AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Loveless'ın sonunu beğenenler?!?

+4
Akuma_Blade
sera myu
Sora Kaze
Zaete
8 posters

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

Loveless'ın sonunu beğenenler?!? - Sayfa 2 Empty Geri: Loveless'ın sonunu beğenenler?!?

Mesaj tarafından hione Salı 16 Haz. - 20:36

Zaete demiş ki:
hione demiş ki:bu başlıkta neden sadece bayanlar var Very Happy ...

Shounen ai'i erkeklerin izleyebileceğini hayal edebiliyor musun? O erkek erkeklikten çıkar XD
bi dakka bu laf çok ağır oluyor yanlız Very Happy , efet itiraf ediyorum izledim daha öncedende sölemiştim gerçi bunu ama siz yeni gelmişsiniz mesaj sayılarınızdan da belli oluyor bu , haberiniz olmaması çok doğal o yüzden(hoşgeldiniz bu arada), ben bu forumdaki lovelessı izleyen ilk erkeğim (daha sonradan zhenya yıda kandırmayı başardım tabi) henüz bundan da feragat etmiş diilim çok şükür bunuda sölemeden edemicem Very Happy ...
hione
hione
Encoder

Erkek Mesaj Sayısı : 465
Ruh Hali : Loveless'ın sonunu beğenenler?!? - Sayfa 2 Pusuda10

Loveless'ın sonunu beğenenler?!? - Sayfa 2 Empty Geri: Loveless'ın sonunu beğenenler?!?

Mesaj tarafından Sora Kaze Salı 16 Haz. - 20:39

Ama sevilmicek gibi değil soubii
Sora Kaze
Sora Kaze
Isınan üye
Isınan üye

Kadın Mesaj Sayısı : 147
Ruh Hali : Loveless'ın sonunu beğenenler?!? - Sayfa 2 Tembel10

Mesaj tarafından zhenya Salı 16 Haz. - 21:03

Benide araya katmasan olmaz zaten Very Happy...Gerçi ben o lafı pek umursamadım çünkü loveless shounen ai olmasına karşı fazlada yoğun değildi yani biraz sabredebile her erkek izleyebilir o kadarda korkulacak bi yanı yoktu (ilk 3 bölümden sonrasına pek shounen ai de denmez zaten )...Ama çok ciddi eksikleri vardı mesela komedi unsuru nerdeyse hiç yoktu(bi 11. bölümde komik bişeyler eklemişlerdi...), sonu muallakta kalmıştı, animedeki karakterlerin kulaklarının olşu kafadan iticiydi ...Ritsuka ya zaten aşırı kıl olmuştum ve hep ölmesini dilemiştim ama sonuç olarak normal bi anime izler gibi izledim Loveless i ... beni hiç bi açıdan etkilemdi ...hatta sonu nasıl bitti diye mangasına da baktım (son 10 chapter sadece)o da animesindeki gibi pek rahatsız edici deildi yani soft tu baya...Yok yani adımız çıkıcak siz bu tip yorumlar yapınca ...Çıkmıştır gerçiya oda pek umrumda olmaz aslında...
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 991
Ruh Hali : Loveless'ın sonunu beğenenler?!? - Sayfa 2 Karisi10

Mesaj tarafından Zaete Salı 16 Haz. - 21:24

hione demiş ki:
Zaete demiş ki:

Shounen ai'i erkeklerin izleyebileceğini hayal edebiliyor musun? O erkek erkeklikten çıkar XD
bi dakka bu laf çok ağır oluyor yanlız Very Happy , efet itiraf ediyorum izledim daha öncedende sölemiştim gerçi bunu ama siz yeni gelmişsiniz mesaj sayılarınızdan da belli oluyor bu , haberiniz olmaması çok doğal o yüzden(hoşgeldiniz bu arada), ben bu forumdaki lovelessı izleyen ilk erkeğim (daha sonradan zhenya yıda kandırmayı başardım tabi) henüz bundan da feragat etmiş diilim çok şükür bunuda sölemeden edemicem Very Happy ...

Pardon, pardon, pardon. Çok affedersin, çünkü çok haklısın. Yazdıktan sonra hakkaret gibi oldu diye düzeltmek istedim ama tam yanımda annem vardı ve... XD

Şimdi söliim (ki GERÇEKTEN bunu düşünüyorum. Kendi paçamı kurtarmak için değil yani XD) bu tarz şeylere izliyenlere büyük saygım vardır. Şimdiye kadar tanıştığım bütün erkekler bu tarz şeyleri izlemeyi bırak, gay kelimesini hakkaret olarak görüyor. Hatta kızlar da öyle düşünüyor. Herhangi bir erkeğin bunu izlediğini, beğendiğini, ve başkasına da izletirdiğini aklımın ucundan bile geçmemişti...

Ama vallah, sana bravo diyorum. Ben bile (ki burada bir ULTIMATE yaoi fangirl konuşuyor! Hayrankurgu sitelerinde yıllarca lurker olarak deneyimim vardır XD) ilk başta kız kıza şeylerden iğreniyordum (hala da çok sevmiyorum yani... tamam birazcık seviyorum). Sen bunu izlediysen gerçekten insan üstü bir hoşgörülüğün var. Gürültülü bir şekilde alkışlıyorum! dk

Tekrar affedersin ^^! Sana ve bütün foruma...
Kendimi acayip kötü hissetim şimdi. *id Bir gün bu ağızım tekrar yanlışlıkla bir laf söyleyecek, kendimi büyük bir belaya sokacağım. Kesindir.

En son Zaete tarafından Salı 16 Haz. - 21:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Zaete
Zaete

Kadın Mesaj Sayısı : 19
Ruh Hali : Loveless'ın sonunu beğenenler?!? - Sayfa 2 Cilgin10

http://zaete.deviantart.com

Mesaj tarafından zhenya Salı 16 Haz. - 21:24

Ha izlediğime pişman falan da deilim bazı içinde sacece ecchi olana ikkitousen gibi animelerden çok daha iyidir heralde...Farklı bi deneyim olmuştu ..bidahada ugğrama heralde her shounen ai bu kadar soft olmaz sanırsam ...

En son zhenya tarafından Salı 16 Haz. - 21:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Sora Kaze Salı 16 Haz. - 21:27

Ama yaoiyi bende izlemem ve shoujo aiyi
Sora Kaze
Sora Kaze
Isınan üye
Isınan üye

Mesaj tarafından Zaete Salı 16 Haz. - 21:38

Ya haklısın Zhenya, pek boy love sahneleri yoktu (Toplam 3 tane filan vardı, ve onlarda da hakkaten hiçbirşey olmadı) bir de Loveless o kadar kız gibi görünüyor ki olsa da kız olduğunu hayal ederdin, öyle geçilirdi...
Bir de daha komik olması... bilmem, aslında belki güzel olurdu. Nasıl yaptıklarına bağlı. Mesela Junjo Romantica 2'deki komik sahneler gerçekten müthişti.
Karekterlerin kulakları ise bence tatlıydı (tabi bunu içimdeki fangirl diyor) ama konuyla alakasız olduklarından dolayı ve hikaye çok uyumsuz olmalarından bence de olmasaydı çok daha güzel olurdu.

Ya Loveless'in hikayesi asıl beni itti. Mangasını bilmem ama animede öyle bir anlatılar ki acayip saçma ve cliche geldi...
Zaete
Zaete

Kadın Mesaj Sayısı : 19
Ruh Hali : Loveless'ın sonunu beğenenler?!? - Sayfa 2 Cilgin10

http://zaete.deviantart.com

Mesaj tarafından sera myu Salı 16 Haz. - 21:55

ya zaten önce bi shounen ai ve yaoi ayrımına varın zhenya shounen ai lerin çoğu loveless gibi ben mesela gravitation,sukisho,gakuen heaven falan izledim ki reverse haremlerdede shounen ai kullanılır hepsinin düzeyi aynıydı yani shounen ai dediğin şeye shounen ai denilmesinin sebebi rahatça izlenebilinmesi ama bundan junjou romanticayı ayrı tutuyorum bazı yerler zaten junjou romanticaya yaoi diyorlar ve yaoi gerçekten adamı boğabilir yaoiyi bende sevmiyorum çünkü önplanda olan kesinlikle konu değil benim sevmeme sebebim bu yani izlediğinde hiçbişey kazandırmayan bi anime türü yaoi yurilerde öyedir diye düşünüyorum açıkcası shoujo ai hiç izlemedim ona yorum yapamam ama tr ye çevrilse izlerim erkeklerin shounen ai izlemesi insan üstü bi hoşgörü değil kendi içlerinde yarattıkları kompleksi atmış olduklarının göstergesi shounen aide hoşgörülmeyecek bişey yok sadece erkeklerin kendi aralarında yarattıkları kompleks buna engel oluyor ha bunu dert etmeyen bu komplekse sahip olmayan kişi çok rahat izler ve loveless çizimleriyle müzikleriyle çokda iyidir izleyince hiçbir kaybının olmayacağı bi anime bu kesin ben kulak olayını çok sevdim helede soubinin kulaklı hali çooooook tatlıydı çıtır soubicik adam herdaim muhteşem ok1
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2456
Ruh Hali : Loveless'ın sonunu beğenenler?!? - Sayfa 2 Dagini10

Mesaj tarafından hione Salı 16 Haz. - 21:57

Zaete demiş ki:
hione demiş ki:
Zaete demiş ki:

Pardon, pardon, pardon. Çok affedersin, çünkü çok haklısın. Yazdıktan sonra hakkaret gibi oldu diye düzeltmek istedim ama tam yanımda annem vardı ve... XD

Şimdi söliim (ki GERÇEKTEN bunu düşünüyorum. Kendi paçamı kurtarmak için değil yani XD) bu tarz şeylere izliyenlere büyük saygım vardır. Şimdiye kadar tanıştığım bütün erkekler bu tarz şeyleri izlemeyi bırak, gay kelimesini hakkaret olarak görüyor. Hatta kızlar da öyle düşünüyor. Herhangi bir erkeğin bunu izlediğini, beğendiğini, ve başkasına da izletirdiğini aklımın ucundan bile geçmemişti...
Ama vallah, sana bravo diyorum. Ben bile (ki burada bir ULTIMATE yaoi fangirl konuşuyor! Hayrankurgu sitelerinde yıllarca lurker olarak deneyimim vardır XD) ilk başta kız kıza şeylerden iğreniyordum (hala da çok sevmiyorum yani... tamam birazcık seviyorum). Sen bunu izlediysen gerçekten insan üstü bir hoşgörülüğün var. Gürültülü bir şekilde alkışlıyorum! dk

Tekrar affedersin ^^! Sana ve bütün foruma...
Kendimi acayip kötü hissetim şimdi. *id Bir gün bu ağızım tekrar yanlışlıkla bir laf söyleyecek, kendimi büyük bir belaya sokacağım. Kesindir.

tamam itiraf ediyorum bende ilk yazımı yazarken ztn böle bi cevap bekliordum (bu kadar ağır olcağını beklemiyordum tabide) hatta zhenyada tam yanımdaydı o ilk yazıyı yazarken Very Happy bu kadarda özür dileme gerek yoktu açıkcası bende başlarda çok çok çekinerek başlamıştım seriye hatta 12 bölümlük seriyi normalde bi gecede indirmem gerekirken ne hikmetse parça parça olarak 10-15 günde fln indirdim bi o kadarda zipli olarak kaldı hiç ellemedim bile o kadar yane, daha ilk bölümden direk bi öpüşme sahnesiyle başlayınca da çekincelerimin doğruluğunu onayladım ama birine (squaw oluyor kendileri) vermiş olduğum bi sözden ötürü serinin devamını getirdim , daha öncede söledim yine sölüyorum işin ai kısmı sadece 3. bölüme kadar ondan sonrası normal bi master/servant ilişkisini anlatan arada güzel combat sahneleri olan güzel diorum çünki ilk defa bi animede büyü savaşlarını böle şiirsel olarak izledim gayet güzeldi bence, sonuda havada kalmış bi anime olmasa idi bayada hoş bi anime derdim hatta...
kendini rahat hissetmeni sağlıcaksa özürlerini kabul ediyorum(ortada özür dilicek bi durum görmesemde) ve övgülerin içinse teşekkür ediyorum ...
hione
hione
Encoder

Erkek Mesaj Sayısı : 465
Ruh Hali : Loveless'ın sonunu beğenenler?!? - Sayfa 2 Pusuda10

Mesaj tarafından zhenya Salı 16 Haz. - 22:40

Ben garvitation un mangasın okuma gibi bi hata yapmıştım zamanında mesela o kesinlikle loveless le bir deildi (zaten biyere kadar okuduktan sonra -ki shounen ai olduğunu bilmiyodum o manganın...bırakmıştım benden bu kadar falan demiştim...)Neyse heralde izlediğim ilk ve son shounen ai olucak loveless(iddalı konuşmayimde belki gine loveless gibi soft -yani kaldırabiceğim türden ve içinde komedi olan bi animeye rastlarım...)

En son zhenya tarafından Salı 16 Haz. - 22:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından sera myu Salı 16 Haz. - 22:43

ya zhenya anime ve manga arasında dünya kadar fark var bunuda en iyi sen bilirsin animesinde hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiç bişey yok hatta loveless daha fazla
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından zhenya Salı 16 Haz. - 22:51

animesi shounen ai deil shoujo muş o zaman Very Happy
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından sera myu Salı 16 Haz. - 22:58

hayır gayet shounen ai zaten ortada kız yok animede ama rahatsız edecek bi görüntüde yok zaten o yüzden shounen ai Very Happy
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Squaw Salı 16 Haz. - 23:30

Erkeklerin dünyası'na Loveless yayıcı olarak başlığa bu kadar geç yorum yazacağım için kendimden utanıyorum şimdi;hione ve Zhenya bile kaç yorum yapmış kaç mesaj atmış Very Happy

Bir de öncelikle sizinle Loveless serisini tartışmak ayrı bir zevk veriyor açıkçası bunu da belirtmeliyim Zehnya ve hione; zaten bana vermiş olduğun sözü tuttuğun için ayrıca teşekkürler hione ^__^ en büyük hayallerimden birisi olan bu Loveless serisini erkek arkadaşlarımla tartışma hayalimi gereçkeştirdiniz valla ne diyeyim ben de ayakta alkışlıyorum sizi *konfetiler eşliğinde*

Baya direnmişti bana hione indirdikten sonra da o duymak istemeyecğim yorumları beklerken tam zıttına yorumları alınca şok olmuştum açıkçası şu anda da Zhenya'dan da manga yorumları almak süper oluyor pgi

Konuya dönüyorum bu sefer gerçekten de;
Öncelikle benim sevdiğim bir olay olan Master/Servant ilişkisi (bknz;Fate/Stay Night,Vampire Prencess Miyu -hele ki servantlar bu kadar karizma çizilmişse (Soubi,Larva,Gilgamesh,Assasin gibi Very Happy)-) var bu seride ve de diğer karakterlerle dövüş anındaki sarfedilen Ritüeller tartışılmayacak derecede güzeldi bence ve de dövüş esnasındaki kullanılan araçların kılıç-silah-katana gibi şeyler olmaması da hoş bir ayrıntı katıyor seriye....Soubi zaten tartışılmaz hele ki Ritsuka'yı okulun önünde beklerkenki hali elinde sigarası okulun duvarına yaslanmış bir Soubi izlerken yeniden liseli kız olma ne kızı ya hatta bekleyen Soubi ise erkek olmayı isterdim.

Konu açısından aslında istenilen derinliği yaşatamamış bir yapımdır Loveless bana göre ben finalinde ha şimdi oldu olacak bir şeyler derken şapşalca bilgisayar ekranına bakarken gördüm kendimi ayıldığımda Very Happy Zhenya'nın da dediği gibi 11.bölümde bişeyler eklemek istemişler ama sadece o an'lık kalmış gerisi gelememiş komedi namına bu büyük bir eksiklik veriyor aslında Loveless serisine...Bir de serinin diğer güzel özelliklerinden birisi müzikleriydi bana göre ve de diyaloglar herbir diyalog bir ritüel şeklindeydi kesinlikle özellikle de ilk açılış perdesi gayet etkileyici....

Bir de kelebekler;kelebeklerle ilgili bölümlere kısacık bir an verilse bile en sevdiğim bölümlerden birisi olmuştur....

Olumsuz yönüne gelince komedi öğesi daha fazla olmalıydı ve de böyle bir yapım için muhteşem bir final hazılanmalıydı ki şu an bunun üstüne bir seri tartışmamalıydık bence...Soubi-ritsuka ikilisi dışında da Ai.ler görmek isterdim açıkçası seride ama Soubi izlerken başka birine dikkat verilebilir miydi o tartışılır....
Squaw
Squaw
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1051
Ruh Hali : Loveless'ın sonunu beğenenler?!? - Sayfa 2 Kustah10

Mesaj tarafından Sora Kaze Çarş. 17 Haz. - 12:01

Ahhh Soubi Ahh zaten animeler bu kadar güzel çizilmese bide benim Lavi çok hoşuma gidio D.Gray-Man'dan bide Kuchiki Byakuya Bleach'ten ahhh ahh
Sora Kaze
Sora Kaze
Isınan üye
Isınan üye

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2