AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CLAMP in WONDERLAND-Mugen no Yami

4 posters

CLAMP in WONDERLAND-Mugen no Yami Empty CLAMP in WONDERLAND-Mugen no Yami

Mesaj tarafından resurgam Cuma 4 Eyl. - 6:39

CLAMP in WONDERLAND-Mugen no Yami Clamp

Anime tanıtımları bölümüne bi katkımız olsun dedik, aynı zamanda biraz da kendimiz için yazalım dedik, çünkü resurgam her nedense kitaba rağmen bu sıralar bi türlü cümle kuramıyor, ama asıl konumuz bu değil, hiç girmeyelim, çünkü girdim mi çıkamıyorum xD

Aslında ben de herkes gibi seri tanıtmayı düşünmüştüm ama myanimelist te bu videolar gözüme çarptı, içimden bi ses bunu tanıııııtt, bunu tanıııııtt diye tutturdu, tamam kes diyip yazmaya başladım ben de.

Video sonuçta, anlatcak pek bi şey de yok, zaten genel olarak yorum yapcam. CLAMP karakterlerinden oluşan eğlenceli iki tane gösteri görüyorsunuz. Eğer bi CLAMP hayranıysanız –uzun süredir hayranıysanız- ve izlememişseniz ayıplıyorum sizi, değilseniz de izleyin bence güzel çünkü xD

CLAMP izlemeyi düşünenler için de baya yardımcı olur herhalde bu videolar, hakkında iyi bir fikir sahibi olabilirsiniz.

CLAMP in Wonderland I

CLAMP in WONDERLAND-Mugen no Yami 61191145

İlk video 1994 yılında yayınlandı ve yaklaşık 7 dakika. ’94 yılına kadarki bütün eserleri içinde barındırıyor, yani:

-RG Veda

-20 Mensou Ni Onegai

-Tokyo Babylon

-X 1999

-Gakuen Tokkei Duklyon

-CLAMP Campus Dedectives

-ShiraHime Syo

-Soryuuden

-Mokona Oujo no Heon

-Magic Kinght Rayearth

-Miyuki-chan in Wonderland

-Shin Shunkaden

İnşallah eksik ya da fazla isim vermemişimdir (heheh…)

’94 yılının videosu olduğu için kalite düşük, çizimler de iyi sayılmaz (özellikle X karakterleri. O neydi ya, Aoki’yi hala unutamıyorum *bt ). Yine de böyle olması nostalji için güzel olabilir. Müzik oldukça neşeli, görüntüler müziğe gayet uyumlu, sözlerine de uyumlu mu bilemicem, Türkçeye çevirmekle ya da çevirtmekle uğraşmadım, ama gayet uyumlu olduğuna eminim.

İyi bir karakter cümbüşü mevcut, hangisinin ne zaman çıkacağı hiç belli olmuyor. Başları ya belaya giriyor, ya birilerinin başına bela oluyorlar, ama hepsi de çok sevimli =) Özellikle başlangıçta Kamui’nin karizma karizma yürüyüşü ve o balığımsı şeyin çıkıp her şeyi mahvetmesi çok hoş olmuş (Sevgili Kamui’yi o halde göreceğimi bilmezdim xD canım yaa...)

İlk video ne kadar eğlenceli olursa olsun ikincisine göre daha karanlık bir havası var(psikolojik açıdan demiyorum; ciddi ciddi karanlık =)). Genelde gece içinde geçiyor gibi hatırlıyorum, bundan dolayı ve düşük kalite yüzünden de olabilir. Bu kötü yan olarak sayılır mı bilmiyorum, ama yine de bu videoyu ablamla birlikte oturup defalarca izlemişim ve izletmişimdir (izletmem defalarca değil xD). İkinciyi bu kadar izlemedim, belki de ilkini daha çok beğenmişimdir, emin olamıyorum, ikincisi de oldukça eğlenceli ve renkliydi. Her neyse.

Şarkıyı söyleyen kızın ses tonunu rahatlıkla tahmin edebilirsiniz, bu yılların animelerinin şarkılarında şarkıyı söyleyenin sesi genelde çok tanıtıyor kendini.

Videonun kapanışına geçecek olursak… Prenses Mokonaaa!! Bencil bi prenses olabilir, ama bu çok tatlı olduğu gerçeğini değiştirmiyor =) kapanışta onu… neyse sölemeyeyim, sürpriz olsun Very Happy (çok da sürprizlik bi yanı yok ama neyse)

CLAMP üyelerinin geçişleri verilmiş, hepsi CLAMP günlüğünde nasıl resmediliyorsa o kılıkla gözler önüne çıkıyor. Özellikle Nanase’nin zıplayarak gelişi çok tatlı.

Şarkı açılışa göre genelde olduğu gibi daha sakin (zaten ben açılışta da kapanışta da slow kullanan bi Fruits Basket’i gördüm galiba). Ve en sonda da CLAMP üyelerinin imzalarıyla ve alkışlayan bir sürü karakterle karşı karşıya kalıyoruuuzz…

CLAMP in Wonderland II

CLAMP in WONDERLAND-Mugen no Yami 64243760

’94 yılından günümüze kadarki eserleri barındırıyor diyemeyeceğim, çünkü tokyo babylon gibi eserler de vardı. Olanları yazıyorum;

-Tokyo Babylon

-X 1999

-RG Veda

-MKR

-TSUBASA-RESERVoir Chronicles

-CLOVER CLAMP in WONDERLAND-Mugen no Yami 650590

-xxxHolic

-Suki Dakara Suki

-Shin Shunkaden

-CHOBITS

-Card Captor Sakura

-Wish

-ShiraHime Syo

-Lawful Drug

-Kobato

İnşallah atladığım olmamıştır. 2006 yılında yayınlandı. Yine yaklaşık 7 dakika. İlkine göre çizimler ve kalitesi harika. Animasyonlar muhteşem. Bu sefer söyleyen kadının sesini tahmin edemeyebilirsiniz xD ama gayet güzel. Bu videoyu izlerken benim en çok merak ettiğim şey CCS’yi nasıl gösterecekleriydi. Zaten birinci videoda göremediğim için üzgündüm. Onları da gördüm, içim rahat etti Very Happy yine beni çok güldüren kişi Kamui oldu. Fuuma ile kavgaları… xD Video aslında iki mokonanın gezisinden oluşuyor. (Bu sefer tavşanlardan söz ediyorum Very Happy) Bi sahnede mokona gözlerini açıyor, orada şaşkına dönmüştüm. Ama TRC, xxxHolic okuyanlar ya da izleyenler herhalde biliyordur. Bana özel bi anlamı varmış gibi gelmişti ama saçmaladım mı yoksa? =) Her neyse, ikisi birlikte bir manganın içine girip bütün CLAMP dünyasını dolaşıyorlar. Biz de onlarla birlikte bu güzel gezinin keyfini çıkarıyoruz.

Ahh bunu yazarken de bu video daha mı güzeldi ne diye düşünmeye başladım bak xD neyse, belli ki ben buna bi ömür karar veremicem, bu yüzden bu konuda bi yorum da yapamıcam, siz benim yerime karar verip “bence bu daha güzeeell” dersiniz =)

Kapanışa gelelim… hohohoo!! Coştum, bu kapanışa bayılıyorum. Bu sefer Prenses Mokona ile değil de Kobato’daki sevimli köpekle karşılaşıyoruz. Bu köpeği çok seviyorum ya xD Bizim asabi köpeğimiz arabasıyla bir tura çıkıyor. Yolda diğer karakterlerle karşılaşıyor. Tahmin edin bakalım şarkıyı kim söylüyor? Chobits izleyenler duyduğunda hatırlayacaktır; Let Me Be With You şarkısının güzel sesli söyleyeni (iyice sunucuya döndüm be xD)…ımm…ehem… Round Table’dan Nino diye yazıyor, inşallah doğrudur xD Her neyse. Çokçokçokçok tatlı bi şarkı… İzlemicekseniz bile dinleyin bari be Very Happy

Her neyse, yine imzalar göz önüne geliyor ve böylece video sona eriyooorr…

İşte size bir indirme linki: http://clamp.ru/video.html bi clamp hayranıysanız bu siteyi iyi sömürün derim çok güzel sitedir, tek sorun Rusça olması. 2. Ve 3. Parçalar bu videolar olacak. Eğer değilse, sadece şarkıları vermişse, http://download-anime.info/hell/index.php?id=anime_clamp.html bu bağlantıya da tık deyin derim. “Bana ne ben daha karizma siteler biliyorum” derseniz de siz bilirsiniz artık, ben napayım. xD

Size iyi seyirler !!(zorla izlettirir gibi hissettim, ama baskı yakında başlayacak, haber vereyim de, sonra demedi demeyin =)) İzleyin hemen bakiim, sorcam tek tek pm ile, adminleri de kayırmıyorum (şaka şaka xD) Başka ne diyecektim ben yaa…. Neyse aklıma gelirse eklerim, hadi başka tanıtımda görüşürüz! (sanki o zamana kadar gelmeyecekmişim gibi xD)

BU KADAR YAZDIM OKUMADAN GEÇENİ HAŞLARIM HAno

YA BU ARADA SEVGİLİ ADMİNLERİMİZDEN BİRİ BÜYÜTEBİLİR Mİ ACABA YAZI BOYUTUNU, WORD BELGESİNDE İKİ SAAT UĞRAŞTIM YAPAMADIM Sad VE BU ARADA, RESİMLER SANKİ BİRAZ BÜYÜK OLDU, SORUN OLRSA SÖYLEYİN KÜÇÜLTÜP YÜKLEYEYİM =)

--------------------------------
Mugen no Yami

CLAMP in WONDERLAND-Mugen no Yami Chibimiku

Anime.gen.tr demiş ki:Nanase Ohkawa, Shinji Hosoe ve ekip üyelerinin üniversite arkadaşı oyun yapımcısı Ichirou Mihara’nın birlikte görev aldıkları klip yayınlandıktan sonra resmi sitesinden illüstrasyonlar hakkında açıklama yapan CLAMP, son zamanlarda NicoNico videolarına çok takıldıklarından, peş peşe videolar izlediklerinden ve sonunda bir PV yapmaya karar verdiklerinden bahsediyorlar.

Bu kez daha karamsar bir videoyla karşı kaşıyayız. Bu video hareketli bir gösteriden ziyade resimlerin geçişlerinden oluşuyor. CLAMP her zamanki gibi yapacağını yapıp, çok yaratıcı ve harika resimler çizmiş. Resimdeki kızın adı Hatsune Miku. İlginç bir şey daha var ki, eğer CLAMP takip ediyorsanız, ya da en azından resimlerini inceliyorsanız fark etmişsinizdir; karakterlerin genelde sağ gözlerinde bir problem oluyor. X’te ya da Tokyo Babylon’da karşımıza çıkan Seishiro karakterinin gözü gibi mavi olduğunu görüyoruz. Bu videoda kızın sol gözü sarılı olarak veriliyor. Diğer gözdeyse bir problem yok. Bu sadece denk mi geldi, yoksa CLAMP bir şeye mi dikkat çekmek istedi bilmiyorum. Ama bayağı ilginç.

Şarkıya bayıldım doğrusu. Mugen no Yami (Mutlak Karanlık) şarkının adı aslında, Shinji Hosoe tarafından bestelenmiş. Kızın sesi bana çok tanıdık geliyor, bir CLAMP yapımından olabilir yine. Ama sırf şarkı için bile indirilebilir bir video bence.

Şarkının Japonca sözleri karaoke olarak veriliyor.

Sakin, ama çok hoş ve güzel bir gösteri. Bence CLAMP in Wonderland kadar değer izlemeye, hiçbir eksiği yok. Üstünüzde değişik bir etki bırakacak bir video.

Videoyu buradan indirebilirsiniz; http://www.filestube.com/a389c8071c4ccc2e03ea,g/tsubasaPROJECT-CLAMP-Mugen-no-Yami-echo-of-the-past.html

İyi seyirler.

CLAMP in WONDERLAND-Mugen no Yami TsubasaprojectclampmugeCLAMP in WONDERLAND-Mugen no Yami Tsubasaprojectclampmuge CLAMP in WONDERLAND-Mugen no Yami Tsubasaprojectclampmuge

En son resurgam tarafından C.tesi 5 Eyl. - 10:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
resurgam
resurgam
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 382
Ruh Hali : CLAMP in WONDERLAND-Mugen no Yami Nerdey10

http://aniase.3forum.biz/forum.htm

CLAMP in WONDERLAND-Mugen no Yami Empty Geri: CLAMP in WONDERLAND-Mugen no Yami

Mesaj tarafından Tenbatsu Cuma 4 Eyl. - 20:35

Ben ikisinide izledim. Gayet renkli, hareketli ve müzik sayesinde insana kendini izlettiriyor.

Biryerde okuduğum kadarı ile baya ünlü ve bilindikmiş bu iki kısa animecikler.
Tenbatsu
Tenbatsu
Aktif üye
Aktif üye

Erkek Mesaj Sayısı : 166
Ruh Hali : CLAMP in WONDERLAND-Mugen no Yami Bezgin10

http://tenbatsu.sosyomat.com

Mesaj tarafından savage garden Cuma 4 Eyl. - 20:40

Vay teşekkürler :3 pek severim Clamp'ı :3 indiriyorum hemen :3
savage garden
savage garden
Moderator
Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 2315
Ruh Hali : CLAMP in WONDERLAND-Mugen no Yami Karizm10

http://chocobomanga.blogspot.com/

Mesaj tarafından resurgam C.tesi 5 Eyl. - 9:39

rica ederim ^_^
CLAMP ın bi videosu daha çıktı, onu da tanıtmak en iyisi.
resurgam
resurgam
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 382
Ruh Hali : CLAMP in WONDERLAND-Mugen no Yami Nerdey10

http://aniase.3forum.biz/forum.htm

Mesaj tarafından zhenya C.tesi 5 Eyl. - 18:58

videolar harika tam anlamıyla nostalji oldu bi anda 15 yıl geriye gittim resmen Smile
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 991
Ruh Hali : CLAMP in WONDERLAND-Mugen no Yami Karisi10

- Similar topics