AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

blade of the immortal

+2
(^sakura^)
nico robin
6 posters

blade of the immortal Empty blade of the immortal

Mesaj tarafından nico robin C.tesi 26 Tem. - 0:56

oncelikle sunu soyleyim, sabirsizlikla bekledigim iki animeden bir tanesidr blade.

konu kisaca soyle;

'' Öldürdüğü bütün iyi insanların adına bin kötü insanı öldürene kadar
ölümsüzlüğe mahkum edilen bir rōnin olan ana karakter Manji, yolculuğu
sırasında karşılaştığı ailesini öldürenlerden intikam almak isteyen Rin
isimli bir kıza yardım etmeye karar verir. ''

ilginc bir konusu var ve sanki samurai champlo, samurai x karisimi bir seri olacak gibime geliyor. samurai x ve blade of immortal arasindaki iliski; animelerde yer alan her iki karakterin ronin ve gecmislerinin pek parlak olmayisi, gecmislerinde iyi insanlari oldurmeleri, acimasiz olmalari ve birisinin kendi adalet yontemi, digerinin ise doga ustu gucler tarafindan cezalandirilmalari ile alakali. sonuc olarak her iki karakterde isledikleri suclarin cezalarini iyilik yaparak veya bir sekilde odemeye mahkumlar. birisi insanlara yardim ederek, digeri kotu insanlari oldurerek. buradan blade of immortal'daki isleyis tarzi ve kurgunun, kahramanin karsilasacagi maceralarin samurai x karakteri ile es duzeyde olacagi fikrine kapiliyorum. tabiki samurai x ve kenshin karakteri kadar saglam ve unutulmaz bir eser olacagini sanmiyorum ama, bu animeyi izlerken muhakkak rurouni kenshin' i hatirlayacagim hissine kapiliyorum.

diger bir dusuncem, blade of immortal'in biraz da samurai champlo' ya benzeyecegi yonunde. cunku animenin kisa ozeti, intikam icin yola cikmis bir kizin kahramanimiz ile karsilasacagi, kahramanizimin bu kiza intikami icin yardim edecegini soyluyor. burada aklima ilk olarak samurai champloo'daki fuu geliyor. cunku fuu aycicegi kokan samurai, jin ve mugen gibi roninlerin sayesinde bulmustu. amacini jin ve mugen sayesinde gerceklestirmisti. her iki bayanin bazi seylere karsi ofkeli olmasi ve ruhlarini kemiren intikam, merak gibi duygusal ifadelerin aile fertleri ile alakalandirilmasi, roninlerden yardim almalari gibi es duzeyli konu benzerlikleri, blade of immortal'in izlerken olusturacagi kurgunun samurai champloo' ya yakin olacagini dusunmemi sagliyor.

blade of immortal, samurai champloo ve samurai x kadar komedi unsurlarini icinde barindirabilir mi, izleyiciyici biraz da olsa eglendirebilir mi, burasini bilmiyorum fakat, inceledigim kadari ile blade of immortal'in oldukca ciddi bir isleyise sahip olacagi gayet acik.

anime hakkindaki dusuncelerim bu yonde. umarim yapmis oldugum bu karsilastirma, animeyi izlerken beni hayal kirikligina ugratmaz. cunku karsilastirdigim ve benzeyecek dedigim animeler o kadar hafife alacak animeler degil, bu yuzden blade of immortal'dan beklentilerim oldukca yuksek.

sizlerin de blade of immortal hakkindaki olumlu veya olumsuz dusunceleriniz ve nasil bir anime olacagi yonundeki fikirlerinizi merak ediyorum. mangasini okumadim, o yuzden yazdiklarim oldukca sacma olabilir. mangasi ile ilgilenmis veya bu anime hakkinda daha detayli bilgi sahibi olan arkadaslar mumkunse biraz bilgi verin.
nico robin
nico robin
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 405
Ruh Hali : blade of the immortal Tembel10

http://www.anime.gen.tr

blade of the immortal Empty Geri: blade of the immortal

Mesaj tarafından (^sakura^) Ptsi 28 Tem. - 18:16

blade of the immortal'ı manga tanıtımında yer verdim,manga pek okumam ama blade of the immortal'ın mangası gerçekten çoook iyi ok1 ok1 animesini de geçen gün tesadüfen buldum zaten 1 bölümünü koymuşlardı.Animesi beni biraz hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim çok kötü değil aksine çizimler iyi ama müziklerini beğenmedim,biraz daha etkileyici bi' anime olabilirdi sanırım mangası beni daha çook etkiledi.Ama sen yine de bana bakma zaten animelerde çok seçiciyimdir king Animesine crunchyroll'den gözatabilirsin
(^sakura^)
(^sakura^)
Isınan üye
Isınan üye

Kadın Mesaj Sayısı : 96
Ruh Hali : blade of the immortal Nerdey10

Mesaj tarafından gundamaster Ptsi 28 Tem. - 19:57

Uzun bir süredir beklediğim bir animeydi fakat beklentimi biraz yüksek tutum sanırım ilk bölüm çok sarmadı beni ama daha sonrasında değişecektir diye umuyorum.
Çizimlerini pek beğenmedim karakterlerin suratları çok yuvarlak geldi bana keskin çizimlere sahip animeleri daha çok sevdiğim için biraz yadırgadım bu durumunu.
İkinci bölümü gecikti.Raw ı çıkmış olmasına rağmen KSN halen çıkarmadı.Raw ın çıkması da gecikti sanırım ondan kaynaklanıyor olabilir.
ilerki bölümleri beklemedeyim.
gundamaster
gundamaster
Onursal üye

Erkek Mesaj Sayısı : 512
Ruh Hali : blade of the immortal Olgun10

Mesaj tarafından nico robin Ptsi 28 Tem. - 20:51

trailerini izledim bugun fena degildi.
nico robin
nico robin
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından lantis Ptsi 28 Tem. - 22:05

birinci bölümünü izledim gerçektende güzel bir anime,
lantis
lantis
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 2029
Ruh Hali : blade of the immortal Bezgin10

http://anikeyf.com/

Mesaj tarafından edemirci44 Salı 29 Tem. - 0:59

2 bölümün izledim fena degil....
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : blade of the immortal Defaul10

Mesaj tarafından nico robin Salı 29 Tem. - 5:05

artik paket halinde torrente dusmesini bekliycem.
nico robin
nico robin
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından spartiate Salı 29 Tem. - 7:08

ben animanistten indiricem.. eve dönmeyi bekliyorum şu an:)
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4388
Ruh Hali : blade of the immortal Eglenc10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından edemirci44 Salı 29 Tem. - 7:49

ben sadece 2 bölümün seyrettim oda rmvb şans eseri işte.yoksa kaliteli bir sürümü indirecegim
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : blade of the immortal Defaul10

- Similar topics