AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pandora Hearts

+6
halvah(J)
SıLa_RoBeRt
RoMe
gundamaster
CHOBiTS
AkumA
10 posters

Pandora Hearts Empty Pandora Hearts

Mesaj tarafından AkumA Çarş. 22 Tem. - 23:14

Pandora Hearts
Pandora Hearts 14736
Type: Tv Serisi
Bölüm sayısı: 25
Başlangıç-Bitiş Tarihi: 2 Nisan 2009~???
Yapımcı: XEBEC, Square Enix
Tür: Adventure, Fantasy, Shounen, Supernatural
Süre~Bölüm Başı~: 24 dakika
Genel izleyici kitlesi: +13,13 yaş ve üzeri.

Oz Vessalius,4 büyük duke ailesinden birinin velihattıdır ve 15 yaşına girip reşit olmak üzeredir.Şimdiye kadarki tüm hayatını zenginlik içinde iyi kalpli ve normal biri olarak yaşamış olan Oz adına büyük bir reşit olma töreni düzenlenir.

Tören sırasında olanlar olur,bir anda herkes donar ve insanüstü güçleri olan bir grup varlık Oz'a saldırır,ardından ''varolması'' suçundan dolayı "Abyss" adı verilen ve efsanelerde lanetli hapishane olarak geçen,sadece "chain" lerin yaşadığı başka bir boyuta gönderir.

Her yerde insanları yiyerek beslenen Chainlerin içinde yaşamasının mümkün olmadığını anlayan Oz,bu dünyadan kurtulmak zorunda olduğunu anlar,Gerçek dünyaya dönmenin bir yol ararken o sırada chainler veya insanlar arasında ''Black Rabbit'' adıyla geçen,gerçek ismi Alice olan insan şeklindeki,en güçlü chain ile tanışır ve bu dünyadan kurtulmasının tek yolunun Alice ile ''contract'' yapması ile olacağını öğrenir.

Hiçbirşey bilmeden Alice ile birlikte dünyaya geri dönen Oz Pandora adlı örgüte katılmak zorunda bırakılır Fakat yeni hayatı sadece dünya üzerindeki chainlerle savaşarak geçmeyecektir.Nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı Abyss dünyasına hükmeden ''Will of Abyss'' adındaki kızda Oz'u arkadaş olarak yanına istemektedir.

Tüm örgütlerin Will Of Abyss'e ulaşıp gücünü ele geçirmek istemesinden ve Will Of Abyss'e ulaşabilmenin tek yolun Oz olduğunu ögrenmelerinden dolayı ''Seçilmiş Kişi'' koltuğuna oturan Oz'un yeni hayatı suikast,gizem ve zorluk içinde devam edecektir.Fakat tek sorun bu değildir,Alice'nin 100 yıl önce yaşamamasına rağmen 100 yıl önceden hatıraları vardır,ve nasılsa 15 yaşındaki Oz'da bu hatıralar içinde bulunmaktadır,fakat bu kadar sorunun içinde büyük bir sorun daha vardır;
Oz'un Alice ile ''Contract'' yaptıgından sonra göğsünde çıkan saat,bir tam turu tamamladığında Oz tamamen yok olacaktır.
Dahası Oz hatırlamasada ''Contract'' yaptığı tek kişi Alice değildir...

Karakter Tanıtımları;

Oz Vessalius
Seslendiren:Minagawa Junko
Spoiler:
Alice~B-Rabbit~Blood-stained Black Rabbit
Seslendiren:Kawasumi Ayako
Spoiler:
Gilbert Nightray
Seslendiren:Toriumi Kousuke
Spoiler:
Will Of The Abyss
Seslendiren:Kawasumi Ayako
Spoiler:

Break Xerxes
Seslendiren:Ishida Akira
Spoiler:
Sharon Rainsworth
Seslendiren:Hanazawa Kana
Spoiler:
Vincent Nightray
Seslendiren:Fukuyama Jun
Spoiler:
Cheshire Cat
Spoiler:

Kişisel Görüşüm;

İlk olarak şunu söyleyeyim,Bu animenin tanıtımı şimdiye kadar yazdığım en sor seri.Tam 8 kere silip yeniden yazmaya çalıştım,3 gün boyunca ara ara yeniden denedim en sonunda ortaya bu çıktı.Karakter tanıtımları kolay olsada öldürdü tanıtım beni.Biraz fazla spoiler vermiş gibi görünsemde daha aslında anlatılacak o kadar şey varki bunlar birşey sayılmıyor.
Neyse,Kişisel Görüşüme geçeyim:
Grafikleri ve konusu mükemmel olan bir seri.Bu aralar bu kadar mükemmel seri izlemediğimden mi yoksa gerçektenmi güzel bilmiyorum fakat Nerdeyse izlediğim en kaliteli ilk 10 seriden rahat birine girer diyebilirim.Animenin ilk 10 bölümünü bir oturuşta izleyip,üstüne çevrilmiş 18 chapteri birden okuyup hala kesmeyip,hergün mangası çevrildimi diye baktığım nadir serilerden.
Biraz daha ayrıntılı işleyecek olursak:Ostlerinden başlayalım,Mükemmel ötesi bir müzik arşivi.nede olsa Kajiura yuki'nin.Tsubasa chronicleye biraz benzer gelebilir,aynı kişi yapmış 2 serinin müziğinide.Ama Bana kalırsa ''Kat Kat'' Daha kaliteli tsubasa chronicleden ostleri.Hele savaş müziği,bitiriyor insanı zaten.Birde ilk bölümden itibaren çıkan bir müzik kutusu var,hoş tam olarak seriye kattıgı işlev ne anlamadım açınca garip bir kabus görmeye başlıyor bizim karakter falan ama,Elfendeki Liliumdan daha güzel diyebilirim müzik kutusundaki melodi.
Çizimleride güzel,Müzikleri kadar övemem ama yinede güzel yani.Çizimleri düşürmüyorlar,Kaliteli çizimleri var.saçma sapan bir çizim çıkmıyor karşınıza.
Serinin konusu olarak konuşayım;Bayağı mükemmel.harika.müthiş.İlk önce kötü gelsede 2-3 bölüm izleyince çok iyi içine çekiyor sizi.Hele şu animenin içindeki gizem ve will of abyss ~ Alice bağlantısı bayağı hoşunuza gidiyor.Şahsen animenin konusu,çizimleri,ostsi falan berbat olsaydı bile sırf animenin sonunda will of abyss yine kötü karakter olarak mı kalacak yoksa en sonunda iyi mi olacak sorusunun yanıtı için izler,bitirirdim seriyi.Break karakteride ayrı bi karizma,tek gözle falan.Oz'un davranışları olsun,Yan karakterler olsun,Arada gelen dramı olsun,Alice'nin yalnızlık problemi olsun hiç sıkmıyor.Mükemmel bir sıralama ile işleniyor.
Kısacası seride hiçbir sıkıntı yok.Şuana kadar animede 11 bölüm çıkmış,mangada bayağı çıkmış olmasına rağmen sadece 20 chapteri çevrilmiş ve çevirisi 4-5 günde bir update gibi bir süre ile hızla çevrilmekte.Seride beğenilmeyecek hiçbirşey yok,beğenmiyecekte pek kimsenin çıkacağını sanmıyorum.Tek ricam İlk bölümü izleyip bırakmamanız,İlk bölümde Alice bile çıkmıyor daha.2 bölüm izleseniz seriyi seversiniz zaten.

Not:Arkadaşlar seriyi izlememiş olsanız bile en azından bi konusu ile ilgili görüşlerinizi alsam iyi olur.Bayağıdır uğraşıyorum çünki bu tanıtımla.Hevesim kaçmaz en azından.En son açtığım birkaç konuda öyle olduda, 1-2 saat bunu harıl harıl yazıp,resimleri ile falan uğraştıktan sonra kimsenin onu takmaması insanı soğutuyor tanıtım çıkarmaktan.
___________________________________________________________________________________________________________
Edit; Tarafımdan upload edilmiş Ost ;
http://www.mediafire.com/download.php?ruzdjd5znmd
320 KBPS~ 44 KHZ kalitesindedir.İyi dinlemeler.
AkumA
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 234
Ruh Hali : Pandora Hearts Idaree11

Pandora Hearts Empty Geri: Pandora Hearts

Mesaj tarafından CHOBiTS Perş. 23 Tem. - 6:57

Eline sağlık her bölümünü merakla beklediğim bir seri.Şarkılarıda baya güzel.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : Pandora Hearts Anlayi10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından gundamaster Perş. 23 Tem. - 8:09

Seri bahar sezonu animeleri arasında beğendiklerimden biri. Her bir bölümü izledikçe bir sonrakini iple çekiyorum doğrusu. Karakterlerini de çok beğendim.
İşleyiş geçmişe dair olayların çözümlenmesi şeklinde sırlı olarak gitse de beni hiç sıkmadı. Kimilerine sıkıcı geliyor sürekli soru işareti bırakıp, cevapları çok sonraya saklamak. Gizem seviyorsanız zaten anime izlemeniz için kaçınılmaz oluyor.
Animenin açılış müziği tek kelime ile şahane. Fiction Junction'dan daha azını bekleyemezdim zaten.
Tanıtım yapmak zor iş en azından benim için öyle. Akuma sen bu işi iyi kıvırmışsın. Oldukça güzel bir tanıtım olmuş özellikle böyle gizemli bir anime için.
gundamaster
gundamaster
Onursal üye

Erkek Mesaj Sayısı : 512
Ruh Hali : Pandora Hearts Olgun10

Mesaj tarafından RoMe Perş. 23 Tem. - 9:08

Tanıtım güzel omuş eline sağlık, OST linkinde bir sorun var gibi ama.
RoMe
RoMe
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 1523
Ruh Hali : Pandora Hearts Huysuz10

Mesaj tarafından SıLa_RoBeRt Çarş. 30 Eyl. - 13:45

arkadaşlar karakterlerin özelliklerini filan da yazsanız ya da nerden okuyabilirim merak ettim Pandora Hearts Icon_smile
SıLa_RoBeRt
SıLa_RoBeRt

Kadın Mesaj Sayısı : 2
Ruh Hali : Pandora Hearts Eglenc10

Mesaj tarafından halvah(J) Çarş. 30 Eyl. - 13:54

sılacığım sen yeni siteye üye ol istersen taşşındıkda burda sana yardımcı olabilicek kimse cikler yok ordan daha çok yararlanabilirsiin
www.animemangatr.com link bu
halvah(J)
halvah(J)
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 453
Ruh Hali : Pandora Hearts Uykum210

Mesaj tarafından Katsura Çarş. 20 Ocak - 13:15

Jack benim için vazgeçilmezlerden birisi Smile tüm rplerde alice yi kullanmaktan çekinmem Very Happy
Katsura
Katsura
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 512
Ruh Hali : Pandora Hearts Parano10

Mesaj tarafından kordiseps Cuma 22 Ocak - 1:11

İndirdim ama bi türlü başlayamadım şu animeye.
NAsıl güzel mi yaa Very Happy
kordiseps
kordiseps
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1596
Ruh Hali : Pandora Hearts Cesur10

Mesaj tarafından bluetear Cuma 22 Ocak - 16:20

kordiseps demiş ki:İndirdim ama bi türlü başlayamadım şu animeye.
NAsıl güzel mi yaa Very Happy

bence basla ben çok beğendim 10 üzeründen 5 verdim Pandora Hearts 389128 saka saka ben 10 üzerinden 8 vermiştim karakterler filan güzel bi tek Oz'a sinir olmustum bi de... Pandora Hearts 2771
bluetear
bluetear
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1079
Ruh Hali : Pandora Hearts Pusuda10

Mesaj tarafından Katsura Cuma 22 Ocak - 19:37

Züper!Kesinlikle izle ama sonu sanki biraz boştu...Biraz meraklı bitti o yüzden 2. çıkar bence
Katsura
Katsura
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 512
Ruh Hali : Pandora Hearts Parano10

Mesaj tarafından tugcee_2692 Perş. 5 Ağus. - 15:44

nerden indirdinizz bana linkini verebilirmisiniz
tugcee_2692
tugcee_2692

- Similar topics