AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CHOBİTS

+7
Elfen Lied
Vincent
lantis
Godslayer
Exile Falcon
rockchu
CHOBiTS
11 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

CHOBİTS Empty CHOBİTS

Mesaj tarafından CHOBiTS Ptsi 5 Mayıs - 7:00

CHOBİTS Postcard-chobits
Anime'nin Adı: Chobits
Kategori: TV
Tür: Komedi,Romantizm,Drama,Bilim kurgu
Bölüm Sayısı: 27
Yayım Tarihi: 2002

Konu: Yakın bir gelecekte insanlara yardım etmek amacıyla parsocan adı verilen erkek ve kadın tipler olmak üzere hoş görünümlü robotlar yapılmıştır.İnsalardan ayıran en önemli özellikleri kulaklarıdır.Parsocanlar insan degildir ve insanda olamazlar.(seri içerisinde bu düşünce cokca vurgulanıyor.)
Hideki 18 yaşında Japonya nın kırsal kesimin yaşayan ciftci bir ailenin çocugudur.Tek hayali büyük şehirde üniversite okuyabilmektir.Fakat yeterlilik sınavını gecemez.Bunun için tokyo ya hazırlık kursuna gitmek üzere yola cıkar.Büyük şehirde daha önce ne oldugunu bilmedigi parsoconları görünce dehşete düşer ilk başta insan sanar daha sonra makina oldugunu anlar.Normal insandan daha çekici ve güzel duran bu parsoconlardan kendi sapıkça düşünceleri için bir tane almak ister fakat fiyatlarını görünce dehşete düşer.Asla alacak kadar para kazanamayacagını düşündügü için oda ayırtıgı hanı aramaya başlar.Yolda sapıkça hayala dalmışken temizlik yapan bir kadına rastlar ve adresi sorar ne tesadüftürki adres kadının temizlik yaptıgı yerdir ve Hibiya adlı bu bayanda hanın sahibidir.Hana tasınıp eşyalarını yerleştirdikten sonra Hibiya komşusu olan Shimbo adlı gencinde onunla aynı okula gidecegini ve tanışmalarının şehir hayatında Hideki ye yardımcı olacagını düşünür.Shimbo aksam vakti eve gelir ve Ev sahibin iletisini aldıktan sonra Hideki ile tanışmaya gider.Shimbo Sumomo adlı bir mobil parsocona sahiptir.Hideki için kücük bir kutlama yaparlar fakat Hideki, Sumomo yu görünce cok şaşırır ve etkilenir.Cünkü parsoconların türleri ve yapabilecekleri hakkında nerdeyse hiçbirşey bilmemektedir.Shimbo ile aynı okulda öğrenci oldugunu ögrene Hideki cok sevinir ve ayrıca onunda kendi gibi biraz sapık oldugunu duyunca sevinçi katlanır.
Hideki akşam yemegi için dışarı cıkmıştır.Biraz erzak alıp eve dönerken cöpte yatan genç yaşta bir kız cesedi görür ve korkar ne yapacagını bilemeden polisimi arasam yoksa kaçsam mı diye bir düşünceye girer.Fakat merak duygusu cesede yaklaşmasına neden olur yaklaştıgında kulaklarını görünce bu kızın ölü bir insan degilde parsocon oldugunu fark eder.Çöpe atıldıgı için demo bir modeldir ve kimsenin işine yaramadıgını düşünür ve kendinin olursada hiçkimsenin bu konuda sorun yaratamıyacagı endişesindende kurtulur.Cok agır olan bu parsoconu eve kadar tasımaya çalışır.Kaldırırken parsoconun hafıza diskini yere düşürür fakat Hideki bunu farketmez bile.Eve vardıgında Parsoconu nasıl çalıştırabilirim diye kızın üstünde bir dügme arar.(Nasıl çalıştırdıgını izleyip görün fazla ayrıntıya girmeyecegim sns )
Parsocon çalıştıgında üstündeki şeritlerde düşünce tamamen cıplak kalır.Bir parsoconda olsa cok utanır bakmaktan.Parsocon karsısında gördügü garip çocugu sahibi olarak kabul eder ve büyük bir sevinçle üstüne atlar.Üstüne yaslanan bu cıplak vucudun etkisiyle Hideki kendinden gecer ve burnu kananmaya başlar.Kendine geldiginde baş ucunda duran ve Chii den başka kelime konuşamayan bu sevimli mi sevimli parsoconu görünce bunların rüya olmadıgını hatırlar.Konuşmayı bilmeyen ve Chii diyen bu makinenin adını ilk kelimesi oldugu için Chiii koyar.
İlk başalarda ev sahibinden ve arkadası Shimbo dan saklamaya çalısır.Fakat fazla üzün sürmez ve Chii kendini gösterir.Chii sürekli sahibinin yaptıklarını tekrar etmektedir.Shimbo dan da parsoconlar üzerine yardım ister.İkisi birlikte Chii nin üstünde seri numarası ararlar.Bulamazlar ama Chii nin hafızasına girmek için kendi mobil parsoconunu kulanırlar.Fakat Chii nin sahip oldugu koruma duvarı Sumomo nun bozulmasına neden olur.Parsoconunun bozuldugunu gören Shimbo acılar içinde bu konuda cok bilgili bir arkadasının adresini verir ve oradan uzaklaşır.
Hideki Chii yi erkek kıyafetleri içinde yanına alıp (çok çok şeker duruyor bu kıyafetler içinde)bu Minoru nun evine giderler.Burdan biraz bilgi alır.Fakat Chii nin üreticisi hakkında hiçbir iz yoktur.Belki onun Chobits adı verilen özel parsoconlardan biri olabilecegi varsayımında bulunur.Minoru da özel bir parsocona sahiptir.Ölen ablasının hafızasını yükledigi kendi yapımı olan bir parsocondur.Ablasının adı olan Yuzuki ismini vermiştir.
Evden ayrılırken Bir bilgi buldugunda ulaşabilmek için Hideki den telefon numarasını ister.Yuzuki nin numarayı hafızasına kaydettigini gören Chii kendide bunu yapar.Bu durumu farkeden Minoru Hideki ye ögrenme yetenegine sahip bir parsocon oldugunu ve herşeyi yeni konuşmaya başlayan bir cocuk gibi ögretebilecegini söyler.Sahip oldugu bu parsocondan dolayı cok sanslı oldugunu vurgular.Bu olaydan sonra sürekli ilerleyen bir ögrenim süreci başlar.Chii herşeyi sormakta Hideki ve arkadaşları bıkmadan cevaplamaktadırlar.(Öğrenme ve öğretmede çocuk psikolojisi üzerine mükemmel bir yapıt.)
Bence Clamp yapımları arasında cizimleri ve hikayesi ile en etkileyici olanıdır.Komedi,ecchi ve duygusallık cok iyi harmanlanmıştır.Nerdeyse ilk bölümü bütünüyle özetledim gerisini siz izleyin eminim pişman olmayacaksınız.9,18 ve 27 bölümler karsılıklı konuşma niteliginde özetleyici özel bölümlerdir.

Karakterler:
CHOBİTS Character_927
Chii: 15 yaşında bir kız görümünde cok özel bir parsocondur.Ögrenme ve diger parsoconları etkileme yetengine sahiptir.Bir insan olmasada var olma amacını ögrenen ve programlanmamasına ragmen sevemeyi ögrenen tek tiptir.Çok sevimli bir tip olması herkesi büyülemektedir.

CHOBİTS Character_926
Hideki Motosuwa: 18 yaşında üniversite ögrencisidir.Hentaileri seven ve karsı cinse karsı asırı utangaç bir kişilige sahiptir.Çevresindeki kadınlardan hiçbirini haberi olmasada sürekli onlarla ilgili sapıkça hayallere dalmaktadır.Chii ye karsı besledigi sevgi degişkenlik göstermektedir.(baba,abi ve sevgili gibi bir sevgi duyar.Fakat parscona duydugu bu sevgi rahatsız etmektedir.Aslında o bir insan sevgili istemektedir)

CHOBİTS Character_928
Hiromi Shimbo: Hideki nin komsusu,en iyi sınıf arkadasıdır.Sumomo adlı mobil parsoconun sahibidir.Daha sonraları ögretmeni Shimizu ya asık olur ve cıkmaya başlarlar.

CHOBİTS Character_930
Sumomo: 10cm boyunda son derece neşeli ve haraketli bir mobil parsocondur.Chii nin egitiminde ve alışverişe cıktıklarında cok yardım etmiştir.
CHOBİTS Character_931
Chitose Hibiya: Hideki nin ev sahibidir.Cok güzel bir kadın olması ilk görüşte Hideki nin hoşlanmasına neden olmuştur.Chii ye sürekli elbise verir.Bir kız olarak yetişmesinde cok yardımcı olmuştur.(pek çok sırrı barındırdıgı için izledikçe kendiniz ögrenin.)

CHOBİTS Character_932
Minoru Kokubunji:Cok zengin bir ailenin tek varisidir.Parsoconlar hakkında oldukça bilgili tam bir net dahisidir.Chii hakkındaki gerçekleri Hidekiyi buldukça aktarmaktadır.

CHOBİTS Character_933
Yuzuki: Minoru nun ablası öldükten sonra tasarladıgı ve anılarını yerleştirdigi cok özel bir parsocondur.Efendisine asırı baglıdır onun mutlulugu için elinden geleni yapar.Aynı şekilde Minoru da ablası kadar sevmektedir.

CHOBİTS Character_929
Takako Shimizu:Hideki ve Shimbo nun sınıf ögretmenleridir.Hideki nin sapıkça düşünceler kurdugu bir başka kadın karakterdir.Kocası kendisini bir parsocon yüzünden terk etmiştir.
CHOBİTS 7425_91246
Ueda Hiroyasu: Chii nin çalıştıgı pastanenin patronudur.Dünyada ilk defa bir parsoconla nikah kıyan kişidir.
CHOBİTS Character_934
Yumi Omura:Hideki nin çalıştıgı lokanta sahibinin kızıdır.henüz bir lise ögrencisi olmasına karsın oldukça hoş bir görüntüye sahip olması Hideki yi sürekli cezbetmektedir.Parsoconları sevmez cünkü bazıları için insandan daha kusursuz olduklarından dolayı insanlar için bir tehdit olarak görür.

CHOBİTS 7426_97485
Kojima Yasuyuki:Bir bilgisayar dahisidir.Chobits adlı parsoconu elegeçirmek için araştırma yapmaktadır.Chii buldugunda kaçırır ve Hideki ile olan tüm anılarını silmeye çalısır.

CHOBİTS 7427_91246
Kotoko: Kojimanın mobil parsoconudur.Asla yalan söyelemz efendisi emretse bile.Son derece özel bir parsocondur.Chii deki garipligi farkedip tepki verebilecek iki parsocondan biridir.(Diger parsocon Yuzuki dir.)

CHOBİTS 7429_91246
Dita: Parsoconlarla ilgili tüm bilgileri depoloyan savaşcı ve korumacı bir parsocondur.Chii insanlıgın ve parsoconların gelecegi için tehlike olarak görür ve yok etmek ister.Zima ile sevgili tarzı bir ilişki içindedirler.

CHOBİTS 7428_91246
Zima: Parsoconların veri bankasını içinde bulundurur.Dita tarafından korunur.Parsoconların gelecegini degiştirecek tek parsoconun Chii oldugunu düşünür.

İlk bölümden bir kesit.
CHOBİTS Chobits

Bu linklerden farklı formatlarda indiebilirsiniz.
http://www.realitylapse.com/info/chobits/splash.php RMVB
http://www.animea.net/download/227/Chobits.html OGM,AVİ,RMVB,MKV

Ayrıca ilk bölüm Türkçe alt yazısnı Divxplanete bulabilirsiniz.Daha fazla Türkçe alt yazılı bölümü varmı bilemiyorum ama keşke olsaydı.Cok egelenceli bir yapım.Gülmekten dudaklarınız uyuşabilir çeneniz agrıyabilir.(Dikkat)Fazla duygusalsanız göz yaşı bile dökmel mümkün. Sad

En son CHOBiTS tarafından Cuma 22 Ağus. - 10:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : CHOBİTS Anlayi10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

CHOBİTS Empty Geri: CHOBİTS

Mesaj tarafından rockchu Ptsi 5 Mayıs - 10:54

Anime güzel hoş tanıtımda aynı şekilde ama bu kadar fazla spoiler vermenin gereği yoktu ... affraid
rockchu
rockchu
Anitoryum Fansub
Anitoryum Fansub

Erkek Mesaj Sayısı : 809
Ruh Hali : CHOBİTS Defaul10

Mesaj tarafından CHOBiTS Ptsi 5 Mayıs - 11:03

Biraz fazla kaçırmışım sanırım. scratch
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından Exile Falcon C.tesi 14 Haz. - 11:16

Son dönem çok fazla anime seğrettim.Özellikle üst üste gelen hüzünlü finallerden sonra kendimi iyi hissetmek için durmaksızın yeni seriler indirdim.Ben üzerimdeki moral bozukluğunu atmaya çalışırken Chobits çevirileri yapan muhteşemmatrix bana çok koyan bir spoiler verdi Very Happy Spoiler'ı duyunca bekleyemeyeceğime karar vererek bütün bölümlerini seğrettim.Chi karakteri izlediğin en şirin anime karakterlerinden bir tanesi.Yanındaki insan ne yaparsa onu taklit etmesi falan çok şirin bir hava katıyor.Anime burdan + puanı kapıyor.Ama animenin en zayıf noktası çok fazla gereksiz bölüm olması.Nerdeyse ilk 20 bölüm sadece zaman geçirmek için yapılmış gibi.Asıl hikaye 20den sonra başlıyor bana göre.Animede sürekli bir gizem havası var.Özellikle şu kitapların gizemi baya garip.(Kitapla ilgili süpriz ortaya çıktığında haaa s..... yok artık beee dedim Very Happy )Bazı yerlerde bu gizemliliğin içimi ürperttiğini hatırlıyorum.Çizim ve renklendirme tekniği 2002 yılında çıkmış bir anime için aşmış diyebiliriz.Animenin yılına bakmadan ilk bölümü izleidğimde bu kesin 2006 yılı yapımıdır demiştim.Sonra yılına bakınca çok şaşırdım.Çünkü 2002 yılında çıkmış bir çok seriyle karşılaştırılınca renkler ve çizimler çok daha yerli yerinde oturmuş duruyor.Anime finaline kadar gizemini saklıyor sonrada tek seferde bütün hikayeyi üzerinize kusuyor.Damdan düşmüş gibi oluyor insan biraz ama zararı yok. Very Happy
Myanimelistte ilk 5 bölümü izliyince notunu 8 vermiştim ama finaliyle beni üzmediği için 9'a yükselttim.Clamp iyi bir iş çıkarmış diyorum.Bu tür Sudden Girlfriend Appearance animelerini(Bu ne zamandır bir anime türü olarka sayılyor yaw confused ) seviyorsanız Chobits'i izleyin derim.Türünün en iyi örneklerinden çünkü.

En son Exile Falcon tarafından C.tesi 14 Haz. - 11:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543
Ruh Hali : CHOBİTS Images12

http://www.chocobofansub.blogspot.com

Mesaj tarafından CHOBiTS C.tesi 14 Haz. - 11:22

Vayyy begenmene sevindim.Bu arada mesajını editle istersen yada ben yapayım senin için.baktım döktürmüş dedim ilk önce sonra iki defa daha aynı şeyleri yazdıgını farkettim.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından Exile Falcon C.tesi 14 Haz. - 11:31

2 defa değil hatta 3 kere sanırım bende bu mesaj nası bu kadar uzun oldu dedim Very Happy
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543
Ruh Hali : CHOBİTS Images12

http://www.chocobofansub.blogspot.com

Mesaj tarafından CHOBiTS C.tesi 14 Haz. - 14:05

2 defa derken fazladan demek istemiştim zaten.Hadi sana allah zihin acıklıgı versin.Sınavdan sonra FMP ye başlıyasın.Belki çevirirsinde. lol
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından Misafir Paz 29 Haz. - 10:17

Sonunda ne oluyor bu chobitsin.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından CHOBiTS Paz 29 Haz. - 10:31

mutlu son.ama zevkle izliyebilirsin.komedi,romantizm ve ecchi cok başarılı uyarlanmış.Dears abiraz bneziyor ama cok daha başarılı bir yapıt.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından Misafir Paz 29 Haz. - 11:34

Mutlu sonda nasıl bir mutlu son chi insan mı oluyor :S
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından Godslayer Paz 29 Haz. - 11:47

Chi karakteri Tsubasa Reservoir'de yer alıyor..Bi ara izlenebilir
Godslayer
Godslayer
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 55
Ruh Hali : CHOBİTS Masum10

Mesaj tarafından CHOBiTS Paz 29 Haz. - 11:56

evet 52 bölümlük seride iki kere görebiliyorsunuz Chii karakterini.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından lantis Paz 29 Haz. - 16:42

Anlatım için teşekkürler, çok güzel bir seri ancak sadece 2 bölümünü izledim sonrasını izleyemedim en kısa zamanda izlemeyi düşünüyorum
lantis
lantis
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 2029
Ruh Hali : CHOBİTS Bezgin10

http://anikeyf.com/

Mesaj tarafından CHOBiTS Paz 29 Haz. - 16:45

Saul of anime ilk 7 bölümü fansub yaptı.her hafta bir bölüm cıkartıyorlar.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından Vincent Çarş. 2 Tem. - 12:06

bende bi kız arkadaşım istedi diye indirdim dayanamayıp izledim tabi manyak bi komedi hertürlü duygu war zate içinde eve döndüğümde downloadı tamamlayıp altyazı çalışması yapmak gibi bi fikir war aklımda hadi hayırlısı (: he bide chiinin kulakları ragnarokta(online oyundur anime üzerine çok yatkın türkiyede oynayan insan sayısı 2000i geçmez ) eşya olarak tasarlandı ..
Vincent
Vincent
Isınan üye
Isınan üye

Erkek Mesaj Sayısı : 99
Ruh Hali : CHOBİTS Sarhos10

Http://Www.Dmwarez.Com/

Mesaj tarafından lantis Çarş. 2 Tem. - 15:49

CHOBiTS demiş ki:Saul of anime ilk 7 bölümü fansub yaptı.her hafta bir bölüm cıkartıyorlar.

diğer bölümleride buradan indirip izlerim,
lantis
lantis
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından CHOBiTS Çarş. 2 Tem. - 15:56

cokta kaliteli görüntü ve altyazısı yapılıyor.Cok begenecegini umuyorum.Anime dünyasının en sevimli karakterleri arasında yer alıyor Chii.Bencede hakkı.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından lantis Çarş. 2 Tem. - 16:11

Evet Chii dediğin gibi sevimli bir karakter.
lantis
lantis
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından Elfen Lied Perş. 31 Tem. - 9:49

tanıtım için teşkkürler hemen indiryorum
Elfen Lied
Elfen Lied
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 301
Ruh Hali : CHOBİTS Hosgor10

Mesaj tarafından CHOBiTS Perş. 31 Tem. - 11:08

Soul of anime den indir ilk 13 bölüm tr fansub.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından cynthia Paz 10 Ağus. - 16:55

Chii için bile izlenir bence. O "chii" demesi yok mu, kendimi sorunların olmadığı bir dünyada hissediyorum o zaman.
cynthia
cynthia
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Kadın Mesaj Sayısı : 780
Ruh Hali : CHOBİTS Kaygil10

http://aluminia-fansub.blogspot.com/

Mesaj tarafından Elfen Lied Salı 12 Ağus. - 12:09

chobits çok hoşuma gitti bence 2002 yılı için bi başyapıt diyebiliriz müzikleri çizimi chii nin o tatlılığı herşeyden 10 puan aldı bana göre
Elfen Lied
Elfen Lied
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından CHOBiTS Salı 12 Ağus. - 12:18

Clamp serielri içinde cizimler olarak en farklısı Chobits en azından normal serielre benziyordu.Konu olarak ilginç ne varki ecchi ve romantizm ve komedi cok iyi harmanlanmiş.Bu sayede güldürürken duygulandırabiliyorda.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından Elfen Lied Salı 12 Ağus. - 12:19

çok güzel ama bence şu öğretmenin öğrenci ile bu kadar yakınlaşması saçma olmuş
Elfen Lied
Elfen Lied
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Hanajima Ptsi 18 Ağus. - 12:45

Elfen Lied demiş ki:çok güzel ama bence şu öğretmenin öğrenci ile bu kadar yakınlaşması saçma olmuş
+1
ben en çok sumomoyu seviyorum bu seride.
ilk bölümde tebrikler tebrikler girişi çok tatlıydı xD
Hanajima
Hanajima
Aktif üye
Aktif üye

Kadın Mesaj Sayısı : 152
Ruh Hali : CHOBİTS Ssstt10

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki