giderse hangi grupların fansub yaptığına bakarım. İyi bir grup fansub yapmışsa da hemen torrentten indirme listeme eklerim.  Artık ne çıkarsa. Az h.entai'ye denk gelmedim bu yüzden Very Happy
AnTiOkSiDaN
AnTiOkSiDaN
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 394
Ruh Hali : Yeni bir anime serisine başlarken nelere dikkat edersiniz.? - Sayfa 2 Tembel10

Mesaj tarafından artemisia C.tesi 25 Tem. - 22:03

öncelikli çizimler ve konusu önemlidir benim için, müzikler ayrıca.
her bölüm sonraki bölüm için merak uyandırmalı. Very Happy
iki-üç bölümü üst üste izleyince baymayan animeler tercihimdir daha çok.
artemisia
artemisia

Kadın Mesaj Sayısı : 3

2 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3  Sonraki

- Similar topics