AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Versailles No Bara (Rose Of Versailles)

+13
edemirci44
CHOBiTS
kordiseps
bluetear
yuuki_cross
doumeki
Misafir
Ryoko Yoichi
lafolya
meyday
sera myu
özz
Squaw
17 posters

2 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 Empty Geri: Versailles No Bara (Rose Of Versailles)

Mesaj tarafından bluetear Cuma 10 Tem. - 0:47

ben 5.bölümdeyim çok hosuma gitti

çizimleride gözüme kötü gelmiyor

bence sen tarih olmussun ezgi lol!
bluetear
bluetear
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1079
Ruh Hali : Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 Pusuda10

Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 Empty Geri: Versailles No Bara (Rose Of Versailles)

Mesaj tarafından kordiseps Cuma 10 Tem. - 6:48

Bigün ben de başliicam!!! Very Happy
kordiseps
kordiseps
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1596
Ruh Hali : Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 Cesur10

Mesaj tarafından lafolya Cuma 10 Tem. - 7:29

başla başla kordicim. güzel bir seridir severceksin. benim favori animelerimden biridir...

konu ve gerekse müzik olarak beni herzaman benden alan serilerden biridir. özellikle konunun işlenişi ve karakterlerin oturmu tarihi olaylarla bağlantılı anlatımlar....

kısaca izleyin ...

lafolya
lafolya
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 943
Ruh Hali : Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 Uykum210

Mesaj tarafından doumeki Cuma 10 Tem. - 16:01

12. bölümdeyim.....
çok deli gidiyo yaaaaa..... Very Happy
doumeki
doumeki
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 532

http:// www.myspace.com/snokdros

Mesaj tarafından CHOBiTS Cuma 10 Tem. - 17:49

Vay millet bu seriye merak salmış.Ben küçükken TRT' deydi sanırım izlemiştim bir iki defa ama yine kaçrdığım bölümler vardır.Konu olrak sonderece doğal ve akıcı iken içerik olarak dram ağır basıyordu.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 Anlayi10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından edemirci44 Cuma 10 Tem. - 18:54

Güzel seridir.Ben star'da seyrettigimi hatırlıyorum.Birazda konusu mesleki yakınlık verince biraz daha hoşuma gidiyor.Tarihsel bakımdan gerçekliği çok yüksek, o zamanın şartları güzel verilmiş bir seri.
Spoiler:
Fransadaki iç savaş işin açıkçası güzel anlatılmış.Kralın soyluların,askerin,aydınların,halkın durumu iyi tasvir edilmiş.

Bu şekilde tarihi serileri bulmak kolay degildi.Ve iyiki tv de seyretmişim dedigim serilerdendir.Şimdiki gençlikte şanslı Türkçe alt yazıları var.Son olarak müzik kutumuzda d,nlemek istiyenler için açılış parçası eklenmiştir.
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 Defaul10

Mesaj tarafından zhenya Cuma 10 Tem. - 20:20

yuuki_cross demiş ki:çocukluğumu kabusa çeviren anime Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 508851 ablamın zoruyla izlemk zorunda kalırdım hep. büyük bi nefretle hemde flower
konu idare etsede tarihi eser resmen bu anime, eski olmasınada bişey demiyorum ama çizimleri çok kötü ya ! ayrıca konusu bana göre değil...
Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 45431
Yuuki hiç anlamıyon güzel anime nasıl olur kötü anime nasıl olur dan ...cidden o tarihte sailor moon falan vardı da şimdi düşününce ...şimdiye kadar yapılmış en güzel animelerden biri olduğunu söyleyebilirim...hem tarihi bi yapım olması konular çarpıtmayarak saçma sapan bihale getirmemsini de düşününce günümüzde yapılmış bi dünya animeye 10 takar ...

En son zhenya tarafından Cuma 10 Tem. - 21:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 991
Ruh Hali : Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 Karisi10

Mesaj tarafından Squaw Cuma 10 Tem. - 20:23

Açılış parçasını eklemeniz çok güzel olmuş bedifeci benim en çok sevdiğim açılış şarkılarından birisidr zaten açılışı da çok hoşuma gidiyordu serinin bir de seri içinde geriye dönüşüm yaşadıkları anlarda fondaki olan müzikte çok hoş bir müziktir bence onu da eklemelisiniz...

Seri için yazıma gelince asla hakkında yazmaktan bıkmayacağım serilerden birisidir Rose Of Versailles ve de izlemekten bıkmayacağım.Bence her anime severin izlemesi gereken bir yapım,karakterlerin yaşadığı derinlik,tarihi öğelerin varlığıyla,gerkçekçi mekanların oluşuyla bence büyük bir ziyafet yaşatıyor izleyene hele ki benim gibi tarih ve de Fransa aşığı olan birisi için izlemekten asla vazgeçilemeyecek bir yapım ve de hayatın gerçeklerine yer verilmiş olması yönüyle ben de ayrıca artı puan kazanan bir yapımdır;Fransız İhtilali dönemi tüm gerçekliği ve de merak edilen yönleriyle bu kadar güzel anlatılabilirdi diyorum...
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1051
Ruh Hali : Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 Kustah10

Mesaj tarafından doumeki Ptsi 13 Tem. - 0:30

yaaaa iki şarkı türküyle versayı birbirine katan o insandan hiç haz almıyorum..
Spoiler:
doumeki
doumeki
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından özz Ptsi 13 Tem. - 20:10

doumeki demiş ki:geçen gün kendime
'artık biyerden başlamak lazım şu dvdlere ' dedim..(özz abla saolsun,öz ablam gibi severim Very Happy )
neyse bi açtım animelerden birini.Rose of versailles..bu ne dedim yaaa çizimler eski püskü bişi.
yaa dedim acaba izlemesem mi die bi düşündüm...sonra dedim olmaz.bu dvdlerde emek var alın teri var biraz devam ettim...
ve şuanda....
izlemekten yoruldum....
süper bi seri,süper bi hikaye bu yaaaa
canım yaa. beğenmene gerçekten çok sevindim. aslında beğenir misiniz beğenmez misiniz tedirgin olarak gönderdim onu. eski bir yapım, aksiyon şimdikiler gibi değil vs. ama benim en sevdiğim olduğu için insanlara sevdirmeye çalışıyorum Very Happy
@ yuuki evet eski çizimler ama filmi geliyor yakında onu izlersin belki Wink
@ squaw şu mu söylediğin müzik: "Yasashisa no okurimono" çok güzeldir bu da açılışla birlikte tüylerimi diken diken eden.
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1172
Ruh Hali : Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 Keyifs10

Mesaj tarafından Squaw Salı 14 Tem. - 21:04

Evet Özz o adını hatırlayamamıştım teşekkürler bence bu şarkı da eklenmeli müzik kutusuna...

O şarkı acayip bir melodiye sahip;gerçekten de yılına göre seriye gayet uyumlu şekilde tasarlanan bir müzikti benim için...
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Hitokiri Salı 14 Tem. - 21:11

Size bir sürpriz yapayım. Aslında henüz duyuru yapmayı düşünmüyorduk, ama; madem bu kadar seveni var ^_^ Arşiv yapmak ve tekrar izlemek isteyenler biraz daha bekleyecekler Very Happy

Şuan fontlar ve karaoke ayarlanmadı henüz. Onlarıda yakın bir zamanda ayarlayacağız. Tahminen japonca dublaj ve 5 altyazı ile beraber sunacağız.

Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 Oscartr

Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 Oscaring
Hitokiri
Hitokiri
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 762
Ruh Hali : Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 Kimses10

http://www.turkfansub.com

Mesaj tarafından özz Salı 14 Tem. - 21:15

cheers varya havalara uçtum şimdi Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 16
nasıl nasıl istediğim bişeydi bu Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 67
TEŞEKKÜRLER!!
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından zhenya Salı 14 Tem. - 21:18

Bara wa utsukushiku chiru - Hiroko Suzuki öldüren açılış müziği...gerçi açılış videosunun da bu şarkıyı ayrıyetten güzelleştirdiğini söylemden edemiycem ...oskar ın o duruşu varya hani ...böyle rüzgara karşı... ama kapanış müziği de ğüzeldir yani ...Ai no hikari to kage ...benim winamp da derzaman çalar bu iki şarkı ...
edit:omg hitokiri kralsınız ne diyim Smile
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 991
Ruh Hali : Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 Karisi10

Mesaj tarafından özz Salı 14 Tem. - 21:31

ben küçükken ( Very Happy yıllarrr önce) açılış jeneriğini ne zaman izlesem ve dinlesem (abartısız) ürperirdim, tüylerim diken diken olurdu hala da öyle aslında, şarkının ne anlattığını bilmeden nasıl bir müzik ki hissettiriyor. çok seviyorum ben de işe gidip gelirken, işte, dinlerim genelde Very Happy kapanışın sözleri çok güzel huaa
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Squaw Salı 14 Tem. - 22:20

İsterseniz sadece açılış.a ait video var elimde yükleyip paylaşım yapabilirim sizlerle bazen açıp açıp sadece o videoyu izlerim sırf o müziği dinlemek için;Zhenya'nın bahsettiği o duruşuyla Oscar her daim hafızamda yer edinmiştir kesinlikle...

Hitokori sürpriz için ben de teşekkür ediyorum bir Rose Of Versailles sever olarak...
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Hitokiri Cuma 17 Tem. - 15:35

Şuan font, giriş ve karaokeler ile uğraşıyorumda bazı noktalara karar veremedim.

Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 Deneoscar

Yazılardan "Lady Oscar" mı olarak bırakalım yoksa "Hanımefendi Oscar" mı yazalım karar veremedim.

Birde böyle saray diline uygun ağdalı bir font bilen var mı ?

En son Hitokiri tarafından Ptsi 20 Tem. - 15:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Hitokiri
Hitokiri
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 762
Ruh Hali : Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 Kimses10

http://www.turkfansub.com

Mesaj tarafından özz Cuma 17 Tem. - 15:41

konuşmalarda "lady oscar" olsun ama animenin adı sadece "versay'ın gülü" olarak kalsın, lady oscar'a gerek yok bence. font konusunda evdeki bilgisayardan bakabilirim var mı yok mu hatırlamıyorum, benden önce birisi yardımcı olabilir belki.
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından meyday Cuma 17 Tem. - 15:43

Oy Oy... ben bunu arşivlerim işte : )
Bazı şeylerin olduğu gibi kalması daha anlamlı. Herkes ne düşünür bilmiyorum ama "Lady Oscar" haliyle kalmalı bence ^^
İyi çalışmalar OK
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1201
Ruh Hali : Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 Centil10

Mesaj tarafından özz Cuma 17 Tem. - 15:47

"versay'ın gülü" kulağa daha güzel geliyor bence, belki bunun için de anket yapılır Very Happy
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından savage garden Cuma 17 Tem. - 15:48

aman Yarabbi bu hakikat mi çiçek Bu ne rahiyalı bir tebbesüme müteesirdir çiçek Başarılar dilerim an be an izlicem sizi :3
savage garden
savage garden
Moderator
Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 2315
Ruh Hali : Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 Karizm10

http://chocobomanga.blogspot.com/

Mesaj tarafından meyday Cuma 17 Tem. - 15:52

Bana nedense biraz da komik geliyor Very Happy. Belki de nedeni espri olarak çok telaffuz edilen bir kalıba benzemesi. Olduğu gibi kalırsa akıla gelen ilk şey animenin kendisi olur. Tabi benim düşüncem ^_^
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1201
Ruh Hali : Versailles No Bara (Rose Of Versailles) - Sayfa 2 Centil10

Mesaj tarafından doumeki Cuma 17 Tem. - 17:55

az önce 22.bölümdeydim.kalkacaktım..dedim ki 23 ü de izliim ööle kalkiim,23 bitti..dedim hadi 24 ü de..24 bitt.. 25..derken... abim stajdan geldi hadi kalk şu bilgisayarın başından dedi bi baktım 28 bitmiş ben hala kalkacam Very Happy

bence de versay ın gülü daha iyi....
doumeki
doumeki
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından özz Cuma 17 Tem. - 18:08

en güzel bölümlere gelmişsin doumeki Very Happy
bu arada ben hala font bakıyorum ama pek bişey yokmuş bende de. elimdeki en güzel harfler photoshop brush olarak var.
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Squaw Cuma 17 Tem. - 20:30

Bence de ''Lady Oscar'' kalmalı çünkü bu şekilde daha hoş görünüyor göze ''Versay'ın Gülü'' birazcık itici gözüküyor benim görüşüme göre...

Genel olarak da izleyici kitlesi tarafından adı ''Lady OScar'' olarak biliniyor bu animenin o yüzden de daha çok kişiye ulaşabilir görüşündeyim açıkçası...
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

2 sayfadaki 3 sayfası Önceki  1, 2, 3  Sonraki