AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zegapain

3 posters

Zegapain Empty Zegapain

Mesaj tarafından Exile Falcon Paz 5 Nis. - 4:02

Zegapain Zegapain2Zegapain Zegapain_tva_top

İsim: Zegapain
Bölüm Sayısı: 26
Tür: Mecha, Bilimkurgu, Romantizm, Psikolojik, Drama
Tanıtım:
Kyo Sogoru yüzmeyi çok seven liseli bir gençtir.Ve okulundaki yüzme kulübünün lideridir.Tek bir sorun vardır o da yüzme kulübünün tek üyesinin kendisi olmasıdır. Öğrenci konseyi başkanı ona kısa sürede yeni üyeler bulamazsa kulübü kapatacağını söyler.Kyo bunun üzerine kulübü canlandırmanın bir yolunu aramaya başlar.O sırada havuzda Shizuno Misaki adında bir kızla karşılaşır.Kızın zarifliğine kapılan Kyo onu kulüp için çekeceği tanıtım filminde oynatmaya karar verir.Ancak kız ani bir şekilde ortadan kaybolur.Kyo, Misaki'yle ilgili araştırma yaptığında onu kimsenin tanımadığını, okulda öyle biri olmadığını öğrenir.Ve onu Kyo'dan başka gören de olmamıştır.Bir gece evinde iken Kyo aniden başka bir boyuta ışınlanır ve karşısında Misaki'yi bulur.Misaki ondan Zegapain adlı bir mechayı kullanarak Dünya'yı kurtarmasını istemektedir.Kyo bunu ciddiye almaz ama Misaki'yi tanıtım filminde oynatmak pahasına kabul eder.İlk başlarda her şeyin bir oyun olduğunu zanneden Kyo yavaş yavaş olayların ciddiyetinin farkına varacak ve şimdiye kadar içinde yaşadığı dünya ile ilgili gerçekleri öğrenmeye başlayacaktır...

Karakterler:
Bütün karakterleri yazmayacağım sadece önemli olanları...
Zegapain 6eb2n
Kyo Sogoru
Hikayedeki ana karakterimiz. Klasik cesur, koruyucu ruhlu karakter. Zegapain Altair adlı mecha'nın asıl pilotu.Gizemli bir şekilde derslerine hiç çalışmamasına rağmen her zaman yüksek not alan, yüzmeyi çok seven bir tip. Ayrıca zaman geçtikçe çocukluk arkadaşı Ryoko Kaminagi'ye karşı hisleri olduğunu farkediyor.

Zegapain Snapshot20090405145755
Ryoko Kaminagi
Kyo'nun çocukluk arkadaşı. Gelecekte film yönetmeni olmayı hayal eden ve okuldaki film kulübünün başkanı olan kızımız. Çoğu seride artık bir klişe haline gelmiş olan çocukluk arkadaşına aşık olma olayı bu kızımızda da var.Kyo'ya gizliden gizliye uzun zamandır aşık.
Spoiler:

Zegapain Shizunomisaki3gk
Shizuno Misaki
Kyo'yu uyandırarak Zegapain pilotu olmasını sağlayan kızımız. Ayrıca Kyo'nun kontrol ettiği Zegapain'de yardımcı pilot rolünde.
Spoiler:

Kişisel Görüşüm: Zegapain uzun zamandır arşivimde bekleyen ama burun kıvırdığım bir animeydi. Rastgele gezerken adını görmüş ve hemen indirmiştim.Ama bir sebepten izlemek içimden hiç gelmedi.Bu da birkaç ay arşivimde öylece beklemesine sebep oldu.Harddiskimi boşaltmak için elimdeki animeleri izleyip, bitirip, DVD'ye çekeyim dedim ve o yüzden serisi izlemeye başladım.Şu an daha önce başlamadığıma bin pişman olmuş durumdayım Very Happy Seri ilk başladığımda çok sıkıcı hatta çocuksu gelmişti.Mecha CGI'ları çok göze batıyor gibiydi.Zar zor ilk bölümün sonuna geldikten sonra bir ara verdim ve birkaç saat izlemedim.Sonra üst üste birkaç bölüm izleyeyim diyerek oturdum başına ve seri beni çok şaşırttı.Hiç beklemediğim şekilde birkaç bölüm sonra kendini düzeltti ve tam benim tarzımda bir animeye dönüştü.Gerek romantizmiyle gerek barındırdığı psikoloji bilimkurgu ve mecha öğeleriyle oldukça sağlam bir anime oldu çıktı.Senaryo başlardaki yüzeyselliğini kaybedip bir derinlik kazandı.Senaryoya diyebileceğim tek şey Matriximsi olur. Very Happy Yazar arkadaşlar oldukça belli bir şekilde Matrix'den etkilenmişler gibi duruyor. Ama yine de baya iyi bir iş çıkarmışlar.Seri Gundam ve Code Geass gibi ünlü serilerden tanıdığımız Sunrise şirketine ait.Onlardan daha azını da beklemezdim zaten. Seiyuu kadrosu da oldukça geniş. Romi Paku'dan tutun Kawasumi Ayako, Horie Yui'ye kadar birçok tanınmış seiyuu'yu seride duyabiliyoruz.Henüz ben de animeyi izlemeyi bitirmedim 14.bölümdeyim ama harika gidiyor.Umarım bu şekilde de devam eder.Seriyi özellikle benim gibi Super Mecha-Romance manyaklarına şiddetle tavsiye ediyorum...

Edit: Seriyi izlemeyi bitirdim. Finali beni üzdü ve içime oturdu diyebilirim Very Happy

En son Exile Falcon tarafından Ptsi 6 Nis. - 0:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543
Ruh Hali : Zegapain Images12

http://www.chocobofansub.blogspot.com

Zegapain Empty Geri: Zegapain

Mesaj tarafından edemirci44 Paz 5 Nis. - 12:11

Tanıtım güzel olmuş.Bende merak ettim bu seriyi.
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Zegapain Defaul10

Zegapain Empty Geri: Zegapain

Mesaj tarafından CHOBiTS Salı 7 Nis. - 15:25

Benim pc de ilk izlediğim animelerdendir.Bana matrix i hatırlatmıştı biraz.Ryoko adlı kızın sesi harikaydı.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : Zegapain Anlayi10

https://animemangantr.yetkin-forum.com