AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sizce makato mu daha ş...siz yoksa ryuji mi?

+2
zhenya
doumeki
6 posters

sizce makato mu daha ş...siz yoksa ryuji mi? Empty sizce makato mu daha ş...siz yoksa ryuji mi?

Mesaj tarafından doumeki Salı 2 Haz. - 1:56

bir tarafta makato,bildiğiniz gibi school days deki o maaşallah eli hızlı gencinimiz.....
diğer tarafta toradora dan ryuuji....

bugün toradora da son bikaç bölüm kalmıştı onları izleyince aklıma geldi.ya dedim herkes makotoya söverdi ş..siz die şu ryuuji nin yaptığına bak hiç olacak iş mi dedim...
önce gidio minorin e teklif edio...sonra minorin 'yaaaa,sen beni bırak da aisaka yı sev' dio.bu da tamam,olur eyvallah o da iyi fena değil dermiş gibi hemen diğerinin peşinden..bu nasıl iş....hani aşıktın hani beyzbol oynayışını bile kaçrmıodun????
o işi bi geçecen arkadaş.... 789

halbuki bizim makoto öylemi???adam tamam bişiler yapıo ama bi amaç doğrultusunda..diğeri gibi onun bunun etkisinde sürüklenmio...hem cezasını da alıo..
doumeki
doumeki
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 532
Ruh Hali : sizce makato mu daha ş...siz yoksa ryuji mi? Uykum210

http:// www.myspace.com/snokdros

sizce makato mu daha ş...siz yoksa ryuji mi? Empty Geri: sizce makato mu daha ş...siz yoksa ryuji mi?

Mesaj tarafından zhenya Salı 2 Haz. - 9:01

hocam kafan mı güzel senin ? makoto ve ryuji yi kıyaslamak çok saçma olmuş ...ryuji ne yaparsa yapsın hep platonik olarak takıldı ha taigaya dönüşüne gelince mangasında daha hikayenin başlarında hafiften bi yakınlaşma var(animede olaylar birazdaha farklı anlatılmış) ayrıca ryuji ye de kabahat yüklemek zor çünkü ryuji nin karakteri makoto gibi uçana kaçana tipinde de değildi ....taigayı seçmesi tamamen minorin yüzündendi (ne yapçaktı yani ömrü boyunca minorinin peşinden mi koşçaktı yada zorla sahip olmayamı kalkıcaktı...ayrıca minorin de ryuji yi taiganın duygularını öğrendiği ve taigaya duyduğu sevgi nedeniyle ryuji yi reddetmişti)...sen toradorayı tekradan izle derim ...makotonun yaptıklarının hangi amaç doğrultusunda olduğunu da anlamış değilim ...kişiliksiz, pislik herifin tekiydi...bi kızın yönlendirmesiyle o hale gelmez insan adamın içinde var...
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 991
Ruh Hali : sizce makato mu daha ş...siz yoksa ryuji mi? Karisi10

sizce makato mu daha ş...siz yoksa ryuji mi? Empty Geri: sizce makato mu daha ş...siz yoksa ryuji mi?

Mesaj tarafından hione Salı 2 Haz. - 10:42

kesinlik kadim dostum olan zhenyanın tüm sözcük, kelime ve cümlelerine katılmamak elde diil , ryuji nin taigayı seçmesindeki olay tamamiyle minorinin kendi duygularını bastırarak canından çok sevdiği ve hayatı boyunca hep yanlız kalmış olan bi arkadaşını düşünmüş olmasından kaynaklanıyor , yane tek kelimeyle anlatacak olursak bu durumu buna tamamiyle dram diyebiliriz, motoko nun daldan dala atlamasının altında yatan sebep ise tamamiyle nefsidir işin içinde ne bi romantizm vardır nede bi başka bişi sadece hayvansal dürtülerle yapılmış hareketlerdir , o yüzdendir ki bu iki durum elmayla armutu kıyaslamaktan farksızdır ...
hione
hione
Encoder

Erkek Mesaj Sayısı : 465
Ruh Hali : sizce makato mu daha ş...siz yoksa ryuji mi? Pusuda10

Mesaj tarafından doumeki Salı 2 Haz. - 10:52

zhenya demiş ki:hocam kafan mı güzel senin ?

dövseydin bide Very Happy
neyse..
ben zaten platonik takılmasına bişi demiyorum ki..takılsın...ama ordaki o ani dönüş,o bölümlere kadar nekadar çok sevmiş de olsam içimdeki bütün pozitif yanları götürdü...manga farklı demişsin bilmiyorum okumadım..ben animesinii bitirince yazdım bu yazıyı...
senin de anlattığın gibi hikaye biryerden sonra çıkmaza sokuldu...ve sonra ryuujiden taigaya doğru bir yol açıldı..ve bu yol hikayenin başından beri belliydi zaten.fakat böyle döndürülmesi hiiç olmamış....
ben şimdiye kadar izlediğim bütün animelerden zevk aldım ama bunun son bölümleri hariç...
demişsin ya 'sen toradorayı tekradan izle derim' diye..benim de sana tavsiyem: sen toradora yı tekrardan izleme...
hatta kimse izlemesin....başı çok güzel sonu çok kötü bir seri çünkü.....
doumeki
doumeki
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından doumeki Salı 2 Haz. - 10:55

hione demiş ki:kesinlik kadim dostum olan zhenyanın tüm sözcük, kelime ve cümlelerine katılmamak elde diil , ryuji nin taigayı seçmesindeki olay tamamiyle minorinin kendi duygularını bastırarak canından çok sevdiği ve hayatı boyunca hep yanlız kalmış olan bi arkadaşını düşünmüş olmasından kaynaklanıyor , yane tek kelimeyle anlatacak olursak bu durumu buna tamamiyle dram diyebiliriz, motoko nun daldan dala atlamasının altında yatan sebep ise tamamiyle nefsidir işin içinde ne bi romantizm vardır nede bi başka bişi sadece hayvansal dürtülerle yapılmış hareketlerdir , o yüzdendir ki bu iki durum elmayla armutu kıyaslamaktan farksızdır ...

peki ozaman bana kim açıklayabilir:
-sen taiga yı sev..
-tamam olur ozaman onu seviim barii
muhabbetini???
doumeki
doumeki
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından sera myu Salı 2 Haz. - 11:03

ya senin dediğin gibi yaparsak harem animelerindeki erkeklerin çoğunu alalım buraya ryuuji hiçbişey değil makotoyla karşılaştırılamaz bile adam bi kızı sevdi sonra o kızın arkadaşıyla anlaşma yaptı ama gitgide yakınlaştıkları için aşık olduğu kişi değişti kiii zaten minorine çıkma teklifi edecekti ama minorin lafı ağzına tıktı bunuda unutma yani suç sadece çocuğun değil ama ryuuji minorine saplantılı olduğu için taigayı sevdiğini geç farketti e zaten buda sürekli animelerde olmuyormu yani biri brine aşıktır ama onu sevdiğini farkedemez hatta klasik tepki farkedince gözleri kocaman açılır yanakları kızarır falan makotonunki iğrençti ne kimseyi sevdi ne umursadı sonlara doğru iyice sapıttı zaten tamamen cinsellik üzerine kuruluydu onunki yani ikisi karşılaştırılamaz
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2456
Ruh Hali : sizce makato mu daha ş...siz yoksa ryuji mi? Dagini10

Mesaj tarafından hione Salı 2 Haz. - 11:11

şöle izah etmeye çalışayım bunlar başta birbirlerine yardım edeceklerdi dimi sevdikleri kişilere yaklaşmak ve açılmak için öte yandan taiganın evi ile ryuji nin evlerinin bi balkon mesafesinde olması , sürekli beraber yemek yemeleri hatta ryujinin taiga için hergün obento hazırlaması , birbirleriyle hmn herşeylerini paylaşmaları ister istemez birazcıkda olsa birbirlerine bişiler hissetmelerine yol açıcaktır normal olarak yoksa minorin dedi die ryujin gidip taigaya aşık olmadı içinde bişiler vardı ztn , yanlış hatırlamıyorsamda olayların kırıldığı noktada yılbaşı gecesiydi sanırım , o bölümü tekrar seyretmeni tavsiye ederim ...
hione
hione
Encoder

Erkek Mesaj Sayısı : 465
Ruh Hali : sizce makato mu daha ş...siz yoksa ryuji mi? Pusuda10

Mesaj tarafından zhenya Salı 2 Haz. - 11:20

yok okadar alınma o lafıma Smile ama cidden çok alakasız bi kıyaslama olmuş...toradora ya gelince '' sen taigayı sev '' '' tamam olur ozaman onu seviyim şeklinde '' okadarda basitçe gerçekleşmedi ...''taigayı seçmesi tamamen minorin yüzündendi (ne yapçaktı yani ömrü boyunca minorinin peşinden mi koşçaktı yada zorla sahip olmayamı kalkıcaktı...ayrıca minorin de ryuji yi taiganın duygularını öğrendiği ve taigaya duyduğu sevgi nedeniyle ryuji yi reddetmişti '' tanımı bu son sorunu açıklamıyomu ki ? yani benzeri bi açıklamayı uzadu uzaduya anlatmay gerek yok ...tama toradorayı sevmemiş olabilirsin bazı nedenlerden dolayı bende çok fazla sevmedim (karakterlerin hep toplama olması ...bi minorin biraz istisnaydı...taiganın kendisi zaten itici benim için shana olsun, zero no tsukaima olsun ,hayate ....bıktım o karakter tiplemesinden ...ama bunun dışında o kadarda abartılı değildi anime )Ha sen tarz olarakta ayrıyetten sevmiyorsan o da ayrı... ''hocam kafan mı güzel senin ? '' içinde kusura bakma öyle çıkıverdi azımdan ....
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 991
Ruh Hali : sizce makato mu daha ş...siz yoksa ryuji mi? Karisi10

Mesaj tarafından sera myu Salı 2 Haz. - 11:42

zhenya ona sonuna kadar katılıyorum bende acayip bıktım bu karakterlerden şımarık şımarık geziyorlar en uyuz olduğum şeydir tsundere mi deniyor ne deniyor bu tiplere taiga,zero falan
orda minorin tek orjinal karakterdi gerçi başkanda iyiydi benim beklediğim gibi çıkmadı ben önce o örnek örenci falan diye düşündüm sonra farklı çıktı onuda sevmiştim ama şımarık kız istemiyorum hamınhanımcık kızda istemiyorum doğal olsunlar
ama aynı şeyi erkek karakterler için söyleyemicem nerde şımarık huysuz adam var gidip onu seviyorum lol
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2456
Ruh Hali : sizce makato mu daha ş...siz yoksa ryuji mi? Dagini10

Mesaj tarafından doumeki Salı 2 Haz. - 15:16

ooo ben gelmeyeli buraya bikaç yazı daha yazılmış...
herkes tam beklediğim gibi ryujiye destek... Very Happy
zaten belliydi ama orda çok gıcık olduydum ona..
ama dikkat ettiyseniz minorin noktasında buluşuyoruz..
ve minorin için ööle bi son..... olmamış beea...
ve hala biraz belli de edilse dönüşün çok ani olduğunu düşünüyorum(ama neyse susuiiim bunu son söylediğimde güzel kafalı hoca olmuştum) Very Happy
doumeki
doumeki
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Walrus Paz 7 Haz. - 21:18

sizce makato mu daha ş...siz yoksa ryuji mi? 1237324985722
Walrus
Walrus
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 71
Ruh Hali : sizce makato mu daha ş...siz yoksa ryuji mi? Kimses10

Mesaj tarafından Kitiara Paz 7 Haz. - 21:36

Ryuuji pek çok kızın rüyalarını süsleyen erkektir. ( O evlenme teklifi bana yapılsa erirdim herhalde. Ya da Noel Baba olarak yaptığı sürpriz? Böyle bir sevgilisi olan bir kız bulutların üstünde yürümesin de ne yapsın?) Makoto ise sadece kızların değil, erkeklerin bile lime lime etmeyi isteyeceği türden bir insanımsı. Böyle bir başlığa yazanların iki animeyi de izlemiş olduğunu var saydığım için spoiler kutucuğu koymaya gerek görmüyorum.

Makoto hakkında söylenecek bir şey yok belli ki. Ryuuji'nin suçlanmasını çok yersiz buldum. Birini bu kadar çok severken birden onu unutup diğerine atlamış gibi görünüyor belki. Gerçekten öyle olsa kabul ederdim, ama değil. Evet, Ryuuji Minorin'i seviyordu ama ne kadar? Bu aşk mıydı? Her gün vitrinde gördüğünüz bir ayakkabıyı düşünün. Diyelim ki o ayakkabıyı aldınız. Çok büyük ihtimalle o ayakkabıya olan tutkunuz yok olacak çünkü hedefine ulaşan temayüller çok uzun yaşamaz. Ben Ryuuji'nin aslında çok uzun zamandır Taiga'yı sevdiğini ama Minorin'e ulaşamamasından kaynaklanan o doyurulmamış isteği yüzünden bunun farkına varamadığını düşündüm hep. Eğer Minorin Ryuuji'yi reddetmeseydi Ryuuji acaba tamamıyla mutlu olacak mıydı, yoksa zamanla asıl sevdiğinin Taiga olduğunun farkına varacak mıydı? İkincisi çok daha olası. Bakın, reddedilmesine rağmen dimdik ayakta duran Ryuuji, Taiga yaralandıktan sonra bir süre gözden kaybolduğu için kafayı yiyecek hale geliyor.
Kitiara
Kitiara
Onursal üye

Kadın Mesaj Sayısı : 184
Ruh Hali : sizce makato mu daha ş...siz yoksa ryuji mi? Asik10

http://www.cnbce.tv/forum/default.asp

- Similar topics