AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Witchblade

+3
edemirci44
axed_mind
SPAWN-TheUndead
7 posters

Witchblade Empty Witchblade

Mesaj tarafından SPAWN-TheUndead Ptsi 14 Nis. - 10:40

Witchblade Witchbladejr3

Tanıtım:

22. yüzyılda, büyük bir felaket bütün dünyayı sarsmıştır, bir çok insan hayatını kaybetmiş ve Dünya’daki nüfus tehlikeli derecede azalmıştır. Masane Amou ve kızı Rihoko şans eseri felaketin tam merkezinden canlı olarak kurtulurlar ancak Masane hafızasını kaybetmiştir.

Aradan 6 sene geçer ve Masane, şimdi 6 yaşında olan Rihoko ile Tokyo’ya yerleşmeye karar verir. Aslında bu bir nevi bahanedir çünkü sosyal servis, Rihoko’ya bakamayacağına inandığı için onu ve Masane’yi ayırmak istemektedir. Sonunda istedikleri olur ve başını belaya sokan Masane, kendisini polis istasyonunda bulur.Ancak gece meydana gelen bir olay Masane’nin kolundan bulunduğu günden beri çıkaramadığı bilekliği harekete geçirir: Witchblde’i.

Dünyayı kontrol edebilecek güçteki Witchblade, taşıyıcı olarak sadece kadınları seçer ve onun gücünün peşinde olanlar vardır. Masane’nin ise tek istediği Riko’yla huzurlu bir hayattır.

Yorum:ABD yapımı bir çizgi roman dizi idi.Sonra mangası yapıldı ve çok geçmeden anime versiyonu çıktı karşımıza.Şahsen çizgi romanı daha iyi.En azından çok sevdigim Ian Nothingam karekteri(çizgi romanda öldügünde The Darkness olarak dogdu ve kendi ayrı romanı yapıldı 1 karekter için) önemli.Bu animede yokmuş duyduguma göre.Bende daha izleyemedim ama yakında indiricem bölümleri.
SPAWN-TheUndead
SPAWN-TheUndead
Meiji Fansub
Meiji Fansub

Ruh Hali : Witchblade Karizm10

Witchblade Empty Geri: Witchblade

Mesaj tarafından axed_mind Ptsi 14 Nis. - 11:41

çzgi romanı war bende..gayet başarılıydı..onun çıtasına yaklaşabilmişse bile izlenmeye değer bi seridir..

tanıtım ve bilgiler için çok teşekkürler..
axed_mind
axed_mind
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 113

Mesaj tarafından edemirci44 Ptsi 14 Nis. - 11:44

Witchblade Witchblade01-t

ANİME.GEN.TR YORUMUM

Genel:
Seriye başladığımda pek ümitli olmadığım ama seyrettikçe içine çeken, dövüş sahneleri fena olmayan farklı bir anime.

İyi Yanları:
Açılış müziği harika herkesin dinlemesini isterim.Çizimlerde iyi, karakterler iyi işlenmiş, Rihoko karakteri çok tatlı, aile ilişkisi iyi işlenmiş.

Spoiler:

Kötü Yanları:
Aksiyon kimi zaman yetersiz kalıyor bunu da normal görmek lazım; maceranın yanında espri ve duygusallığı bir bölümde vermek zor. Animenin kurgusu yeterli değil, daha iyi olabilirdi, cinsellik biraz fazla verilmiş gibi geldi bana.

Sonuç:
Sonuç olarak birçok animeden iyi bir anime. Türünü seviyorsanız seyretmenizi tavsiye edebilirim.
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Witchblade Defaul10

Mesaj tarafından CHOBiTS Ptsi 14 Nis. - 13:25

Hehe ben 12 bölüme kadar indirdim.İleriki bölümlerin türkçe altyazısını bulunca onlarıda indiririm.işlerim cok yogun oldugu için daha başlayamadım ama.En yakın zamanda başlayacagım.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : Witchblade Anlayi10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından edemirci44 Ptsi 14 Nis. - 13:48

edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Witchblade Defaul10

Mesaj tarafından CHOBiTS Ptsi 14 Nis. - 17:53

Hemen indirdim saol.Acaba ne zaman izlerim bunları onu bilemicem.elimde seriler yıgıldı izleyecek vakit yok.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : Witchblade Anlayi10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Voodoo_Baby Paz 16 Kas. - 8:57

Bende Aliye dizinin sloganını hatırlatmıştı. Çocuğum olmadan asla diyorsanız Witchblade Very Happy Very Happy Ben nedendir bilmem bu animeyi sevmiştim. Sonuda güzeldi. Zaten sonu bu şekilde bitmeliydi ve başka türlü bitseydi, izlediğim için üzülürdüm. Sevmediğim tarafı elbette ecchi görüntülerdi ve ilk defa bir dövüş animesindeki aşka(romantizme) bayıldım. Asıl kadın (masane) ve Reiji(yüzü yaralı adam vardı ya Very Happy) arasındaki aşk kısmı. Rihoko cnm benim ya o ne sevimlilikti.

Kararsız kaldım önerip önermemem gerektiği hakkında ama Türkçesi var izlemek isteyen izlesin Very Happy Ayrıca openingi süperdi.
Voodoo_Baby
Voodoo_Baby
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Kadın Mesaj Sayısı : 461
Ruh Hali : Witchblade Kustah10

Mesaj tarafından blackhydra Perş. 20 Ağus. - 10:07

Kenshin, Death Note, Code Geass, Gundam, FMA, Monster gibi konusu derin ve başarıyla işlenmiş, herşeyi sindire sindire anlatan serilere alışkın arkdaşlarımın çok beğeneceğini sanmıyorum. bedifecinin de belirttiği gibi bazı sahneler ve konu işlenişi göz açıp kapayıncaya kadar bitiyor. Gereksiz bir cinsellik içeriyor, daha az tutulmasında fayda olduğunu değerlendiriyorum. Benim bakışımla, bu animenin çok rahat 15 bölüm daha fazla yapılması gerekiyor.

Ama yapacak birşey yok; masamuneyi seslendiren için izlenir ^^
blackhydra
blackhydra
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 136
Ruh Hali : Witchblade Pusuda10

Mesaj tarafından zhenya Perş. 20 Ağus. - 17:36

animenin orjinal wichblade ile alakası yok o nedenle konu olarak oturmamış ... keza mangası da var witchblade in ama onunda anime ile alakası yoktu ...aceleye getirilmiş bi seri olduğu konusunda blackhydra ya katılıyorum ...ha bu arada orjinal witchblade ile alakası yok derken ana konu ile alakalı olaraktan yoksa bu animenin yapımcıları ile orjinal serinin yapımcıları aynı ...hata witchblade in resmi sitesinde raslayıp o gazla izlemiştim seriyi ...
zhenya
zhenya
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 991
Ruh Hali : Witchblade Karisi10

- Similar topics