AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

D.Gray-Man

+10
Çubuk Kraker xD
lantis
meyday
yuuki_cross
lafolya
sera myu
özz
Yaser
Tenbatsu
edemirci44
14 posters

D.Gray-Man Empty D.Gray-Man

Mesaj tarafından edemirci44 Paz 2 Ağus. - 22:41

D.Gray-Man 25855820061203184455
Adı: D.Gray-Man

Diğer Adları: ディーグレイマン
Türü: Aksiyon, Komedi, Doğaüstü Güçler, Shounen
Yıl: 03.10.2006 -…

Stüdyo: TMS Entertaintment

Yönetmen: Osamu Nabeshima

Orijinal Yaratıcı: Hoshino Katsura

Müzikler: Wada Kaoru

1.Açılış Parçası – İnnocent Sorrow (Abingdon Boys Schools)

2.Açılış Parçası – Brightdown (Nami Tamaki)

3.Açılış Parçası – Doubt&Trust (Access)

1.Kapanış Parçası – Snow Kiss (NIRGILIS)

2.Kapanış Parçası – Pride Of Tomorrow (JUNE)

3.Kapanış Parçası – To The Continuation Of The Dream (SURFACE)

4.Kapanış Parçası - Antoinette Blue (Nana Kitade)

5.Kapanış Parçası – The Reason Why You Are Here (Rie Fu)

6.Kapanış Parçası – Wish (Sowelu)

Karakter Tasarımı: Hideyuki Morioka

Seslendirenler:

Allen Walker :Sanae Kobayashi

Lenalee Lee :Shizuka Itou

Yu Kanda :Takahiro Sakurai

Lavi :Kenichi Suzumura

Miranda Lotto :Megumi Toyoguchi

Arystar Krory :Mitsou Iwata

Milenyum Kontu :Junpei Takiguchi

Konu
D.Gray-Man’in hikayesi 19. yüzyılın sonlarındaki kurmaca bir dünyada geçer. Bu dünyada başlıca kötü güç, Milenyum Kontu, Nuh peygamberin soyundan gelen ve inanılmaz güçlere sahip Noah ailesi ve Kont tarafından yaratılan Akuma adındaki canavarlardır. İnsanlar sevdikleri birini kaybettiklerinde, Milenyum Kontu kaybedilen kişiyi geri getirme vaadiyle ölen kişinin ruhunu çağırmakta ve bu ruh kendisini çağıran kişiyi öldürerek onun “derisini” giymektedir. Ruhun çektiği ızdıraptan güç alan Akumaların tek amacı, öldürmektir. Milenyum Kontu’nun neden olduğu kötülüklerle savaşmak için ise “Kara Emir” (The Black Order) adında bir örgüt kurulmuştur. Bu organizasyon Masumiyet’i kullanma yeteneğine sahip Ruh Kovucu (exorcist) denilen bir grup özel yetenekli insandan oluşmaktadır ve Vatikan’a bağlıdır. Kara Emir, Milenyum Kontu ile mücadele ederken bu esnada Masumiyet’in (innocence) parçalarını aramaktadır. “Masumiyet” kutsal kitaplarda “Nuh’un büyük taşkını” olarak geçen olay esnasında 109 parçaya bölünen ve parçaları dünyanın değişik bölgelerine dağılan gizemli ve çok güçlü bir materyaldir. Kara Emir, Akuma adı verilen şeytanları yaratarak kaosa neden olan Milenyum Kontunu durdurmak için, Masumiyetin parçalarını bir araya getirmeye çalışmakta ve aynı zamanda Milenyum Kontu ile savaşmaktadır. Tanrı’nın havarileri olarak bilinen Ruh Kovucular, Masumiyetin taşıyıcısıdırlar ve Masumiyet onlara bazı özel güçler vermektedir. Ruh Kovucular kendi aralarında “parazit tip” ve “parazit olmayan tip” (equipment type) olmak üzere ikiye ayrılırlar. Parazit tip Ruh Kovucularda, Masumiyet onların bedenlerine bir uzuv gibi bağımlıdır. Parazit olmayanlar ise, taşıyıcısı oldukları Masumiyetin işlenerek bir silaha dönüştürülmesi sayesinde Masumiyetin gücüne hükmedebilirler. D.Gray-man’in hikayesi, 15 yaşındaki bir Ruh Kovucu olan Allen Walker’ın Kara Emir’e katılması ile başlar. Allen çocukken yetim kalmış ve daha sonra onu evlatlık edinip büyüten üvey babası Mana ölünce, Kara Emir’in generallerinden biri olan Cross Marian tarafından yetiştirilmiştir. Cross Marian en güçlü Ruh Kovuculardan biridir ama içki ve kadınlara düşkünlüğü ve çalışmaktan nefret etmesi gibi özelliklere sahip olduğu için, borçları ödeme işi hep Allen’e kalmış, bu nedenle de Allen 15 yaşındaki birine göre sayısız tecrübeden geçerek vaktinden önce olgunlaşmıştır. Aslında Allen Parazit tip Ruh Kovuculardan biridir ve Masumiyet içeren kolu değişerek bir silaha dönüşebilmektedir. Ayrıca küçükken yaşadığı trajik bir olay sonucu sol gözü lanetlenmiştir ve sol gözü ile insan kılığına girerek saklanabilen Akumaları tespit edebilmektedir. İlk bölümlerde daha çok ufak çapta savaşlar ve karakterlerin tanıtılmasına yönelik ilerleyen hikaye, sonrasında Milenyum Kontu’nun harekete geçmesi ve Noah ailesinin ortaya çıkmasıyla daha heyecanlı bir hale gelmektedir. Allen ve Kara Emir’deki takım arkadaşları Yu Kanda, Lenalee Lee, Lavi, Miranda Lotto ve Arystar Krory ile daha bir çok kahraman içeren bu hikaye, sonlara doğru gittikçe artan bir heyecanla sizi oldukça şaşırtacak ve keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır

Allen Walker: 15 yaşında güçlü bir Ruh Kovucu olan Allen, hem arkadaşları ile birlikte Milenyum Kontu ile mücadele etmekte, hem de tehlike altında bulunan ustası General Cross Marian’ı aramaktadır. Çocukluğunda yaşadığı kötü bir olay yüzünden lanetlenen sol gözü Akumaları görebilmektedir. Allen Masumiyeti bedeninde taşıyan “Parazit” tip bir Ruh Kovucudur ve kolu silaha dönüşebilir.

Lenalee Lee: Allen’in Kara Emir’deki takım arkadaşlarından biri ve denetçi Komui’nin kız kardeşidir. Neşeli ve sevecen karakteri ile tanınır fakat aynı zamanda çok güçlü bir Ruh Kovucudur. Parazit olmayan tipte bir Ruh Kovucu olan Lenalee’nin Masumiyeti “Kara Çizmeler”dir.

Lavi: Masumiyeti kullandığı “çekiçte” bulunmaktadır. Neşeli ve esprili bir karaktere sahip olan Lavi, Allen’in takım arkadaşlarından biridir. Lavi aynı zamanda “Kitapadam” klanı üyesidir ve ileride dedesinden Kitapadamlığı devralacaktır. Kitapadamlar tarafsız olarak saklı tarihi kayıt altına alan bir topluluktur ve Kara Emir tarafında savaşmaktadırlar.

Yu Kanda: Soğuk ve gizemli bir karaktere sahip olan Kanda, ilk tanıştığı zamandan beri Allen’den hoşlanmamaktadır. Acımasız bir yapısı vardır. Masumiyeti kılıcı “Mugen”de taşır. Mugen “altı ilüzyon” anlamına gelmektedir

Arystar Krory: Başlangıçta düşman gibi görünen fakat daha sonra bir müttefik olarak Kara Emir’e katılan Krory, Akuma’nın zehirli kanını içerek onlarla savaşan bir tür vampirdir. Çok duygusal ve saf bir karakterdir. Hala kaybettiği aşkı Eliade’nin yasını tutmaktadır

Timcanpi: Timcanpi, Allen’in ustası General Cross tarafından yapılmış ve daha sonra Allen’e verilmiş altın sarısı bir golemdir. Golemler Ruh Kovucuların haberleşmeleri gibi bir çok işte kullanılırlar.

Miranda Lotto: Allen ve Lenalee’nin maceraları esnasında tanıştıkları Miranda, oldukça şanssız, hayatta hep başarısız olmuş biridir. Masumiyet kullanıcısı olduğunu anladığında Ruh Kovucu olmaya karar verir ve sakarlığına rağmen bu görevde başarılı olmaya kararlıdır

Komui Lee: Lenalee’nin abisi ve Ana Karargahın denetçisidir. Lenalee’ye aşırı düşkünlüğü ile tanınır ve her fırsatta enteresan icatlar yaparak karargahtakileri hayatlarından bezdirir

Cross Marian: Kadın ve içki düşkünlüğü ile meşhur olan, Kara Emir’in uzun zamandır haber alamadığı generallerinden biridir. Allen’i yanına aldıktan sonra ona sistematik olarak hayatı zehir etmiş, sonra da onu Kara Emir’e göndererek kayıplara karışmıştır.

Milenyum Kontu: Asıl amacı dünyayı yok etmek olan Milenyum Kontu, insanların acılarını kullanarak Akumalar yaratmakta, aynı zamanda bütün Masumiyetlerin temeli olarak bilinen “Kalp Masumiyeti” aramaktadır. Onu yok ederek önündeki bütün engelleri ortadan kaldırabilecektir

Noah Ailesi: Nuh peygamberin soyundan gelen Noah ailesi 13 kişiden oluşmaktadır. Kendilerinin “seçilmiş” olduğunu düşünürler ve insan olmalarına rağmen her biri büyük bir güce sahiptir. Bedenlerinde “stigmatalar” bulunmaktadır. Milenyum Kontunun yanında savaşırlar ve haklarındaki gizem hala çözülmemiştir. Animenin ilerleyen bölümlerinde bu aile üyelerine daha sık rastlamaktayız

Dipnotlar

D.Gray-man animesi Hoshino Katsura’ya ait aynı isimli mangadan uyarlamadır. 2004 yılında yayınlanmaya başlanan manganın ilk 7 cildi 6 Kasım 2007’de VIZ tarafından Amerika’da yayınlanmıştır. Manga hala devam etmektedir ve animenin konusu büyük ölçüde mangaya bağımlı ilerlemektedir.

YORUM:
D.Gray-man hem konusu, hem karakter çeşitliliği, hem de grafikleriyle gerçekten en sevdiğim animeler arasında yer almaktadır. Başlarda size ortalama bir anime gibi gelen seri, özellikle 2.sezonla birlikte her bölümü iple çekeceğiniz bir heyecan dozajına ulaşmaktadır. Karakterler çok detaylı olarak tanıtıldığı için, zamanla bir çok karaktere kendinizi daha yakın hissedebileceğiniz, ilk bölümden itibaren başarılı ve mantıklı bir şekilde kurulan gizem örgüsünün yavaş yavaş çözülmesine şahit olacağınız bu animeyi shounen türden hoşlananların mutlaka izlemeleri gerektiğini düşünüyorum. Uzun olması bir dezavantaj gibi görünse de, izlerken bu uzunluk sizi fazla etkilemeyecektir. Sadece ilk bölümleri sıkıcı bulanların (ben çok da sıkıcı bulmadım gerçi ama sıkıcı bulan insanlar var) biraz daha sabretmelerini ve seriyi sonuna kadar izlemelerini tavsiye ederim.

İnceleme :Miyacho
---------------------------------
Anime Türkiye Dergisi
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : D.Gray-Man Defaul10

D.Gray-Man Empty Geri: D.Gray-Man

Mesaj tarafından Tenbatsu Paz 2 Ağus. - 23:24

Bedifeci 36. bölümdeyim şuan ve bana sıkıcı geliyor. Allen gidiyor akuma öldürüyor. Allen ve Leenale gidip akuma öldürüyor. Allen ve Kanda gidiyor akuma öldürüyor şeklinde gidiyor sürekli. Bu sıradanlık beni sıkmaya başlamıştı ve artık bırakıcam falan derken bir yerde okudum ve bir arkadaş söyledi 50. bölümden sonra görüceksin, daha heycanlı olucak dedi o yüzden izlemekteyim şuan.

İnşallah seriyi beyenirim ve bu kadar sıkılmama değer. Şuana kadar sıradan bir hikaye ve tek düze bir senaryo diyebilirim. Şuana kadar!

Tanıtım ve inceleme için teşekkürler.
Tenbatsu
Tenbatsu
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
Ruh Hali : D.Gray-Man Bezgin10

http://tenbatsu.sosyomat.com

Mesaj tarafından Yaser Paz 2 Ağus. - 23:27

En sevdiğim animelerden biri.Evet seri ilerleyen bölümlerde daha güzel oluryor. king
Yaser
Yaser
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 278
Ruh Hali : D.Gray-Man Tembel10

Mesaj tarafından özz Ptsi 3 Ağus. - 7:37

ilk bölümden son bölüme kadar sıkılmadım diyebilirim (1-2 bölüm hariç) ama gerçekten bir yerden sonra seri hareketlilik kazanıyor. benim için 35. bölümden sonra macera başlıyordu, çoğu kişi 50. bölümden sonrasını beğeniyor. ilk bölümlerin şöyle bir kötü yanı var; 2. kez izlemek gerçekten sıkıcı.
son bölümleri büyük bir heyecanla izlemiştim, tırnaklarımı yedim diyebilirim Very Happy
yarım kalması gerçekten büyük kayıp. umarım manga sonuna kadar gelebilir ve animesi için 2. bir sezon yapılır.
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1172
Ruh Hali : D.Gray-Man Keyifs10

Mesaj tarafından sera myu Ptsi 3 Ağus. - 8:16

ben eğer 2.sezonu olmayacaksa başarısız bi anime olduğu görüşündeyim hala
103 bölüm izledik her yan karakterin her bişeyini örendik mirandaydı vampirdi korsan kadındı falan anakarakterler için laviye 1 bölüm oda hani kendi içinde kavga ederken kandanınki zaten yok allen ve lenalee biraz kurtarır okadar bende 60-70 e kadar dişini sıkıp sabredenlerdenim ayrıca animelerin kadın karakterleri adamı gerçekten bayıyor
ama lavi-chan ve yucchan gibi iki kuzuyu beynime kazımış olmakla birlikte tikimide çok sevdimm D.Gray-Man 439988 animenin getirisi oydu allen de iyi çocuk karanlık allen lol
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2456
Ruh Hali : D.Gray-Man Dagini10

Mesaj tarafından lafolya Ptsi 3 Ağus. - 8:25

ben daha izleyemedim ama bu yaz kesinlikle izlemeyi düşünüyorum bu yorumlardan sonra Very Happy

ama sonunun yarım olması pek hoşuma gitmedi doğrusu. umarım en yakın zamanda 2. sezonu çıkar ..

birde mangasında animenin sonu belli oluyormu. manga okumayı sevmediğim için bunu soruyorum. çünkü eğer manganın sonu animenin sonunu içeriyorsa belli bir bölümden sonra okumayı düşünebilirim..
lafolya
lafolya
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 943
Ruh Hali : D.Gray-Man Uykum210

Mesaj tarafından sera myu Ptsi 3 Ağus. - 8:49

mangası daha bitmedi sonunu bizde bilmiyoruz ama animedeki finalin aynısı mangadada var chocobo animeden sonrasını çeviriyor manga olarak oda 160.chapter gibi bişey tam hatırlamıyorum ama daha başlamadıysan d.gray mana animeyi bitirene kadar manga ilerler zaten ama manganın saçma sapan bölümleri var delirtti beni D.Gray-Man 342736
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2456
Ruh Hali : D.Gray-Man Dagini10

Mesaj tarafından özz Ptsi 3 Ağus. - 9:13

manga okumama sebep olan ilk anime Very Happy
tek dileğim manganın kazasız belasız tamamlanabilmesi, o zaman anime için hala bir umut olabilir. ama eğer tamamlanamazsa hikaye de sonlanmamış olacak bu felaket olur o zaman *as
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1172

Mesaj tarafından yuuki_cross Ptsi 3 Ağus. - 9:30

henüz izlemeden allen-lavi bağımlısı oldum. Very Happy haftaya izliycem sanırım. kanade sağolsun lol!
serinin uzun olması çok hoşuma gitti 12 , 24 vs.... az bölümlü animelerden çok uzun serileri daha çok izlemek istiyorum. mangasını da okumak benım ıcın zevklı olacaktır ama devamının anıme olması daha güzel olur diye düşünüyorum. gerçekten çok güzel bir seriye benziyor.
yuuki_cross
yuuki_cross
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1289
Ruh Hali : D.Gray-Man Ssstt10

Mesaj tarafından Tenbatsu Ptsi 3 Ağus. - 10:29

Sen kalk ellinci bölümden sonra heyecanlaşıcak dediler diye muhteşem bir azimle, sıkıla sıkıla otuzaltı bölüm izle ve sonra birde yarım kaldığını öğren.
Tenbatsu
Tenbatsu
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166

http://tenbatsu.sosyomat.com

Mesaj tarafından meyday Ptsi 3 Ağus. - 11:22

Tanıtım için teşekkürler.
Karakter tanıtımında resim de eklenirse daha güzel olur.

D.Gray-Man izlerken ben hiç sıkılmamıştım. Heyecanlanır diye 50 vs bekleyenler bence aradığınızı bu seride bulamamışsınız. Seride yarım bırakıldı diye düşünmüyorum sonuçta mangasına yetişilmişti fillerle veya uydurmayla ilerlemesindense durdurulması en doğru karar olmuş bence.
Karakterlerden ise Noah ailesi benim için vazgeçilmez şu ana kadar izlediğim animeler içinde bu denli karizma sözcüğü üzerine yakışan kötü karakterler daha görmedim hele bir "Tyki Mikk" var ki kendisini tek geçerim... Ruh kovucular içinde ise Allen Walker benim favorim ve aldığım bir spoiler ile neden bana bu kadar sempatik geldiğini anlamış bulunmaktayım Very Happy
Ek olarak 3. açılış parçasını çok severim. : )
Mangaksının sürekli hastalık haberlerini okuyoruz, umarın tamamlanabilir ve yeniden renkli Noah'lı animesini izleyebiliriz.

Bu tanıtımlarda tartışma yapılabiliyor mu? Ben o yüzden yazmaya hep çekiniyorum.
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1201
Ruh Hali : D.Gray-Man Centil10

Mesaj tarafından lantis Ptsi 3 Ağus. - 11:25

Tanıtım için teşekkürler
gerçektende hiç sıkılmadığım ama yarım kalan bir anime umarım devamını yaparlar
lantis
lantis
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 2029

http://anikeyf.com/

Mesaj tarafından Çubuk Kraker xD Ptsi 3 Ağus. - 11:25

Bir türlü başlayamadım şu seriye ilk 100 bölümlü elimde olmasına rağman :S
Çubuk Kraker xD
Çubuk Kraker xD
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 637

Mesaj tarafından S.Tensei Perş. 6 Ağus. - 9:00

Kota gibi şeyler olduğu bir dönemimde izlemiştim. O nedenle yavaş bir ilerleyiş yaşadım. Yavaş yavaş, pekiştire pekiştire. hehe..

Bu seri beni en çok müzikleriyle etkilemiştir. İçerikteki anlamlı sözlere söylenecek bir şey yok. Sıcakkanlı bir anime. Bir Fransız kanalında rastlamışımdır bu animeye. Allen Walker karakterini hiç mi hiç hazmedememişimdir. Ana karakter olmasını anlıyorum ama, bir anda çıkış yapmaması daha uygun olurdu. Tek bir olayda kişilik değiştirmesiyle benim midemi kaldırmıştır. Kabalaşmıştır. Ezikken daha iyiydi doğrusu. Anime olarak tadı damağımda kalmış bir seridir. Diğer bir çok seri gibi uzunluğuna verilerek filler'ları abartılmıştı. Ki eğer erken kesilmeseydi şimdiki durumuna göre 50 bölüm hiç bir şey idi. Durumların hesaba katılmaması dolayısıyla bölümler çöp oldu. Tıpkı bir filler serisi gibi kaldı D. Gray Man.

Vallahi, şu an tek umut, bir 2. sezon.

Mangasını öneririm.
S.Tensei
S.Tensei
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

Erkek Mesaj Sayısı : 741
Ruh Hali : D.Gray-Man Yoksu611

http://www.hiraishin.co.cc

Mesaj tarafından tartuna C.tesi 29 Ağus. - 22:07

bence animeyi muhakkak izlemelisiniz. ben başta 103 bölüm olduğunu görünce sevindim biten bir anime diye ancak son bölüme geldiğimde anladımki serinin animesini bitirmişler ve mangadan devam ediyor işin açıkçası mangadan devam etmek pek içimden gelmiyor ama bakalım belki bir ara karar verirsem mangasından devam edicem ama süper anime olduğunu söylemeliyim. masumiyetin evrimleşmesi ise süper bir fikir...
tartuna

Mesaj tarafından Zax C.tesi 29 Ağus. - 22:12

Mangası animesi kadar iyi. Evet ara verdi ama animeden kaldığı yerden yaklaşık 30 chapter var. Karar senin. Yalnız ara 4 ay gibi uzun bir süre ve bundan sonra da aylık olarak devam edicek. Bana kalırsa sen şimdi mangasını oku. Daha sonra 4 ay sonra devam ettiğinde animeyi baştan izler sonra mangaya kaldığı yerden devam edip tekrar yapmış olursun. Böylece birçok şeyi pekiştirirsin. Çünkü d.gray-man 10 soru'dan 1 tanesine cevap verip bu cevapla da 10 soru daha çıkartan bir seri. En ince ayrıntısı bile kaçırılmamalı.

Kısacası animeyi sevdiysen ki sevmişsin mangayı da ne zaman edersen et ama illa takip et xD

En son Zax tarafından C.tesi 29 Ağus. - 22:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 829
Ruh Hali : D.Gray-Man Kustah10

http://kingsjoy.deviantart.com/

Mesaj tarafından Katsura C.tesi 29 Ağus. - 22:13

Evet aşık olduğum Lavi-Sama da burada.Konusu çok sağlam ve kendine bağlıyor.Hele o generallerin noahlar tarafından hedef alındıpı bölümler gerçekten sürükleyiciydi
Katsura
Katsura
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 512
Ruh Hali : D.Gray-Man Parano10

- Similar topics