AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kara No Kyoukai 1:Fukan Fuukei

+3
meyday
Exile Falcon
AkumA
7 posters

Kara No  Kyoukai 1:Fukan Fuukei Empty Kara No Kyoukai 1:Fukan Fuukei

Mesaj tarafından AkumA Cuma 20 Şub. - 17:02

Kara No  Kyoukai 1:Fukan Fuukei 6715l
Kara No Kyoukai:1~Fukan Fuukei~`_空の境界
Type:Film
çıkış tarihi:1 eylül 2007
yapımcı:Aniplex, ufotable, TYPE-MOON, Kodansha
tür:aksiyon,fantastik,romantizm,supernatural,gizem
dakika:50 min.
genel izleyici kitlesi:+17

~he's always dreaming.always so honest.that's why he can fly anywhere if he puts his mind to it.I want him to take me.this is my fate~
kokuto,shiki ve touko sebebi henüz açıklanmamış fakat gizemli işlerin peşine düşen bir gruptur.şehirde garip bir şekilde birbiriyle hiç alakası olmayan,hayatında hiç sorun olmayan ve farklı okullardan olan kız ögrenciler aynı yerde ardı ardına intahar etmektedir.4. ölümden sonra kokuto onların intahar etmediklerini,bunun markete giderken trajedik bir kaza geçirip ölmeye benzetmiştir.fakat markete giderken hızlıca geçen bir arabanın önüne bile bile neden çıktıklarını anlamaya çalışırken garip bir şekilde uykuya dalar ve günlerce uyanmaz.shiki neler olup bittigini yavaş yavaş çözmüştür fakat o çözene kadar 7. ölüm gerçekleşmiştir ve geriye sadece bir tane kalmıştır...

Karakterler
Touko Aozaki
Spoiler:
Shiki Ryougi
Spoiler:
Mikiya Kokuto
Spoiler:

Kişisel Görüşüm
ilk filmden pek bi ne romantizm nede olaylar hakkında birşey anlamasanızda genel olarak harika bir seri,ilk filmde dikkat çeken ostleri bayagı iyi,filmi izledikten sonra bu karakter güçlülerle kapışsa ne harika olur düşencesi geliyor ilk olarak,oda zamanla oluyor dedigim gibi zaten bu yapımcılar ilk filmi yaparken bile planlamışlar 7 parti olucak bu film serisi diye,romantizm neresinde diyeceksiniz şimdi,romantizm şöyle var
ilk filmde birşey olmasada ilerde romantizm şöyle çıkıyor,spoiler olucak biraz ama bende daha izlemedim aldıgmı spoiler yani xD,izlemeden açmanızı pek tavsiye etmem bu spoileri okuyunca animeden soguyabilirsiniz fakat harika bir film en azından birincisi xD
Spoiler:
bunlar haricinde gizemi hoşuma gitti,her cümle felsefetik sanki her cümle yazılırken epeyce düşünülüpte yazılmış gibi,tabi buda anlaşılmasını biraz zorlaştırıyor biraz iyi bir ingilizce istiyor yani ama çokta abartılı bir yanı yok.bunlar haricinde elfen lieddeki kolların nerdeyse aynısından olan gizemini henüz çözemedigim bir kol var ortada xD,başka mm,çizimi epeyce iyi.öyle bi çizim yapmışlarki shikiyi normal gördügünde kız olarak görüyorsun,bildigin kız yani ama savaşırken erkek tarafını aktifleştirdiginde çizimde nerdeyse zerre degişme olmamasına ragmen öyle bir ayarlamışlarki karizmatik bir erkek görüyorsun-herkese tavsiye ederim en azından bir 50 dakikanızı buna ayırıp ilk filmi izlemenizi,gerisi kendiliginden gelir zaten =)
AkumA
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 234
Ruh Hali : Kara No  Kyoukai 1:Fukan Fuukei Idaree11

Kara No  Kyoukai 1:Fukan Fuukei Empty Geri: Kara No Kyoukai 1:Fukan Fuukei

Mesaj tarafından Exile Falcon Cuma 20 Şub. - 17:44

İlk 4 filmi severek seğrettim.2. film biraz durgundu ama idare ettim.Sonra 5.filme geldim. İnanılmaz bir filmdi Very Happy Kara No Kyoukai'ın zirveye ulaştığı bir başyapıttı.Film çıkar çıkmaz MyAnimeList'te top 200'de 1.sıraya yerleşti Very Happy Evet bu bir abartı.En iyi anime olmayı haketmiyor belki ama kesinlikle süper bir filmdi.Bundan sonra çıkacak olan diğer 2 filmin bu kadar iyi olabileceğini sanmıyorum doğrusu
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543
Ruh Hali : Kara No  Kyoukai 1:Fukan Fuukei Images12

http://www.chocobofansub.blogspot.com

Mesaj tarafından AkumA Cuma 20 Şub. - 20:25

evet 5.yi farkettim bende,nasıl olduysa bi anda 1e zıpladı sıralamada xD,epeyce iyi olsa gerek yarın 4 ile 5i izlemeliyim kesinlikle xD
AkumA
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 234
Ruh Hali : Kara No  Kyoukai 1:Fukan Fuukei Idaree11

Mesaj tarafından meyday Cuma 20 Şub. - 21:11

Harika bir anime. Filmin atmosferine bayıldım. 4 filmini izledim. Yarım ingilizce ile zor oluyor tabi. Umarım çevirileri çarçabuk yapılır. Yapılmasada farketmez İngilizce, Japonca ne olursa olsun izlerim genede...
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1201
Ruh Hali : Kara No  Kyoukai 1:Fukan Fuukei Centil10

Mesaj tarafından sel2 Salı 24 Mart - 12:20

Kara no Kyoukai'ye bayıldım fakat türkçe altyazı yok ortada, tam olarak anlayamıyorum o yüzden :S bulabileceğim bi yer mevcut mu acaba,yardım ederseniz çok sevinirim,Kara no Kyoukai'ye türkçe altyazııııııııııı!!!!! becerebilsem denicem çevirmeyi ama nerdeeee Razz
sel2
sel2

Ruh Hali : Kara No  Kyoukai 1:Fukan Fuukei Deli10

Mesaj tarafından meyday Salı 24 Mart - 12:41

"www.animanist.com" sitesinden 1. ve 2. filmini türkçe altyazılı indirebilirsin. Şimdilik çevirisi olan bunlar. 7 film olarak yapılıyor şimdiye kadar 6 film çıktı herhalde. Bir de son filmden önce önceki filmlerin özeti tarzında film yapılacakmış.
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından CHOBiTS Salı 24 Mart - 15:09

FSN yiizledikten sonra bağlantılı type moon yapımı her animeyi izlemeye karar verdim.Konu olrak FSN ve Shingetsutan Tsukahime ye oldukça benziyor.İkisinin bir karışımı gibi.Ama görsellik açısından ikisindende çok daha iyi.Grafikleri çevre tasvirleri izlediğim en iyi animeler içinde.Kalafina nın seslendirdiği şarkılarda bir harika doğrusu.İlk filmden itibaren nete düştükçe izliyorum.Benim için 3 ve 5 film en iyisiydi.Özelliklede 5.filmi çok begendim.Türkçeye çevrilirse çok daha iyi olur baya karışıktı.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : Kara No  Kyoukai 1:Fukan Fuukei Anlayi10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Nodame^^ Çarş. 25 Mart - 16:36

kalafina grubunun parcalarini dinlerken oblivious parcasi ile tanidim bu animeyi bayada ilgimi cekti en kisa zamanda izlemeyi dusunuyorum. umarim hayalkirikligina ugramam:D bu arada oblivious parcasina bayildim harika olmus.
Nodame^^
Nodame^^
Aktif üye
Aktif üye

Kadın Mesaj Sayısı : 174
Ruh Hali : Kara No  Kyoukai 1:Fukan Fuukei Kaygil10

Mesaj tarafından CHOBiTS Perş. 26 Mart - 13:55

Kalafina nın tüm parçalarını indirdim sürekli dinliyorum.Serinin son iki şarkısıda nete düştü haberiniz olsun.Tüm şarkılarına burdan ulaşabilirsiniz.Üye olmanız gerek sadece.
http://gendou.com/amusic/?filter=Kara+no+Kyoukai
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından Nodame^^ C.tesi 11 Nis. - 17:16

ostleri gercekten mukemmelden ote yaa. kalafina grubunu cok beyendim 4 filmi izledikten sonra Aria adli parcalarina takildim muhtesem bir sarki tavsiye ederim herkeze
Nodame^^
Nodame^^
Aktif üye
Aktif üye

Kadın Mesaj Sayısı : 174
Ruh Hali : Kara No  Kyoukai 1:Fukan Fuukei Kaygil10

Mesaj tarafından meyday C.tesi 11 Nis. - 17:38

Bende ediyorum pgi

@CHOBiTS
Link için teşekkürler...
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından CHOBiTS Paz 12 Nis. - 11:17

Bişey değil.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından Walrus Salı 2 Haz. - 0:42

CHOBiTS demiş ki:FSN yiizledikten sonra bağlantılı type moon yapımı her animeyi izlemeye karar verdim.Konu olrak FSN ve Shingetsutan Tsukahime ye oldukça benziyor.İkisinin bir karışımı gibi.Ama görsellik açısından ikisindende çok daha iyi.Grafikleri çevre tasvirleri izlediğim en iyi animeler içinde.Kalafina nın seslendirdiği şarkılarda bir harika doğrusu.İlk filmden itibaren nete düştükçe izliyorum.Benim için 3 ve 5 film en iyisiydi.Özelliklede 5.filmi çok begendim.Türkçeye çevrilirse çok daha iyi olur baya karışıktı.

Tsukihime'nin animesi o kadar berbattıki izlerken içim acıdı o güzelim senaryodan nasıl bu kadar berbat bi anime çıkarmış Type-moon çok merak ediyorum.
Walrus
Walrus
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 71
Ruh Hali : Kara No  Kyoukai 1:Fukan Fuukei Kimses10

- Similar topics