AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

One Piece Manga Çevirme Kampanyası

+2
Shiniko
bLue-Dragon
6 posters

One Piece Manga Çevirme Kampanyası Empty One Piece Manga Çevirme Kampanyası

Mesaj tarafından bLue-Dragon Çarş. 26 Kas. - 20:07

Burada bunu tartışacağımız için buraya açtım.Şimdi One Piece Trk olarak one piece manga çevirmeye karar verdik.Ama 5-6 kişiyle 500 küsür manga çevrilemez.Sonuçta yapacağız ama yavaş ilerleyeceğiz bu bir kesin olarak görüyorum.Aklımda şu fikir var siteler arası bir ortak çalışma yapsak.Ne düşünürsünüz.Çoğu kişiyide sevindirmiş hemde Türkiyeye bir manga daha kazandırmış oluruz..Siteler bu aktiviteye katılmak isterse bana ömden ulaşabilirler ömde dayanmazsa msn mi veririm.Ama site olarak değil ama ben kendimde bir yardımım olabilir derseniz yine öm yoluyla irtibata geçebilirsiniz..Lütfen kötüde olsa düşüncelerinizi esirgemeyin..
bLue-Dragon
bLue-Dragon
Encoder

Erkek Mesaj Sayısı : 1946
Ruh Hali : One Piece Manga Çevirme Kampanyası Olgun10

One Piece Manga Çevirme Kampanyası Empty Geri: One Piece Manga Çevirme Kampanyası

Mesaj tarafından Shiniko Çarş. 26 Kas. - 20:19

Böyle bir işe kalkışmanız-en azından düşünmeniz- başlı başlına takdir edilecek bir davranış. Zira 500'ün üzerinde bölümü olan bir seriden bahsediyoruz. Yavaş ilerlemeniz normal bana göre, hem projeyi bizlere en iyi şekilde sunmayı istemek hem de biraz olsun kendinizden emin olmak içindir diye düşünüyorum. Yani, yavaş da ilerleseniz desteklerim, takip ederim.
Shiniko
Shiniko
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 359
Ruh Hali : One Piece Manga Çevirme Kampanyası Cilgin10

One Piece Manga Çevirme Kampanyası Empty Geri: One Piece Manga Çevirme Kampanyası

Mesaj tarafından lantis Çarş. 26 Kas. - 21:18

tebrik ederim 500 bölümlük bir seriye başlamak bence cesaret ister, ben yardımcı olmak isterdim ama aralık ayında askere gideceğim için malesef yardımcı olamayacağım ama ben askerden gelene kadar bitmemiş olursa yardımcı olmak isterim. çalışmalarınızda başarılar dilerim.
lantis
lantis
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 2029
Ruh Hali : One Piece Manga Çevirme Kampanyası Bezgin10

http://anikeyf.com/

Mesaj tarafından ozman Paz 11 Ocak - 14:58

valla isterseniz benim eski çevirileri kullanın derim...fark etmez yani:P
ozman
Süper Animeci
Süper Animeci

Ruh Hali : One Piece Manga Çevirme Kampanyası Delibo10

Mesaj tarafından bLue-Dragon Paz 11 Ocak - 16:03

ozman demiş ki:valla isterseniz benim eski çevirileri kullanın derim...fark etmez yani:P

eskiden mangasını çevirmiş olan vardı ama kim ve ne kadar çevrildiğini bilmiyorum sen mi çevirdin?
bLue-Dragon
bLue-Dragon
Encoder

Mesaj tarafından Mss. Pretty Queen Salı 13 Ocak - 20:08

çeviriyi 3-4 kişi yapmasın bence. yorum farkı olur. editörün bol olduğu, çeviri tarzları benzeyen 2 kişi ve çeviri kontrol eden yine en az 2 kişi daha lazım. yani bence diyorum Very Happy siteler arası hoş olurdu^^
Mss. Pretty Queen
Mss. Pretty Queen
Aktif üye
Aktif üye

Ruh Hali : One Piece Manga Çevirme Kampanyası Psikop10

Mesaj tarafından bLue-Dragon Salı 13 Ocak - 21:33

5-6 kişi çevirmen var 3 editör en son bende toplanıyor manga öyle birşey olursa projemiz sona erer 5-6 kişiyle bile zor yapıyoruz Very Happy herkesi sınavları vs. çok normalde 1.volume bitti ama 1 editlik yer kaldı onu bekliyorum ama dediğim gibi 3 kişi çevirsek bile zor yani ama dediğin gibi farklı kişiler çevirip anlamamazlık olacağını sanmıyorum ben bazen anime çeviren gruplar var 1 animeyi 5 kişi çevirmiş ama çevirmen farkı var ama dediğim gibi en son bana geliyor bende bakıyorum uygun mu diye Smile
bLue-Dragon
bLue-Dragon
Encoder

Mesaj tarafından chylecash Salı 6 Ekim - 20:00

blue dragon
one piece çevirilerine korsanfan.com da başlamış ama rağbet görmeyince 73. bölümde bırakmışlar
one piece 500 öncesi manga çeviri projesi bizim de gündemimiz de hatta sorumlu yöneticiler tarafından onaylandı
bi ablamızı bekliyoruz onun gelmesi ile çeviriler başlayacak
eğer bulabilirsek korsanfan dan ilk 73 bölümü almayı düşünüyoruz boşu boşuna 73 bölüm çevirmeyelim
http://www.ailevadisi.net/showthread.php?t=385152
adresine bi göz atıp beraber yapalım mı gibilerinden yöneticilere bişiler çıtlatırsan sevinirim xD
chylecash
chylecash

- Similar topics