AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

X (24 Bölümlük Tv Serisi)

+2
Ryoko Yoichi
Squaw
6 posters

X (24 Bölümlük Tv Serisi) Empty X (24 Bölümlük Tv Serisi)

Mesaj tarafından Squaw Çarş. 25 Şub. - 0:09

X (24 Bölümlük Tv Serisi) 21axwde
Bölüm Sayısı: 24
Yayım Tarihi: 3/10/2001 ile 27/3/2002 arası
Firma/Stüdyo: CLAMP, Madhouse Studios
Tür: Aksiyon, Doğaüstü Güçler, Fantastik, Büyü

NOT:
''X Movie'' adında 968 Mb boyutunda 1996 yapımı bir filmi de bulunmaktadır
Mangası 1992 yılında CLAMP tarafından başlanmıştır ve mangası devam etmektedir ama animesinde olaylar sonuçlanmıştır yani kesinlikle soru işaretleriyle sonuçlanan bir finale sahip değil tamamiyle iyi bir finale sahip bir seridir.
Öncelikle 24 bölümlük bir seri olmasına rağmen çoğunlukla 00 bölüm diye anılan Ova tadındaki bölümü izlemenizi tavsiye ediyorum,bu bölümde ana karakterlerin ve ana konunun neyle ilgili olduğu üzerine bir fikir sahibi oluyorsunuz,olaylar bir rüya gezgini olan Kuzuki Kakyou tarafından anlatılıyor izleyiciye....

KONU:

Ana karakter olan Kamui Shiro 6 yıl aradan sonra Tokyo'ya doğup büyüdüğü yere geri döner.Uzun yıllar sonrası bu dönüşün bir amacı vardır elbette....
Kamui; Yer Altı'nın Ejderi olan 7 tane mühürün Cennet'in Ejderi olan 7 meleğe karşı dünyanın geleceği için yapacakları savaşta en güçlü mühür olacaktır,yani dünyanın kaderini belirlyecek kişi Kamui'dir,Kamui'nin iki gücü vardır hem dünyada yaşamın devam etmesini sağlayabilecek kişidir hem de sonunu getirebilecek güçtedir bu yüzden de Kamui (isminden de anlaşılacağı gibi Kamui;Tanrı'nın gücü ve yerini alan kişi demekmiş seride bu konuya değiniliyor ^^) her iki yere ait olan Ejder.ler için de bir kilit durumundadır yani en güçlü mühürdür...
Ve tüm mühürler yani Ejder'ler normal bir şekilde devam eden bir düzene sahiptirler yani normal bir hayat yaşadıkları için herkes onların tabi ki böyle bir savaş için beklediklerini bilmemektedir....Onlar sadece o günün iki farklı dünyaya ait olan mühürlerin kader savaşında olacakları günü beklemektedirler yani Kamui'nin Tokyo'ya dönüş anını çünkü Kamui Tokyo'ya döndüğü ve hangi tarafın mühürü olacağına karar verdiği an Kamui,annesinin vücudundan doğan kılıca sahip olacak ve savaş başlayacaktır.
Ama bir sürpriz vardır o da Kamu'nin küçüklüğündeki en yakın dostu olan Fuma Monou'nun geleceğini de belirleyici rolünü oynuyor oluşu (yani burda güzel bir sürpriz var açmak istemiyorum daha fazla konuyu büyüsü kaçar yoksa ^^)

Her iki grupta da savaşan mühürlerin belli başlı özellikleri vardır birkaçının özelliğine örnek vermeden geçemeyeceğim,
Ama Karakterlerin hangi grupta yer aldığını belirtmeyeceğim spoiler vermeye niyetim yok boşuna heveslenmeyin ^^;
Atashi Kishu her daim elinden yani avucunun içinden çıkartabildiği bir katana kılıcı vardır.
Seiichiro Aoki rüzgar büyüsünü kullanabiliyor yani rüzgara hükmedebiliyor
Yuzihara Nekoi savaş anında kılıca dönüşebilen Inuki adında bir tanrı köpeğe sahip
Karen Kasumi ateş büyüsünü kullanıyor yani ateşe hükmedebiliyor
Arisugawa Sorata yıldırım elementine hükmedebiliyor
Subaru Sumeragi insanların düşüncelerinde dolaşıp düşüncelerine müdahale edebiliyor.
Nataku sahip olduğu kumaş parçalarıyla savaşabiliyor
Yatouji Satsuki bilgisayarlara bağlanabilip onlarla iletişim kurabiliyor onların aracılığıyla tüm makinelere hükmedebiliyor
Asagi Shougo suya hümketme gücüne sahip
Kusanagi Shiyu yer elementine hükmedebiliyor

CENNET'İN EJDERLERİ(MELEKLERİ):
X (24 Bölümlük Tv Serisi) 20z7jgp

YERALTININ EJDERLERİ:
X (24 Bölümlük Tv Serisi) 168c4s7

X (24 Bölümlük Tv Serisi) 260dh83X (24 Bölümlük Tv Serisi) 2ykmd52
X (24 Bölümlük Tv Serisi) 2nu7og5X (24 Bölümlük Tv Serisi) 29e3okh
X (24 Bölümlük Tv Serisi) 2rfrfqeX (24 Bölümlük Tv Serisi) 2dc8m5e
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1051
Ruh Hali : X (24 Bölümlük Tv Serisi) Kustah10

X (24 Bölümlük Tv Serisi) Empty Geri: X (24 Bölümlük Tv Serisi)

Mesaj tarafından Ryoko Yoichi Çarş. 25 Şub. - 15:39

Güzel bi seriye benziyor. Resimler çok hoşuma gitti Very Happy
Ryoko Yoichi
Ryoko Yoichi
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1477
Ruh Hali : X (24 Bölümlük Tv Serisi) Centil10

Mesaj tarafından bonjour Çarş. 25 Şub. - 16:05

Tanıtım için teşekkürler...

En son bonjour tarafından Çarş. 25 Şub. - 16:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
bonjour
bonjour
Moderator
Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1035
Ruh Hali : X (24 Bölümlük Tv Serisi) Images13

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından sakura hime Çarş. 25 Şub. - 16:12

bu benim izlediğim seriler arasında lol! konusu ve çizimleri hoşuma gidiyor ve şimdiye kadar izlediğim bölümler arasında beni hiç sıkmadı yani izlerken bir sonraki bölümü merak ediyorsunuz ama birşeyi belitmeliyim tr altyazıları hiç hoş değil ben tr altyazılı izliyorum ama şahsen altyazıları hiç beğenmedim ama genede bir clamp yapımı ve ben clamp bağımlısı olduğum için izliyorum lol!
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2020
Ruh Hali : X (24 Bölümlük Tv Serisi) Eglenc10

Mesaj tarafından Ryoko Yoichi Çarş. 25 Şub. - 16:16

Finali üzücü mü? Şu sıralar üzücü biten animelerden kafayı yiyicem. Bi tanesine daha dayanmam
Ryoko Yoichi
Ryoko Yoichi
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1477
Ruh Hali : X (24 Bölümlük Tv Serisi) Centil10

Mesaj tarafından Squaw Çarş. 25 Şub. - 16:39

Ryoko Yoichi demiş ki:Finali üzücü mü? Şu sıralar üzücü biten animelerden kafayı yiyicem. Bi tanesine daha dayanmam

çok güzel bir soruya değinmişsin ama ben de tam bitiremedim daha seriyi son 4-5 bölüm kaldı ama izleme fırsatım olmadı bu ara izlediğimde benden önce bildiren olmazsa burdan bildiririm sana ama sanıyorum kötü bitmez gibi geliyor bana şu anki gidişata göre Very Happy

En son squaw tarafından Ptsi 2 Mart - 12:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından özz Ptsi 2 Mart - 8:57

Ryoko Yoichi demiş ki:Finali üzücü mü? Şu sıralar üzücü biten animelerden kafayı yiyicem. Bi tanesine daha dayanmam
bence bir süre izleme bunu. finali hakkında iyi ya da kötü son diye yorum yapamam.
izlerken çok gerildiğim bir anime oldu. tekniğine, çizimlerine ve konusuna kötü diyemem ama benim hoşlanabileceğim bir tarz da değil.
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1172
Ruh Hali : X (24 Bölümlük Tv Serisi) Keyifs10

Mesaj tarafından Squaw Ptsi 2 Mart - 12:45

özz demiş ki:
bence bir süre izleme bunu. finali hakkında iyi ya da kötü son diye yorum yapamam.
izlerken çok gerildiğim bir anime oldu. tekniğine, çizimlerine ve konusuna kötü diyemem ama benim hoşlanabileceğim bir tarz da değil.

şu an Uğur Fate/Stay Night.ı izliyorsun ya bu seride de o tarz bir savaş var yani onlar gibi kılıç,ok,mızrak yok ama bunlarda birbirleriyle dövüşüyor ve de çizim olarak eski bir anime olduğu için bence çizimleri yılına göre çok çok iyi ama tabi ki bu zevk meselesi herkes beğenecek diye bir şey yok,herkesin zevkine ve görüşüne saygı Wink
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından özz Ptsi 2 Mart - 14:05

squaw demiş ki:
özz demiş ki:

şu an Uğur Fate/Stay Night.ı izliyorsun ya bu seride de o tarz bir savaş var yani onlar gibi kılıç,ok,mızrak yok ama bunlarda birbirleriyle dövüşüyor ve de çizim olarak eski bir anime olduğu için bence çizimleri yılına göre çok çok iyi ama tabi ki bu zevk meselesi herkes beğenecek diye bir şey yok,herkesin zevkine ve görüşüne saygı Wink
ben çizim kalitesine birşey diyemem güzeldi kesinlikle ama şu sıra depresyona girmek istemiyorsa izlememeli bir insan. bu arada fate/stay nigth x'in yanında melek gibi kalır bence Very Happy
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1172
Ruh Hali : X (24 Bölümlük Tv Serisi) Keyifs10

Mesaj tarafından Squaw Ptsi 2 Mart - 15:31

ama onda da depresyona sokacak sahne var gerçi ben fate/stay night fan.ıyım ama X serisi de sevdiğim bir seridir Very Happy
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından bonjour Salı 3 Mart - 9:45

sakura hime demiş ki:bu benim izlediğim seriler arasında lol! konusu ve çizimleri hoşuma gidiyor ve şimdiye kadar izlediğim bölümler arasında beni hiç sıkmadı yani izlerken bir sonraki bölümü merak ediyorsunuz ama birşeyi belitmeliyim tr altyazıları hiç hoş değil ben tr altyazılı izliyorum ama şahsen altyazıları hiç beğenmedim ama genede bir clamp yapımı ve ben clamp bağımlısı olduğum için izliyorum lol!

Nedense bende beğenmedim, birde altyazılar senkronsuz her bölüm için yeniden ayarlamam gerekiyor.
bonjour
bonjour
Moderator
Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1035
Ruh Hali : X (24 Bölümlük Tv Serisi) Images13

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından 4sprz Salı 3 Mart - 9:51

bonjour demiş ki:
sakura hime demiş ki:bu benim izlediğim seriler arasında lol! konusu ve çizimleri hoşuma gidiyor ve şimdiye kadar izlediğim bölümler arasında beni hiç sıkmadı yani izlerken bir sonraki bölümü merak ediyorsunuz ama birşeyi belitmeliyim tr altyazıları hiç hoş değil ben tr altyazılı izliyorum ama şahsen altyazıları hiç beğenmedim ama genede bir clamp yapımı ve ben clamp bağımlısı olduğum için izliyorum lol!

Nedense bende beğenmedim, birde altyazılar senkronsuz her bölüm için yeniden ayarlamam gerekiyor.
bayadır izlemeyi düşünüyordum sonunda ilk 2 bölümü devirdim. Fate/Stay Night la kıyaslancak ben izlemicem, öle bir ihtimal yok Smile

Bu arada umarım reklam olmaz ama sitemizin download kısmında anqelus arkadasımız X animesini altyazılarıyla paylaşmış ve vildiğim kadarıyla video uyumlu olarak senkronlamış.
İlgilenenlere duyurulur
4sprz
4sprz
AnimeOu
AnimeOu

Mesaj tarafından Squaw Salı 3 Mart - 15:12

Benim izlediğimde alt yazı sorunum yoktu açıkçası ve de ben Fate/Stay Night.la kıyaslama yapmadım Uğur bana konusu hakkında bir fikir istedi şu anda da onu izlediği için bu tarz konulu animeleri seviyor daha rahat bir örnek olsun diye onu örnek verdim zaten ben bir Fate/Stay Night Fan.ı olarak aynı kefede tutmadım ama isteyen izler isteyen izlemez tabi bu zevk meselesi kimseye zorla izleteceğiz diye de bir kural yok ben sevdiğim animeyi paylaşıma açtım beğenmeyenlerde olacaktır elbet,zaten burası tartışma konusu herkes görüşlerini dildirebilir....
Ama benim için; bu anime son yıllarda yapılanlara göre yılını da düşündükçe artısı bende fazla olan bir seridir.....
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

- Similar topics