AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Whisper Of The Heart

+11
bluetear
kordiseps
yuuki_cross
KaranlıK
doumeki
LordCha
sakura hime
DicLonius
özz
CHOBiTS
Squaw
15 posters

Whisper Of The Heart Empty Whisper Of The Heart

Mesaj tarafından Squaw Salı 10 Mart - 15:35

Whisper Of The Heart 166k7py

KÜNYE:
Anime'nin Adı: Mimi wo Sumaseba
Diğer Adları: 耳をすませば, Whisper of the Heart
Kategori: Film
Tür: Drama, Romantizm
Yayım Tarihi: 15/7/1995
Firma/Stüdyo: Studio Ghibli
Yönetmen: Hayao MIYAZAKI, Yoshifumi KONDOU
Senaryo: Hayao MIYAZAKI
Animasyon: Kitaro KOUSAKA, Shinji OTSUKA, Noriko MORITOMO
Müzik: Yuuji NOMI
Dizayn: Kitaro KOUSAKA
Orjinal Eser: Aoi HIIRAGI

KONU:
Shizuku Tsukishima,devamlı kütüphanede bulununan ana karakterimizdir.Kitap okumayı çok seven Shizuku okuduğu kitapların içindeki kitabı okuyanların isimlerinin bulunduğu isim listesinde hep aynı isimle karşılaşmaktadır ve devamlı aynı kitapları okumuş bulunan bu ismi giderek daha da çok merak etmeye başlar.Bu merak ettiği isim Seiji Amasawa'dır.
Aynı zamanda Shizuku'nin hayali bir gün ünlü bir yazar olmaktır ve bu hayalini gerçekleştirmek için şimdiden öyküler yazmaya başlar....Ve tesadüf eseri bir gün metroda yanına bir kedi oturur ve bu kedi dikkatini çeker,kedinin varlığını merak ettiği için onu takibe alır ve bu kedi onu gizemli ama çok güzel oyuncak ve ev aksesuarları yapan aynı zamanda tamir eden küçük bir mağazaya götürür.Ve Shizuki bu mağazayı çok beğenir aslında içindekileri beğenir ve kapısını çalarak sahibinin gelmesini beklemeden içeri girdiğinde hoşuna gidecek olan bir dünyayla karşılaşır tam bu sırada da küçük dükkanın sahibi olan yaşlı amcamız çıkar ortaya ve Shizuku'yla arkadaş olurlar ve de onu öyküyü yazım aşamasında yönlendirecek kişi olur....
Shizuki bir gün tesadüf eseri (Güzel bir tesadüf anlatırsam tadı kaçar XD) Seiji Amasawa ile tanışır ve güzel bir arkadaşlığa adım atarlar ama Seiji'nin gelecek ile ilgili başka planları vardır ve şehirden ayrılmaya karar verir büyükbabasını da bırakarak şehri terkeder ve gider,byük babası tahmin edeceğiniz gibi oyuncak mağazasının sahibi ama Amasawa Shizuki'yle bu şekilde tanışmıyor daha farklı şekilde tanışıyor.....
Bunun üzerine Shizuki kendini tamamıyla yazmaya verir ve oyuncak mağazasından sevdiği bir oyuncağı da ana karakteri yaparak romanını oluşturur....Ama yine de mutlu değildir çünkü Amasawa'ya aşık olmuştur ve onun geri dönmesini istemektedir....(Ahhh ahhh aşk nelere kadirsin....)

KARAKTERLER
Shizuku Tsukishima
Whisper Of The Heart 2a5hoab
Zamanını devamlı kütüphanede geçirmektedir.En büyük hobisi okumak olan Shizuki etrafına neşe yayan bir yapıdadır.En bügük hayli bir gün yazar olabilmektir.Arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi çok sever,bir ablası vardır ve onunla çok iyi anlaşmaktadır.Küçük oyuncak mağazasını keşfettikten sonra devamlı zamanını orda geçirmeye başlar çünkü ihtiyar dostuyla sohbet etmek ve ona yardım etmek en büyük zevklerinden birisi olmuştur.

Seiji Amasawa
Whisper Of The Heart S2w9d1
Oyuncak mağazası olan büyükbabası ile yaşamaktadır ve de kimseyle pek görüşmeyen bir kişiktedir.Bu yüzden de onu tanımayan kişilere göre dışarıdan bakıldığında kendini beğenmiş bir yapısı olduğu hissi uyandıran bir kişiliği vardır.Shizuki gibi onunda en sevdiği hobilerinden birisi kitap okumaktır.Ama onun daha büyük hayalleri vardır.

Bu karakterin adını unuttum ama tanıtmadan geçemeyeceğim çok şeker birisi ^^
Whisper Of The Heart 207qrv9
Shizuki merak ettiği o kediyi takibe aldığında gittiği oyuncak mağazasında bu oyuncağı keşfeder ve onu gerçekten yaşayan bir varlığa dönüştürür tabi ki düşüncelerinde ama asıl hikayesi daha üzücüdür bu yakışıklının.... Aslında çift olarak üretilmiş bir oyuncaktır ve hikayesinde bir hüzün gizlidir yani aslına yaşamının benzeştiği kişi büyükbabadır.Büyükbabanın bir temsilcisi gibi kullanılmış filmde bu sevimli ve yakışıklı yaratığımız.Ve de bu karakterimiz Shizuki'nin romanında ana karakteri olur Shizuki'nin

FİLM İLE İLGİLİ KARELER:

Spoiler:

En son squaw tarafından Salı 9 Haz. - 22:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1051
Ruh Hali : Whisper Of The Heart Kustah10

Whisper Of The Heart Empty Geri: Whisper Of The Heart

Mesaj tarafından CHOBiTS Salı 10 Mart - 15:37

Bir kaç hafta önce TRT cocukta izlemiştim.Eğlenceli güzel bir filmdi doğrusu.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : Whisper Of The Heart Anlayi10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından özz Salı 10 Mart - 15:40

ben de çok sevmiştim bu animeyi. önce internetten indirip izlemiştim sonra türkiyeye gelince orjinalini almıştım. arasıra açar izlerim rahatlatır beni Very Happy
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1172
Ruh Hali : Whisper Of The Heart Keyifs10

Mesaj tarafından Squaw Salı 10 Mart - 15:42

Ben tesadüf eseri izledim trt çoçukta ama nasıl gözümden kaçmış böyle bir film üzüldüm açıkçası çünkü çoçukluğumda kalmış unuttuğum çoğu güzel hisleri yeniden fısıldadı bana ....
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından DicLonius Salı 10 Mart - 16:22

Eski bir animeye göre günümüzde zevkle izlenilebilecek bir anime "Whisper Of The Heart". Konusunu beyendim açıkçası. Beni sarmıştı film, hatta annem "bune?!" demişti. Herkese tavsiye ederim=]
DicLonius
DicLonius
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Squaw Salı 10 Mart - 16:30

DicLonius demiş ki:Eski bir animeye göre günümüzde zevkle izlenilebilecek bir anime "Whisper Of The Heart". Konusunu beyendim açıkçası. Beni sarmıştı film, hatta annem "bune?!" demişti. Herkese tavsiye ederim=]

Ben de annemle izlemiştim ve hala etkisinde kalmıştır annem en son Komşum Toroto'yu izledik ama annem onu izlerken bile bu filmden bahsetmiştir ve de hala bahsetmektedir yani sana tamamıyla katılıyorum ben de herkese tavsiye ediyorum bu filmi....

Eskiliğine göre günümüzde kolayca yer edinebilir bence de.....
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından sakura hime Salı 10 Mart - 16:58

çok sevdiğim bir film arasıra izlerim filmdeki o masum sevgi beni heo çok etkilemişdir herkese öneririm izlemeyen izlesin gerçekden seveceksiniz lol!
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2020
Ruh Hali : Whisper Of The Heart Eglenc10

Mesaj tarafından LordCha Çarş. 11 Mart - 10:34

Anime'nin resimlerinden zaten miyazaki olduğu anında belli oluyor.Miyazaki, duyguları animesinde güzel yansıtır ve olaylardan etkilenmeyi sağlar.Ama görselliği bana o kadar iyi değil.Büyük göz ve daha güzel kalitelileri severim.Miyazaki yapımlarından sadece ruhların kaçışı,küçük cadı kiki ve yürüyen şato'yu izledim.(isimlerini türkçe yazmamın nedeni türkiyede bu adlarla gösterilmesi ve genelde yabancı isimlerini bilmeyenlerin bile türkçe ismini görünce 'ben bunu izlemiştim' demesi Smile
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1126
Ruh Hali : Whisper Of The Heart Anlayi10

http://www.ayeshadow.tr.gg

Mesaj tarafından Squaw Çarş. 11 Mart - 14:32

Benim hoşuma gitmesinin nedeni duyguları güzel bir şekilde yansıtmış olması açıkçası ben çizimlere de önem veriyorum ama benim için işleniş daha önemli çünkü çizimleri çok iyi olupta berbat işlenişte olan animeler izledim....
Ben de Miyazaki'nin Yürüyen Şato ve Komşum Totoro'yu izledim oğlu da babasının izinde gidiyor onun da Yerdeniz öyküleri'ni izlemiştim ama Komşum Totoro'yu o kadar sevmedim bana sadece May için izlenilebilir geldi ama dediğim gibi üstat Miyazaki sonuçta duyguları en iyi şekilde yansıtabilen nadir yapımcılardan birisi...
Zaten bu film çok eski bir yapım yani çizimlerindeki görülen eksiklik ondan kaynaklanıyor ama dediğim gibi işleniş olunca çizimleri gözardı edebiliyorum ben... Wink
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından doumeki Salı 9 Haz. - 1:20

son zamanlarda seyrettiğimiz (Tüm Aile olarak) en güzel anime her saniyesini sabırsızlıkla ve büyük bir keyifle seyrettim.Senaristi gerçekten kutluyorum;çok güzel senaryo yazmıs.Filmin 5 dakikasını bile kestirmek mümkün olmuyor.her an herşey değişiyor ve mükemmel bir zeka örnegi.Gerçekten herkese tavsiye ederim . hayran kalacaksınız.

edit: ben bu cümleleri tamaiyle dalga amaçlı yazdım,sonuna hiç beğenmediğimi de yazmıştım ama mod arkadaşlar yorumumu ööle bi değiştrmiş ki sanki hayran kalmışım....lütfen birdaha böyle birşey yapılmazsa çok memnun olurum...

En son doumeki tarafından Salı 9 Haz. - 21:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
doumeki
doumeki
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 532
Ruh Hali : Whisper Of The Heart Uykum210

http:// www.myspace.com/snokdros

Mesaj tarafından KaranlıK Salı 9 Haz. - 13:02

İzlemeyen arkadaşlar türkçe altyazılı burdan izleyebilirler!

http://www.megavideo.com/?v=ERJ0CGG5
KaranlıK
KaranlıK
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 430
Ruh Hali : Whisper Of The Heart Bulutl10

Mesaj tarafından yuuki_cross Salı 9 Haz. - 14:57

izleyeli baya oldu hatırladığım kadarıyla pek severek izledim denemez. özellikle çizimlere çok önem verdiğim için konu ne kadar güzel olursa olsun çizimlerini beğenmessem animede içime sinmiyor... bununda çizimlerini pek beğendiğimi söliyemicem... Wink hatta itiraf ediorum yarıda kesmiştim KIRMIZI GÜLÜCÜK
yuuki_cross
yuuki_cross
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1289
Ruh Hali : Whisper Of The Heart Ssstt10

Mesaj tarafından kordiseps Salı 9 Haz. - 21:54

Arkadaşlar bu animeyi dün 5 + 1 kişi izledik...
O artı 1 kişi 5 yaşındki Can dı!

Animeyi sadece kuzenim Safa sonuna kadar izleyebildi!
Ben de kendimi son 20 dakikaya kadar tuttum.

Squav özür dilerim ama Anime izlediğim en kötü animeydi...

Edit: Lütfen mesajlarımı silmeyiniz.(Doumeki arkadaşımızın mesajı gibi) İzlediğimiz animeler hakkında her zaman iyi eleştirilerde bulunmak zorunda değiliz...
kordiseps
kordiseps
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1596
Ruh Hali : Whisper Of The Heart Cesur10

Mesaj tarafından Squaw Salı 9 Haz. - 22:06

Neden kusura bakayım ki Kordi'cim herkes her animeyi beğenecek diye bir kural yok zevk meselesidir bu ve de zevk göreceli bir kavramdır...

Bana göre en iyi animelerden birisi başkasına göre olmayabilir sana göre en iyi olan anime bana göre iyi olmayabilir herkes eleştrisini yapacak tabi ki ama saygı çerçerevesinde olduğu sürece benim için sorun olmaz zaten forumda bir konu açarken illaki olumlu eleştri gelecek diye açmıyoruz ya da kendi adıma konuşayım ben illa ki olmulu eleştri gelecek diye açmıyorum,izleyip de hoşuma giden bir anime.yse ben konusunu açıyorum dediğim gibi bu zevk meselesidir herkes her animeyi sevecek diye de bir kuralımız yok Wink
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından KaranlıK Çarş. 10 Haz. - 16:06

Benimde çok sevdiğim ve duygu dolu dediğim bir hikaye özellikle kitap konusundaki hikaye ve nüanslar bende mistik bir etkide bırakıyor olağan üstü bir animedir!
KaranlıK
KaranlıK
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 430
Ruh Hali : Whisper Of The Heart Bulutl10

Mesaj tarafından Squaw Çarş. 10 Haz. - 16:13

Benim hoşuma giden küçük ama güzel aytırnılardı film de özellikle de o ''Kitap okuyanların isim etiketlerinde aynı isimle karşılaşmaları'' ve de finaliyle çok hoşuma gitmişti hep drama izleyip de ağlayınca arada böyle son'lar moral veriyor izlerken...
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından bluetear Çarş. 10 Haz. - 16:18

kordiseps demiş ki:Arkadaşlar bu animeyi dün 5 + 1 kişi izledik...
O artı 1 kişi 5 yaşındki Can dı!

Animeyi sadece kuzenim Safa sonuna kadar izleyebildi!
Ben de kendimi son 20 dakikaya kadar tuttum.

Squav özür dilerim ama Anime izlediğim en kötü animeydi...

Edit: Lütfen mesajlarımı silmeyiniz.(Doumeki arkadaşımızın mesajı gibi) İzlediğimiz animeler hakkında her zaman iyi eleştirilerde bulunmak zorunda değiliz...

senin yazdığını şimdi okuyunca ilk sayfaya dönüp doumekinin yorumuna baktım niye öyle değiştirilmiş çok sacma yaa
bluetear
bluetear
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1079
Ruh Hali : Whisper Of The Heart Pusuda10

Mesaj tarafından Squaw Çarş. 10 Haz. - 16:22

Son 2 mesajı için ben rica etmiştim admin arkadaşlarımızdan silinsin diye ama ilk mesajı için dememiştim sanırım anlatırken ricamı yanlış anlatım seçtim...Sad

Sakın yanlış anlama Doumeki ve de eksi yönde duygu beslememeni rica ediyorum bana karşı ama son 2 mesaj bu konu için benim hoşuma gitmemişti o yüzden silinmesini istedim...

Yoksa herkes her yorumunda özgür'dür,olumsuz yorum da gelebilir,izleyen herkes de sevecek diye bir kural yok tabiki de...
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından kordiseps Perş. 11 Haz. - 15:27

Doumeki diyor ki:
Biz o animeyi izlerken yanımızda enişte de vardı.
Ben sıkılıp siteye girmiştim.
O yazıları bizim enişte yazdı.
İçimdeki nefret öğesiyle birlikte ( Very Happy ) bende istediğini yaz be enişte dedim.....
son ikisinin silinmesini anlarım hatta ben ilk msj da silinir die düşünmüştüm.Silselerdi de olurdu,sorun değil.ama öyle bir değişim yapmışlarki yazımda sanki hayran kalmışım..alakası yok hayatımda iki animeyi hiç sevmedim ikisi de miyazaki nin..tabiki de zevk meselesi.
ama değişim kötü.....
kordiseps
kordiseps
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1596
Ruh Hali : Whisper Of The Heart Cesur10

Mesaj tarafından lafolya Perş. 11 Haz. - 16:59

Hayao MIYAZAKI başka söze gerek yok bence Smile daha bu hafta sonu tekrardan izledim..
Çizimlerini fazla beğenmesemde konu olarak hoşuma gitmişti ..
lafolya
lafolya
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 943

Mesaj tarafından doumeki Cuma 12 Haz. - 12:25

lafolya demiş ki:Hayao MIYAZAKI başka söze gerek yok bence Smile

bence de başka söze gerek yok....iki tane sevmediğim hadi bitsin şu yaa dediğim anime var.ikisi de kendilerinin......
doumeki
doumeki
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 532

http:// www.myspace.com/snokdros

Mesaj tarafından meyday Cuma 12 Haz. - 13:49

Bu sayfa yeni dikkatimi çekti, çok güzel bir tanıtım hazırlamışsın Squaw, ellerine sağlık...
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1201
Ruh Hali : Whisper Of The Heart Centil10

Mesaj tarafından Squaw Cuma 12 Haz. - 14:45

Teşekkürler Meyday,beğenmene sevindim ama çok zaman oldu bu tanıtımı hazırlayalı,başlık hortladı sanırım Razz

Şakası bir yana tanıtımı beğenmene sevindim Wink

Miyazaki en sevdiğim kişilerden birisidir anime dünyasında özellikle de bu filminde çok güzel ayrıntılara yer veriyor ve de Clamp yapımcıları gibi karakterleri birbirine benzetiyor yani başka bir yapmını izlerken yabancılık çekmiyorsun,mesela bu filmindeki sevimli karakterimiz Baron başka bir yapımda da karşımıza çıkıyor Very Happy
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından zhenya Cuma 12 Haz. - 14:53

cat returns Smile miyazakinin sevmediğim bi filmi çıkmadı şuana kadar sadece çok sevdiklerim ve güzel filmdi diye nitelendirdiklerim var (oğlunun yapmış oldukları desem daha mantıklı)
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 991
Ruh Hali : Whisper Of The Heart Karisi10

Mesaj tarafından yuuki cross Perş. 9 Tem. - 16:45

izledim çok güzel bi film di
yuuki cross
yuuki cross
Isınan üye