AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Code Geass - Mutlak hakimiyet ve bedeli

+21
hione
Unde®minE
blackhydra
silentwarior
Squaw
Ozey
zhenya
Kitiara
scoutcrawler
bLue-Dragon
SheaN
Ryoko Yoichi
RoMe
sera myu
özz
pikeruchan
sakura hime
Exile Falcon
Akuma_Blade
meyday
LordCha
25 posters

1 sayfadaki 11 sayfası 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sonraki

Code Geass - Mutlak hakimiyet ve bedeli Empty Code Geass - Mutlak hakimiyet ve bedeli

Mesaj tarafından LordCha Cuma 6 Mart - 20:30

Code Geass
Code Geass - Mutlak hakimiyet ve bedeli 2hofyhv

Savaşlar, hiç bitmeyen ve güç arzusu ile yanıp tutuşan alevlerin içinden çıkanlar.Bir kral ve onun güç için yaptığı gereksiz savaşdan çıkan acı sonuçlar.Kralı durdurmak için ve olan çürüyen dünyayı yıkarak yerine yeni dünyayı yapma amacına sahip bir dışlanmış gizli prens.Dünyayı daha bir yer yapma ve yaşama amacı, zayıf kız kardeşi için daha iyi yer dünya yaratmaktır.Yönetimin büyük gücü Britania güçsüzleri yok etmek ve kendi düzenini yapmaktadır.Genç Lelouch Britania'yı durdurmayı ve herkes için, özelliklede zayıf kız kardeşi için yeni bir dünya yaratmayı hedeflemiştir.
Bu yeni dünya için gerekli gücü ona C.C. adında genç bir cadı verir.Geass,mutlak kontrol gücü.Geass'ı kullanan birinin verdiği emir ne olursa olsun verilen kişi tarafından bilinçsizce yapılır.
Bu gücü elde eden Lelouch, yüzünü bir maske ardına gizleyerek Britania'nın ülkelerini,hayatlarını,hatta adlarını bile aldığı japonlarında gücünü alarak Kara Şövalyeleri kurar ve Zero adını alarak maskesi ile şavaşın en büyük gücü olur.

(Eğer bölümlerini,türkçe altyazısını ve müziklerini indirmek isteyen varsa; http://www.ayeshadow.tr.gg/Code-Geass--d--Lelouch-of-the-Rebellion.htm buradan indirebilir.Not:Altyazılarda 1-15 arası olanlar animemangantr imzası vardır.Bu altyazıları koydum çünkü sonuçta onların sayesinde bu anime ile tanıştım ^_^)
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1126
Ruh Hali : Code Geass - Mutlak hakimiyet ve bedeli Anlayi10

http://www.ayeshadow.tr.gg

Code Geass - Mutlak hakimiyet ve bedeli Empty Geri: Code Geass - Mutlak hakimiyet ve bedeli

Mesaj tarafından LordCha C.tesi 7 Mart - 14:49

Geass, Lelouch bu gücü elde edince dünyayı değiştirme gücüne erişti.Tek amacı kardeşi için yaşanılabilir barışçıl bir dünya kurmaktı.Kötüyü yenmek için daha kötü olarak adaleti getirmek artık onun amacı oldu.Kardeşini herşeyden korumak için onu zero kimliğinden uzak tuttu.Ama en yakın arkadaşı suzaku Britania'nın onurlu bir şövalyesi olup ezeli düşmanlar haline geldiler.Zayıf kız kardeşini korumak isteyen bir kötülük karşıtı kötü.Herşey karışıyor ve dünya değişiyor...

Sizin görüşünüz nedir?
Zero gibi kötülüğü yenmek için daha kötü olur ve onu yenermiydiniz yoksa suzaku gibi onun emrine girip adaleti sağlamak için içten mi değiştirmeye çalışırdınız?
Her iki şarttada bu bir paradoks gibi görünüyor.Sizce?
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Code Geass - Mutlak hakimiyet ve bedeli Empty Geri: Code Geass - Mutlak hakimiyet ve bedeli

Mesaj tarafından meyday C.tesi 7 Mart - 16:14

Suzaku karekterine acayip sinirim.
Spoiler:

En son Exile Falcon tarafından C.tesi 7 Mart - 19:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : Spoiler)
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1201
Ruh Hali : Code Geass - Mutlak hakimiyet ve bedeli Centil10

Mesaj tarafından LordCha C.tesi 7 Mart - 16:21

Suzaku ve Lelouch için tek bir değerli şey şey var,
Spoiler:
Ama yönetimin hangi tarafından bakıldığına bağlı olarak bir kahraman ya da hain ikiside
Peki gerçek nedir buna göre Smile

En son Exile Falcon tarafından C.tesi 7 Mart - 19:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : Spoiler içine alalım lütfen)
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından meyday C.tesi 7 Mart - 16:31

O şekil bakış açısıyla bir gerçek çıkmaz herhalde.
Olaya 3. kişinin bakış açısıyla ancak yorum yapılır. Benim ki de ALL HAIL LELOUCH! olur. deli yürek
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Akuma_Blade C.tesi 7 Mart - 17:02

Açıkçası beklentilerimin %1'ini alamadığım bir seri oldu Geass

Öncelikle Fanservice daha az olsa, her hafta senaryoyu biri yazmış gibi haftalık gel gitler olmasa , 4c'e imagedump konusu çıksın diye kasmak için yardırmasalar , gerçek hayattaki mantık kurallarıyla kafa bulmasalar, "real robot" alanında gerçekten güzel dizaynları olsa , bu kadar fanservice olmasa (evet iki kere yazdım) gerçekten sevebilirdim ama Geass benim için hep 70'lerin Türk filmlerine benzer inandırıcılığı düşük diyaloglarıyla hatırlanacak. Hele hele finali bana göre hiç de muhteşem değil öylesine çalakalem yazılmış amatör işi bir sondu.
Spoiler:
Hele hele C.C. ve Lelouch sanırım son birkaç yıldır izlediğim seriler içinde en antipatik karakterler oldular izlenimime göre. Hele hele SEED/DESTINY facialarından sabıkalı 2 senaristin de kadroda olması aslında çoğu şeyi tek başına açıklamaya yeter sanırım.

Burada çok çok sevdiğim halde Sunrise'ye bir sitemimim olacak: Maalesef 1. sezonda bir başyapıt olarak biten Gundam 00 bile 2. sezonda Geass R2 kitlesine yaranmak için öyle bir hale getirildi ki şu an sadece hikaye daha ne hale getirilecek diye izliyorum bir de Gundam sevgimden... Ki aynı Sunrise'in istese Anime tarihinin en iyi işlerini çıkartabildiğini geçmişte oldukça fazla sayıda gördük.

Hala beğenene saygım sonsuz ama bir Votoms'u yada bir UC'yi izledikten sonra açıkçası Geass'ın averaj (5.5-6 /10) bir seri olduğunu düşünüyorum. Zira kanımca Geass, herşeyden önce 90'lar sonu 2000ler başı dönemin en güzel işlerini çıkartan yönetmenlerden biriyken tribün yönetmeni haline gelmeyi seçmiş bir yönetmenin mainstream işi ve ondan ziyade "eski" Goro Taniguchi'nin intihar ettiği proje herşeyden önce. Bir Ryvius yada Planet ES izlerseniz ne dediğimi daha iyi anlayabilirsiniz. Maalesef yazmak istediğim düşüncelerim sadece bundan ibaret.

En son Akuma_Blade tarafından C.tesi 7 Mart - 19:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi (Sebep : Spoiler)
Akuma_Blade
Akuma_Blade
Moderator
Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 397

Mesaj tarafından meyday C.tesi 7 Mart - 17:28

Keşke bu kadar spoiler vermeseydin dasd. İzlemeyen arkadaşlar açısından...
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Exile Falcon C.tesi 7 Mart - 19:36

Code Geass bana ilk sezonuyla Kallen hariç bütün karakterlerden nefret etmemi sağlayan sonra 2.sezonla olayı güzel toparlayan bir animeydi.
Birçok kişi gibi ben de Suzaku'dan nefret ettim.
Spoiler:
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543
Ruh Hali : Code Geass - Mutlak hakimiyet ve bedeli Images12

http://www.chocobofansub.blogspot.com

Mesaj tarafından sakura hime C.tesi 7 Mart - 19:59

code geass bayıldığım ve son zamanlarda izlediğim en güzel seriydi hatta bence deaht note dan bile daha güzeldi özellikle 2.sezonda
Spoiler:
ayrıca bütün seriyi izleyenlere birşey sormak istiyorum
Spoiler:
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2020
Ruh Hali : Code Geass - Mutlak hakimiyet ve bedeli Eglenc10

Mesaj tarafından LordCha C.tesi 7 Mart - 20:03

İlk sezonu ikinci sezonuna başlayınca fark ettim ki sadece olayları,nedenleri ve kişileri tanıtmak amacıyla yapılmış 25 bölüm gibi geldi ikinci seriye başlıyınca.İkinci sezonun ilk bölümü ve ilk sezonun ilk bölümü aynı başlangıcı bize birkez daha yaşatıp geçisi sağlıyor.Birazdan ikinci sezondan 6-7-8-9 uncu bölümleri izliycem bende.
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından sakura hime C.tesi 7 Mart - 20:09

aynen dediğin gibi lordcha ilk sezon ikinci sezon öncesi ön hazırlık gibi en azından benim fikrim bu yönde Smile
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından LordCha C.tesi 7 Mart - 20:14

Kesinlikle,hem görüntü,hem müzikler(özellikle op1),hemde daha heyecan ve meraklandırıcı hikayesiyle çok daha iyi.Ben şu an 5'inci bölümü en son izledim
Spoiler:
Meraktan yerimde duramıyorum diğer bölümleri izleme için.
Bu arada ikinci sezonun op1 ve bleach'in op1 müziğini yapan grup 'orange range'.Harika sezonlar hep harika müzilerle başlar

En son Exile Falcon tarafından C.tesi 7 Mart - 21:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : LordCha artık yavaştan spoiler içine alsan diyorum)
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından meyday C.tesi 7 Mart - 20:35

Code Geass R2 yi 1 günde bitirmiştim. Çok popiler bir seri olduğundan haberlerini güncel olarak duyuyordum ama bu kadar güzel bir finali kesinlikle tahmin edemezdim ("Zero Requiem"). O kadar ki boğazımda oluşan düğümü çözmek için su içmem gerekti. R1 ve R2 konusunda bencede aynı kategoride değiller. R2 fark atan bir seri olmuş...(Müziklerine de çok beğenmiştim.)
Benim imzam niye gözükmüyo...
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından pikeruchan C.tesi 7 Mart - 21:20

acayip önemli bir spoiler sakın bakma - Bakarsan serii izleme daha iyi Razz
Spoiler:
pikeruchan
pikeruchan
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 161

Mesaj tarafından sakura hime C.tesi 7 Mart - 21:25

pikeruchan demiş ki:acayip önemli bir spoiler sakın bakma - Bakarsan serii izleme daha iyi Razz
Spoiler:

izlemeyen bakmasın
Spoiler:
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından meyday C.tesi 7 Mart - 21:32

Very Happy Seriyi bitirince herkesin merak ettiği konu zaten.
Spoiler:
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından özz C.tesi 7 Mart - 23:54

ben 2. sezonu henüz izlemedim 1. sezondaki duruma göre fikrimi belirteyim: doğrusu ben lelouchun seçtiği yolu seçmezdim duygularıma ters bir defa suzaku daha yakın benim hislerime ama tabi kalkıp da onun yaptığı gibi
Spoiler:
ben de herşeyin barışçıl yollarla çözülmesi gerektiğini düşünenlerdenim (fazla hayalperestlik belki) zaten küçük bir grubun toplanıp koca bir imparatorluğa kafa tutması ve bundan olumlu bir sonuç alması gerçek dünyada olamayacak birşey. bütün bir halkın organize hareket etmesiyle olabilir ancak. eğer böyle bir durum olsaydı sanırım suzaku da halkın yanında olurdu (tabi 2. sezonda ne oldu bilmiyorum) sırf kendi egom yüzünden masum insanları harcamayı düşünemiyorum bile sebep ne olursa olsun zaten bu hatasının sonucunu lelouch da gördü
Spoiler:
buna rağmen hiç pişman olmayıp bunu kendi lehine çevirecek kadar da alçaldı bence. off çok kızmışım ona. bundan önceki hareketlerini mazur görüyordum aslında ama o bölümden sonra nefret ettim. lelouch nefretiyle hareket ediyor suzaku 2 tarafın da iyi olmasını istiyor bunda bir kötülük göremiyorum ve bu düşüncesi onu vatan haini yapmaz.
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1172
Ruh Hali : Code Geass - Mutlak hakimiyet ve bedeli Keyifs10

Mesaj tarafından sakura hime Paz 8 Mart - 11:29

ikinci sezonun ilk 6-7 bölümünü izleyince yorumlarını tekrar bekliyoruz özz bounce
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından özz Paz 8 Mart - 12:34

hımm merak ettim şimdi Very Happy ama yanlış anlaşılmasın ben taraf tutuyor değilim. yalnız lelouch tamamen benim karakterime ters biri o yüzden onu sevemedim. sözlerinden çıkardığım sonuç: 1. sezon lelouchtan nefret ettim 2. sezon da suzakudan nefret edicem böylece bir animeyi hiçbir karakterini sevemeden bitirmiş olacağım sanırım Very Happy
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından LordCha Paz 8 Mart - 13:12

Dün gece 6-7-8-9 u izledim ve her an değişen gelişmeler karşısında hayran kaldım.Zero olmayı ve hayatını Lelouch az daha tamamen bitiriyordu.Düşmanlarını iyi tanıyor ve hamlelerini önceden tahmin edip karşılık veriyor.Hayatında 3 tane kadın var lelouch'un.Japonya Prensesi,Kallen ve ortağı C.C.
Prensesin zero'ya olan duygu,saf davranışları ve ne olursa olsun katıksız güvenip desteklemesine hayran kaldım.
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından sakura hime Paz 8 Mart - 13:30

özz demiş ki:hımm merak ettim şimdi Very Happy ama yanlış anlaşılmasın ben taraf tutuyor değilim. yalnız lelouch tamamen benim karakterime ters biri o yüzden onu sevemedim. sözlerinden çıkardığım sonuç: 1. sezon lelouchtan nefret ettim 2. sezon da suzakudan nefret edicem böylece bir animeyi hiçbir karakterini sevemeden bitirmiş olacağım sanırım Very Happy

aslında öyle bir durum yok kendi adıma ilk 6-7 bölümde suzaku'yu öldürmek istedim diyebilirim ama sen karakter olarak lelouch'u sevmediğini söyledin bu nedenden dolayı farklı düşünebilirsin umarım en kısa sürede izlemeye başlarsın iyice tartışırız o zaman ama bu seri benim şimdiye kadar izlediğim en iyi serilerden biri lol!
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından özz Paz 8 Mart - 14:00

evet biran önce izlemek istiyorum artık. aslında bir süre askıya almıştım 2. sezonu ama şimdi bir yerlerden bulup indircem. izledikten sonra tartışırız Wink
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından meyday Paz 8 Mart - 16:48

Suzaku yu sevmemem için bana birkaç bölüm yetmişti.
Spoiler:
1. sezona devam eden arkadaşlar için; 1. sezon dvd de "8,5 - Tracks of Mask", "17,5 - The Truth of the Mask" gibi iki özel bölüm var. 8,5 çevirisi yapıldı dileyen bunları da izleyebilir.
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından sakura hime Paz 8 Mart - 16:55

aynen sana katılıyorum özellikle 2.sezonun başında
Spoiler:
dediğin bölümleri nerden indirebilirim meyday ve birde çevirilerini nerden bulabilirim confused
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından sera myu Paz 8 Mart - 17:02

yaw code geass 5 bölüm izledim ve belki katılmazsınız ama lelouch u kiraya yani yagami raitoya acaip benzetiyorum tepkileri hatta sesleri bile benziyor bu arada suzaku gözlüklüyken çooooooook taş yaw KIRMIZI GÜLÜCÜK
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2456
Ruh Hali : Code Geass - Mutlak hakimiyet ve bedeli Dagini10

1 sayfadaki 11 sayfası 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sonraki

- Similar topics