AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romeo x Juliet

+5
Shiniko
Ryoko Yoichi
çamekoo
axed_mind
edemirci44
9 posters

Romeo x Juliet Empty Romeo x Juliet

Mesaj tarafından edemirci44 Ptsi 11 Şub. - 14:42

Romeo x Juliet Romeo_X_Juliet_Logo
Tanıtım:
On dört yıl önce, kanlı bir gecede, gökyüzündeki Neo Verona şehrinin yöneticileri olan Capulet ailesinin evi, Montague ailesinin saldırısıyla düşer. Ancak Montague’lerin, Capulet soyunu yok etmek için yaptıklarına rağmen, Juliet Capulet adında küçük bir kız çocuğu bir grup sadık hizmetli tarafından kurtarılır.

Aradan yıllar geçer ve Juliet kendini soyluların ezdiği halkı korumaya adayan Red Whirlwind (Kızıl Kasırga) lakaplı, maskeli bir adam kılığında mücadele etmeye başlar. Halen Capulet ailesinin kızını aramaya devam eden Montague ailesinden korunması için Juliet, kendisine kalan mirastan habersiz yetiştirilmiştir. Bir çok kişinin Odin isimli bir oğlan olarak bildiği Juliet, neden bir erkek gibi giyinmek ve ismini saklamak zorunda olduğunu sorduğunda ise daima on altı yaşına girdiğinde her şeyi öğreneceği cevabını almıştır.

Bir dostunun yerine gittiği baloda Romeo adında bir gençle karşılaşan Juliet, kısa bir süre sonra geçmişi ve ailesi hakkındaki gerçekleri öğrenir. Böylece iki gencin trajik aşk hikayeleri başlar.

Not: William Shakespeare’in ünlü eserinden uyarlanan hikayede, William Shakespeare’in kendisi de oyun yazarı olan bir yan karakter olarak mevcuttur.

Romeo x Juliet Romeo-x-juliet
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Romeo x Juliet Defaul10

Romeo x Juliet Empty Geri: Romeo x Juliet

Mesaj tarafından axed_mind Salı 25 Mart - 8:15

bi an önce izlemekte olduum seriler bitse de başlasam dedirten bi anime bnm içn..hem modern hem de shakespeare dönemi romeo + juliet hikayesine bayılırım..garip bi çekiciliii war mutsuz hawasının..
bu seri hakkında şu an hiçbişe bilmiorum we sanırım izliene kadar da öle bırakcam,alternatif bi çizgide mi ilerliodur yoxa klasik romeo + juliet'in anime wersionu mudur,bilmiorum..ama umarım isminin hakkını werebilcek bi seridir..çünkü hayal kırıklıı yaşamaı en son düşündüüm kawramlardan biridir romeo + juliet..gerek epik hawası olsun,gerek shakespeare dönemi zengin alt metinleriyle olsun saygı kazanması gereken bi hikayedir..eer yeteri kadar saygıyla yapılırsa güsel olacaından kuşkum yok..
axed_mind
axed_mind
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 113

Mesaj tarafından çamekoo Cuma 4 Nis. - 10:04

izlemek istediğim animelerden biri de bu anime
çamekoo
çamekoo
Isınan üye
Isınan üye

Kadın Mesaj Sayısı : 75

Mesaj tarafından Ryoko Yoichi Paz 21 Ara. - 12:45

Kurallara uymadığından silinmiştir.

En son beyazm tarafından Çarş. 11 Mart - 12:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : kural ihlali)
Ryoko Yoichi
Ryoko Yoichi
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1477
Ruh Hali : Romeo x Juliet Centil10

Mesaj tarafından Shiniko Paz 21 Ara. - 12:49

Sanırım kendilerinin kattıkları öğeler de vardı. Öyle bir şey hatırlıyorum ama o katılan şeylerin ne olduğunu hatırlamıyorum.
Ben de uzun süre önce listeme eklemiştim ama ne yazık ki unutulup gitti. Okul işleri yüzünden unutulan 3-5 anime serisinden. Sağolsunlar her sene yazın ortalama yükseltme sınavlarına giriyorum.
İzlemenin keyifli olabileceği, en azından eseri okuyamayan kişiler için-ben gibi-harika bir seri.
Birden aklıma Çok Güzel Hareketler Bunlar'daki Romeo ve Juliet parodisi geldi. "Ne demek hayıır? Gelmişin 35 yaşına..."
Shiniko
Shiniko
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 359
Ruh Hali : Romeo x Juliet Cilgin10

Mesaj tarafından Voodoo_Baby Ptsi 22 Ara. - 0:00

Son 6-7 bölüm haricinde seri güzeldi. Ama son 6 bölümden itibaren izleyeceğime pişman oldum. Çok beklentiniz olmadan izleyin bence.

Spoiler:
Voodoo_Baby
Voodoo_Baby
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Kadın Mesaj Sayısı : 461
Ruh Hali : Romeo x Juliet Kustah10

Mesaj tarafından RoMe Salı 30 Ara. - 9:00

benim de uzun süredir izlemek istedğim serilerden biri, indirmiş durumdayım ama daha başlayamadım. Tanıtım için sağol, bedi.
RoMe
RoMe
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 1523
Ruh Hali : Romeo x Juliet Huysuz10

Mesaj tarafından Squaw Çarş. 25 Şub. - 23:24

İzlemeyi sabırsızlıkla bekleyipte bir çırpıda izlediğim bir seriydi bu ünlü aşk hikayesi ama en sevdiğim yanı ana konunun Pegasus -kanatlı atlar- atlarıyla renklendirilip mitolojiye de yer vermiş olması -Mitoloji en sevdiğim konulardan birisidir- ve William Shakespeare.ı da bir karakter olarak kullanmış olmasıdır...

Böyle güzel bir seri tanıtımı için emeğine sağlık diyorum...
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1051
Ruh Hali : Romeo x Juliet Kustah10

Mesaj tarafından fairytail Perş. 20 Ocak - 21:25

harika bir anime izlemeyenler hiç düşünmeden izlesin ben şahsen cok beğendim .
fairytail
fairytail

Kadın Mesaj Sayısı : 2
Ruh Hali : Romeo x Juliet Canli10