AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Afro Samurai

+6
Moth
Elrinda
rcatalkaya
Exile Falcon
axed_mind
edemirci44
10 posters

Afro Samurai Empty Afro Samurai

Mesaj tarafından edemirci44 Ptsi 11 Şub. - 19:00

Afro Samurai Afrobe10
Tanıtım
Alternatif bir gerçeklikte Japonya halen feodal bir yapıyla yönetilmektedir. Aşırı gelişmiş bilim ve tekniğe rağmen sosyal hayat tarihin bu döneminde takılı kalmıştır. Samuraylar, ninjalar ve rahipler; robotlar, cyborglar ve nice uygunsuz yaratımla birlikte Japon topraklarını kana bulamaktadır. Bu tuhaf ve kırılmış gerçeklikte, Afro adında küçük bir çocuk babasının bir düelloda vahşi bir şekilde katledilmesine şahit olur. Efsaneye göre babasının taşıdığı "1 Numara"lı kafa bandı insanlara tanrısal özellikler bahşetmektedir. Ancak, "1 Numara" ile dövüşme hakkı, hiyerarşik olarak, yalnızca "2 Numara"lı kafa bandının sahibine aittir. Afro babasının ölümü ile yeni "1 Numara"nın doğumuna tanıklık eder. Bu andan itibaren yalnızca intikam için yaşayan Afro, kan, vahşet ve yıkım dolu bir yaşamın ardından "2 Numara"lı kafa bandını ele geçirir. Ancak, her kafa bandı sahibine büyük bir lanet yüklemektedir; zira, "1 Numara"ya ulaşabilmenin yolu "2 Numara"yı öldürmekten geçmektedir. Afro, "1 Numara"ya giden yolunda kendi kafa bandına sahip olmak isteyen sayısız rakip ile mücadele etmek zorunda kalacaktır. Afro'yu geride bıraktığı vahşetin de ötesinde bir yıkım beklemektedir. Notlar: Takashi Okazaki'nin aynı isimli mangasından uyarlanmıştır. Afro ve Ninja karakterlerinin seslendirmelerini ünlü aktör Samuel L. Jackson gerçekleştirmiştir. Samuel L. Jackson'ın yanı sıra Kelly Hu (X-Men 2) ve Ron Perlman (Hellboy) da yapımda seslendirme sanatçısı olarak rol almıştır. Samuel L. Jackson aynı zamanda serinin yapımcılarından birisidir. Yapım ilk olarak Japonya'da Fuji TV, ABD'de Spike TV bünyesinde yayımlanmıştır. Japon oyun firması Namco Afro Samurai oyunlarının lisans haklarını elinde bulundurmaktadır. Çeşitli haber kaynaklarında Afro Samurai'ın yakın gelecekte bir live-action sinema filmine uyarlanacağı iddia edilmiştir. Ancak bu iddia henüz resmi olarak doğrulanmamıştır. anime.gen.tr sitesinden alınmıştır..

Yorumum
Genel:
Genelde aksiyonu bol dövüş sahneleri iyi olan bir anime. Bu türden hoşlanıyorsanız seyretmenizi tavsiye ederim.

İyi Yanları:
Samuel L. Jackson iyi seslendirmiş Afro ve Ninjaları. Karizma karakterler var. Açılış ve kapanış Müzikleri iyi, çizimler iyi, 4. bölümün anime içindeki müziklere dikkat.

Kötü Yanları:
5 bölüm yapmışlar yeterli değil. Kısa olmuş. Olay örgüsü yeterli değil. Basit nedenler ve sonuçlar var. İnanın ki dövüş sahneleri animeyi kurtarmış.

Son bölüm Buruce Lee'nin filmlerine benzettim. 1. numaralı saç bandının sahibiyle Afro'nun dövüşünü yeterli bulmadım. Jino karakteri fazla yer almış. Jino ile yaptıgı savaş 1. numara ile yaptıgı savaştan uzun olmuş. Son olarak da özellikle 2. bölümde gereksiz cinsellik var.

Sonuç:
Seyredilebilir bir anime. Açıkçası seriye başlarken çok şey bekliyordum, istedigimi bulamadım ama artıları da yok değil.

En son bedifeci tarafından Cuma 18 Tem. - 11:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Afro Samurai Defaul10

Afro Samurai Empty Geri: Afro Samurai

Mesaj tarafından axed_mind Salı 25 Mart - 8:09

sanırım bnm seriye başlarken hiçbişe bilmemem we
hiçbişe beklememem kurtardı bni..sonuçta 5 bölümlük bi film olarak
bakılabilir..hatta çou filmden daha kısa..bu yüsden aksion bombası
olarak kullnmışlar seriyi..bazı animelerde senaryonun boşlukları çok
iter beni..bu seride itmedi..sanırım bu da kılıç sahnelerinin
ortalamanın çok çok üstünde olmasından kaynaklanıo..senaryosuna daha
fazla şey girseydi amacından sapabilirdi belki de..ufak bi
bilgilendirme doğrultusunda tek bi amaç güdülmüş we o amaca giden yolda
da tarantinesk bi üslup kullanılmış..şiirsel kılıç sahnelerinden
hoşlananlar kaçırmasın dielim o zmn..bnm çok hoşuma giden bi seri kendileri..

genel puan olarak 10 üzerinden 9 weririm,

senaryo
bakımından 8 weririm(bni bu yüsden yargılıanlar olabilir ama dediim
gbi,bn kısa senaryo olayını bu serie çok yakıştırdım)

döwüş sahnelerinyse 10 üserinden 15..
axed_mind
axed_mind
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 113

Mesaj tarafından Exile Falcon Salı 25 Mart - 13:21

Serinin ilk bölümünü izlediğimde vayy be çok güzel olacak demiştim.Ama sonraki 4 bölümü izlerken cidden sıkıldım.Çok boş bir senaryoya sahip gereksiz bir anime olarak gördüm.Yinede sadece kafa boşaltmak için sakin bir şekilde oturup izlenebilecek eğlencelik bir anime
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543
Ruh Hali : Afro Samurai Images12

http://www.chocobofansub.blogspot.com

Mesaj tarafından rcatalkaya Paz 6 Tem. - 13:07

seneryo yok bence de ama dövüşler aksiyon çok iyi.
rcatalkaya
rcatalkaya
Isınan üye
Isınan üye

Mesaj tarafından Elrinda Cuma 18 Tem. - 3:53

Samule L. Jackson'ın da ayrıca koyu bir anime hayranı olduğunu unutmamak gerek bence ... Kendisi biraz da "ben hem koyu bir animeciyim e o zaman neden bir anime yapmıyorum ( yaptırmıyorum )" diye düşünüp yapıtğı birşey bence ...
Dizi/Kısa film bence harika olmuş dövüş sahanlerinin süresi bence tem, nedeni ise o kadar hızlı hareket ediyorlaki, aslındah em uzun hem bu kadar hızlı geçen savaş sahnleri ( savaş belki yanlış bir kelime ama Wink olsaydı herkes çok sıkılırdı onları seyrederken hangi harekete nasıl yetişcem diye ... Ki Samuel L. Jackson hem Afro'yu hem onun yanındaki " Ninja Ninja " ismindeki yadigar arkadaşınında seslendiriyor Wink

Limonata olayı aslında " Her savaşcının bir zafı vardır " konusuna el atıyor diye düşünüyorum örn: Deval May Cry da Dante " Strawberry Icecream " yiyor afiyetle =)

Soundtrack olayına gelecek olursak eğer, müzklerini Wu-Tang-Clan'den " RZA" yapmıştır ki onun zaten ne kadar başarılı bi müziyen olduğunu tartışmanın bir anlamı yok diye düşünüyorum Wink

Uzun lafın kısası bence 10 üzerinden en azından 9 alır diye düşüyüroum ... İyi seyirler Wink

http://www.afrosamurai.com/ site bu arada bi harika tavsiye ederim gerçekten Wink
Elrinda

Mesaj tarafından edemirci44 Cuma 18 Tem. - 11:29

Dövüş sahneleri harbidende güzek müziklerde ;daha önce anlatmıştım bu animeyi ama çok iyi bir konusu ,olaylar arasında sıkı bir bağ yok ,animede çok açık taraf var...Bellkide animenin kısa oluşu bunu sağladı
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Afro Samurai Defaul10

Mesaj tarafından Moth Salı 12 Ağus. - 10:32

seslendirme ve müzikler gerçekten iyi,konusu basit olmuş biraz ama genede güzel bi anime kendi puanıma göre 7/10
Moth
Moth
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj tarafından lantis Salı 12 Ağus. - 10:48

döğüş sahneleri için bile olsa izlenebilecek bir seri, dediğiniz gibi konusu biraz basit ama müzikleride güzel
lantis
lantis
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 2029
Ruh Hali : Afro Samurai Bezgin10

http://anikeyf.com/

Mesaj tarafından Darklight Salı 16 Eyl. - 15:46

Çizimler mükemmel
ingilize seslendirme çok süper uymuş
dövüşler manyak
Darklight
Darklight
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 36
Ruh Hali : Afro Samurai Karisi10

Mesaj tarafından nico robin Salı 16 Eyl. - 18:11

filmi yolda.
nico robin
nico robin
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 405
Ruh Hali : Afro Samurai Tembel10

http://www.anime.gen.tr

Mesaj tarafından Unde®kaN Salı 16 Eyl. - 18:27

aksiyon bombardımanı mı dedi biri_?? Benim anime yani Very Happy Listede Very Happy
Unde®kaN
Unde®kaN
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 659
Ruh Hali : Afro Samurai Psikop10

- Similar topics