AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin)

+9
KheKho
RaJeV
KaranlıK
meyday
sakura hime
CHOBiTS
özz
riflem@n
edemirci44
13 posters

1 sayfadaki 5 sayfası 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin) Empty Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin)

Mesaj tarafından edemirci44 Ptsi 8 Haz. - 19:48

Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin) 20081210152130

Inferno adlı gizemli örgüt tarafından Amerika'da bir dizi mafya suikastları düzenlenir. “Phantom” onların en güçlü ve yetenekli suikastçısıdır ancak günün birinde tek başına olan bir turist Phantom’un bir cinayetine tanık olur. Turist, istemeyerek bu üstün katilin gerçek kimliğini de ortaya çıkartmıştır: Phantom, Ein adlı genç bir kızdır.

Görgü tanıklarının genellikle öldürülmesi gerekmektedir fakat genç adam Inferno’nun en yeni tetikçisi “Zwei”a dönüştürülmek için beyninin yıkanması amacıyla kaçırılır. Bu andan itibaren Zwei da komplo, hile ve şiddet dolu bir dünyanın içine çekilecektir.
AGT

Sitemizin çeviri etkinliklerinden olan ve değerli adminlerimizden spartiate çevirdiği seri hakkında görüşlerinizi alalım.

YORUMUM
Aslında hikayemizi tarihsel açıdan ele alacak olursak 2.Dünya savaşındaki CİA'in beyin yıkama çalışmalarıyla bağlantı kurabiliriz..Tahminen burdan senoryo oluşturulmuş.Bu yöntemle(elektro şoklar,kimyasal ilaçlar vs) Zweinin hatıraları yok edilip kişiligi yeniden şekillendirilir.Hikayeye girişte zweinni nasıl yakalandıgına ,nasıl hafısasının silindigine dair bir bilgiye ulşamıyoruz.Inferno (gizli örgüt)hakkında da bilgiye de ulaşamıyoruz.Yavaş yavaş açılan bir konusu var işin açıkçası.Ana bayan karekter olan suikastçı ein ile zwein ilişkisinin 9 bölüme kadar çok soguk oldugunu söylüyebiliriz.Claudia mccunnen ile zwei arasndaki bağda yeterli açılım gösteremedi ancak zweiyi kendi tarafına çekip gücü kendinde toplamak istedigine inanıyorum.Zweinin gerçek isminin Reiji azuma oldugunu öğrenmesine rağmen memleketine yani japonyaya dönmemeside ayrı soru işareti.Pasaportunu yırtıp eini tercih etmesi bu işte birşeyler var dedirttiriyor. Inferno karşı gelen grubun liderini eşini en sonda çoçugunu hiç gözünü kırpmadan öldürmesi ayrıca üzerimde kalan etkli kısımlardır.Ya çoçuga açır dedim ama şok etkisi yaratan bölüm geldi neyse ayrıntıya fazla girmiyeyim.Bu seri hakkında sizlerinde görüşünüzü almak isterim.Başlıgın dışına çıkılmasını istemiyorum.Buyrun söz sizde.
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin) Defaul10

Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin) Empty Geri: Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin)

Mesaj tarafından riflem@n Ptsi 8 Haz. - 19:56

bence japonya ya dönmemesinin sebebi ellerinin cok kirli olduğunu düşünmesi o şekilde hiçbişi olmamış gibi geri dönüp hayatına devam edemezdi
claudia biçme ustasından kurtulmak istedi ve onu kandırdı bence zwie da bu planın parcası çünkü phantom güçlü onu durdurmak için en cok zwei nin şansı var
riflem@n
riflem@n
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 191
Ruh Hali : Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin) Idaree11

Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin) Empty Geri: Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin)

Mesaj tarafından özz Ptsi 8 Haz. - 19:59

bence Zwei'nin yani gerçek adıyla Reiji'nin japonyaya ailesinin yanına dönmeme sebebi yaptıklarından pişmanlık duyması, çok istese de ailesinin tanıdığı insan olamayacak. bu durumu Zweidan çok önce yaşayan ve farkeden Ein de evine dönemeyeceğini söylemişti ona ve onun haklı olduğunu gerçek kimliğini öğrendiğinde ailesini telefonla aradığında anladı. zaten dönse de örgüt izlerini hemen bulurdu ama bence daha çok pişmanlık var.
o çocuğu öldürme olayı gerçekten üzücüydü ben de öldürmemesini umut etmiştim hep ama sanki hafıza silinmesinin yan etkisi gibi gözünü kırpmadan öldürmesi, açıklayamıyorum bu olayı.
Claudianın bir faydası oldu o da Zwei'ın kendi iradesine kavuşması.
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1172
Ruh Hali : Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin) Keyifs10

Mesaj tarafından edemirci44 Ptsi 8 Haz. - 20:02

bence japonya ya dönmemesinin sebebi ellerinin cok kirli olduğunu düşünmesi o şekilde hiçbişi olmamış gibi geri dönüp hayatına devam edemezdi
Zweinin yetenegi ordan mı gelme diyorsun.Doğru da olabilir.Çünkü geriye dönmemesinin adam akıllı açıklamak kolay degil.Ein yüzünden sadece olamaz kanımca.Özz dedigi de olabiir tabiki ailesine zarar verilemesini engellemek ama ustaya karşı gelecek orası soru işareti????

claudia biçme ustasından kurtulmak istedi ve onu kandırdı bence zwie da bu planın parcası çünkü phantom güçlü onu durdurmak için en cok zwei nin şansı var
Bence burda belli yere kadar doğruluk var.Seride bunu anlama zor degil.claudia başka çıkarlarının oldugunu da düşünüyorum.
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin) Defaul10

Mesaj tarafından CHOBiTS Ptsi 8 Haz. - 20:11

sanırım 9 daydı Reiji suikastçi olmadan öncede çok yetenekliydi.Ama 10 da ipler temmeli kopuyor.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin) Anlayi10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından sakura hime Perş. 11 Haz. - 14:16

valla claudia denen şahıs biçme ustasının infernoyu etkilediğini ve yavaş yavaş yerini kaybettiğini hissedince ustaya bir oyun oynadı yani aslında hem ustaya hemde infernoya karşı bir oyun oynadı bu sayede de infernoda ki yerini sağlamlaştırdı hatırlarsanız birilerin uyuşturucu kaçakçılığı yapmasına yardım ediyor... yaptığı bu plan sayesinde hem ustadan hemde onun kuklası ein dan kurtulacakdı ama zwei ayrı bir konu onu kendi özel phantomu olarak kullanmak istedi bence özgür irade yalanlarıyla içten içe ustaya karşı kışkırttı onu 9.bölümün sonunda claudia denen şahıs zwei'na einle gitmesi için ustayı öldürmesi gerektiğini söyledi yani zwei eindan hiç bir şekilde vazgeçmez bence 10. bölümün adı final belki usta ve claudia arasında hesaplaşmanın finalidir ve böylece ein ve zwein ilişkisi yada reiji ve eren diyim ilişkisi yeni boyutlara geçebilir ama seride en nefret ettiğim 2 karekter usta ve claudia ustayı sevmiyorum çünkü ein'ı öyle bir kullanıyorki tiksiniyorum ondan claudia sevmiyorum çünkü bence ustadan bir farkı yok kendi çıkarı için herkesi feda edebilir

oh be rahatladım uzun zamandır içimi dökmemiştim bir de dün anidb ye baktım da 15.bölüme kadar bölüm isimleri vardı belki seri 26 bölüm olabilir
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2020
Ruh Hali : Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin) Eglenc10

Mesaj tarafından özz Perş. 11 Haz. - 14:32

bu şahısların neyini seveceksin ki zaten yaptıkları tek bir iyi şey yok.
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından sakura hime Perş. 11 Haz. - 19:18

haklısın ikisinden de nefret ediyorum hele o biçme ustasının ein'a yaptıklarını düşündükçe sinirleniyorum bakalım 10.bölümde neler olacak ein ve zwei birbirine silah doğrultuyor
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından CHOBiTS C.tesi 13 Haz. - 18:06

sakura hime demiş ki:valla claudia denen şahıs biçme ustasının infernoyu etkilediğini ve yavaş yavaş yerini kaybettiğini hissedince ustaya bir oyun oynadı yani aslında hem ustaya hemde infernoya karşı bir oyun oynadı bu sayede de infernoda ki yerini sağlamlaştırdı hatırlarsanız birilerin uyuşturucu kaçakçılığı yapmasına yardım ediyor... yaptığı bu plan sayesinde hem ustadan hemde onun kuklası ein dan kurtulacakdı ama zwei ayrı bir konu onu kendi özel phantomu olarak kullanmak istedi bence özgür irade yalanlarıyla içten içe ustaya karşı kışkırttı onu 9.bölümün sonunda claudia denen şahıs zwei'na einle gitmesi için ustayı öldürmesi gerektiğini söyledi yani zwei eindan hiç bir şekilde vazgeçmez bence 10. bölümün adı final belki usta ve claudia arasında hesaplaşmanın finalidir ve böylece ein ve zwein ilişkisi yada reiji ve eren diyim ilişkisi yeni boyutlara geçebilir ama seride en nefret ettiğim 2 karekter usta ve claudia ustayı sevmiyorum çünkü ein'ı öyle bir kullanıyorki tiksiniyorum ondan claudia sevmiyorum çünkü bence ustadan bir farkı yok kendi çıkarı için herkesi feda edebilir

oh be rahatladım uzun zamandır içimi dökmemiştim bir de dün anidb ye baktım da 15.bölüme kadar bölüm isimleri vardı belki seri 26 bölüm olabilir
Sana katılıyorum Sakura.Ama claudetta yı daha çok sevdiğimi söyleyebilirim.bizim salak ikiliden daha iyiler.
10. bölüm geldi bakalım nasıl yorumlarınız olcak.Çok kanlı yorumlar bekliyorum sizden.acaba kimler kalcak kimler gidecek. tyytt
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından meyday C.tesi 13 Haz. - 20:18

Böyle bir gidişat benim tüm beklentilerime ters oldu, el ele ölecekleri düşüncem vardı. Bir defa 10. bölümün sonu dışında iyi kurgulanmadığı dikkatimi çekti, 3m ileriye boşa kurşunlar, elinde silahla aheste aheste yürümeler vs...
Ein beni sinir etti, hala buz gibi, biçme ustasını niye korursun, bu kadar mazoşist, ap+al olunur mu ya!!! Bir o kadar da üzülüyorum. Zwei'in ölmediği kesin ve de ilerki bölümlerde biraz vahşileşecek gibi. Ein ne olur bilemiyorum ama Ein'in ölmediğini, biçme ustasının onu yine yanına aldığını, birkaç bölüm gözükmesede tekrar ortaya çıkacağını tahmin ediyorum. Ama artık birbirlerini yeniden görürlerse ne olur bilmem.
Birde animelerde en sinir oduğum karakter listeme biçme ustasını da ekledim. Sadece yaptıklarından değil o sinir sesi, o iğrenç ağzında bir şeyi geveleyişi, o meymenetsiz sıfatı.....Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin) 68

Bu seriyi severek takip ettiğimi de belirteyim.
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1201
Ruh Hali : Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin) Centil10

Mesaj tarafından KaranlıK C.tesi 13 Haz. - 23:07

Belki daha önce yazdım galiba tam emin olmamakla beraber! Bu anime birebir olmasa da "kite" (uçurtma) adlı işim olmaz animeden uyarlanmış ve senaryosu iyi işlenmiş bir anime olduğunu düşünüyorum tutarlı bir gidişatı kesinlikle var!

Bunun dışında içerisinde barındırdığı örgüt ve bir takım olaylar için yaptığı göndermeleri henüz tam olarak çözebilmiş değilim, nerelere ve hangi şekilde gönderme yaptıklarını anlayabilmek için bazı olayların hangi tarihi olaylarla örtüştüğünü bilmem gerekiyor ki tarihsel olaylar için böyle bir bilgi sahibi değilim!
KaranlıK
KaranlıK
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 430
Ruh Hali : Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin) Bulutl10

Mesaj tarafından özz Paz 14 Haz. - 9:18

10. bölümü yeni izledim ve hikaye daha da uzayacak gibi, buna sevindim doğrusu.
offff bu bölümün sonu beni sinir etti. ama bizimkilere kızamıyorum. sonuçta geçmişleri, hafızaları, özgür iradeleri ve duyguları ellerinden alınmış kişiler ve onların normal davranmalarını beklemek hata olur. özellikle ein için, o reijiden daha uzun süredir bu insanlarla birlikte, neler yaşadığını bilmiyoruz, belki o da başlarda kaçıp kurtulmayı denedi ama başaramadı, karakterler arasındaki en umutsuz kişi o. biçme ustasına yönelttiği "neden" sorusuna aldığı cevaba bakacak olursak... o adamdan nefret ediyorum. özellikle reiji onu takip ederken korkak kediler gibi kaçması mide bulandırıcıydı. kendi yarattığı canavardan kaçıyordu. keşke ölseydi Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin) 38
claudia için ise; gerçekten zeki bi kadın. iki yüzlü değil çok yüzlü, çok sinsi... söylediği laf çok iyiydi "inandığım şey, verilen görevler yüzünden insanları öldüren birinin, seçimi kendi yaparsa birini öldürmeyi çok isteyeceği" her durumu avantaja çevirmeyi biliyor kadın
gelecek bölümde büyük ihtimal reiji phantom adını alarak örgütle çalışmaya devam edecek. sonuçta ein olmadığı için hayattan bir beklentisi de kalmadı, yaptıkları yüzünden geçmiş hayatına geri dönemiyor tek başına da sıfırdan başlamaya cesareti yok gibi, belki de biçme ustasından intikam alabilmek için devam edecek. ein ölmemiştir umarım ama biçme ustası tarafından bulunmuş olmasın lütfen.
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından RaJeV Paz 14 Haz. - 12:06

Ein'e gıcık oldum ama keşke ölmemiş olsa.
RaJeV
RaJeV
Moderator
Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 356
Ruh Hali : Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin) Bezgin10

Mesaj tarafından CHOBiTS Paz 14 Haz. - 12:41

11.bölümü yeni ziledim.Önceki 10 bölümün özeti niteliğinde bir bölümdü.Ama yer yer farklı bilgilerede değinilmiyor değil.Seri hakkında iki güzel olay var.Bilmek isteyenler spoilere bakabilirler tabi bu dediklerim 12. bölümden itibaren kendini gösterecek.
Spoiler:
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından riflem@n Paz 14 Haz. - 13:16

10. bölümü bölümü izleden önce toradora nın son 6 bölümü izledim bide üstüne bu oturup ağlıycam şimdi duygu patlaması üstüne hüzün huaa
valla insallah ein ölmez salak kız bırak gebersin usta ne atlıyon önüne
riflem@n
riflem@n
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 191
Ruh Hali : Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin) Idaree11

Mesaj tarafından sakura hime Ptsi 15 Haz. - 12:14

chobits spoilere baktım ve şok durumundayım affraid
umarım ein ölmez ve tekrar reiji ile karşılaşırlar artık mutlu olsun bunlar ya duygusal olarak çökmüş durumdayım umarım ein bir yerlerde yaşıyordur
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından CHOBiTS Ptsi 15 Haz. - 13:26

sakura hime demiş ki:chobits spoilere baktım ve şok durumundayım affraid
umarım ein ölmez ve tekrar reiji ile karşılaşırlar artık mutlu olsun bunlar ya duygusal olarak çökmüş durumdayım umarım ein bir yerlerde yaşıyordur
Ben hala yeni karakterin iyi olcagı kanısındayım.Eğer ein ölmüsse acılış ve kapanış klibinde degişiklik yapmaları gerekir muhtemelen 13 bölümde görcez yeni acılışı.ozamana kadar Ein yaşıyorsa gösterirler seri devam eder.Göstermezlersede artık yeni karakterlere alışmak gerek.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından sakura hime Salı 16 Haz. - 19:05

ben yaşadığına dair olan umudumu kaybetmedim lol!
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından sakura hime Paz 21 Haz. - 18:07

11.bölüm özet şeklinde bir bölümde bir iki önemli nokta dışında bişi yoktu 12.bölümü merakla bekliyorum 11.bölümün sonunda gördüğüm kısımda
Spoiler:
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından KheKho Paz 21 Haz. - 20:03

eren ölmedi ya bence ve bu biçme ustasına olan tutkusunu hala anlayamadım erenin ya nie öyle önüne falan atladıysa neyse 12. bölümü merakla bekliyorum
KheKho
KheKho
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 24
Ruh Hali : Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin) Iyi11

Mesaj tarafından spartiate Salı 23 Haz. - 7:17

12. bölümü bende merakla bekliyorum, dün bekledim ama çıkmadı bir türlü... claudia'nın çok büyük planları var gerçekten, sanırım 12. bölümde birazcık aydınlanır bunlar... ayrıca zwei'ın, ein'ın gidişinin ardından eskisi kadar kendi iradesini kullanabileceğini de sanmıyorum
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4388

Mesaj tarafından sakura hime Salı 23 Haz. - 11:38

bence claudia amacı için herkesi feda edebilir sanırım amacı en güçlü olmak gibi birşey çünkü kocası öldürülmüş bunun intikamınıda almak istiyordur ama zwei neler yapacak asıl merak konusu o eren bence hala yaşıyor ve biçme ustasının yanında diye düşünüyorum Very Happy
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Sora Kaze Salı 23 Haz. - 13:19

Yani biraz fantastik düşününce senin dediğin doğru Very Happy
Sora Kaze
Sora Kaze
Isınan üye
Isınan üye

Kadın Mesaj Sayısı : 147
Ruh Hali : Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin) Tembel10

Mesaj tarafından sakura hime C.tesi 4 Tem. - 15:32

12'yi izledim ve bence
Spoiler:
sakura hime
sakura hime
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Spinel Sun Çarş. 8 Tem. - 12:05

En sonunda bu animeyi izleyen başkalarını da buldum!Bildiğim kadarıyla bu seri, okuyucunun seçeneklerine bağlı olarak değişik sonlarda biten bir visual novel'dan uyarlama. Wikipedia'dan serinin tüm heyecanını kaçırmak suretiyle tüm kısımlarının özetlerini okudum.
Spoiler:
Elen, seride özel olarak ilgimi çeken bir karakter. Evangelion'dan Ayanami Rei ile hem çok benzer hem de ondan çok farklı olduğunu düşünüyorum. Ayanami'yi bir türlü sevememiş, hatta favorim olan Asuka ile rakip gösterilmesi yüzünden biraz kaba ir tabirle nefret etmiştim. Ama Elen bir şekilde favorim olmayı başardı. Daha hala sebebini tam anlayabilmiş değilim. :D14. bölüm için:
Spoiler:
Bu arada, açılış olarak KARMA'nın yerine ikinci bir şarkı ANN'de duyurulmuştu ama hala bir değişme olmadı. Bu konuda bir bilgisi olan var mı? Ben hala o duyurunun yanlış olmasını umut ediyorum çünkü şu andaki açılış müziği ve animasyon tam anlamıyla mükemmel.
Spinel Sun
Spinel Sun
Yeni Üye
Yeni Üye

Ruh Hali : Requiem for the phantom (seyretmekte olanlar girsin) Sarhos10

1 sayfadaki 5 sayfası 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

- Similar topics