AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:..

+17
SPAWN-TheUndead
black_rainbow
RaJeV
Unde®kaN
Sodakazam
cynthia
Moth
Sercan
bLue-Dragon
Sonvaynard
rukia
Elfen Lied
Zax
RoMe
Exile Falcon
lantis
savage garden
21 posters

2 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:.. - Sayfa 2 Empty Geri: Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:..

Mesaj tarafından Sonvaynard Çarş. 17 Eyl. - 21:39

Manga devam ediyor.Animeye uyarlanır mı bilmem. 7 yıl sonrayı konu alıyor yeniden kira mira falan filan... Smile Karışık yani. Very Happy
Sonvaynard
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 410
Ruh Hali : Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:.. - Sayfa 2 Uykusu10

Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:.. - Sayfa 2 Empty Geri: Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:..

Mesaj tarafından Zax Çarş. 17 Eyl. - 22:16

Emın misin devam ettiğine ???
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 829
Ruh Hali : Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:.. - Sayfa 2 Kustah10

http://kingsjoy.deviantart.com/

Mesaj tarafından Moth Perş. 18 Eyl. - 6:18

L'nin ölmesine ne kadar üzlülsemde iyi olmuştu açıkcası animeye bir heycan kattı(ne olacak bundan sonra diye)

Yagami bence iyi amaçları olan fakat yanlış yola sapan biri,hırsı ve ego'su yüzünden tam bir katile dönüşüyor.
Moth
Moth
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj tarafından Sonvaynard Perş. 18 Eyl. - 7:26

"Zax"

Şuanda devam ediyor mu tam olarak bilemiyorum yani başladılar mı diye bilmiyorum ama devam edecegine eminim. Smile

"Moth"

L in yenemedigi kişiyi iki kı*kır** adamın yenmesi saçma ya...Yagami çıldırmış. İlk başta sadece kotuleri öldürürdü sonra ise ne polis bıraktı nede başka bir şey akıllı olmasa babasını bile öldürürdü bence.
Sonvaynard
Süper Animeci
Süper Animeci

Ruh Hali : Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:.. - Sayfa 2 Uykusu10

Mesaj tarafından Zax Perş. 18 Eyl. - 10:02

Buraya bir bak derim ;

https://animemangantr.yetkin-forum.com/anime-tanytymlary-yncelemeleri-f7/death-note-t494-60.htm

Eğer zeka sıralaması yapılırsa;

Near > Kira > L = Mikami
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Ruh Hali : Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:.. - Sayfa 2 Kustah10

Mesaj tarafından Sonvaynard Perş. 18 Eyl. - 16:10

Mat 0 dır. en son kucuk buyuk şeysini 2-3 yıl onceden hatırlıyorum. Very Happy Very Happy Neyse anladıgım kadarı ile "Near,Kira,L"in zekası "Mikami"nin zekasına eşittir diyorsunuz. Nasıl oluyor anlamadım neyse... Near madem bu kadar akıllı neden tek basına Kira yı yenemiyorda Kira tek basına L i yenebiliyor? ? ? Death note var diyeceksiniz cok dogru var.Ama L in arkasında polis teşkilatı var dı kac kişilerdi ama...
Sonvaynard
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Zax Perş. 18 Eyl. - 16:45

N,K ve L'in zekası Mikamı'nınkıne esıt demıyorum sadece L ıle Mıkamının esıt.Ayrıca hersey zeka degıldır motuvasyon ve kazanma ıstegı felande onemlıdır o verdıgın lınktekı baslıkta kısılerın yeteneklerı acıkca gozukmekte.
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından cynthia Cuma 19 Eyl. - 14:57

Exile Falcon demiş ki:Kapışmayın arkadaşlar Kira tanrıdır olay bitmiştir benim gözümde siz ne derseniz diyin Very Happy

İçimi okumuşsun.
cynthia
cynthia
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Kadın Mesaj Sayısı : 780
Ruh Hali : Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:.. - Sayfa 2 Kaygil10

http://aluminia-fansub.blogspot.com/

Mesaj tarafından Zax Cuma 19 Eyl. - 16:46

cynthia demiş ki:
Exile Falcon demiş ki:Kapışmayın arkadaşlar Kira tanrıdır olay bitmiştir benim gözümde siz ne derseniz diyin Very Happy

İçimi okumuşsun.

Kapışan mı var tartısıyoruz surda :S Sorun su ki herkes L'ın zekasını gozunde fazla buyutmekte aslı ıse mıkamı ıle aynı derecede zeka'a sahıp olması.En zekı ıse near daha sonrada kıra gelıyor

Near > Kira > L = Mikami
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından rukia Cuma 19 Eyl. - 17:07

bence L'nin zekasıyla mikaminin zekasını eşit tutmanız kötü olmuş:S neyse ben Near'a bayılıyorum L'yi temsil edecek daha ii biri bulunamazdı bence Smile Matsuda'ya başlangıçta yaptığı salaklık için çok kızmıştım ama sonradan Raito'yu öldürdüğü için çok sevindim Very Happy
rukia

Ruh Hali : Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:.. - Sayfa 2 Deli10

Mesaj tarafından cynthia Cuma 19 Eyl. - 17:14

@Zax

Ne alaka ya ilk cümlenle benimki? Exile'in mesajı gayet konuyla alakalıydı, ben de onun dediklerine katılıyorum tarzından bir mesaj attım.
cynthia
cynthia
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Kadın Mesaj Sayısı : 780
Ruh Hali : Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:.. - Sayfa 2 Kaygil10

http://aluminia-fansub.blogspot.com/

Mesaj tarafından Zax Cuma 19 Eyl. - 17:22

/Nagehan/

Bu oznel bırsey degıl L ıle Mıkamının zekasının esıt olması mangada yazıor arka sayfalara bakarsan orda bır lınk vermıstım ona bak bence ^^

/cynthia/

Sen spoiler içine alıp içimi okudun dıyınce o kısının tum laflarına katılmıs oluyorsun katılmadıgın bır yer varsa onu sılersın^^
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Sodakazam Cuma 19 Eyl. - 17:28

birinin diğerini yakalamasından yola çıkarak şu şundan daha zekidir diye karşılaştırma yapmak yanlış bence...
Spoiler:

Ha bu arada ben de Kira fanıyımdır.

Kira IS JUSTICE
Sodakazam
Sodakazam
Animanist Fansub
Animanist Fansub

Erkek Mesaj Sayısı : 151
Ruh Hali : Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:.. - Sayfa 2 Hasta10

http://www.animanist.com

Mesaj tarafından Zax Cuma 19 Eyl. - 17:47

Sodakazam demiş ki:birinin diğerini yakalamasından yola çıkarak şu şundan daha zekidir diye karşılaştırma yapmak yanlış bence...
Spoiler:

Ha bu arada ben de Kira fanıyımdır.

Kira IS JUSTICE

Dayanagım bızzat manganın son chap'ıdır onun bunu yenmesı degıl.

https://animemangantr.yetkin-forum.com/anime-tanytymlary-yncelemeleri-f7/death-note-t494-60.htm
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Sodakazam Cuma 19 Eyl. - 18:08

hımm bu sayfaları daha önce görmemiştim mangaka bunu bu şekilde açıklıyor demek...
ben yine de spoilerın içine yazdığımın arkasındayım herkesin arkasında değişik avantajlar dezavantajlar vardı adil bir ortam yoktu eişt olmadığı için zeka karşılaştırılması yanlış.
Sodakazam
Sodakazam
Animanist Fansub
Animanist Fansub

Erkek Mesaj Sayısı : 151
Ruh Hali : Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:.. - Sayfa 2 Hasta10

http://www.animanist.com

Mesaj tarafından rukia Cuma 19 Eyl. - 18:58

bence de.
rukia

Ruh Hali : Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:.. - Sayfa 2 Deli10

Mesaj tarafından Sonvaynard Cuma 19 Eyl. - 19:06

"Zax" aslında senin dedigin cok daha dogru bizim dediklerimize gore... Sen mangadan bakıyorsun biz ise izledigimizi soyluyoruz. Yani senin yaptıgın karakterlerin gercek ozelliklerini solemek. Dediklerin de dogru. Fakat bizim inanmak istedigimiz ise budur. Very Happy Yani ben CodeGeass taki o Şahmat olayını gorunce insanların yanlışlar yapabilecegini anladım. Smile Yani anime nin içinde bile bir yanlışlık yapılıyorsa cok buyuk bir yanlışlık. O zaman onların gucleri bile yanlış olabilir. Ben L in Mikami ile aynı zeka da oldugunu hala inanmıyorum belkide dogrusu bu inanmak istemiyorum. %1 ihtimal de olsa benim/bizim dedigim/iz. Arkasında durmak istiyorum. Smile Net te buldugum herşeyede inan biri degilim aslında... Smile

Edit:Evet birde kendim bu ornegi yapmayı denedim ve benim gibi birinin bile bunu yapabildigine sahit oldum.Demek ki onune gelen kişi bunu yapabiliyor. Smile 5 dakika almaz. PhotoShop olsaydı belki daha kısa bir süre. Smile
Sonvaynard
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Unde®kaN Ptsi 22 Eyl. - 18:05

ben bu konuya nasıl hiçbir şekilde yarum yapmamışım ya kendime şaşıyorum!! Shocked

Neyse konuya gelelim; Near tabiki hepsinden zeki, Nearın tek eksiği, herkes L'e aşırı alışmışken gelmesi... Yoksa N'inde sevilmeyecek bir tarafı yoktur. (Ben bir L fanıyım çaktırmıyorum değil mi 8) ) Objektif bakınca gerçekten Near'ın aşırı akıllı olduğunu sizde görebilirsiniz...

Bence Kira'dan önce L'in zekası gelir... Hangi insancıl herif dünyanın en iyi 3 dedektifi ünvanını aynı anda yürütebilir ki_? Hangi herif bütün yaptığı şeyleri "%" lere dökebilir_? Hangi insan, elinde Deaht Note, arkasında bir(hatta iki) shinigami'si olan bir herifle bu kadar uzun süre başa çıkabilir ki_??

Kira'ya gelince; bu herifin aklınıda kesinlikle küçümsememek gerekir tabiki! Hangi herif aynı anda 2 shinigamiyi yönetebilir ki_?? Hangi herif bir shinigamiyi öldürebilirki_?!! Üstelik en azılı düşmanını öldürttükten sonra.... Yine de bence Kiranın avantajı her ikisine görede aşırı fazlaydı. Sonuçta elinde 2 Death Note, 2'de shinigamisi vardı... Misa'nın shinigami gözleri vardı... Yani bu avantajları olmasaydı sizce bu kadar ileri gidebilir miydi ki_?? Bence gidemezdi...

Mikami'yi koyacak yer bulamadım cidden... Çünkü beyin gücünü gösterebileceği rol düşmedi ona bence... Daha çok yan karakter olarak oynadı gibi geldi bana... Eğer sadece animedeki oynadığı rolle bir karşılaştırma yapıpta L'in zekasına eşit tutarsanız çok yanlış yaparsıonız bence...

Bunlarda benim düşünceler işte. Tartışmaya sonuna kadar açığım....
Unde®kaN
Unde®kaN
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 659
Ruh Hali : Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:.. - Sayfa 2 Psikop10

Mesaj tarafından Exile Falcon Ptsi 22 Eyl. - 19:47

Mikami'yle L'nin zekasını bir tutmak L'ye hakarettir arkadaşlar.Eğer Mikami L kadar zeki olsaydı hikayenin finalinde o kadar aptalca bir hata yapmazdı değil mi? Ben bir Kira fanatiğiyim ama L'ye de saygım var.Lütfen salak Mikamiyle aynı kefeye koymayın L'yi.
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543
Ruh Hali : Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:.. - Sayfa 2 Images12

http://www.chocobofansub.blogspot.com

Mesaj tarafından RaJeV Paz 28 Eyl. - 18:40

bence death dan baska guzel bir şey olmamıstır kafa sallama
RaJeV
RaJeV
Moderator
Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 356
Ruh Hali : Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:.. - Sayfa 2 Bezgin10

Mesaj tarafından Zax Paz 28 Eyl. - 19:23

Exile Falcon demiş ki:Mikami'yle L'nin zekasını bir tutmak L'ye hakarettir arkadaşlar.Eğer Mikami L kadar zeki olsaydı hikayenin finalinde o kadar aptalca bir hata yapmazdı değil mi? Ben bir Kira fanatiğiyim ama L'ye de saygım var.Lütfen salak Mikamiyle aynı kefeye koymayın L'yi.

Hahaha koyan koymuş(bkz;Tsugami Ooba)

Zeka'dan bahsettim ben sadece dikkat ederseniz ve kanıtımıda koydum direk.Zeka ile diğer şeyleri ayırt edebilmeliyiz(dikkatsizlik,motuvasyon vs vs)

Sonuc olaraksa objektif olup gerçekleri görebilmek lazım;

Zeka olarak,
Mikami = L
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından black_rainbow Perş. 5 Mart - 15:04

yagami light en sağlam anime karakterlerinden biridir. aslında bence o kötü biri değil. iyi bir insanlık için gerekirse dağları devirecek gözü kara tipte bir karakter.

derinlemesine (şeytan ayrıntıda gizlidir ) detay :

Spoiler:

ayrıca şunu açıkça belirtmek istiyorum. bu serinin yönetmeni ve senaristi çok iyi. çünkü izleyicinin istediği gibi yapılsaydı sıradan bir animeden ne farkı kalırdı. ben şahsen her tahmin ettiğim ve istediğim şeyin çıktığını görürsem o yönetmeni başarılı bulmam. burda esas beceri izleyiciye beklenmediği andaki şeyi sunabilmektir. bakıyorumda çoğu kişi seri istemediği gibi gitti diye son bölümleri beğenmedim diye sızlanıyorlar. oysaki öyle yapsaydılar bence o zaman yanlış olurdu.
black_rainbow
black_rainbow
Isınan üye
Isınan üye

Ruh Hali : Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:.. - Sayfa 2 Delibo10

Mesaj tarafından SPAWN-TheUndead Perş. 5 Mart - 17:03

Kira asla kami değildir olamazdırda Very Happy Sadece zekası yüzünden uçlardaki yolları tercih etmiş bir kul.Güç'ün esir aldıgı diğer tüm karakterler gibi sonuda aynı olmuştur.Hiçbir kul kami olamaz Very Happy
Spoiler:
SPAWN-TheUndead
SPAWN-TheUndead
Meiji Fansub
Meiji Fansub

Ruh Hali : Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:.. - Sayfa 2 Karizm10

Mesaj tarafından Ryoko Yoichi Perş. 5 Mart - 17:09

Ben her zaman Death Note'un asıl başarısını karekterlerden geldiğini inanıyorum. Konusu, çizimleri, senaryosuda mükemmel ama karekterler ayrı boyuttalar. Gerçekten gereksiz karekter ve ya saçma karekter yoktu.

@SPAWN: Zaten Yagami her ne kadar ben tanrıyım dese bile ilk bölümde veriyo cevabı. Tüm şuçlular ölünce tek şuçlu sen kalmıycak mısın diye. (cümle tam doğru olmıyabilir )
Ryoko Yoichi
Ryoko Yoichi
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1477
Ruh Hali : Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:.. - Sayfa 2 Centil10

Mesaj tarafından hayalettt Ptsi 3 Ağus. - 17:15

light tanrı olmadığı final bölümünde belli oluyor zaten.. Smile öyle aciz bi tanrı da hiç görmedim..L ve Near a gelecek olursak ikisi de süper karakterler..L nin değilde bacak kadar çocuğun kira yı yakalamasına şaşıranlar var..ama near ın L den bi farkı vardı o da light a karşı olan siniriydi.. L tam tersi Light ı seviyordu..
hayalettt
hayalettt
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 45
Ruh Hali : Sadece Death Note'u izleyenler incelesin lütfen ..:spoiler:.. - Sayfa 2 Images12

2 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3  Sonraki

- Similar topics