AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Love Hina

4 posters

Love Hina Empty Love Hina

Mesaj tarafından Squaw Perş. 26 Şub. - 0:01

Love Hina 2qdrkaw

KÜNYE:
Tür:Komedi,Ecchi,Romantizm,Harem
Firma/Stüdyo:Xebec,Production I.G, Tv Tokyo
Bölüm Sayısı:24 + 2
Yönetmen:Yoshiaki Iwasaki
Müzik:Koichi Korenaga
Dizayn:Uno Makoto
Orjinal Eser:Ken Akamatsu

NOT:2 tane özel bölüm ve ''Love Hina Again'' adlı Ova.sı mevcuttur.
Love Hina Christmas Special
Love Hina Spring Special
Love Hina Again (3 Bölümden oluşmaktadır)

KONUSU:
Küçükken adını bile bilmediği fakat hoşlandığı bir kıza verdiği söz yüzünden Tokyo Üniversitesi'ne girmeye çalışan Keitaro Urashima
üçüncü denemesinde de başarısız olunca büyükannesinin işlettiği fakat artık yorulduğu için bırakmaya karar verdiği pansiyona gider.Bundan

sonra büyükannesi yerine yurda yönetici olarak geçmeye karar verir çünkü burda sınava daha rahat hazırlanabileceğini,işlerinin arasında sakin olacağını düşündüğü bu pansiyonda daha rahat hazırlanabileceğini ummaktadır fakat bilmediği bir konu vardır.
O da yurdun sadece kızlara hizmet eden bir yurt olmasıdır ve yurttakilere de göreve gelebilmek için Tokyo Üniversitesi'ne hazırlandığı gerçeğini
değil de üniversite de öğrenci olduğu yalanını söylemiş olmasıdır.

Öncelikle kızlar özellikle de feminist bir yapıda olan ama bir aile geleneği olan savaş sanatlarında hatta kılıç kullanmakta usta olan Motoko Aoyoma,Urashima'nın yöneticliğini kabul etmeyecektir,sonra ise onun bir üniversite öğrencisi olduğunu öğrendikten sonra her ne kadar hala kabullenmemiş olsa da bunu kabul etmek zorunda kalacaktır çünkü diğer kızların hepsi onun üniversite öğrencisi olduğu için sahip olduğu karizmasına (ne karizma ama XD) kapılıp pansiyona yönetici olmasını onaylamışlardır.
İlk sıcak su banyosuna (sanırım bizde sauna diye geçiyor XD) kızlardan biri var mı yok mu diye kabul etmeden direk olarak giripte orda kızlardan biriyle burda karşılaşması ve bunun sonrasında; yani Urashima'nın yaptığı bu ve buna benzer sakarlıkları yüzünden pansiyonda adı kızlar tarafından bir sapığa çıkacaktır fakat o her şeye rağmen burdaki kızlardan birine karşı duygusallık hissedecektir çünkü o söz verdiği kızı bu pansiyonda bulduğunu düşünmektedir...

Ailesinin boşanması üzerine depresyon geçiren küçük ve şeker bir kız olan Shibou'nun da pansiyona yerleşmesiyle olaylar daha da hareketlenecektir çünkü her ne kadar yaşça büyük olsa da Urashima'ya karşı yaşadığı ayrı ve büyük bir hayranlığı vardır....(Yani bence dizideki en tatlı karakter bu Shibou ve Motoko Aoyama XD)

Love Hina 4kzjn5
Love Hina 6lcgc49
Love Hina 4k9hvmb

Love Hina 5xyv6dg
Love Hina 29mt08g

Bölüm Listesi:
01. All-girls Dorm with Outdoor Bath: Hot Springs
02. The Hinata's New Resident, Shinobu: Arrow Signs
03. Kendo Girl in Love?: Swordplay
04. The Tokyo U Promise from 15 Years Ago: Diary
05. Wow. A Trip to Kyoto! Exciting
06. Keitaro's First Kiss is with...? Journey
07. First Date. Keitaro's True Feelings: Nowadays
08. Kendo Girl and the Legend of the Dragon Palace: Is This A Dream
09. The Case of the Missing Hinata Apartment Money: A Mystery
10. Who Is the Beautiful Women Wandering in the Moonlight? Transformation
11. The Idol Shooting for Tokyo U is a Prep School Student: Sing
12. Changing After the Wedding? Swordmaster Motoko's Sunday Best: Feminine
13. The First Kiss Tastes Like Lemon? Marshmallow? Grown-up
14. Naru's Crush Is Now a Tokyo U Professor: Turning Into Love?
15. I Love You!? Romantic Confession Inside a Cave: Tall Tale
16. Monkey Performance at the Seaside Teahouse Hinata: A Kiss?
17. Mesmerized by Naru on the Haunted Island! Something's Fishy!
18. Girls Dressed in Yukata for the Summer Festival: Let's!
19. Marry into Money? A Prince from Across the Sea: Warm
20. A Sepia-colored Promise with a Sleeping Girl: A Trick?
21. Jealous Outburst? Two Lovebirds on a Boat: Tremble
22. Little Sister Mei's Devious Plan: It Can't Be!
23. Naru Narusegawa - Her Wavering Heart and Keitaro: Crushed
24. Celebrate! Are the Blooming Flowers Tokyo U? Love? Everybody

S1. Motoko's Choice, Love or the Sword: Don't Cry
S2. Final Selection (2004)

En son squaw tarafından Perş. 26 Şub. - 12:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1051
Ruh Hali : Love Hina Kustah10

Love Hina Empty Geri: Love Hina

Mesaj tarafından Exile Falcon Perş. 26 Şub. - 1:20

Genelliğinde sıkıldığım bir seriydi.Üst üste birbirinden bağımsız ilerlediği için sıkılıyordum.Ama karakterleri çok sevdiğim için dayanadım.Seri yarımyamalak bitti baya üzülmüştüm.Daha sonradan Special'lerini izledim.2.spring special'i bir movie tadındadır benim için.OVA'larda da mangasındaki gibi olmasa da seriyi bir sona bağladılar.Mutluluk vericiydi.Aklımda soranlara tavsiye ettiğim güzel bir seri olarak kalmıştır Very Happy
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543
Ruh Hali : Love Hina Images12

http://www.chocobofansub.blogspot.com

Mesaj tarafından Hitokiri Perş. 26 Şub. - 10:13

Bir çok ecchi seriden daha iyidir Very Happy Ecchi tavsiye et deseler herhalde ilk aklıma gelecek olanlardandır.
Hitokiri
Hitokiri
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 762
Ruh Hali : Love Hina Kimses10

http://www.turkfansub.com

Mesaj tarafından Squaw Perş. 26 Şub. - 12:14

Ben de genel olarak sıkılmıştım izlerken,en çok Christmas bölümünü sevdim açıkçası,onun dışındakiler de fazla kayda değer bir konu yoktu,genel olarak eğlenceli,gülmek için iyi bir yapımdı ve de işlenen çıplaklık çok göze batan bir durumda değildi yani kurgulanan çıplaklıklar çok yerinde uygulanmış bu yönüyle tuttuğum bir seridir ama Ova.ları gereksiz olmuş diye düşündüğüm bir yapım,bence seri izlenebilir çoğu Ecchi yapıma göre Wink
Shibou ve Motoko karakterlerin olduğu sahneler özellikle de Shibou'nun Urashima'ya hissettiği hayranlık hep hoşuma gitmiştir XD
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından DicLonius Perş. 5 Mart - 16:35

Love Hina... Bu animenin amacını 10 kere izlesem anlayamam çünkü amaçsız bir anime. Komiklik ve Ecchi katmaya çalışmışlar heralde ama afallamışlar tek kelimeyle. Bazı yerler 'Squaw' ın dediği gibi güzeldi katılıyorum ama geneliyle boş bir animeydi. Eğer böyle bişi izlemek isterseniz ''To LoveRu'' u önerebilirim bir tek. Love Hina' a başlayacak olanlar aman başlamasın derim=]
DicLonius
DicLonius
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Hitokiri Perş. 5 Mart - 17:20

Pardon "To Love Ru" da bir amaç mı vardı Very Happy

Love Hina'nın amacı başından beri söylediği gibi "söz verdiği çocukluk aşkı için Todai (Tokyo Üniversitesi)'ye gitmektir."
Hitokiri
Hitokiri
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından DicLonius Perş. 5 Mart - 20:26

Hitokiri demiş ki:Pardon "To Love Ru" da bir amaç mı vardı Very Happy

Love Hina'nın amacı başından beri söylediği gibi "söz verdiği çocukluk aşkı için Todai (Tokyo Üniversitesi)'ye gitmektir."

Evet biliyorum ama bi insanın Tokyo U. sini senelerdir kazanamaması aşırı şekilde saçma geldi. Hani o kadar embesil biri varsa "yuh" diyebilirim.
To LoveRu da amaç vardı bir nevi senaryo bana ilginç ve komik gelmişti bilmiyorum 2-3 bölüm sıkmıştı ama gayet zewkliydi. YukiRito' nun başına gelenler, komik bir ecchi, uzaylıların olaya renk katması vs..vs..

To LoveRu, Love Hina' dan çok daha iyi bir anime diyebilirim=]
DicLonius
DicLonius
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Hitokiri Perş. 5 Mart - 20:40

Zaten genel anlamda daha iyi diyemeyiz Very Happy Dersek yanlış olur ^_^

To Love Ru genel anlamda kendisini çok tekrar eden bir yapımken, Love Hina tekrara çok fazla düşmeden, başında verdiği mesaja doğru ilerleme kaydettiği için başarılı bir ecchidir.Bu yüzden diğer ecchilere göre notu yüksektir.

To Love Ru güzel seridir ama bir Love Hina gibi ecchiler arasından sıyrılıp adını çok uzun süre akıllarda tutacak bir yapım değildir.

10 sene sonra ecchi söyleyin dediklerinde bir çok kişi Love Hina adını rahatlıkla söyleyebilirken To Love Ru unutulup gidecektir Very Happy
Hitokiri
Hitokiri
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından DicLonius Perş. 5 Mart - 20:51

Hitokiri demiş ki:Zaten genel anlamda daha iyi diyemeyiz Very Happy Dersek yanlış olur ^_^

To Love Ru genel anlamda kendisini çok tekrar eden bir yapımken, Love Hina tekrara çok fazla düşmeden, başında verdiği mesaja doğru ilerleme kaydettiği için başarılı bir ecchidir.Bu yüzden diğer ecchilere göre notu yüksektir.

To Love Ru güzel seridir ama bir Love Hina gibi ecchiler arasından sıyrılıp adını çok uzun süre akıllarda tutacak bir yapım değildir.

10 sene sonra ecchi söyleyin dediklerinde bir çok kişi Love Hina adını rahatlıkla söyleyebilirken To Love Ru unutulup gidecektir Very Happy

Pek sanmam. Love Hina tamam 10 sene sonra akıllarda kalabilir ama, kötü bir ecchi olarak akıllarda kalabilir. To LoveRu hatırlanmasa bile bi olayı var. Yani ilk olarak komiklik. Hemde abartılmış çizimlerle bi komiklik.

Hem sana bir örnek vereyim genelde ben figür toplarım yani 15' e aşkın figürüm bulunmakta yannız Love Hina figürü çok aradım ve bulamadım. Ama To LoveRu' dan Lala ve YukiRito' nun figürlerini çok rahat buldum. Yani figürlerden bile belli olabilir bu fark=]
(anlatabildim sanırım^^)
DicLonius
DicLonius
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Exile Falcon Perş. 5 Mart - 20:58

Şimdi hem To Love Ru'yu hem de Love Hina'yı seven bir insan olarak olaya giriyim.Love Hina eski bir anime figürlerinin kolay bulunamaması doğal.To Love Ru ise 2008 animesi bulması çok çok kolay.2.si DicLonius Todai üniversitesi Japonya'nın en iyilerinden biri hatta belki de en iyi üniversitesidir ve kazanmak inanılmaz zordur.Ben bile Türkiye'de 2.girişimde istediğşm yere giremiyorsam Keitaro'nun 3 veya 4.girişinde kazanamaması çok çok doğal Very Happy Ama olay o değil.Love Hina ve To Love Ru aslında konu olarak farklı olsa da aynı konsept üzerine kuruludur.İkisi de neredeyse birbirinden bağımsız hikayelerden oluşmaktadır.Genellikle her bölümde arada bir de 2-3 bölüme bir yeni hikayeye geçilir ve bu şekilde anime devam eder.Amaç sadece seyirciyi eğlendirmektir.Bu noktada olay tamamen seyirciye kalmakta.Hangisinin olaylarını ve karakterlerini seversen o anime sana daha güzel gelir.He şu var ki ben Love Hina'yı bir finali olduğu için daha çok seviyorum.To Love Ru'da romantizm bir sonuca ulaşmadığı için üzerimde yeterli etkiyi bırakamadı.Ama dediğim gibi aynı konsept üzerine kurulu 2 animenin hangisi daha iyi diye tartışmanın manası yok.
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından DicLonius Perş. 5 Mart - 21:20

Exile Falcon demiş ki:Şimdi hem To Love Ru'yu hem de Love Hina'yı seven bir insan olarak olaya giriyim.Love Hina eski bir anime figürlerinin kolay bulunamaması doğal.To Love Ru ise 2008 animesi bulması çok çok kolay.2.si DicLonius Todai üniversitesi Japonya'nın en iyilerinden biri hatta belki de en iyi üniversitesidir ve kazanmak inanılmaz zordur.Ben bile Türkiye'de 2.girişimde istediğşm yere giremiyorsam Keitaro'nun 3 veya 4.girişinde kazanamaması çok çok doğal Very Happy Ama olay o değil.Love Hina ve To Love Ru aslında konu olarak farklı olsa da aynı konsept üzerine kuruludur.İkisi de neredeyse birbirinden bağımsız hikayelerden oluşmaktadır.Genellikle her bölümde arada bir de 2-3 bölüme bir yeni hikayeye geçilir ve bu şekilde anime devam eder.Amaç sadece seyirciyi eğlendirmektir.Bu noktada olay tamamen seyirciye kalmakta.Hangisinin olaylarını ve karakterlerini seversen o anime sana daha güzel gelir.He şu var ki ben Love Hina'yı bir finali olduğu için daha çok seviyorum.To Love Ru'da romantizm bir sonuca ulaşmadığı için üzerimde yeterli etkiyi bırakamadı.Ama dediğim gibi aynı konsept üzerine kurulu 2 animenin hangisi daha iyi diye tartışmanın manası yok.

Hmm.. Evet bi yerde haklısın. Ama...
Figür Konusunda basit bir Rei figürü bulunabiliyorsa Love Hina' nın herhangi bir 10cm lik figürü bile bulunması gerekir bence.
Todai Üniversitesi' nin aşırı abartı bir üniversite olduğu bilmiyordum açıkçası. Hani tamam zor bir yer olabilir ama 3-4 senede hani ne bileyim... Anladın yani demek istediğimi^-^ Madem bu adamın amacı küçüklüğünden beri söz verdiği kızın yanına o üniversitede gitmek, canla başla çalışması lazım değil mi?

Dediğin gibi 2-3 bölüme yeni hikaye açılır evet, bunlar tamamen izleyiciğe bağlıdır ama, Love Hina beni pek sarmadı. Belki eski bir yapım olduğu içindir emin değilim ama tutmadım ben sevmedim. To LoveRu zamanının avantajı olabilir ama ikisinide aynı seviyeye getirmek gerekirse hala To LoveRu derim ben.

To LoveRu da romantizm komik bir şekil almış ve komik bir ecchi şekli almış. Bana ilgi çekici geldi bu artıları. Şimdi diceksin bu artılar LoveHina' dada var ama tutmadı bende^-^ Kısaca seninde dediğin gibi, aynı konsept üzerine kurulmuş olan bu iki animenin hangisi daha iyi diye tartışmaya gerek yok. Çünkü cevap verilemez...=]
DicLonius
DicLonius
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Exile Falcon Perş. 5 Mart - 21:25

DicLonius demiş ki: Kısaca seninde dediğin gibi, aynı konsept üzerine kurulmuş olan bu iki animenin hangisi daha iyi diye tartışmaya gerek yok. Çünkü cevap verilemez...=]
Evet ben de aynen onu diyorum işte.İş seyirciye bağlı.Biri onu daha çok sever biri diğerini.Ecchi sonuçta derinlemesine senaryoları psikolojik mesajlar göndermeler yok.Kafa yormadan izlenebilecek iki basit seri.Hangisinde daha çok eğlendiysen o sana göre iyidir.Tartışmaya gerek yok cheers
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından Squaw Cuma 6 Mart - 3:16

Ben de paylaşıma açtım bu konuyu ama genel olarak düşündüğümde açıkçası çok severekte izlemedim seriyi tekrar söylüyorum 3 Özel Bölüm gelmesi arkasından hatta 24 bölüm bile olması fazla bence böyle bir seriye karakterin amacı varda çok salak bir ana karakter başaramıyor ama bir süre sonra saçma bir şekilde üniversiteyi kazanıyor hem de uyuyup kalıpta sınavın bitişine az bir süre kala,bu mesela en basit bir örnektir bence konusunda ki göze batan öğelerden birine daha önce de belirttiğim gibi benim en sevdiğim özelliiği ecchi olayını çok göze batacak şekilde işlememiş olmaları yoksa oturupta tekrar tekrar izleyeceğim bir yapım değildir ki benim en sevdiğim olaydır beğenerek izlediğim bir yapımı tekrar tekrar izlemek ve her izlediğimde de ayrı bir tat bulmak.....
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

- Similar topics