AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gake no ue no Ponyo / Ponyo on the Cliff by the Sea /Küçük Deniz Kızı Ponyo

3 posters

Gake no ue no Ponyo / Ponyo on the Cliff by the Sea /Küçük Deniz Kızı Ponyo Empty Gake no ue no Ponyo / Ponyo on the Cliff by the Sea /Küçük Deniz Kızı Ponyo

Mesaj tarafından edemirci44 Ptsi 27 Tem. - 17:17

Gake no ue no Ponyo / Ponyo on the Cliff by the Sea /Küçük Deniz Kızı Ponyo Kucukdenizkiziponyofilmm

Hayao Miyazaki yine ,yeniden, iyi bir iş çıkarmış ,masalımsı bir tatla ,hayal dünyasının genişliğiyle ve her animesinde oldugu gibi doğa ile insan arasındaki mücadelesiyle gönüllerimizi alıyor kendi dünyasına götürüyor.

Gake no ue no Ponyo / Ponyo on the Cliff by the Sea /Küçük Deniz Kızı Ponyo Gakenouenoponyo21
Konuya gelecek olursak ;Ponya insan olmak isteyen bir japon süs balıgıdır.Babası bir insan anneside bir deniz kızı.Babası insan olsada insanları sevmiyor.İnsanların denize verdiği zararları yüzünden ponyonunda ve diğer yavrularınında insanlardan uzak olmasını istiyor.Tabi ponya da tam tersini düşünüyor.Ve denizdeki evinden, gizlice kardeşleriyle vedalaşarak ,kaçıp kıyıya doğu yol alıyor.Burda dikkati çeken insanların kıyıyı ve denizi kirletmesinin çok ince bir şekilde seyirciye sunulması.Bundan sonra Ponyomuz bir kavanoza sıkışması ve sasukenin onu bulup kovaya koyup onla ilgilenmesi ile konu ilerlliyor.

Gake no ue no Ponyo / Ponyo on the Cliff by the Sea /Küçük Deniz Kızı Ponyo 111tda

Babası da (Fujimoto) denizden karaya çıktığı için yeterince hızlı takip edemiyor denize geri dönmesi için bir takım planlar yapıyor.Planları başarılı olup geri döndürüyor.Artık ponyo denizde yaşamak istemiyor ,insan olmak istiyor hatta sihirli yetenekleri sayesinde(insan kanı da tadınca) insana dönüşebiliyor.Bu sefer ponyo kardeşlerinin (ponyo abladır) yardımıyla kurtuluyor .

Tabi Babasının barınagını mahvederek (Bunun sonucunda doğal dengenin bozulma ihtimali var) ,bunun sonucunda izleyiciler güçlü bir hayel güçüyle karşılaşacaklar bundan sonrası seyretmeyenler için tehlikeli oldugu için konuyu ayrıntılamıyacagım.

Gake no ue no Ponyo / Ponyo on the Cliff by the Sea /Küçük Deniz Kızı Ponyo 222kqn

Büyük fırtına başlar ve ponyo sosukeyi arar.Efsaneye göre deniz kızı karaya çıktıgında büyük bir fırtına ve tsunami başlar.Ve bu olayda demin dedigim gibi gerçekleşir.Ve bölge sular altına kalır.Ve görsel ziyafet devam eder çeşit çeşit balıklar, şeffaflık insanı animeye bağlıyor. Hayao Miyazaki birçok animesinde oldugu gibi sihirsel güçleri eklemesi bu animeyede tat katmış.Artık babasıda ponyonun insanlaşmasını engeleyemiştir.Anneside ponyonun kendi kaderini kendisinin belirlemesini isteyince Babası da (Fujimoto) Ponyoyu geri döndürme isteginden vazgeçer.

Gake no ue no Ponyo / Ponyo on the Cliff by the Sea /Küçük Deniz Kızı Ponyo 333usk

Son olarak bu animeyi seyredin derim,kişisel görüşüm olarak Hayao Miyazakinin son iki filminin altında bir tat verdi, belkide biraz yorgun olarakl seyretmemden dolayıdır.Müzikleri beğendim.Karekterlerde hoştu.Bazı kısımlarda işin açıkçası sıkıcı geldi.Kendi puanlama sitemime göre 10/8 veririm.Herkese iyi seyirler dilerim.Hazırlayan:Bedifeci

Tanıtım videosu
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Gake no ue no Ponyo / Ponyo on the Cliff by the Sea /Küçük Deniz Kızı Ponyo Defaul10

Gake no ue no Ponyo / Ponyo on the Cliff by the Sea /Küçük Deniz Kızı Ponyo Empty Geri: Gake no ue no Ponyo / Ponyo on the Cliff by the Sea /Küçük Deniz Kızı Ponyo

Mesaj tarafından Susano'o Ptsi 27 Tem. - 18:20

tanıtım için teşekkürler engin. miyazaki-sensei'den ne olursa olsun izlerim.
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1649
Ruh Hali : Gake no ue no Ponyo / Ponyo on the Cliff by the Sea /Küçük Deniz Kızı Ponyo Relax10

Gake no ue no Ponyo / Ponyo on the Cliff by the Sea /Küçük Deniz Kızı Ponyo Empty Geri: Gake no ue no Ponyo / Ponyo on the Cliff by the Sea /Küçük Deniz Kızı Ponyo

Mesaj tarafından edemirci44 Ptsi 27 Tem. - 18:29

Birşey degil ,Mehmet; bir iki hafta önce izledim unutmadan boş zamanımda tanıtım hazırlayayım dedim.Ancak bu kadar tanıtabildim.
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Gake no ue no Ponyo / Ponyo on the Cliff by the Sea /Küçük Deniz Kızı Ponyo Defaul10

Mesaj tarafından Susano'o Ptsi 27 Tem. - 18:32

gayet güzel olmuş bence. daha uzun olmaması bence daha iyi. yani ben çok uzun bir yazı görünce. sonra okurum psikolojisine kapılıyorum. veyahutta meslekten alışkanlık gözle tarayarak önemli cümleleri seçmeye çalışıyorum. oyüzden bu uzunluk da gayet iyi olmuş. Smile
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1649
Ruh Hali : Gake no ue no Ponyo / Ponyo on the Cliff by the Sea /Küçük Deniz Kızı Ponyo Relax10

Mesaj tarafından Desire Salı 28 Tem. - 19:10

tanıtım için çok teşekkürler bedifeci ^^ miyazaki nin tipik yaşlı teyzeleri yine kokutuyor beni Very Happy
Desire
Desire
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1227
Ruh Hali : Gake no ue no Ponyo / Ponyo on the Cliff by the Sea /Küçük Deniz Kızı Ponyo Asik10

http://www.dilekart.deviantart.com

- Similar topics