AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gunslinger Girl

4 posters

Gunslinger Girl Empty Gunslinger Girl

Mesaj tarafından resurgam Çarş. 17 Ara. - 16:18

GUNSLINGER GIRL

Gunslinger Girl 5girlsle7

Kategori: TV Serisi
Tür: Dram, Aksiyon, Bilim kurgu
Bölüm Sayısı:13
Stüdyo: Madhouse Studios
Hikâye: Yu Aida
Senaryo: Junki Takegami-Shinji Satoh
Müzik: Toshihiko Sahashi
Yönetmen: Morio Asaka-Ryosuke Nakamura

Eveett, bu benim en sevdiğim animelerden biri. Şimdi onun tanıtımını yapacağım için gayet mutluyum. ^-^
Bu anime hem trajediyi sevenler hem de aksiyonu sevenler için biçilmiş kaftan bence. Kurgusu çok iyi, oldukça da heyecanlı. Karakterler mükemmel.

Anime, İtalya’da hükümete bağlı olan Toplumsal Yardım Ajansı adlı bir kurumdan bahsediyor. Ne var ki bu kurum tabiri caizse hiç de öyle hayra alamet bir kurum değil. Görünüşte bu kurum hastaneye gidip kimsesiz zavallı küçük kızları alıyor ve onlarla ilgileniyor. Ama bu kızlar için hiç de iyi şeyler yaptığı söylenemez. Kızların vücutlarında çeşitli modifikasyonlar yapılıyor, hafızaları siliniyor ve vücudun bazı organları çıkarılarak yerlerine makineler bağlanıyor. Böylece kızlar inanılmaz bir güce sahip oluyorlar ki, sadece ellerini kullanarak bile bir adamı kolayca öldürebiliyorlar. Bu kızlar bundan sonra insan yerine yeni bir isim alıyor: Mekanize Beden.
Mekanize Bedenler genellikle on-on bir yaşlarındaki kızlardır. Bu yaşta olarak ve kız olarak seçilmelerinin sebebi de etrafta şüphe uyandırmayacağı düşüncesi. Hükümetin kirli işlerini yapan bu kurum, mekanize bedenleri eğitsin diye onların başına bir de eğitmen bırakır. Eğitmen mekanize bedenine istediği ismi koymakta özgürdür. İşte bu ikiliye İtalyancada kardeşler anlamına gelen “Fratello” deniyor.
Mekanize bedenlerin güçlerinin belli bir seviyesi vardır. Bu seviyeler kondisyon işlemiyle arttırılabilir. Tam kondisyon verilerek beden en güçlü halini alır. Ancak bu mekanize bedenin ömrünü kısaltır.

Gunslinger Girl; askeriye, siyaset, ekonomi ve bilimin işbirliğinden doğan kötü amaçlı bir kurumun içinde zorunlu olarak meydana gelecek aksaklıkları o kurumun en büyük mağdurlarının bakış açısından çarpıcı ve duygusal bir dille anlatan şahane bir eser, bir başyapıttır. Hak amaçlarla oluşmayan bir şey mutlaka kendi ettikleri yüzünden belasını bulacaktır. Üstelik buna sebep dışarıdaki güçlü düşmanlar değil, iç sorunlardır. Kısacası kötüler daima kaybeder lol

Serideki mekanlar ve sanat eserleri gerçek. Olayın geçtiği ortam olarak seçilen İtalya da oldukça güzel anlatılmış. Müzikler birer sanat harikası. Animasyon ve çizim kalitesi gayet yerinde.

Bir de Il Teatrino adıyla ikinci sezonu çıktı, bakalım güzel mi? Umarım farklı stüdyodan çıktığı için sanatsal özelliğini yitirmemiştir.

En son resurgam tarafından Çarş. 17 Ara. - 19:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
resurgam
resurgam
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 382
Ruh Hali : Gunslinger Girl Nerdey10

http://aniase.3forum.biz/forum.htm

Gunslinger Girl Empty Geri: Gunslinger Girl

Mesaj tarafından Kitiara Çarş. 17 Ara. - 17:04

Kızlara insan muamelesi yapılmıyor mu? Buna katılamayacağım. Bazı eğitmenler kızlara karşı çok sert davranıyor olabilirler. Ancak yetiştirdiği kızı bir evlat ya da kadeş gibi seven, ona şefkat veren karakterler var. Üstelik kızlar isim de alıyorlar. Mesela Henrietta'nın ismi, eğitmeni Jose tarafından kendisine verilmişti. Henrietta ismi Jose'nin ölen kardeşi Enrica'dan geliyor. Jose'nin ağabeyi Jean da eğitmekte olduğu Rico'nun ismini yine ölü Enrica'dan almıştı.

2. sezon kötü. Çizimler çok basit ve ucuz. Bu yetmemiş gibi seiyuu'ları da değiştirmişler. Henrietta'nın tatlı ve masum sesi yerine cırlak bir ses gelmiş. Bu olumsuzluklar üzünden doğru dürüst bir grup da çevirmedi. Triad 7. bölümden sonra bıraktı, sonrasında devam ettirenler de çok kötüymüş duyduğum kadarıyla. Yanarım yanarım hikayesine yanarım, her şeye rağmen iyi giden bir hikayesi vardı. En azından ilk sezondan daha heyecanlıydı, tek bölümlük hikayeler yerine ortak bir olay etrafında dönen bir hikaye vardı.
Kitiara
Kitiara
Onursal üye

Kadın Mesaj Sayısı : 184
Ruh Hali : Gunslinger Girl Asik10

http://www.cnbce.tv/forum/default.asp

Mesaj tarafından resurgam Çarş. 17 Ara. - 19:37

yok ben insan muamelesi derken genel konuşuyordum, ajansın 1. ve 2. bölümleri mesela... Fermi rico için kukla demişti, jean da ona erkek ismi vermişti, ama değiştireyim yine de yanlış anlaşılmasın. Sağ ol eleştiri için.
resurgam
resurgam
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından spartiate Çarş. 17 Ara. - 21:46

sağol güzel tanıtım resurgam:) bende 1-2 sene önce ilk sezonunu izlmiştim(o zaman 2 yoktu zaten:D)... çok beğenmemiştim işin aslı ama sonuna kadar izlemeden de edemedim:D
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4388
Ruh Hali : Gunslinger Girl Eglenc10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından sakura hime Çarş. 17 Ara. - 21:55

bu benim izlemek istediğim bir seri ama indirmek uzun sürüyor bee ama genede kararlıyım bir gün kesin indirip izlicem
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2020
Ruh Hali : Gunslinger Girl Eglenc10

Mesaj tarafından resurgam Perş. 18 Ara. - 13:04

pgi bence de indirsen iyi olur diye düşünüyorum.

Sizin zevkinizi bilmiyorum, ama şunu da söyleyeyim^^ OST leri tam bana göre müziklerine diyecek yok.

sparti: tanıtımı beğendiğin için sağ ol:)
resurgam
resurgam
Süper Animeci
Süper Animeci

- Similar topics