AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Haibane Renmei

+3
spartiate
bLue-Dragon
ademania
7 posters

Haibane Renmei Empty Haibane Renmei

Mesaj tarafından ademania Salı 18 Ağus. - 21:46

Haibane Renmei 23818

Haibane Renmei

Yayın:Tv Serisi
Bölüm Sayısı:13
Yayınlanma Zamanı:10 Ekim 2002 - 19 Aralık 2002
Tür:Fantastik, Drama, Yaşamdan Kesitler
Bölüm Başına Süre: 24 dakika
Yönetmen:Tomokazu TOKORO
Senaryo ve Orjinal Eser:Yoshitoshi ABE

Konu:
Reki adlı karakterin büyük bir koza bulması ile başlıyor hikaye.Koza açıldığında içinden genç bir kız çıkar.Kız daha neler olduğunu anlayamadan birkaç gün içinde sırtlarından ufak kanatlar çıkacak ve o da artık bir "haibane" olacaktır.Kendilerine haibane denilen bu insanlar Old Home adında bir yerde yaşamaktadırlar.Haibaneler eski hayatlarından hiçbir şeyi hatırlamazlar.Tek hatırladıkları kozada iken gördükleri rüyalarıdır.
Başlarında haleleri ve sırtlarında kanatları ile normal insanlardan hemen ayrılan haibaneler için belirli kurallar mevcuttur.Mesela para kullanmaları yasaktır.Bunun yerine para yerine kullanabilecekleri not defterleri vardır.Sadece ikinci el malları kullanabilir ve ikinci el giysiler alabilirler.Şehrin insanları haibanelere karşı aşırı korumacıdır.Haibaneler de beyaz ve siyah kanatlılar olmak üzere ikiye ayrılırlar.Siyah kanatlı olanlar kozadaki rüyasını hatırlayamayanlardır.Haibaneler isimlerini kozadaki rüyalarına göre alırlar.Beyaz kanatlılar kutsanmış haibane olarak adlandırılır ve uçuş günü geldiklerinde giderler.Siyah kanatlılar ise günah düşkünü olarak adlandırılır ve asla uçuş günleri gelmez.Yaşadıkları şehir Grie'nin etrafı duvarlarla çevrilidir ve haibanelerin bu duvarlara yaklaşması bile yasaktır.Şehirden hiçbir insan ayrılamaz.Dış dünya ile bağlantıyı yalnızca toga denilen iletişimci sağlayabilir.Haibanelerin bu insanlarla konuşmaları yasaktır.Haibanelerle ilgili herşeyi onlar ayarlarlar.
Anime genel anlamda haibanelerin yaşamları, birbirleriyle, çevre ve insanlar ile iletişimleri etrafında geçiyor.Seri ilerledikçe karakterlerin gizemlerini ve haibanelerle ilgili daha fazla bilgi öğreniyoruz.

Karakterler:
Rakka
Seslendirme Sanatçısı:Hirohashi Ryou
Spoiler:
Reki
Seslendirme Sanatçısı:Noda Junko
Spoiler:
Kuu
Seslendirme Sanatçısı:Yajima Akiko
Spoiler:
Nemu
Seslendirme Sanatçısı:Murai Kazusa
Spoiler:
Kana
Seslendirme Sanatçısı:Miyajima Eri
Spoiler:
Hyouko
Seslendirme Sanatçısı:Suzuki Chihiro
Spoiler:
The Communicator
Seslendirme Sanatçısı:Ohki Tamio
Spoiler:
Kuramori
Seslendirme Sanatçısı:Hisakawa Aya
Spoiler:
Sumika
Seslendirme Sanatçısı:Hanba Tomoe
Spoiler:
Midori
Seslendirme Sanatçısı:Mizuno Manabi
Spoiler:
Hikari
Seslendirme Sanatçısı:Orikasa Fumiko
Spoiler:
Kişisel Görüşüm:
Yine ABe Yoshitoshi imzalı olduğunu belli eden garip konulu bir anime var önümüzde.Sakin ve kafa yormayan bir şekilde ilerliyor.Görüntü ve sesler de serinin genel havasını destekler nitelikte.Haibanelerin dünyasına giriveriyorsunuz bir anda.Seri ilerledikçe her ne kadar sakin ve sessiz gibi gözükse de aklınızda bir sürü soru işareti bırakmaya başlıyor.Haibanelerin ilginç yaşam tarzı, şehrin kuralları, renmeiler ve daha birçok öge seriyi daha da çekici kılıyor.Sonlara doğru ilginçleşen olaylar seyir zevkini tam istenilen kıvama getirmeye başlıyor derken hop bir bakmışsınız anime bitiveriyor.Anime boyunca aklınıza takılan soruların hepsine cevap almak mümkün değil.Bunun bilerek böyle yapıldığını ve yorumun izleyiciye bırakıldığını düşünmek istiyorum bu yüzden.Bence açılmayı ve dallanıp budaklanmayı bekleyen bir çok konu vardı bu seride.Eğer ruhu dinlendiren mekan ve müzikler, sakin bir anime izlemek istiyorsanız öneririm.Aksi takdirde hemen sıkılmanız da mümkün.
Not: Animeyi sitemizde biten projeler arasından Serkan abinin çevirisi ile indirip izleyebilirsiniz.
ademania
ademania
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 473
Ruh Hali : Haibane Renmei Deli10

Haibane Renmei Empty Geri: Haibane Renmei

Mesaj tarafından bLue-Dragon Salı 18 Ağus. - 22:22

Serkan sıkılma ihtimalinin yüksek olduğunu söylemişti ama ben fazla sıkılmamıştım güzel bir animeydi. Severekte izledim. Tanıtımında güzel olmuş bilgi tazelemek güzel birşey Smile
bLue-Dragon
bLue-Dragon
Encoder

Erkek Mesaj Sayısı : 1946
Ruh Hali : Haibane Renmei Olgun10

Mesaj tarafından ademania Salı 18 Ağus. - 23:16

Keşke daha fazla açılsaydı nereden geldiler nereye gidiyorlar bu Haibaneler Very Happy
ademania
ademania
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 473
Ruh Hali : Haibane Renmei Deli10

Mesaj tarafından spartiate Çarş. 19 Ağus. - 7:29

tanıtım için çok teşekkürler adem, gerçekten güzel olmuş OK ben de yazmak istiyordum aylardır ama hep ikinci plana attığımdan becerememiştim bir türlü...

şahsi görüşüm çok güzel bir seri olduğu... özellikle 13. bölüme gelipte kapanışı izlediğinizde üzerinizde çok güzel bir etki bırakıyor... belki sıkılanlar olacaktır (zaten ya çok seviyor insanlar yada sıkılıyor), ama herkese izlemelerini tavsiye ediyorum...
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4388
Ruh Hali : Haibane Renmei Eglenc10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Voodoo_Baby Çarş. 19 Ağus. - 10:49

Ben de beğenenlerdenim. Mistik bir havası var ve kanatlara karşı zaten zaafım olduğu için oldukça beğenmiştim. Herkesin izlemesini isterdim ama herkesin beğenebileceğinden emin değilim. Reki karakteri aralarında en sevdiğim karakterdi... Adem'in dediği gibi keşke haibane'ler hakkında daha çok bilgi verilseydi animede ^^
Voodoo_Baby
Voodoo_Baby
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Kadın Mesaj Sayısı : 461
Ruh Hali : Haibane Renmei Kustah10

Mesaj tarafından RoMe Çarş. 19 Ağus. - 11:09

Animeyi ilk izlediğimde kısa olması ve konu anlatımındaki ağırlık bana filmin gidişatı ve sonu hakkında tatmin olmayacağım izlenimini vermişti, ancak illa bir son ya da baş aranılması yerine sunulan ve vurgulanan fedakarlık, sıcaklık ve dostluğu anlamaya çalışmak filmi daha hoş bir hale getirecektir, sonuçta beklediğimden daha fazla keyif aldığım bir seridir. Tanıtım için teşekkürler.
RoMe
RoMe
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 1523
Ruh Hali : Haibane Renmei Huysuz10

Mesaj tarafından doumeki Çarş. 19 Ağus. - 12:24

ademania demiş ki:Keşke daha fazla açılsaydı nereden geldiler nereye gidiyorlar bu Haibaneler Very Happy

katılıyorum daha fazla açılabilirdi ve iyi de olurdu..
ben pek sevmedim...
doumeki
doumeki
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 532
Ruh Hali : Haibane Renmei Uykum210

http:// www.myspace.com/snokdros

Mesaj tarafından Ownd Çarş. 19 Ağus. - 13:33

Açıklama için teşekkürler.
Ownd