AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tüm animecilerin ilk kuralı ne olmalıdır

+51
KaranlıK
hione
zhenya
Skullchukka
SheaN
scoutcrawler
oTa
ecursed
bonjour
eczmeltem
tanoren
Unde®minE
blackburn
Mss. Pretty Queen
e_wNdY
SPAWN-TheUndead
Hitokiri
Misafir
jidoshie
Squaw
FoRZa
zeze
Ryoko Yoichi
Kansu
sakura hime
sera myu
Voodoo_Baby
spartiate
sempai
Sonvaynard
Moth
Darklight
Byakko
bLue-Dragon
Akuma_Blade
Hanajima
Unde®kaN
Susano'o
Harusame
cynthia
Zax
AkumA
muhtesemmatrix
Sevimli Hırsız
kakashifan
rockchu
gundamaster
Exile Falcon
lantis
nico robin
Elfen Lied
55 posters

4 sayfadaki 5 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Tüm animecilerin ilk kuralı ne olmalıdır - Sayfa 4 Empty Geri: Tüm animecilerin ilk kuralı ne olmalıdır

Mesaj tarafından AkumA Paz 31 Mayıs - 15:53

Otaku ne demek bilmektemisin kardeş.
önce otakulugu belirterek başlıyayım,umarım sorun kalmaz.

Otaku animeler için özel bir tabir değildilr önce onu söyleyeyim.Cosplay otaku,Manga otaku,Video game otaku gibi birçok dalı bulunmakta.herkesin bunu bildigini ve benim mesajımda Anime otakulugundan bahsettigimi bildigini göz önünde bulundurarak mesajıma devam ediyorum.

@sera myu
Türkçeye çevrilmiş animelerle pek otaku olucagını hala düşünmemekteyim,başlangıç için iyi olabilir tabi,ama ''sadece'' türkçe serilerle pek mümkün değil diye düşünüyorum hala. olsun olsun 300 seri olsun.Yinede yeterli bir sayı değil.

Birde o aktivide olayında katılıyorum sana,bir ik örnekte ben vereyim ;
Ben kendime her hafta 20 adet poster bastırıyorum mesela anime posterleri,tanesi 3 ytl.haftada 60 ytl yatırıyorum yani.onu yatırmam için para gerekli.Bu yüzden birçok sınava tabiricaizse öküz gibi çalıştım ve burs alıyorum,ha burs paramı oraya yatırıyorum ama olsun,orası benim sorunum.yazında okul tatil oldugundan yine çalışıp büyük birkaç planımı gerçekleştiricem.bunlarda benim problemim,o kadarı seni ilgilendirdigini sanmıyorum.

şuan ailemle kaldıgım için elektrik-internet gibi faturaları ailem ödemekte fakat kendim eve çıkınca onlarıda kendim ödemem gerektiginden yine çalışıcam.Yani animeyi herşeyden önemli göstermek sizi dünyadan soyutlamaz.Sadece çalışmanıza bir amaç katar.

Bunun dışında milletle gezip tozmaktansa anime izlemeyi tercih ediyorum.Gerisi kimseyi ilgilendirmez sanırım.

Umarım yeteri kadar açıklayıcı olabilmişimdir;Birde şu giysi kıyafet diyen arkadaşa sözüm.kardeş dedigin cosplay otaku oluyor.Anime otaku bambaşka birşey.Yukarıdada aşagıdada Anime otaku ile sizin düşündügünüz otakunun farklarını anlatmaya çalıştım.umarım becerebilmişimdir.

o üstteki mesajımada hala katııyorum,bir anime otakusu bunların hepsini bilmeli.zaten az mantıkla herşey çözülüyor;eğer hayatında en çok önemsedigin şeylerden bir tanesi anime ise,bol miktarda anime bilirsin.Haliyleo kadar anime izledikten sonra anime tabirleri hakkında birşeylerde bilmen gerekiyor.Yani o yazdıklarımın hepsi gerekli.

lütfen boşa tartışma çıkartmayın.söyleyecek birşey varsa düzgün bir dil ile belirtin.

En son AkumA tarafından Paz 31 Mayıs - 16:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
AkumA
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 234
Ruh Hali : Tüm animecilerin ilk kuralı ne olmalıdır - Sayfa 4 Idaree11

Tüm animecilerin ilk kuralı ne olmalıdır - Sayfa 4 Empty Geri: Tüm animecilerin ilk kuralı ne olmalıdır

Mesaj tarafından sera myu Paz 31 Mayıs - 16:11

arkadaşım,otakuluğu anime açısından ele alalım dediğime göre sadece animeyle ilgili bi kavram olmadığını bildiğim için bunu söylüyorum demektir günde 6 saat izlemekte verdiğim bir örnek o kadar ha şunuda söyleyim günde 6 saat izleyen otakudur falan diye bişey söylemedim ama 2-3 saat izlemeklede olunmaz ayrıca günde dediğime göre yani genelleme yaptığıma göre hergünden bahsediyorum demektir haftada 1-2 günden değil öyle değilmi ayrıca ben otakuluk o kadar uç noktada değil derken kendi hayal dünyasından bi sevgili yaratıp buna inanmak anlamında söyledim bunun otakulukla ilgisi yok ayrıca olayı rakamlara dökmekte saçma ben sana örnek vermeye çalıştım okadar ki ben zaten otakuyum diye bişey demedim animeleri sevdiğimi gösterir dedim ha yaşam tarzı haline getirmek diyorsun zaten buna bende katılıyorum ve yukardada 50 kere yazmıştım önceliği buna vermek yaşamının büyük bi parçası haline geitrmek diğer aktiviteleri geri planda tutmak falan diye niye böyle bi cevap yazdın anlamadım bana cevap vermek için yazdıklarının hiçbiri benim yazdıklarımla ters düşmüyor bile eğer bi yerde yanlışım varsa her zaman düzeltmeye çalışırım tabiiki ama cevap verirken satıraralarınada bakmak lazım
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2456
Ruh Hali : Tüm animecilerin ilk kuralı ne olmalıdır - Sayfa 4 Dagini10

Mesaj tarafından AkumA Paz 31 Mayıs - 16:16

o mesajın hepsi sana değildi yahu.sanırım yanlış anlaşılma olmuş.benim hatam bu sefer.alıntıyı başa koydugumdan sanırım tüm mesaj sana yönelikmiş gibi görünmüş.aslında o mesajı ben elbise olayına yönelik söylemiştim ama becerememişim pek.düzeltiyorum mesajımı,kusura bakma tekrardan.

Edit:Yanlış anlaşılma çıkarabilecek kısımları düzelttim.şimdi yeterince açık olabildi sanırım.
AkumA
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından sera myu Paz 31 Mayıs - 16:27

pardon ben yanlış anlamışım Very Happy
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2456
Ruh Hali : Tüm animecilerin ilk kuralı ne olmalıdır - Sayfa 4 Dagini10

Mesaj tarafından zhenya Paz 31 Mayıs - 16:29

Ben unu otakulara örnek olarak verdim otakular gidipte sokakta sengoku kıyaftiyle gezerler demedim Anime otakusu,manga otakusu ...bilmemne otakusunun ne olduğu önemli değil.Benim kastetiğim sadece anime izlemekle otaku olmadığıydı ...neyse bu muhabbet uzadıya uzar...
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 991
Ruh Hali : Tüm animecilerin ilk kuralı ne olmalıdır - Sayfa 4 Karisi10

Mesaj tarafından AkumA Paz 31 Mayıs - 16:37

zhenya demiş ki:Ben unu otakulara örnek olarak verdim otakular gidipte sokakta sengoku kıyaftiyle gezerler demedim Anime otakusu,manga otakusu ...bilmemne otakusunun ne olduğu önemli değil.Benim kastetiğim sadece anime izlemekle otaku olmadığıydı ...neyse bu muhabbet uzadıya uzar...
demek istedigim o,anime otakusu anime izlemekle olunuyor.
AkumA
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından zhenya Paz 31 Mayıs - 16:37

Konuya geri dönerekten tüm animecilerin ilk kuralı ne olmalıdır konusunda (herkezin beklentileri ve tarzı farklı)açıkcası benim ilk kuralım animeleri izlemeden önce onlarla ilgili manga varsa araştırıp önce onu okumaktır...ve bu kuralı ne zaman bozsam hayalkırıklığı yaşamışımdır .
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından zhenya Paz 31 Mayıs - 16:42

huh e bu durumda ben anime otakusu oluyorum Smile ama içime sinmiyo bu sadece anime okumakla otaku olma durumu...
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından AkumA Paz 31 Mayıs - 16:46

1 haftada 15 civarı seri bitirebiliyorsan olabilirsin tabiki niye olmayasın neyin eksik xD.

neyse,bu mesajda bu tartışmayı bitiren son mesaj olsun,yoksa suyu çıkacak gibi.
AkumA
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından zhenya Paz 31 Mayıs - 16:52

bu durumda otaku deilim zaten içime sinmiyodu Very Happy
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından KaranlıK Paz 31 Mayıs - 17:32

AkumA demiş ki:1 haftada 15 civarı seri bitirebiliyorsan olabilirsin tabiki niye olmayasın neyin eksik xD.

1 haftada 15 seri izleyebilecek insan türü varmı ki !? scratch (Tür kelimesini özellikle kullanıyorum çünkü evrim geçirmiş olmalı.)
KaranlıK
KaranlıK
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 430
Ruh Hali : Tüm animecilerin ilk kuralı ne olmalıdır - Sayfa 4 Bulutl10

Mesaj tarafından scoutcrawler Paz 31 Mayıs - 17:43

Aşağıdaki 15 seriyi bi de bir haftada bitiriomuş

-Bleach
-One Piece
-Naruto
-Naruto Shippuden
-Sailormoon
-Yu-gi-oh!
-Yu-gi-oh GX!
-D-Gray Man
-Pokemon
-Dragon Ball
-Transformers
-Macross
-Captain Tsubasa
-Kirby!
-Voltron

Bunlarn hepsini bir haftada bitirebilen olsa Very Happy
scoutcrawler
scoutcrawler
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1168
Ruh Hali : Tüm animecilerin ilk kuralı ne olmalıdır - Sayfa 4 Asik10

http://codegeassrpg.yetkinforum.com

Mesaj tarafından AkumA Paz 31 Mayıs - 17:50

KaranlıK demiş ki:
AkumA demiş ki:1 haftada 15 civarı seri bitirebiliyorsan olabilirsin tabiki niye olmayasın neyin eksik xD.

1 haftada 15 seri izleyebilecek insan türü varmı ki !? scratch (Tür kelimesini özellikle kullanıyorum çünkü evrim geçirmiş olmalı.)
15 seri aşırı birşey değil.geçen yaz 1 haftada 20den fazla seri bitirdigimi hatırlıyorum.sabahlamalar falan.Okul varken en azından benim için imkansız tabi 15 seri ama normal bir okul haftasında 7-8 seri rahat bitirilebiliyor.
AkumA
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından KaranlıK Paz 31 Mayıs - 17:51

Bu serilerin toplamı dört bin bölüme denk geliyor heralde!? Very Happy bu da yemeden içmeden uyumadan ... yok ya yinede mümkün gözükmüyor Very Happy
KaranlıK
KaranlıK
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından scoutcrawler Paz 31 Mayıs - 17:55

Evet 7*24 'ten uzun bir süreye tekabül edio Very Happy Bunu izleyebilen gerçek bir otakudur lol!
scoutcrawler
scoutcrawler
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Akuma_Blade Paz 31 Mayıs - 17:56

paralel evrenlerde yaşıyoruz sanırım. yemeden içmeden yemek yemeden yaşayabilen ve 24 saat non stop anime izleyen bir otaku türü varsa, bölüm başı 25 dakikadan dersek günde zaten izleyebileceği 57 bölümdür , haftada 7 gün dersek 399 bölüm eder. 50 bölümlük yaklaşık 8 seri yada 25 bölümlük 15 seri izler bu mutant arkadaş.

Demek ki bir haftada 15-20 seri bitirebilmek için günlerin 80 saat olduğu bir gezegende/uyduda/kolonide yaşayan Otaku'lar var.
Jupiter'in uydusu Titan olabilir orası mesela.

En son Akuma_Blade tarafından Paz 31 Mayıs - 18:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Akuma_Blade
Akuma_Blade
Moderator
Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 397

Mesaj tarafından AkumA Paz 31 Mayıs - 17:59

50 bölümlük izledigimi söyledigimi hatırlamıyorum.13 bölümlük serileri izlemeyi tercih ederim.13 bölümlük bir seri 4 saat civarı ediyor.8.4 haftada 32,hadi bazıları 25 dk oldugunu hesaplarsak 35 saat.güne bölersen güne 5 saat düşüyor,normal bir okulun oldugu günler 4 saat civarı,hafta sonları ise bazen 8i bile geçiyor anime izleme zamanım.pek paralel dünyalarda yaşamıyoruz gibi.

ki bu pek sıkmadıgım günlerde.eğer seriler sararsa rahat 12-13e çıkabilir izledigim seri sayısı haftada okulun oldugu bir gün.normal uyku saatimin 2 oldugu ve cumartesi günleri genel olarak gece geç saatlere kaldıgım düşünülürse 8 seri pek birşeymiş gibide görünmüyor.

bu kadar yalanlamaya çalışmayın yahu.burada günde 5 saat anime izliyorum diye yalan söyleyeyimde herkes beni kutsal bir varlık olarak görsün diye çabalara girecek yaşta değilim.probleminiz varsa hala buyrun yazın.

ha 20 seriye gelince.yazın ara sıra 2,3 gün hiç uyumadıgımı hatırlıyorum.tatile falan pek çıkan bir aile değiliz,her zaman evdeyim yani.daha önce belirttigim gibi gezmeyi tozmayıda pek sevmem,kısacası yazın bilgisayar oynayıp,yemek yiyip uyumaktan başka hiçbirşey yapmam.ama hala sorun varsa o 20 seri olayınıda ispatlıyayım size.

En son AkumA tarafından Paz 31 Mayıs - 18:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
AkumA
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından scoutcrawler Paz 31 Mayıs - 18:00

Hayır Akuma_Blade benim müthiş 15 'lik listeme söylemiş olabilir Very Happy
scoutcrawler
scoutcrawler
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Akuma_Blade Paz 31 Mayıs - 18:09

Kimsenin üste çıkma çabası yok sadece mantıksız demeyelim de inandırıcılığı zayıf bir ifade var. 13 bölüm desek bile haftada 30 seri ediyor ki o da dediğim gibi yemeden içmeden yatmadan non stop izlersen...

Üste çıkmaya çalışmıyorum ama alan sorumlusu olarak konunun bir yerde müdahele edilmesi gerektiği noktaya geldiğini üzülerek görmüş bulunuyorum.

Bedifeci yeniden açana kadar konuyu kapatıyorum.
Akuma_Blade
Akuma_Blade
Moderator
Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 397

Mesaj tarafından RoMe Ptsi 1 Haz. - 10:16

bir anime ortamam 23 dk. sürüyor.
günde 8 saat izleyen birisini var sayarsak (8*60= 480 dk.) ve
480/23 = 21 bölüme denk geliyor. görüldüğü gibi bir günde 21 bölüm izlene biliyor, günde 6 saat anime izleyen biri ise aynı hesapla 15 bölüm izlemiş oluyor, bu hesapla haftada 6 gün anime izleyen birisi için 15*6=90 bölüm yapıyor, 90 bölüm ise 13 lük seriler ise 90/13= 7 seri yapıyor.
yani sonuç günde 6 saat anime izlersen haftada 13 bölümlük 7 seri bitirebilirsin.
Son olarak bir uyarı, tartışılacaksa, öm ile olacak, burada mesele uzatılmayacak, konu açılmıştır.
RoMe
RoMe
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 1523
Ruh Hali : Tüm animecilerin ilk kuralı ne olmalıdır - Sayfa 4 Huysuz10

Mesaj tarafından AkumA Ptsi 1 Haz. - 18:42

beyazm demiş ki:bir anime ortamam 23 dk. sürüyor.
günde 8 saat izleyen birisini var sayarsak (8*60= 480 dk.) ve
480/23 = 21 bölüme denk geliyor. görüldüğü gibi bir günde 21 bölüm izlene biliyor, günde 6 saat anime izleyen biri ise aynı hesapla 15 bölüm izlemiş oluyor, bu hesapla haftada 6 gün anime izleyen birisi için 15*6=90 bölüm yapıyor, 90 bölüm ise 13 lük seriler ise 90/13= 7 seri yapıyor.
yani sonuç günde 6 saat anime izlersen haftada 13 bölümlük 7 seri bitirebilirsin.
Son olarak bir uyarı, tartışılacaksa, öm ile olacak, burada mesele uzatılmayacak, konu açılmıştır.
hafta 7 gün yahu neden 6 gün izleyen birini hesapladık
neyse daha uzamasın konu.susayım artık.
AkumA
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından Desire Ptsi 1 Haz. - 19:18

Bir gün tatil Very Happy
Desire
Desire
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1227

http://www.dilekart.deviantart.com

Mesaj tarafından KaranlıK Salı 2 Haz. - 6:13

Bağımlılık derecesinde izlememeli, sanırım ilk kural bu yani bir gün tatil doğru olur! Very Happy
KaranlıK
KaranlıK
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Desire Salı 2 Haz. - 7:58

tabi bu 6 gün içerisinde ihtiyaç molası da var ttt ya en iyisini ben yapıyorum her çıkan animeyi izlemiyorum
Spoiler:
Desire
Desire
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1227

http://www.dilekart.deviantart.com

Mesaj tarafından CHOBiTS Çarş. 15 Tem. - 23:25

Bu başlık neymiş, kursa giderken ilgimi çekmemiş doğrusu.Benim rekorum bir günde 35 bölüm oldu.Kenichi izledim oda.Ama bir iki defa açilış ve kapanış şarkısını dinletikten sonra geri kalanı atladım ortalama bir bölüm 20 dakika civarı olmuştu.50 bölümlük seriyi 1,5 günde bitirmiştim.Ama her tarafım ağrıyordu ve ailemden de baya azarda işitim; pek kulak asmasamda.Seri öyle sarmıştıki ne tuvalete nede yemeğe kalkmak canım istiyordu.Sanırım o ara insanlıktan çıkmıştım.Pc başına konulmuş bir kayıt makinesi gibiydim.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : Tüm animecilerin ilk kuralı ne olmalıdır - Sayfa 4 Anlayi10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

4 sayfadaki 5 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

- Similar topics