AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maria Holic

5 posters

Maria Holic Empty Maria Holic

Mesaj tarafından AkumA Salı 3 Mart - 17:10

Maria Holic Mariaholic
Maria+Holic
Bölüm sayısı: 12
Yayın Tarihi :4 Ocak 2009-29 mart 2009
Yapımcılar: SHAFT, GENCO
Tür : Comedy, Romance
Zaman: ~Bölüm Başı~ 24 dakika
Genel izleyici kitlesi : 13 yaş ve üzeri
Lise ikinci sınıf öğrencisi Kanako,erkek fobisi yüzünden bir kız lisesine kayıt olmuştur ve babası ile annesinin lisede karşılaştıgından,kendi ''yuri'' eşinide lisede bulucagından emindir,okula geldiginde ilk olarak maria ve onun hizmetçisi ile karşılaşır,mariyayı çok güzel görür ve onun kendi kaderindeki kişi olduguna kesin karar verir,fakat zamanla ögrenecegi birşey vardır;
mariya kimseye söylemeyecegi özel sebeplerden dolayı ne kadar nefret ediyor olsada kız gibi giyinip kız lisesine gitmek zorunda olan bir erkektir,dahada kötüsü kanako onun sırrını ögrendiginden ve onu okuldan attırabiliceginden sadist hizmetçisi ile bütün gün kanakoya göz kulak olmaya karar verip ona hayatı dar edeceklerdir...

kişisel görüşüm:
animenin tüm çıkan bölümlerini -8ide- izledim,gerçekten epeyce eglendim çok harikaydı,ilk önce izlemeyi hiç düşünmedigim konusu sarmayan bir animeydi ama ilk bölümden sonra fikirlerim degişti,nedense özellikle hizmetçi çok hoşuma gitti mariayla aralarında geçen konuşmaları falan xD
bu arada ben konuyu okuduktan sonra maria hizmetçisidr diye düşünüyordum,ama sarı olan erkekmiş,epeyce şaşırdım animede onu farkedince xD

kısacası gülüp eglenmek isteyen herkese tavsiye ederim

Karakter Tanıtımları
Kanoko Miyamae
Spoiler:
Mariya Shidou
Spoiler:
Matsurika shinouji
Spoiler:
Shizu Shidou
Spoiler:
Sachi Momoi
Spoiler:
AkumA
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 234
Ruh Hali : Maria Holic Idaree11

Maria Holic Empty Geri: Maria Holic

Mesaj tarafından LordCha Salı 3 Mart - 20:17

Gerçektende çok güzel bir anime, aya-chanla beraber ilk iki bölümü tr fansub aypıp www.ayeshadow.tr.gg siteme koydum.Geri kalan bölümleri yazın çeviricez Smile
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1126
Ruh Hali : Maria Holic Anlayi10

http://www.ayeshadow.tr.gg

Mesaj tarafından DicLonius Perş. 5 Mart - 16:39

Çok kötü bir anime değil. Beyendim; güzeldi ama yapımcıların aklından heralde "Biran önce bitirsekde kurtulsak" gibi bişi var. Çünkü çizimlere pek fazla önem verilmemiş. Arkaplan çizimleri güzel ve OST. Senaryoyada 10' dan 10 veremem. İzlenilebilir bir anime ama yer yer chapterları atlamak isteyebilirsiniz.
Genel Ortalamam: 6/10

Ayrıca LordCha nickli arkadaşıma kolay gelsin diyorum çevirilerinde=]
DicLonius
DicLonius
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından jinxleus Perş. 5 Mart - 17:40

Animeden çok Manga-vari bir çizime sahip. Sanki bir manganınsa sayfalarını izliyor hissine kapıldım. Konu olarak baya ilginç ve karışık. Ama bu karmaşa bir o kadar komik geldi bana.

Kendime not: LordCha'yı çeviri için daha sık dürtükle.. Very Happy (şaka bir yana çevirilerin için kolay gelsin) Very Happy
jinxleus
jinxleus
Isınan üye
Isınan üye

Ruh Hali : Maria Holic Psikop10

Mesaj tarafından Nodame^^ Cuma 6 Mart - 16:00

ben bu animeye basladigima pisman oldum. en sinir olcagim karakterler sanki bu animeye toplanmis. kanokonun aptalliklari her nezaman bir kiz gorse burnunun kanamasi, mariyanin ve hizmetcisinin sadist ve kendini begenmis tavirlari hicte hosuma gitmedi dogrusu.komik bir anime olcagini dusunerek 8 bolum izledim, ha bir gelisme veya degi$iklik olur umuduyla ama suana kadar kahkahalara bogacak bir sahne ile karsilasmadim. tabi bunlar benim sahsi gorusum herkezin zevki ayridir. sanirim yuri olayina sicak bakmadigim icinde ters tepki yapti. surda 4 bolum kaldi bakalim nasil sonuclandircaklar..
Nodame^^
Nodame^^
Aktif üye
Aktif üye

Kadın Mesaj Sayısı : 174
Ruh Hali : Maria Holic Kaygil10

Mesaj tarafından LordCha Cuma 6 Mart - 20:06

Maria holic konusu ve değişik karakterlerin bir araya gelmesi ile oluşan çok değişik bir anime.Arka planları çoğu yeri zayıf, bunun nedeni; arka planları manga gibi yaparak.Diğer animelere nazaran akılda kalmak istemesi ve bunuda başarıyor doğrusu.Konusunun harici olaylar ve özellikle maria tam bir komedi konusu.
Yazın çevirilerine devam edicem ama isteyen olursa raw mangalarınıda siteme koyabilirim.Elimde ilk 3 cildi var, devamınıda indiricem Smile
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1126
Ruh Hali : Maria Holic Anlayi10

http://www.ayeshadow.tr.gg

- Similar topics