AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda

+3
Çubuk Kraker xD
ronin47
Akuma_Blade
7 posters

Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda Empty Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda

Mesaj tarafından Akuma_Blade C.tesi 19 Eyl. - 19:22

Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda 60022

"Düşlerle aynı maddeden yapılmışız," der sihirbaz Prospero. Düklüğü elinden alınmıştır ve kızı Miranda'yla birlikte ıssız bir adaya düşmüştür. Yıllarca sürgün kaldıktan sonra, onu kandıran kardeşini ve siyasi düşmanlarını aynı adaya kazazede olarak sürükleyen bir fırtına yaratır. Shakespeare'in özgün dilinin manga resimleriyle kaynaşması olan bu etkileyici uyarlama, insanlığı ikinci bir Karanlık Çağlara götüren 21. yüzyılın enerji krizinden sonraki bir zamanda geçmektedir. Teknolojiyi "büyücüler" hayatta tutar. Prospero'nun "sihri" kolayca kazanılan bir aşkı, kölelikten özgürlüğe geçişi ve sonsuz iktidar mücadelesini anlatır.

Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda 59894

"Bir hain olmaya kararlıyım," diye yemin eder, ingiltere Tacını ele geçirip Kral III. Richard olmaya niyetlenen kötü yürekli Gloucester Dükü. Shakespeare'in özgün dilinin manga resimleriyle kaynaşması olan bu etkileyici uyarlama, gotik bir karanlığa sahip ortaçağ ingiltere'sini anlatmaktadır. Düzenbaz, kışkırtıcı Dük krallık tarihinin en kanlı dönemlerinden birinde kandırmaca ve cinayetlerle tahta giden yolunu açmaktadır. Öz kardeşinin, iki yeğeninin cinayetini tasarlar, yeğeniyle evlenmek için kendi karısını zehirler. Tahtı tehlikeye düşünce, terör hükümranlığı bozulur ve kurbanlarının hayaletleri ona işkence etmek üzerine üşüşürler.

Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda 60237

"Yaşasın Macbeth! Kral olacak bundan sonra!" Bu yanıltıcı kehaneti veren üç cadı, komutan Macbeth'in kalbine haince bir tutkunun tohumunu ekmiş olur. Karısı Leydi Macbeth'in de desteğiyle, eski dostlarını ve rakiplerini katletmeye başlar ve sonunda cadıların onu kandırdığını anladığı zaman artık çok geç olmuştur. Shakespeare'in cinayet ve doğaüstü olaylarla dolu öyküsünün bu versiyonu, mutantlarla dolu bir nükleer savaş sonrası dünyada tekno-samuray savaşçıları arasında yaşanır.

Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda 59197

"Tek aşkım tek nefretimden doğdu," diyerek üzüntüsünü dile getirir, en ünlü aşk öykülerinden biri olan Romeo ve Juliet'in kahramanı Juliet. Klasik Shakespeare'in manga çizimiyle kaynaşması olan bu çarpıcı uyarlama, okurlara heyecan verecektir. Günümüzün modern Japonya'sında yaşayan iki genç aşık, birbirine düşman Yakuza aileleri olan Montague ve Capulet aileleri arasındaki tatsız kan davasının ortasında kalmıştır. Tokyo sokaklarında yaşanan şiddet, ihanet ve trajediye rağmen yasak aşklarını sürdürebilirler mi?

Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda 59198

"Cinayetin dili yok belki, ama konuşacak," der Hamlet Shakespeare'in en bilmecemsi oyununda. Klasik Shakespeare'i manga çizimiyle kaynaştıran ve sürükleyici etkisiyle okurlarını coşkulandıran çığır açıcı bir uyarlama. 2017'deyiz, nükleer savaşlardan sonra tüm dünyanın ağır hasar görmesinden sonra geriye kalanlar bir siberuzay ağında yaşamaya başlamışlar. Bu siberuzay'daki Danimarka Prensi Hamlet babasının ölümü nedeniyle acı çekerken, kalenin burçlarında gezinen bir hayalle karşılaşır. Bu Hamlet'in ölen babasının hayaletidir ve katilinin adını açıklar: Öz kardeşi öldürmüştür onu. Hamlet, babasının cinayetinin intikamını almaya çalışırken bizleri deliliğe, ihanetlere ve üzücü bir aşk hikayesine uzanan bir yolculuğa çıkarır.

--------------------

"Manganın dinamik akışının Shakespeare'in olay örgüleriyle birleşmesi sayfaları bir solukta okumaya yol açıyor." Independent, Pazar Eki

"Ya resimlerin dramatik bir şekilde peşpeşe gelmesi ya da bir sanat biçimi olarak manganın enerjisi: Nefes kesici bir işle karşı karşıyayız." The Guardian

Etiket fiyatı 9.99, internetten ise 8 liraya sipariş edebileceğiniz bu kitaplar Shakespeare'nin klasik kitaplarının manga çizimine adapte edilmiş hallerinden oluşuyor. Çizerler elbette Japon değil fakat kullanılan Amerimanga tarzı beni şahsen tatmin etti. Tamamını yıllar önce okuduğum bu kitapları bir de Manga olarak okumak ilginç bir tecrübe. Bazılarını günümüz Tokyo'sunda bazılarını nükleer savaş sonrası dünyada görüyoruz ama kitapların önsöz/karakter tanıtımı kısımları dışında tüm metinler Shakespeare'nin metinlerinin kesin şekilde içerisinde kalmış ki bu da iyi birşey. (Şahsen gördüğüm gün tüm kitaplarını satın aldım)

Sevdiklerinize hediye de edebilecek güzel kitaplar ve fiyatları da çok çok uygun. Yayınevinin manga tarzına ilgiyi görmesi, ileride de bu tarz başka yapımlar görebilmek adına bile alınması gerektiğine inanıyorum.
Akuma_Blade
Akuma_Blade
Moderator
Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 397

Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda Empty Geri: Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda

Mesaj tarafından ronin47 Perş. 24 Eyl. - 11:52

Bence bu serinin çizimleri berbat. Zamanında Psikom basılınca birçokları sadece mangakası Japon olmadığı için demediklerini bırakmamışlardı ama şimdi sadece Shakespeare uyarlaması olduklarında ötürü bu mangalara hiçbir laf edilmiyor. Bence Psikom bunlardan daha iyi çizilmiş bir seriydi fakat insanların bu yaklaşımı yüzünden devam etmedi. Senaryo kısmına bir şey diyemiyorum çünkü büyük bir ustadan kotarılmış uyarlamalar söz konusu olan. Eğer illa Hamlet veya Tempest'ı okuyacaksınız bunlardan değil orjinal metinlerden okuyun derim... Ve Ntv'nin yayınlarında olduğu gibi bu çeşit çalışmalrın mangaya ya da çizgiromana bir şey katacağınıda düşünmüyorum. Ha eğer birisi bunların gazına gelip adam akıllı bir şeyler basarsa başka...
ronin47
ronin47
Yeni Üye
Yeni Üye

Ruh Hali : Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda Oylesi10

Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda Empty Geri: Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda

Mesaj tarafından Çubuk Kraker xD C.tesi 26 Eyl. - 7:40

Hamleti aldım okudum edit kötüydü ama genel olarak güzel.
Ayrıca Levent Migros ve Nişantaşı Remzi kitapevinde bulabilirsiniz.Ben gördüğüm yerleri söyledim ^^
Çubuk Kraker xD
Çubuk Kraker xD
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 637
Ruh Hali : Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda Keyifs10

Mesaj tarafından kordiseps C.tesi 26 Eyl. - 10:41

Çubuk Kraker xD demiş ki:Hamleti aldım okudum edit kötüydü ama genel olarak güzel.
Ayrıca Levent Migros ve Nişantaşı Remzi kitapevinde bulabilirsiniz.Ben gördüğüm yerleri söyledim ^^

HAdi yaaa. O zaman ben de alırım. Merak ediodum zaten Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda Icon_biggrin
kordiseps
kordiseps
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1596
Ruh Hali : Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda Cesur10

Mesaj tarafından digigirl C.tesi 26 Eyl. - 10:43

walla hiç bakmadım hiç görmedim veya almadım Razz
digigirl
digigirl
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 459
Ruh Hali : Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda Psikop10

Mesaj tarafından LordCha C.tesi 26 Eyl. - 20:03

digi sende hiç alma parana yazık! Birinde varsa sadece merakını gidermek için ödünç al çünkü iyi değil.
Hadi anime ve manga ile onunla tanışsaydık ki bu en başta olurdu ki ancak o zaman güzel gelirdi.Romeo ve juliet'i aldım ilk ve hiç beğenmedim.Sözde bu zamanda geçiyor ama sürgün yok alışveriş merkezinin tam ortasında adam öldürme ve çekip gitme.Çoook saçmalamışlar bu zamana uydurmak için.sadece kıyafetler uyuyor gibi gerisi berbat.Ama o kitabı 3.richard ile değiştirdim.O en azından okunabilir düzeydeydi.Yani diğerini 100.cü sayfada bıraktım.Ne umutlarla almıştımmmmm.
Bizi shounen jumplar keser ancak XD
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1126
Ruh Hali : Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda Anlayi10

http://www.ayeshadow.tr.gg

Mesaj tarafından scoutcrawler C.tesi 26 Eyl. - 20:44

Ececiim getirdiğin mangaları ne zaman verecen???
scoutcrawler
scoutcrawler
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1168
Ruh Hali : Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda Asik10

http://codegeassrpg.yetkinforum.com

Mesaj tarafından LordCha Paz 27 Eyl. - 20:06

Koyun can derdinde kasap et derdinde XD
Manga shakespare değildir onlar, ingilizcedir XD
LordCha
LordCha
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1126
Ruh Hali : Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda Anlayi10

http://www.ayeshadow.tr.gg

Mesaj tarafından scoutcrawler Paz 27 Eyl. - 20:44

LordCha demiş ki:Koyun can derdinde kasap et derdinde XD
Manga shakespare değildir onlar, ingilizcedir XD

-_-" Onu biz de biliyoruz Yiğit Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda Icon_tongue
scoutcrawler
scoutcrawler
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 1168
Ruh Hali : Shakespeare Manga kitapları, Everest Yayınları'nda Asik10

http://codegeassrpg.yetkinforum.com

- Similar topics