AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2.Sezon)

+6
SheaN
oTa
LordCha
Servet
hione
Exile Falcon
10 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2.Sezon) Empty Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2.Sezon)

Mesaj tarafından Exile Falcon Cuma 22 Mayıs - 3:18

Eveet sonunda Haruhi'nin 2.sezonu başladı.3 senedir fanları artık çıldırtma seviyesine getiren yapımcılar gizli bir saldırı yaptılar diyebiliriz.Zaten ilk sezonu tekrar yayına sokmalarında bir haltlar vardı. 2 sezonu da birleştirerek 28 bölümlük tek anime haline getirdiler.Ama iki sezon birbirinin içine girişik olduğu için 2.sezonu kesik kesik izleyeceğiz.Yayınlanan 8.bölüm 2.Sezonun ilk bölümü oldu.Yine ara hikayelerle dolu bir sezon bizi bekliyor maalesef.Bölüm isimlerine baktığımız da animenin adı olan Suzumiya Haruhi no Shoushitsu(Suzumiya Haruhi'nin Ortadan Kayboluşu) hikayesinin son 6 bölüm olduğunu görüyoruz.Nasıl birinci sezonun ismi olan Suzumiya Haruhi No Yuutsu(Suzumiya Haruhi'nin Melankolisi) aslında yalnızca ilk 6 bölümden oluşuyor ve gerisi doldurma bölümlerse 2.sezon da öyle olacak.(Sanırım. Olmazsa sevinirim şahsen Very Happy )

Açıklamadan sonra geçelim konumuza.Bu başlıkta Haruhi'nin yeni bölümlerini konuşalım tartışalım.(Bir sonraki yeni bölümün yayınlanmasına 1 ay da olsa Very Happy )

8.Bölüm (2.Sezon 1.Bölüm)
Spoiler:
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543
Ruh Hali : Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2.Sezon) Images12

http://www.chocobofansub.blogspot.com

Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2.Sezon) Empty Geri: Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2.Sezon)

Mesaj tarafından hione Cuma 22 Mayıs - 8:42

yaa ztn bu animenin bölüm kronolojisinde bi gariplik vardı senin yazını okuduktan sonra iyice kafam karıştı walla , akşam eve gidince indirip bakıcam artık ilk bölüme ...
hione
hione
Encoder

Erkek Mesaj Sayısı : 465
Ruh Hali : Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2.Sezon) Pusuda10

Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2.Sezon) Empty Geri: Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2.Sezon)

Mesaj tarafından Servet Cuma 22 Mayıs - 9:19

Exile Falcon demiş ki:Eveet sonunda Haruhi'nin 2.sezonu başladı.3 senedir fanları artık çıldırtma seviyesine getiren yapımcılar gizli bir saldırı yaptılar diyebiliriz.Zaten ilk sezonu tekrar yayına sokmalarında bir haltlar vardı. 2 sezonu da birleştirerek 28 bölümlük tek anime haline getirdiler.Ama iki sezon birbirinin içine girişik olduğu için 2.sezonu kesik kesik izleyeceğiz.Yayınlanan 8.bölüm 2.Sezonun ilk bölümü oldu.Yine ara hikayelerle dolu bir sezon bizi bekliyor maalesef.Bölüm isimlerine baktığımız da animenin adı olan Suzumiya Haruhi no Shoushitsu(Suzumiya Haruhi'nin Ortadan Kayboluşu) hikayesinin son 6 bölüm olduğunu görüyoruz.Nasıl birinci sezonun ismi olan Suzumiya Haruhi No Yuutsu(Suzumiya Haruhi'nin Melankolisi) aslında yalnızca ilk 6 bölümden oluşuyor ve gerisi doldurma bölümlerse 2.sezon da öyle olacak.(Sanırım. Olmazsa sevinirim şahsen Very Happy )

Açıklamadan sonra geçelim konumuza.Bu başlıkta Haruhi'nin yeni bölümlerini konuşalım tartışalım.(Bir sonraki yeni bölümün yayınlanmasına 1 ay da olsa Very Happy )

Abisinin biliyorsun bu Kadokawa'ya zerre kadar güvenim kalmadı. Haruhi Suzumiya'yı, Lucky Star benzeri bir Anime'ye dönüştürmeye çalışarak ve bu yolda bir ara ağzımızdan hiç düşürmediğimiz Nyoroñ veya Nyoro~n benzeri lakırdılar ile bizi oyalarak bir süre bu 2. sezonu bizi hipnotize ederek geçiştirmeye çalıştılar. Ama bu savaşta çok inatçıydık o yüzden bize NICE BOAT değil NICE YAMAMOTO veya NICE EVE MOBILE UNIT bile gösterseler bizim direnişimizi kıramadılar. Mamamif bu süre içinde Adventure of Haruhi-Suzumiya-chan ve Tsuruya-chan'ı toplayıp DVD olarak bile çıkardılar. Tam büyük bir kalabalık(LYNCH MOB) linç için Kadokawa ve Lantis'in kapısına dayanıyordu ki, birden bire bir mucize oldu ve yeni bir yalan dolan ile 28 bölümlük bir 2. sezon açıklandı. Aslında bunun zaten 14 bölümü eski bölümlerin hiç dokunulmamış birebir kopyalanmışıydı, diğer kalan 14 bölümün sadece biliyorsun 6 tanesi 2. sezonu kapsıyordu. Umarız bu seferde aşağıda açıklayacağım doldurma daha doğrusu dolduruşa getirme hataları yapılmaz diye düşünüyorum.

Ey beni anlayan gerçek Animesever arkadaşlarım, eğer bu hata bir daha tekrarlanırsa hep beraber Japonya'ya gidip bir linç takımı oluşturarak bu işin sorumlulularını tek tek Tokyo Tower'dan aşağı bacaklarından Bungee-Jumping bağlamak sureti ile sallandıralım.

Spoiler:

Exile'a not : (Shoushitsu'ya sözlükten baktım tam olarak Yokolmak gibi bir anlamı varmış.)
Exile'a bir diğer not : (Yeni bölüm için çok teşekkür ederim.)
Servet
Servet
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 238
Ruh Hali : Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2.Sezon) Relax10

http://www.portakalyolu.com

Mesaj tarafından Exile Falcon Cuma 22 Mayıs - 13:02

Servet demiş ki:
Exile Falcon demiş ki:Eveet sonunda Haruhi'nin 2.sezonu başladı.3 senedir fanları artık çıldırtma seviyesine getiren yapımcılar gizli bir saldırı yaptılar diyebiliriz.Zaten ilk sezonu tekrar yayına sokmalarında bir haltlar vardı. 2 sezonu da birleştirerek 28 bölümlük tek anime haline getirdiler.Ama iki sezon birbirinin içine girişik olduğu için 2.sezonu kesik kesik izleyeceğiz.Yayınlanan 8.bölüm 2.Sezonun ilk bölümü oldu.Yine ara hikayelerle dolu bir sezon bizi bekliyor maalesef.Bölüm isimlerine baktığımız da animenin adı olan Suzumiya Haruhi no Shoushitsu(Suzumiya Haruhi'nin Ortadan Kayboluşu) hikayesinin son 6 bölüm olduğunu görüyoruz.Nasıl birinci sezonun ismi olan Suzumiya Haruhi No Yuutsu(Suzumiya Haruhi'nin Melankolisi) aslında yalnızca ilk 6 bölümden oluşuyor ve gerisi doldurma bölümlerse 2.sezon da öyle olacak.(Sanırım. Olmazsa sevinirim şahsen Very Happy )

Abisinin biliyorsun bu Kadokawa'ya zerre kadar güvenim kalmadı. Haruhi Suzumiya'yı, Lucky Star benzeri bir Anime'ye dönüştürmeye çalışarak ve bu yolda bir ara ağzımızdan hiç düşürmediğimiz Nyoroñ veya Nyoro~n benzeri lakırdılar ile bizi oyalarak bir süre bu 2. sezonu bizi hipnotize ederek geçiştirmeye çalıştılar. Ama bu savaşta çok inatçıydık o yüzden bize NICE BOAT değil NICE YAMAMOTO veya NICE EVE MOBILE UNIT bile gösterseler bizim direnişimizi kıramadılar. Mamamif bu süre içinde Adventure of Haruhi-Suzumiya-chan ve Tsuruya-chan'ı toplayıp DVD olarak bile çıkardılar. Tam büyük bir kalabalık(LYNCH MOB) linç için Kadokawa ve Lantis'in kapısına dayanıyordu ki, birden bire bir mucize oldu ve yeni bir yalan dolan ile 28 bölümlük bir 2. sezon açıklandı. Aslında bunun zaten 14 bölümü eski bölümlerin hiç dokunulmamış birebir kopyalanmışıydı, diğer kalan 14 bölümün sadece biliyorsun 6 tanesi 2. sezonu kapsıyordu. Umarız bu seferde aşağıda açıklayacağım doldurma daha doğrusu dolduruşa getirme hataları yapılmaz diye düşünüyorum.

Ey beni anlayan gerçek Animesever arkadaşlarım, eğer bu hata bir daha tekrarlanırsa hep beraber Japonya'ya gidip bir linç takımı oluşturarak bu işin sorumlulularını tek tek Tokyo Tower'dan aşağı bacaklarından Bungee-Jumping bağlamak sureti ile sallandıralım.

Spoiler:

Exile'a not : (Shoushitsu'ya sözlükten baktım tam olarak Yokolmak gibi bir anlamı varmış.)
Exile'a bir diğer not : (Yeni bölüm için çok teşekkür ederim.)

Kadokawa bir sabır deneyi yaptı fanları için Very Happy Ha şimdi ha birazdan ha yarın diye diye 3 sene geçti.Sonuç ne. Haruhi yine bizim aynı Haruhi.Teknik açıdan herhangi bir gelişme, farklılık görmedim.Senaryo zaten novel olduğu için hazırdı.Sadece animeye uyarlanacaktı.Bunun da 3 yıl gibi bir sürede yapılacağını sanmıyorum.Peki bu süre zarfında Kadokawa ne yaptı.
Büyük ihtimalle koltuğun oturdu yeşil çayını içtiği yerde biz çıldıran fanlara bakıp güldü.Sonra şöyle bir baktı fanlar Haruhi'den vazgeçmeye başlayınca aç köpeklere et atar gibi ortaya Haruhi-chan Nyoron Churuya-san'ları attı.İşe yaradı mı? Maalesef evet.Ben de dahil birçok fan bunu seyrettik.Ve adamlar yine bizi oyalamayı başardılar.Daha sonra daha önceki ikisi gibi bir de Nagato-chan yayınlanacağı belirtildi ki sanırım bu bardağı taşıran son damla olsa gerek.İsyan çıktı.Halk Kadokawa'nın kapısına dayandı.Toplar ateşlendi.Derebeylik sistemi çöktü.Surların büyük toplarla yıkılabileceği anlaşıldı...Yok o başka bir şeydi. Very Happy
Sonuç olarak 2.sezon Haruhi'mize kavuştuk.Kendi gözlerimle bölümü indirip izleyene kadar inanmadım 2.sezonun başladığına.3 senedir o kadar çok trollenmiş kandırılmıştık ki artık 2.sezondan umudumuzu kesmiştik.Bölümü izlerken pek çok kez "Ulan harbi harbi 2.sezon ha..." gibi tepkiler verdim. Yabancı forumlarda da "2.Sezon mu? Bugünü görecek kadar uzun yaşayacağımı sanmıyordum..." tarzı mesajları görünce bir tek kendim olmadığımı anladım Very Happy Bakalım yapımcılardan beklentimiz büyük...bir yandan da değil. 3 senelik bu bekleyişin sonunda gerçekten tatmin edici bir anime sunup sunamayacakları muallakta çünkü.Ne kadar büyük beklentilere girersek o kadar hayal kırıklığına uğrayacağız gibi.Çünkü geçen 3 senede Haruhi gözümüzde büyüdü.

Not:Evet Servet abi "Kaybolmak, Yokolmak, Silinmek" gibi bir anlamı var. Ve ne demek ben teşekkür ederim birlikte Kadokawa'nın kapısına dayanacaz daha Very Happy
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından LordCha Salı 26 Mayıs - 20:52

Ben daha yeni indirdim ve yarın izliycem.Portakal yolu yine mkv olarak yapmış ve avi olarakta olması mkv'yi bir daha ayrı izlenmelik bir çeşit yapmış.Normalde mkv sevmem ama portakal yolu haruhileri güzel yapıyor doğrusu.

İlk bölümde ne nasıl başlıycak yarın görücem ama 2.ci bölümü şimdiden büyük bir heyecanla bekliycekmişim gibi geliyor şimdiden.Kaç yıl sonra fma'nın ardından çıktı.Bir rekabet söz konusu mu acaba XDDD
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1126
Ruh Hali : Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2.Sezon) Anlayi10

http://www.ayeshadow.tr.gg

Mesaj tarafından oTa Paz 31 Mayıs - 8:38

Ben izledim. İlk bölüm güzeldi.

Spoiler:
oTa
oTa
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 66
Ruh Hali : Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2.Sezon) Centil10

Mesaj tarafından SheaN Paz 31 Mayıs - 8:48

Dimi ? =D

Şimdi olucakları merak ediyorum ben =D İnşallah sos kulübüne yeni üye gelir ya acayip istiyorum =D Kyon da her zamanki gibi yardırıyor...
SheaN
SheaN
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

Erkek Mesaj Sayısı : 888
Ruh Hali : Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2.Sezon) Tembel10

Mesaj tarafından oTa Paz 31 Mayıs - 10:07

Kyon da Mikuru manyağı. Haruhi daha güzel Mikuru'dan.
Salak Kyon. Very Happy
oTa
oTa
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj tarafından Walrus Ptsi 1 Haz. - 20:33

Yeni bölümler filler gibi gözükmüyo bölüm isimlerine bakınca yeni bölümlerin hepsinin romandan olduğunu tahmin ediyorum.
Walrus
Walrus
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 71
Ruh Hali : Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2.Sezon) Kimses10

Mesaj tarafından cynthia Çarş. 3 Haz. - 10:34

Henüz izlemedim ama şimdi bu yeni sezonun ilk bölümü, ilk sezon kronolojik sıranın sonundan mı başlıyor? İlk sezon kronolojik olarak hangi olayla bitti? Ben Kyon sıralaması izledim de. Very Happy

Bu arada evet yeni sezonun adı The Disappearance of Haruhi Suzumiya.
cynthia
cynthia
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Kadın Mesaj Sayısı : 780
Ruh Hali : Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2.Sezon) Kaygil10

http://aluminia-fansub.blogspot.com/

Mesaj tarafından SheaN Çarş. 3 Haz. - 10:44

@cynthia

aslında bu sezon şuan 8.bölüm diğer sezonun 7 bölümünü izledikten hemen sonra izliyebilirsin bunu...
SheaN
SheaN
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

Mesaj tarafından cynthia Çarş. 3 Haz. - 13:46

Ben bütün bölümleri izledim Haruhi'nin; ama filler olmayan bölümlerden mi bahsediyoruz? Hani Nagato'nun bilimsel terimler kullandığı konuşmaların, canavarların, başka boyutlara gidişlerin falan olduğu? İşte o olayların finali ne bilmiyorum.

Spoiler:
cynthia
cynthia
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Mesaj tarafından SheaN Çarş. 3 Haz. - 13:48

Aslına bakarsan hayır o 6.bölümdü hatırladığım kadarıyla
7.Bölümde haruhinin sıkıntısı
bu bölümde 8.bölüm olarak kabul ediliyor...
SheaN
SheaN
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

Mesaj tarafından cynthia Çarş. 3 Haz. - 13:50

Ben en iyisi bölüm listesine bakayım. Film, kitap vb. ezberim iyidir ama Kyon sıralaması izlediğimden (bile bile öyle yaptım) o şekilde kafama yerleştirdim. Very Happy

edit
Haruhi'nin live action'unu izlemem gerekiyor mu Disappearance'a başlamak için? Yoksa bahsettiğiniz 7. bölüm The Boredom of Suzumiya Haruhi mi?
cynthia
cynthia
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Mesaj tarafından Exile Falcon Çarş. 3 Haz. - 14:09

Boredom Of Suzumiya Haruhi adlı baseboll bölümünden sonra izlenecek 2.sezonun ilk bölümü(yeni adıyla 8.bölüm.Çünkü 2.sezon diye bir şey kalmadı 2 sezon birleştirip tek hikaye gibi veriliyor şu anda)Kısacası Cyn, eğer ilk sezonun 14 bölümünü de izlediysen.Direk izle soru sormana bile gerek yok Very Happy
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından Walrus Cuma 3 Tem. - 3:30

Üç haftadır endless eight izlemekten daral geldi kyoto animation'daki çalışanların ifadesi bu sanırım.

Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2.Sezon) 1246578745320
Walrus
Walrus
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 71
Ruh Hali : Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2.Sezon) Kimses10

Mesaj tarafından oTa Cuma 3 Tem. - 12:47

4chan mı o? Very Happy
oTa
oTa
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj tarafından Servet C.tesi 4 Tem. - 18:51

Bir yandan yaz sıcakları, terler boncuk boncuk dökülürken aynı şeyleri defalarca izlemek bir yerden sonra sıkıntı veriyor.

İşin kötüsü ben sıkılınca Haruhi gibi kapalı boşluk oluşturup terör estiremiyorum.

Not : Geleceğe Dönüş'te(BTTF) bile sıkıntı vereceklerini bildikleri için 4. bölümü çevirmeyip 3. bölüm ile noktalamışlardı. Konu zaman olunca dikkat etmek lazım, sulandırmamak lazım.
Servet
Servet
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından sakura hime C.tesi 4 Tem. - 20:22

ben daha bu seriye başlamadım ama merak ettiğim bir konu var haruhi'nin birinci ve bu yayınlanan ikinci sezonu iç içe mi geçiyor eğer öyleyse ikisi bir seri oluşturuyor değil mi?
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2020
Ruh Hali : Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2.Sezon) Eglenc10

Mesaj tarafından Servet C.tesi 4 Tem. - 20:38

Evet aynen öyle 1. sezonu genişlettiler gibi birşey düşün.
Servet
Servet
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından sakura hime Paz 5 Tem. - 10:33

anlıyorum o zaman bu sezon bittikten sonra düzngün bir şekilde izlemek en iyisi olacak açıklama için teşekkürler Very Happy
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2020
Ruh Hali : Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2.Sezon) Eglenc10

Mesaj tarafından Exile Falcon Paz 5 Tem. - 13:33

3 bölümdür aynı şeyi izliyoruz.Kadokawa yine bizimle dalgasını geçiyor.Bakalım fanlar daha ne kadar sabredebilecek.
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından Servet Paz 5 Tem. - 22:29

Exile Falcon demiş ki:3 bölümdür aynı şeyi izliyoruz.Kadokawa yine bizimle dalgasını geçiyor.Bakalım fanlar daha ne kadar sabredebilecek.

Fan mi kaldı abisinin Smile Sen, ben ve bir kaç kişi daha var işte aglama1

Bizimle dalga geçmeye taaa Nice Boat'tan başlamışlardı 123

Ben sana "Güçte bir yamukluk hissediyorum genç jedi" demiştim dimi? Very Happy
Servet
Servet
Aktif üye
Aktif üye

Mesaj tarafından meyday Ptsi 6 Tem. - 0:21

İlk kez bir Haruhi bölümünde bu denli sıkıldım, sıkılmanın ötesinde 5.bölümde de aynı şeyi (endless eight mıdır nedir) izleyeceğim düşüncesi bile bulantı yapıyor Suzumiya Haruhi no Shoushitsu (2.Sezon) 68
Çok güzel iki bölümden sonra bu olmamalıydı... Açılışı bile tekrar tekrar izlemek daha keyifli...
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1201

Mesaj tarafından Exile Falcon Cuma 10 Tem. - 21:27

Yok yok ille sövdürtecekler kendilerine. 5.Bölüm de 3 ve 4 ile aynı idi. Artık bizimle dalga geçmenin ötesine gittiler. Fanlar kadokawa binasını basıp bir zahmet şu heriflerin kafasın kırsın yoksa rahat edemeyeceğim.
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics