AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CPMANGA(Okuma Zımzımı, Bakuman 26, Island, Üye Alımı)

+12
sakura hime
sera myu
Zax
baris777777
hipernova
ozman
bonjour
jinxleus
Underfined
SPAWN-TheUndead
Ryoko Yoichi
Antares
16 posters

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

CPMANGA(Okuma Zımzımı, Bakuman 26, Island, Üye Alımı) - Sayfa 2 Empty Geri: CPMANGA(Okuma Zımzımı, Bakuman 26, Island, Üye Alımı)

Mesaj tarafından Antares Çarş. 26 Ağus. - 2:39

alik1818 demiş ki:Dostum sen yeter ki iste, önünde tüm kapılar açılacaktır Smile

Benim bu arkadaşla bir alakam yok, kimse üstüne alınmasın Very Happy Ali olm sen de bas git lan sen le mi uğraşıcam her saat başı bounce
Antares
Antares
Isınan üye
Isınan üye

Erkek Mesaj Sayısı : 92
Ruh Hali : CPMANGA(Okuma Zımzımı, Bakuman 26, Island, Üye Alımı) - Sayfa 2 Masum10

http://www.cpmanga.net

CPMANGA(Okuma Zımzımı, Bakuman 26, Island, Üye Alımı) - Sayfa 2 Empty Geri: CPMANGA(Okuma Zımzımı, Bakuman 26, Island, Üye Alımı)

Mesaj tarafından Antares C.tesi 29 Ağus. - 12:31

Bakuman 24.sayıyı yayınladık Smile
bakuman 24, belki yeni bir proje daha
Antares
Antares
Isınan üye
Isınan üye

Ruh Hali : CPMANGA(Okuma Zımzımı, Bakuman 26, Island, Üye Alımı) - Sayfa 2 Masum10

Mesaj tarafından Antares Ptsi 31 Ağus. - 23:19

Takanına takmayanına, son güncellemenin altına ufak bir haber karaladım..
Antares
Antares
Isınan üye
Isınan üye

Mesaj tarafından edemirci44 Ptsi 31 Ağus. - 23:48

Çalışmalarınızda kolaylıklar.İndirme listeme aldım.. Very Happy
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : CPMANGA(Okuma Zımzımı, Bakuman 26, Island, Üye Alımı) - Sayfa 2 Defaul10

Mesaj tarafından ademania Salı 1 Eyl. - 0:03

Bakuman'a buradan devam artık OK Çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dilerim.
ademania
ademania
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 473
Ruh Hali : CPMANGA(Okuma Zımzımı, Bakuman 26, Island, Üye Alımı) - Sayfa 2 Deli10

Mesaj tarafından Antares Perş. 3 Eyl. - 15:31

yeni site, yeni bakuman bölümü, yeni proje...

İki gün önce blogumuzda Perşembe akşamı yada Cuma günü güncelleme yapacağımızı yazmıştım. Domaini daha erken alabildik, bu sayede de güncellemimizi daha erken veriyoruz Smile

Öncelikle yeni sitemize geçtik gördüğünüz üzere. Sitemizin alanını bize sağlayan Rockchu‘ya buradan çok çok çok teşekkürler ediyoruz, onun sayesinde artık çalışmalarımızı kendi sunucumuzdan da indirme imkanı sunabiliyoruz. Madem yeni site, o zaman diğer sayfalara da bir el atalım dedik. Eski siteden taşırken bütün sayfalarda ufak tefek değişiklikler yaptık, Akuma Bengoshi Kukabara ve Bakuman’ın daha önce yayınladığımız bölümlerinin kendi sunucumuza ait linklerini de koyduk, gayet güzel oldu.

Bakuman’ın 25.sayısını da sonunda yayınlayabildik. Editiyle bayağı uğraştırdı, ondan biraz geç kaldık diyebiliriz ama bundan sonraki bir kaç bölüm pek zorlamayacak gibi göründü. O yüzden belki iki bölüm birden verebiliriz bir dahaki güncellemeye, bakacağız artık Smile

Yukarıda bahsi geçen iki gün önceki haberde de yeni bir çizgiroman projemiz olacak diye, işte karşınızda Lovecraft… 160 küsür sayfalık bir çalışmaydı, hepsini bir arada bir ay sonra yayınlamaktansa dört parçaya bölmeyi uygun bulduk ve onun da indirme linklerini sayfasına koyduk. Lovecraft hayranlarının ve korku okumayı sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir yapıt olduğunu söylesem ne kadar taş bir çizgiroman olduğunu anlarsınız Wink

İyi okumalar dileklerimizle, teşekkürler…
Antares
Antares
Isınan üye
Isınan üye

Mesaj tarafından Antares C.tesi 12 Eyl. - 23:05

okuma zımzımı, bakuman 26, island, üye alımı

İyi akşamlar, gecelerle başlayalım güncellemeye. Az önce baktım, son güncelleme üzerinden 10 güne yakın bir zaman geçmiş. Normalde 4-5 günde bir güncelleme veriyorduk, vermeyi de planlıyoruz ancak bu sefer bazı aksilikler, size sunmak istediğimiz yeni olaylar oldu.

Bunlardan ilki “Okuma Zımzımı” adını verdiğimiz olay. Çevirdiğimiz mangaları sağdan soldan, olmadı MH’dan okuma imkanınız vardı indirmeye gerek kalmadan, ama ne yazık ki yayınladığımız ve yayınlayacağımız çizgiromanlar için bildiğim kadarıyla böyle bir site-altyapı yok. O projelerimiz üstünde de saatlerimizi, günlerimiz harcıyoruz, peki neden indirmeden okunması olayını sunamıyoruz diye düşündük, taşındık, aradık, bulduk ve sonunda size Okuma Zımzımı’nı sunduk. Okuma Zımzımı, bizim yayınladığımız çizgiroman ve mangaları okuyabileceğiniz bir ortam. Gayet sade ama yine de hoş oldu bana kalırsa, tabii yapımlarımızı dileyen kendi sunucumuzdan veya rapidshareden yine indirebilir, MH’den okuyabilir Smile

Kuru kuru bir “Okuma Zımzımı”yla vermiyoruz şu on günlük güncellemeyi tabii ki. Bu arada Bakuman’ın 26.sayısıyla da bayağı uğraştık. Çevirisi, düzenlemesi bitti derken 4.cildin sayfalarının İngilizce çevirisi olmadığını fark ettik, onların çevrilmesini de çok istediğimiz için(hele o lanet 5.sayfayı) sağa sola “hacı Japonca bilen var mı?” diye sorduk soruşturduk. Tam umutlarımızın tükendiği anda sonunda Urashima Taro‘dan yardım çağrımıza cevap geldi ve onun sayesinde bu sayfalar size Türkçe olarak sunuldu. Kendisine buradan da çok teşekkürler. Bu sayının tıkla-okusu, okuma zımzımı, sunucumuzdan indirme linki vs alayını Bakuman sayfasına ekledik.

Ayrıca dikkat eden elbet olmuştur, Çalışmalarımız kısmına Island eklendi. “Nedir bu Island, ben hiç duymadım” diye düşünmeniz doğal, tek sayılık bir manga olduğu göz önünde bulundurulursa; ancak tek sayı olmasına karşın gerçekten de çok güzel bir manga, çıktığı anda saldırmanız tavsiyemdir. Şöyle bir içeriğinden bahsetmek gerekirse…

Bir ada. Adanın etrafı duvarla çevrili. Duvarın etrafı ise bambaşka bir şeyle. Adanın sakinleriyse, köylerinde mutlu mesut, hayalcilikten uzak yaşamaktadır. Hepsi geçim derdinde. “Hayatta kalma” güdüleri duvarın ardını merak etmelerine engel olmakta. Engel olmakta demeyelim de, adanın ardı umurlarında bile değil, hepsi sonraki güne ulaşmak için yaşıyorlar. Sonra bir çocuk, 14 yaşına basan bir çocuk, duvarını ardını görmek için yapmadığı kalmayan bir çocuk, Aira adlı bir çocuk ortaya çıkıyor, herkesin burun kıvırdığı bir iddiayla insanların karşısına çıkıyor: “Ben bu duvarı aşarım.” Sonrası? Sonrası, beklenmedik sonuyla birlikte bu tek sayılık manganın içinde.

Çevirisi ve çeviri kontrolü tamamlandı, şu anda düzenlenmesiyle uğraşılıyor. Tahminimce bir dahaki hafta içinde bunu da yayınlamış oluruz.

Bu uzun mu uzun haberde son bahsetmek istediğim şeyse yine üye alımı mevzusu. Daha önce ısrarla editör aradığımızı belirtmiştik, gelen başvurular için ilginize teşekkür ediyoruz. Bu başvurulardan bir ikisiyle bir aksilik olmadığı takdirde çalışmaya başlayacağız, ancak yine de editör başvurularına kapımız açık. Editör başvurularının yanısıra çeviri ve çeviri-kontrol yapabilecek arkadaşlar da arıyoruz, e adı üstünde “Arıyoruz”, sitemizde biraz kafanızı yukarı kaldırıp ilgili yere basın, orada gerekli bilgiler var.

Bu uzun güncellemeyi okuma sabırı gösteren tüm arkadaşları candan tebrik ediyorum. İyi akşamlar ve iyi okumalar dileklerimizle…
Antares
Antares
Isınan üye
Isınan üye

Mesaj tarafından Antares Perş. 17 Eyl. - 1:24

bakuman 27, historie 1 ve lovecraft 2

Geçen seferki uzun güncelleme yazısının aksine bu seferlik kısa bir taneyle hemen bitirelim. Bakuman 27 ve Lovecraft 2‘nin yanısıra bir süredir çalışmalarımızın sürdüğü Historie’nin ilk sayısını sunuyoruz, bu yeni mangamızın çeviri kontrolünde bize Shoujo no Sekai’den Misuteri-chan yardım edecek, düzenlemesini de aramıza yeni katılan arkadaşımız Gennosuke yapacak. Bileni, bilmeyeni için Grenouille yazdı…

M.Ö. 343. Dünya’nın savaşla geçen sayısız yıllarından biri. Sahnedekiler: Pers İmparatorluğu ve Makedon Krallığı. Eumenes adı ise, işte o zamanlar, ancak Kardiyalı halka anlam ifade etmekteydi. Genç Eumenes keskin zekası ve, ölümüne dek sürer mi bilinmez, iyilikseverliğiyle hayatta “beyaz” bir duruş sergiler. Dışarıya kapalı geçmekte olan gençliği Aristoteles’le tanışmasıyla değişecek…midir? Makedonyalı II. Philip’le olan ilişkileri, Büyük İskender’in ordusundaki görevi. Bütün hepsi bu “epik” bir “biyografi” olarak tabir edebileceğimiz manganın içinde.

İşte bu kadar, fazla uzatmadan, iyi okumalar…
Antares
Antares
Isınan üye
Isınan üye

Mesaj tarafından Antares Paz 11 Ekim - 12:46

ölmedik ulan, historie 2-3 ve island

Yaklaşık bir aya yakın süredir güncelleme verememişiz, öncelikle özür dileyelim. Önce benim yaşadığım sağlık problemleri, akabinde kendime gelince iki üç gün tembellik etmem; ondan sonra İstanbul’a gelip kalacak yer ayarlayamam, bir iki hafta sağda solda sürünmemin sonunda 2-3 gün önce bir yer bulup yerleşebildim. Yerleştim de hemen çalışmaya başladım mı peki? Eh, sayılır. Gennosuke’yle oturup Historie’nin 2 ve 3.sayılarını ve Island’ı gözden geçirdik. Gayet de güzel oldu, sonunda size sunabiliyoruz. Neyse kısa keseyim. ÖLMEDİK ÜLEN, yola devam ediyoruz. Bu arada Ivır Zıvır diye bir bölüm ekledim, bir arkadaş Anianka tarafından Türkçeleştiren fontları istemişti, onları koydum. Arada kafamıza estikçe başka şeyler de koyarız herhalde, orayı da bir kontrol edin siteye geldiğinizde… Wink Ha, Bakuman ne oldu diyecek olursanız; ona da el atacağım yakın zamanda. Merak etmeyin…

Budur olay gençlik, dağılın. Haydi iyi okumalar…
Antares
Antares
Isınan üye
Isınan üye

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

- Similar topics