AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ga-Rei: The Enchained Spiritual Beast

+2
The.Archer
S.Tensei
6 posters

Ga-Rei: The Enchained Spiritual Beast Empty Ga-Rei: The Enchained Spiritual Beast

Mesaj tarafından S.Tensei Çarş. 20 Mayıs - 0:38

Ga-Rei: The Enchained Spritual Beast
Ga-Rei: The Enchained Spiritual Beast Gareipicture

Manga-ka: Hajime SEGAWA
Tür: Aksiyon, Doğaüstü güçler, Romantizm, Fantastik, Ecchi
Bölüm Sayısı: 30

Çeviren Grup; Hiraishin Manga
Çevirmen: J.Blade
Editör: S.Tensei

Tanım; Enchained Spritual Beast, yani Zincirlenmiş Ruhsal Yaratık serisinin henüz animesi yayınlanmadı. Manga-ka’nın açıklamasına göre anime yapım aşamasında. Anime olarak sadece hikayemizin öncesini, Isayama Yomi’nin kötülüğe adım atışını anlatan 12 bölümlük TV serisi Ga-Rei Zero mevcut.

Nimura Kensuke adlı doğuştan ruhları fark edebilme/görebilme yeteneğine sahip lisenin ilk yıllarını yaşayan bir öğrenci, kendisiyle yaşıt, hafif saf görününümlü lakin, çetin ceviz kızımız Tsuchimiya Kagura ile tanışır. Kagura, yıllardır hükümet adına çalışan bir ruh kovucu ailesin'den gelmektedir. Ailesinde nesilden nesile aktarılan ve şu an kaguraya mühürlü olan bir ruhsal yaratık vardır. Kagura bir kaza sonucunda Kensukeyi keşfeder ve organizasyona davet eder. Ve böylece hikayemiz, bu ikilinin çevre bakanlığının en üst sınıfı olan "Doğaüstü felaketlere karşı önlem" odasının emirleri altında hayaletleri avlama serüven'i başlar.

Ana-Karakterler;

Ga-Rei: The Enchained Spiritual Beast Kensukepicture

Kensuke'nin, gülmekten sizi yerlere yatırabilecek bir yapısı, hal ve hareketleri vardır. Normalde düşünününce çok zeki ama, eğer ergensi emellerini tetikleyen bir şey görürse "Varım ulan!" diyebilir. Korkakca tepkilere giren, şok nedeniyle yüzü şekilden şekle giren lakin, olabildiğince cesur'dur. Böyle bir ana-karakter çok nadir bulunur. Kendisi tam anlamıyla bir "insan", sizin bizim gibi doğal'dır. Klasik ana-karakter tripleri yoktur ve her hareketinde, "ben olsam ben de öyle yapardım" dedirtir. Hayaletleri görmekten hiç mi hiç haz etmez. Michael #12 adlı isimden bozan ama görünüm olarak ben bleach'de böylesini görmedim dedirten kılıcı kullanmaktadır.

Ga-Rei: The Enchained Spiritual Beast Kagurapicture

Kagura part-time ruh kovuculuk işinden ve biraz da hayaletleri görme yeteneğinden dolayı sürekli okul değiştirmiş biridir. Kensukeyi keşvetmiş, ardından kendini onun okuluna transfer ettirmiştir. Oldukça güzel bir karakterdir ve hikayenin köklerine dayanır. Ga-Rei: Zero adlı manganın öncesini anlatan 12 bölümlük anime serisinin ana karakteri'dir. Michael #12'nin eski kullanıcısı'dır. Ruhuna zincirle mühürlü olan shiro adındaki inugami, ruhsal yaratığını kontrol ederek savaşır.

Türkçe Okumak için Buraya

Ga-Rei mangası aylık bir seridir. Umarım beğenirsiniz, aranızda sevenlerde mevcut'dur sanıyorum.

En son S.Tensei tarafından Paz 7 Haz. - 18:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
S.Tensei
S.Tensei
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

Erkek Mesaj Sayısı : 741
Ruh Hali : Ga-Rei: The Enchained Spiritual Beast Yoksu611

http://www.hiraishin.co.cc

Ga-Rei: The Enchained Spiritual Beast Empty Geri: Ga-Rei: The Enchained Spiritual Beast

Mesaj tarafından The.Archer C.tesi 23 Mayıs - 19:18

Sayenizde baya sevdim bu seriyi çevirdikleriniz arasında en çok beklediğim bu seri oldu Smile
The.Archer
The.Archer
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 81
Ruh Hali : Ga-Rei: The Enchained Spiritual Beast Centil10

Ga-Rei: The Enchained Spiritual Beast Empty Geri: Ga-Rei: The Enchained Spiritual Beast

Mesaj tarafından Unde®minE C.tesi 23 Mayıs - 21:26

Çıkmasını dört gözle beklediğim bir seri. Ki çıkmadığını bile bile her gün mutlaka sitenize girip kontrol ettiğim de bir seri.. Tanıtım ve çeviri için ellerinize sağlık ^^
Unde®minE
Unde®minE
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1492
Ruh Hali : Ga-Rei: The Enchained Spiritual Beast Nerdey10

Mesaj tarafından Zax Paz 7 Haz. - 18:06

Gerçekten çok güzel bir seri. Arada çizimlerde yamulmalar oluyor ama alıştıktan sonra dert etmiyorsunuz. Kensuke çok doğal bir karakter. Tam yaşına göre davranıyor. Herkes kendinden birşeyler bulabilir onda. Çok sıcak bir manga, sizi dışarıda tutmuyor sanki içerisindeymişiniz gibi. Buda sanırım karakterlerin gereksiz kasıntılara sokulmaması ve oldukça doğal olmalarından kaynaklanıyor. Herkese tavsiye ederim. Tek kötü yanı, aylık bir seri olması.
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 829
Ruh Hali : Ga-Rei: The Enchained Spiritual Beast Kustah10

http://kingsjoy.deviantart.com/

Mesaj tarafından yuuki_cross Ptsi 8 Haz. - 11:00

süper tamamıyle manga sıralamamda 3. sırayı kapan bı serı. diğer mangalardan oldukça farklı bı havası var cok beğendim.
anımesınede merak saldım mıneciğime linkler için tesekkur edıyorum :W
ayrıca kensuke nın kızlar konusundakı acemılıgı ve verdığı tuhaf tepkileri beni öldürüyor lol
cevrilen bölumlerı bıtırdım devamını beklemek cok zor stress
yuuki_cross
yuuki_cross
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1289
Ruh Hali : Ga-Rei: The Enchained Spiritual Beast Ssstt10

Mesaj tarafından Unde®minE Ptsi 8 Haz. - 11:03

Hiraishin'e buradan selamlar.. **reklam** , adam topluyorum Ga-Rei'ye Very Happy
Unde®minE
Unde®minE
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1492
Ruh Hali : Ga-Rei: The Enchained Spiritual Beast Nerdey10

Mesaj tarafından lafolya Ptsi 8 Haz. - 11:29

okuduğum ve takip ettiğim 3 mangadan biridir. Hiraishin selamlar katılıyorum mihracem...

takipdeyim.......
lafolya
lafolya
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 943
Ruh Hali : Ga-Rei: The Enchained Spiritual Beast Uykum210

Mesaj tarafından yuuki_cross Ptsi 8 Haz. - 13:10

ben takipte deilim pusudayım tyytt diğer chapter leri çevrildiği an atlıycam mangaya :yuy:
yuuki_cross
yuuki_cross
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1289
Ruh Hali : Ga-Rei: The Enchained Spiritual Beast Ssstt10