AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Umineko no Naku Koro ni

+11
juvenil
SheaN
AreaOfEffect
LordCha
Skullchukka
Unde®minE
gundamaster
Walrus
S.Tensei
bLue-Dragon
meyday
15 posters

1 sayfadaki 7 sayfası 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Umineko no Naku Koro ni Empty Umineko no Naku Koro ni

Mesaj tarafından meyday Ptsi 24 Ağus. - 16:59

Seyrettikten sonra izlenimlerimizi farklı başlıklara yazmaktansa seri hakkında konuşabileceğimiz bir konu açmayı uygun buldum.

Not:
  • "Skullchukka der ki:
    Lütfen Umineko'yu Higurashi serilerini tamamladıktan sonra izleyin. Bu kişisel tercih falan değildir, Umineko bir devam serisidir.
    no Naku Koro ni başlıkları;
    Higurashi no Naku Koro ni = When they Cry
    Higurashi no Naku Koro ni Kai (2. Sezon) = When they Cry 2
    Higurashi no Naku Koro ni Rei (3. Sezon Ova, 5 bölüm) = When they Cry 2.5
    Umineko no Naku Koro ni = When they Cry 3
    Umineko no Naku Koro ni Chiru (2. Sezon) = When they Cry 4

• Seriye yeni başlayanlar olabileceği için spoiler butonu kullanmaya özen gösterelim.

• Visual Novel in serinin önünde ilerlediği muhakkak. Seriyi güncel takip etmeye çalışanlar için VN'inden spoiler almak çok sıkıntı yaratır. Zaten devam eden bir seri olduğundan VN okuyanlarda ilerki bölümlere ait bilgi vermekten kaçınmaları güzel olur. (gösterilen bölümler için yapılan aydınlatmaları kastedmiyorum) Tabi VN okumamış olanlar da sabırsızlık gösterip bu talepte bulunmamalı. ^^

Skullchukka demiş ki:
Tanıtım için buyrunuz Öncelikle düşüncelerimi aktarayım.

Higurashi Visual Novel, Manga, Anime ve oyunlarını yutmuş birisi olarak, Umineko'yu ilk duyduğumda (bundan 1-1.5 sene kadar önceydi sanırım) biraz garipsemiştim. Çünkü çok alışmıştım, Keiichi ve diğerlerine. Sonra bir Umineko karakterlerine baktım, ısınamamıştım bir türlü.

Her şey Visual Novel ile başladı. Episode 1 demo'nun başına oturduğumu hatırlıyorum... Bir dahaki kalkışım çok sonra olmuştu ^^ İnanılmaz güzel bir deneyimdi.

Anime ilk çıkarken aklıma hep şu soru vardı. Umineko gibi Epic bir hikâye, animeye nasıl uyarlanacaktı? Higurashi'de de insanların böyle bir şüphesi vardı (aslında bütün anime uyarlamalarında böyle bir şüphe genelde oluyor) ancak durum Umineko olunca sanırım öncesinde VN okumuş on binlerce kişi aynı şeyleri hissediyordu.
Öncelikle Visual Novel çok uzundu. Gerçekten çok, çok uzun. Anime'ye aktardıklarında elbette büyük bir kısmını atmaları gerekecekti. Acaba ne kadar atlayacaklardı ki?

Sonra anime bölüm 1 geldi. Biraz şok olmuştum.

Öncelikle karakterlerin hepsi çok iyi çizilmişti. Mekan tasarımları da güzeldi. Seiyular kafamdakine oturmasa da (Özellikle Shannon için endişelerim vardı, ama ilerleyen bölümlerde Tsundere olmayan bir karakteri böylesine güzel seslendirdiği için Kugimiya'yı tebrik edecektim gönülden), yine de memnundum. Ancak olaylar inanılmaz hızlı gelişti. Animede 20 dakikada izlediğinizi görsel romanda yaklaşık 10-15 saatte okuyorsunuz. İlk bölümde adaya kaç saniyede geliyor ve 18 kişi kaç saniyede tanıtılıyor? Sanırım en fazla 1-2 dakika. Görsel romanda orası yaklaşık 2-3 saat sürüyor. Hatta daha da fazla. Tabi, bunun nedeni animede bir zaman sınırlaması olmak zorunda olması. Anime yapımcıları TV kanalları ile anlaşırlarken ilk önce bölüm sayısını belirtmek zorundadırlar. 13, 24, 26 vs. bölüm olacak diye. Ondan sonra animeyi yapmaya girişirler. O yüzden elinde bir hikaye ve bir zaman vardır, birisinin birisine uyması lâzım. ^^

İlk bölüme herhalde 6.5-7 not verirdim, 10 üzerinden. Ancak bölümler ilerledikçe hikaye daha bile epicleşecekti, öyle olması gerekiyordu ve öyle de oluyor. Animesuki'dekilerin aksine ben gittikçe daha da güzel buluyorum bölümleri. Çünkü bu bir uyarlama, asla görsel roman zevkini alamayacaksınız. Asla. Bunu beklemek boşu boşuna hayal kırıklığı olur. O yüzden böyle beklentileriniz olmadan izlemelisiniz.

Ayrıca Skullchukka'dan Umineko için özlü sözler;
1 - Cadıya asla güvenme.
2 - İsteklerinizin hepsi tatmin olacak. (^^)
3 - Gelin kırmızı gerçek hakkında konuşalım.

Şu da var. Higurashi 1. sezon soru arclarıydı, 2. sezon cevap arcları. Kaçınız 2. sezonda olacakları 1. sezondan kestirebilmişti? Very Happy
Umineko 8 kitap olacak. 4 kitap "Umineko no naku koro ni" (when they cry 3) başlığı altında çıktı. 5,6,7,8. kitaplar "Umineko no naku koro ni Chiru" (when they cry 4) başlığı altında olacak. Her ne kadar yazarı "chiru" serilerinin Higurashi'deki gibi yalnızca "cevap" arclarına ayrılmayacağını söylese de, şu an ben dahil hiç kimse pek bir şey bilmiyor. O yüzden burada "ben biliyorum ohoho bounce " endamında yazdığım şeylerin muhtemelen hiç biri doğru değildir. Very Happy

En son meyday tarafından Cuma 4 Eyl. - 21:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1201
Ruh Hali : Umineko no Naku Koro ni Centil10

Umineko no Naku Koro ni Empty Geri: Umineko no Naku Koro ni

Mesaj tarafından bLue-Dragon Ptsi 24 Ağus. - 18:43

Bu konuyu kim açıcak diye merak ederken Mustafa sonunda el atmış Very Happy

Spoiler:
bLue-Dragon
bLue-Dragon
Encoder

Erkek Mesaj Sayısı : 1946
Ruh Hali : Umineko no Naku Koro ni Olgun10

Mesaj tarafından S.Tensei Ptsi 24 Ağus. - 19:16

Animenin atmosferi çok güzel. İlerleyiş bakımından ise Higurashi kokusu aldım. Kanlı cinayetler felan, seride karşılaştığımız ilk cinayet haricinde hiç biri higurashi veya başka bir anime ile boy ölçüşemese de, gizem olarak bayağı bir hoş.

Spoiler:
Ayrıca Ending'deki, Jimang'a ait olan, La Divina Tragedia parçasının full size'ına sahip arkadaşlar varsa bana özel mesaj ile bildirmeleri çok makbule geçer. Gerçi henüz sadece TV size olarak internete dağıldı diye biliyorum ama, peşini bırakmayalım.

P.S. Çevirileri için Furude - Türk Fansub'a teşekkürler. Başlık için de meyday'e teşekkürler.
S.Tensei
S.Tensei
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

Erkek Mesaj Sayısı : 741
Ruh Hali : Umineko no Naku Koro ni Yoksu611

http://www.hiraishin.co.cc

Mesaj tarafından meyday Ptsi 24 Ağus. - 19:36

Siz saolun arkadaşlar.^^ Aslında ben açarım diye düşünmüyordum da başka başlıklarda mesajlar arada kayboluyor, bazısınında içeriğine uymuyor, fansub grubunun topicinide gereksiz yere kirletmek istemediğimden ve de seri hakkında izleyince gazın etkisiyle birşeyler yazmak ihtiyacı duyduğumdan... : )

Spoiler:
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından S.Tensei Ptsi 24 Ağus. - 19:58

Spoiler:
S.Tensei
S.Tensei
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

Mesaj tarafından meyday Ptsi 24 Ağus. - 20:10

Spoiler:

Beatrice tabi ki eşsiz, onun için 5. bölümü bile tekrar tekrar izledim. Bir Beatrice ortağı daha buldum. ^^/
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından S.Tensei Ptsi 24 Ağus. - 23:13

meyday demiş ki:Bir Beatrice ortağı daha buldum. ^^/

Aslında düşününce, sen ve ben neyde ortak değiliz ki ? İlerde karakterleri paylaşamayız ??! O_O''

Undermine'ı zor idare ediyorum ben. dsfs
S.Tensei
S.Tensei
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

Mesaj tarafından meyday Salı 25 Ağus. - 0:52

Aldım-verdim yaparız. tongue

Bunun iyi tarafı da çok, kaç başlığa Beatrice diye bağırıyorum kimse ses vermiyor, kendim söyleyip kendim dinliyorum, paylaşamasakta senle hararetli, dumanı üstünde yazışmalar yapmak çok keyifli oluyor. Zevkli insansın vesselam. : ) ... (gizlice kendimi de övüyorum heheh)
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından S.Tensei Salı 25 Ağus. - 2:26

Vay canına, teşekkürler. Aynı durum bende de vardı. Yomi diye dolanırdım başlıklarda. Kimse anlamazdı. Bir kaç chapter Ga-rei çevirisi ardından Yomi'yi milletten kıskanır oldum. eheh

Bu arada konuya dönecek olursak, aklımda bir şey var...

Spoiler:
...Gibi şeyler var aklımda.
S.Tensei
S.Tensei
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

Mesaj tarafından Walrus Salı 25 Ağus. - 3:19

Başarısız karakter tasarımları,yanlış seiyuu seçimleriyle batırdı studio deen güzelim seriyi bir türlü ısınınamadım visual novel'ı okurken öylemiydi koltuktan düşücekmiş gibi heyecanla okurdum mahvettiler nefret ediyorum senden studio deen.
Walrus
Walrus
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 71
Ruh Hali : Umineko no Naku Koro ni Kimses10

Mesaj tarafından gundamaster Salı 25 Ağus. - 6:33

Bu seride aklıma takılan şu;
Spoiler:
gundamaster
gundamaster
Onursal üye

Erkek Mesaj Sayısı : 512

Mesaj tarafından Unde®minE Salı 25 Ağus. - 11:42

S.Tensei demiş ki:
meyday demiş ki:Bir Beatrice ortağı daha buldum. ^^/

Undermine'ı zor idare ediyorum ben. dsfs

*Öksürür* ..

--

Spoiler:

Edit: Tea Party 2'yi ve Skullchukka'nın buraya gelip "Olabilir.. Herşey olabilir ^^" demesini bekliyorum Razz
Unde®minE
Unde®minE
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1492
Ruh Hali : Umineko no Naku Koro ni Nerdey10

Mesaj tarafından bLue-Dragon Salı 25 Ağus. - 11:55

Bahadır;

Spoiler:
bLue-Dragon
bLue-Dragon
Encoder

Erkek Mesaj Sayısı : 1946

Mesaj tarafından Unde®minE Salı 25 Ağus. - 11:57

Spoiler:
Unde®minE
Unde®minE
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından gundamaster Salı 25 Ağus. - 13:35

bLue-Dragon demiş ki:Bahadır;

Spoiler:
Bence Battler neye inanıp inanmayacağı konusunda kararsız. Sihir var olabilir de diyor ama kendini buna inandırmak istemiyor. Bir inatın peşinden sürüklüyor kendisini. Zaten inansa anime daha kısa olurdu Smile
gundamaster
gundamaster
Onursal üye

Erkek Mesaj Sayısı : 512

Mesaj tarafından Skullchukka Salı 25 Ağus. - 23:34

Hoho böyle bir başlık var ve ben yokum. Very Happy Tanıtım için buyrunuz o kadar yazdım falan. ^^ Öncelikle düşüncelerimi aktarayım.

Higurashi Visual Novel, Manga, Anime ve oyunlarını yutmuş birisi olarak, Umineko'yu ilk duyduğumda (bundan 1-1.5 sene kadar önceydi sanırım) biraz garipsemiştim. Çünkü çok alışmıştım, Keiichi ve diğerlerine. Sonra bir Umineko karakterlerine baktım, ısınamamıştım bir türlü.

Her şey Visual Novel ile başladı. Episode 1 demo'nun başına oturduğumu hatırlıyorum... Bir dahaki kalkışım çok sonra olmuştu ^^ İnanılmaz güzel bir deneyimdi. Episode 4e kadar okudum, şimdi Ep5 çıktı hatta bugün Hollanda'ya ulaşmış, bugün yarın elimde olur. cheers

Anime ilk çıkarken aklıma hep şu soru vardı. Umineko gibi Epic bir hikâye, animeye nasıl uyarlanacaktı? Higurashi'de de insanların böyle bir şüphesi vardı (aslında bütün anime uyarlamalarında böyle bir şüphe genelde oluyor) ancak durum Umineko olunca sanırım öncesinde VN okumuş on binlerce kişi aynı şeyleri hissediyordu.
Öncelikle Visual Novel çok uzundu. Gerçekten çok, çok uzun. Anime'ye aktardıklarında elbette büyük bir kısmını atmaları gerekecekti. Acaba ne kadar atlayacaklardı ki?

Sonra anime bölüm 1 geldi. Higurashi & Umineko'yu beraber izlediğim bir arkadaşım var, onunla Cafe Bunka (Japon Kültür - İstanbul)'da buluşup laptopta izleme kararı aldık. Harddiskimde Umineko animesi dururken o gece nasıl uyuyabildiğimi bilmiyorum. Sanırım hiç uyuyamamıştım. Very Happy
Animeler izlendi, sakeler içildi, yemekler yendi. Biraz şok olmuştum.

Öncelikle karakterlerin hepsi çok iyi çizilmişti. Mekan tasarımları da güzeldi. Seiyular kafamdakine oturmasa da (Özellikle Shannon için endişelerim vardı, ama ilerleyen bölümlerde Tsundere olmayan bir karakteri böylesine güzel seslendirdiği için Kugimiya'yı tebrik edecektim gönülden), yine de memnundum. Ancak olaylar inanılmaz hızlı gelişti. Animede 20 dakikada izlediğinizi görsel romanda yaklaşık 10-15 saatte okuyorsunuz. İlk bölümde adaya kaç saniyede geliyor ve 18 kişi kaç saniyede tanıtılıyor? Sanırım en fazla 1-2 dakika. Görsel romanda orası yaklaşık 2-3 saat sürüyor. Hatta daha da fazla.

İlk bölüme herhalde 6.5-7 not verirdim, 10 üzerinden. Ancak bölümler ilerledikçe hikaye daha bile epicleşecekti, öyle olması gerekiyordu ve öyle de oluyor. Animesuki'dekilerin aksine ben gittikçe daha da güzel buluyorum bölümleri. Çünkü bu bir uyarlama, asla görsel roman zevkini alamayacaksınız. Asla. Bunu beklemek boşu boşuna hayal kırıklığı olur. O yüzden böyle beklentileriniz olmadan izlemelisiniz.

Benim diyeceklerim bunlar. Şimdi sorularınızı cevaplamaya çalışayım öhm.

gundamaster demiş ki:
Spoiler:

Gundamaster'a cevap. Spoiler: Bölüm 8
Spoiler:

Undermine demiş ki:Neden bu kadar hızlı gitme gereği duydular, şok etkisini mi artırmaya çalışıyorlar, yoksa "asıl heyecan ileride" diyip ileriye ulaşmaya mı çalışıyorlar, anlamış değilim, tamam vn'deki herşeyi yansıtmayabilirler ama o kadar çok şeyi atlamak da pek akıl işi değil.

Onun nedeni animede bir zaman sınırlaması olmak zorunda olması. Anime yapımcıları TV kanalları ile anlaşırlarken ilk önce bölüm sayısını belirtmek zorundadırlar. 13, 24, 26 vs. bölüm olacak diye. Ondan sonra animeyi yapmaya girişirler. O yüzden elinde bir hikaye ve bir zaman vardır, birisinin birisine uyması lâzım. ^^

Ayrıca Skullchukka'dan Umineko için özlü sözler;
1 - Cadıya asla güvenme. Bakınız nasıl da Shannon'u kendi çıkarları için kandırdı T_T
2 - İsteklerinizin hepsi tatmin olacak. (^^)
3 - Gelin kırmızı gerçek hakkında konuşalım.

Şu da var. Higurashi 1. sezon soru arclarıydı, 2. sezon cevap arcları. Kaçınız 2. sezonda olacakları 1. sezondan kestirebilmişti? Very Happy
Umineko 8 kitap olacak. 4 kitap "Umineko no naku koro ni" (when they cry 3) başlığı altında çıktı. 5,6,7,8. kitaplar "Umineko no naku koro ni Chiru" (when they cry 4) başlığı altında olacak. Her ne kadar yazarı "chiru" serilerinin Higurashi'deki gibi yalnızca "cevap" arclarına ayrılmayacağını söylese de, şu an ben dahil hiç kimse pek bir şey bilmiyor. O yüzden burada "ben biliyorum ohoho bounce " endamında yazdığım şeylerin muhtemelen hiç biri doğru değildir. Very Happy
[/quote]

En son Skullchukka tarafından Çarş. 26 Ağus. - 0:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Skullchukka
Skullchukka
Furude Project
Furude Project

Ruh Hali : Umineko no Naku Koro ni Uykum210

http://www.furude.com

Mesaj tarafından Unde®minE Çarş. 26 Ağus. - 0:01

Huh, Skullchukka geldi ve açıklamayı yaptı, Shion-chan ve Aoe gelirse burası 500 sayfaya kadar ulaşır -_-"
Unde®minE
Unde®minE
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Skullchukka Çarş. 26 Ağus. - 0:04

Hoşgeldim. Very Happy
İmza: 2 kere aynı mesajı yolladığından edit yapmak zorunda kalan adam.
Skullchukka
Skullchukka
Furude Project
Furude Project

Mesaj tarafından LordCha Çarş. 26 Ağus. - 1:59

Bende haftaya başlamayı düşünüyorum.Higurashi'Nin ilk serisi kendini 5 bölümde bir baştan başlatıyordu yeniden farklı şekilde ve hikaye ortaya çıkıyordu.Ama bu farklı şekil beni biraz sıktı doğrusu çünkü herbirinin kişiliği farklılaşıyordu ve tam kavramıyordu.Bu seride o tekrar başlama yok anlaşılan di mi?Baştan sona merak ve gizemle gidiyor di mi? Smile
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1126
Ruh Hali : Umineko no Naku Koro ni Anlayi10

http://www.ayeshadow.tr.gg

Mesaj tarafından AreaOfEffect Çarş. 26 Ağus. - 2:23

Battler ile ilgili mesele:
Spoiler:
Beato
Spoiler:
Yeniden başlatma
Spoiler:
Ayrıca ending şarkısının tam sürümünü bende arıyorum ancak daha o şarkı satışa sunulmadığı için internette bulunamaz. (Çok aradım, yok ^^) Bazı siteler 13$ gibi bir fiyattan ön-sipariş alıyor. Yanımıyorsam 14-15 eylül arası çıkacak, ondan sonra internette bulunabilir.
AreaOfEffect
AreaOfEffect

Mesaj tarafından meyday Çarş. 26 Ağus. - 4:50

@Skullchukka : Burayı sensiz düşünemiyorum zaten hatta bu başlığı senden bekliyordum. ^^ Verdiğin bilgiler ve uyarılar için teşekkürler, yazdıkların ilk mesaja eklense tadından yenmez ne dersin bilmem.

Özlü sözlere kendi adıma şunuda eklemiş bulunuyorum
-Satranç tahtasını döndürmek.

Visual Novel den yakın zamana kadar haberdar olmayan biriyim ama serinin önünde ilerlediği muhakkak. Benim gibi seriyi güncel takip etmeye çalışanlar için VN'inden spoiler almak çok sıkıntı yaratır. Yabancı sitelerde tartışmaları 100lerce sayfayı buluyor zaten. Kazayla karışık merakıma yenik düşmüştüm bir defada ve artık VN spoleri açmamaya kararlıyım. Zaten devam eden bir seri olduğundan VN okuyanlarda ilerki bölümlere ait bilgi vermekten kaçınmaları güzel olur. (gösterilen bölümler için yapılan aydınlatmaları kastedmiyorum) Tabi VN okumamış olanlar da sabırsızlık gösterip bu talepte bulunmamalı. Very Happy

Bende seriye dair hatırladığım aklıma yer eden kısımları yazıyorum
Spoiler:
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Unde®minE Çarş. 26 Ağus. - 10:32

Tea Party 2'den önce aoe de gelmiş bulunmakta, bu başlığı tutmak zor olacak Razz

@Meyday: Dediğin gibi ilk mesaja eklenirse süper birşey olur ya *-*

Spoiler:
Unde®minE
Unde®minE
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Mesaj tarafından Skullchukka Çarş. 26 Ağus. - 11:54

• @meyday: Tabii ki istediğin kısımları koyabilirsin ilk mesaja. ^^ (Bu başlığı kastediyordun, değil mi? Smile )

Aşağıdaki yazılar Umineko Ep8'den büyük spoilerler içermektedir. Görsel romandan bildiklerimi, spoiler olmayacak şekilde kullanarak cevaplamaya çalışacağım. Ayrıca Higurashi sezon 1-2-3'ten de spoilerlar içerebilir. Ancak sorun olmamalı, zira Umineko'yu, Higurashi'yi bitirmeden zaten izlememelisiniz!

Spoiler:
  • @Maria & Annesi: Maria'nın babası bilinmemektedir. Annesi, bir elbise tasarım şirketinin başkanıdır ancak şirketin pek başarılı olduğu ne yazık ki söylenemez. Bir başkan olduğu için sorumlulukları çok fazladır ancak aynı zamanda da kızını tek başına yetiştirmekte, ona hem bir baba hem de bir anne olmaktadır. Bu katlanılması çok zor bir durum, gerçekten stress yaratan bir olay. Özellikle küçük kızınızın hiçbir arkadaşı yoksa ve kendisi cadılarla, büyüyle ilgilenip sürekli Uu- sesleri çıkartıyorsa... :/
    Annesinin sinirine yenik düştüğü zamanlarda, sizin de anlamış olduğunuz gibi Maria annesini hiçbir zaman suçlamıyor. Cadılara inanan biri olduğundan, gerçek annesinin onu çok sevdiğini; bu yüzden böyle bir şey yapamayacağını, bunun olsa olsa kötü bir cadının işi olduğunu savunuyor.

• @Çay partisi: Bu bölüm, görsel romanda oyundaki hikaye bittikten sonra açılan bir "bonus" hikaye aslında. Görsel romanda da son dört kişinin nasıl bir anda öldüğü hiçbir zaman belirtilmiyor, sadece... kayboluyorlar.

Higurashi anime bölüm 4 & Umineko benzerliği: Hatırlar mısınız, Keiichi öleceğini anladığında ne yazmıştı?
    "Eğer bunu okuyorsanız, ben muhtemelen çoktan ölmüş olacağım. Bunu her kim okuyorsa... lütfen gerçeği açığa çıkarsın. Tek isteğim budur. Maebara Keiichi"
    Şimdi bunu Maria'nın şişesinin içindeki notla karşılaştıralım.
    "Siz bunu okuyuncaya kadar, muhtemelen çoktan ölmüş olacağım. Ancak; bir ceset olabilir de olmayabilir de. Bunu her kim okuyorsa, lütfen gerçeği açığa çıkarsın. Bütün arzum budur. Ushiromiya Maria."
    Aradaki çeviri farkından oluşan minik değişiklerin dışında, tek bir satır dikkatimizi çekiyor. "Ancak; bir ceset olabilir de olmayabilir de."
    Peki ortak noktaları neler...? Hadi bakalım. ^^

• @6. bölüm Beatrice: Evet, gerçekten de içinde bir çocuk olduğu izlenimi yüzünden okunuyor. Ancak içgüdülerine güvenen Kanon yanılıyor mu? "Cadıya asla güvenme." demişti ablasına pek çok kez, her şey cadının bir oyunu çıktı. Cadı da biliyordu, George ile Shannon'un devam edemeyeceklerini. Yalnızca şeytanlık olsun diye mi kalplerini bir araya getirmişti o zaman?

• @Kinzo: Görsel romanda biraz daha aklı başında ve oturaklı birisi Kinzo. Animede yalnızca aşktan çıldırmış biri gibi gösterildi. :/

• @Gül: Bilmem ki? ^^

Skullchukka
Skullchukka
Furude Project
Furude Project

Mesaj tarafından AreaOfEffect Çarş. 26 Ağus. - 12:03

Sadece anime 8. bölüme kadar olan düşünceler:
Spoiler:
Görsel roman olarak bütün seriyi de okusanız, malesef gene yorumlar tahminden öteye gidemiyor. Çünkü zamanında çok kandırıldık, yazan hiç bir şeye inanmama gibi bir dürtü oluştu. Zaten arada da atlamalar oluyor, o yüzden internette ne görürseniz görün; doğru olmayabilir. Anime zaten ışık hızında ilerliyor, görsel roman'da da cevap yerine daha çok soru çıkıyor. İnternette yüzlerce teori bulunuyor, bizde ancak üstüne bir kaç teori daha ekleyebiliriz. 1. elden gerçekleri öğrenene kadar yapabileceğimiz en iyi şey bu sanırsam.
AreaOfEffect
AreaOfEffect

Mesaj tarafından meyday Çarş. 26 Ağus. - 17:25

Saolun arkadaşlar, burayı boşlamayınız. : )

Seriyi güncel takip etmeyenler okumasın.
Spoiler:
meyday
meyday
Hiper Animeci
Hiper Animeci

1 sayfadaki 7 sayfası 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

- Similar topics