AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gantz

+4
aoshi
spartiate
edemirci44
Godslayer
8 posters

Gantz Empty Gantz

Mesaj tarafından Godslayer Perş. 8 Mayıs - 17:12

Gantz Gantz-02

2000 yılında Young Jump dergisinde yayınlanan,Hiroya Oku'nun çizdiği bol kanlı ve aksiyonlu manga serisi.Şu ana kadar mangasının 271 bölümü çıktı ve hala da çıkmaya devam ediyor.2004 yılında 26 bölümlük animesi yayınlandı.Yoğun şiddet ve cinsellik içerdiği için bazı sahneler sansürlendi ancak sansürsüz bölümler de mevcut diye biliyorum...
Konu ise;
Manganın ana karakteri Kei Kurono insanlara önem vermeyen,kutudaki en parlak boya kendisinin olmadığını bildiği halde kendini diğer insanlardan üstün gören bir lise öğrencisidir..Bu Kei arkadaşımız metro istasyonunda beklerken ayyaşın tekinin rayların üstüne düştüğünü görür..Tabii Kei hiç umursamaz ama yanında duran eski okul arkadaşı Masaru Kato yardımsever bir kişilik olduğu için terler içinde raylara iner ve ayyaşa yardım etmek ister ama adam ağır olduğu için tek başına yapamaz.Etraftan yardım istemek için bakındığında Kei'yi görür ve onu hatırlayıp yardıma çağırır Kei bu durumda zorlada olsa iner ve ayyaşı sırtlar..Ayyaşı raylardan çıkarttıklarında trenin üstlerine doğru geldiğini farkedip koşmaya başlarlar..Eğer ekspres tren olmasaydı gelen belki koşarak kurtulabilirlerdi ancak tren durmadan ilerledi ve bu iki gencide parçalayıp geçti..Bundan sonra Kei ve Kato kendilerini içinde siyah kürenin bulunduğu bir apartman dairesinde bulur..Bu apartman dairesinden sağ kurtulabilmek için tek yapmaları gereken siyah kürenin verdiği emirlere uyup uzaylıları öldürerek 100 puanı toplamaktır..

Okuduğum en orjinal konuya sahip manga diyebilirim..O kadar sürükleyiciki 264 bölümü 4 günde bitirmiştim..Hentai'ye kaçan bazı kısımlar var ve aşırı şiddet eğer bunlar sorun değil diyorsanız kesinlikle okunması gereken bir manga..
Godslayer
Godslayer
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 55
Ruh Hali : Gantz Masum10

Gantz Empty Geri: Gantz

Mesaj tarafından edemirci44 Perş. 8 Mayıs - 17:19

Tanıtım için teşekkürler..Manga sever arkadaşlara az rastlıyoruz.Harbidende ilginç orjinal konusu var.Manga tanıtımları için hem okuyan hemde yorum yapan arkadaşımızı bulduk.... cheers
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Gantz Defaul10

Mesaj tarafından spartiate Perş. 8 Mayıs - 17:44

ya bunu inanılmak izlemek istiyorum, hatta sanırım türkçeyede çevrildi.. ama bir türlü olmadı yav, hep araya başkaları girdi.. tanıtımın için saol godslayer, hatırlattığın iyi oldu bu aralar izlenecekler arasına katayım bunudaa

not: manga olarak okunacaklar listesine ekleyemiyorum, mangaya karşı nedense biraz soğuğum..

En son spartiate tarafından Perş. 8 Mayıs - 17:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4388
Ruh Hali : Gantz Eglenc10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından aoshi Perş. 8 Mayıs - 17:47

Tanıtım için teşekkürler..Güzel bir mangaya benziyo. Bu manganın sanırım çevirisi yapılıyodu.
aoshi
aoshi
Onursal üye

Erkek Mesaj Sayısı : 473
Ruh Hali : Gantz Karisi10

Mesaj tarafından Exile Falcon Perş. 8 Mayıs - 18:14

Ne animeydi bee diyorum.Animesi daha önemli kısımlara gelemeden son buluyor.Kim bilir mangada ilerde neler oluyordur.Manga sever herkes okusun.Benim mangayla pek alakam olmadığı için sadece 2.sezonu çıkar diye umutla bekliyorum
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543
Ruh Hali : Gantz Images12

http://www.chocobofansub.blogspot.com

Mesaj tarafından Godslayer Ptsi 12 Mayıs - 20:55

Umarım 2.sezonu çıkar çünkü herşey yeni başlıyor..Mangayı okuduğum halde henüz Gantz'ın tam olarak ne olduğunu bilmiyorum..

Spoiler:
Godslayer
Godslayer
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj tarafından rockchu Salı 19 Ağus. - 20:53

anianka çevirisiyle mangasının okumak kısmet olmuştu şu an anitolia devam ediyor galiba zaten manga adına okuduğum ender eserlerdendir Godslayer ın bahsettiği şiddet ve cinsellik gerçekten dozajı yüksek biçimde işlendiğinden 16 yaşın altındakiler için pek te uygun bir seri değil. Animesinin son bölümünü izlememek akıl ve ruh sağlığını korumak için çok önemli böyle mi kötü bir son olur o kadar bölüm her şey güzel sona geliyoruz sanki tom ve jerrynin sonu gibi sönük bir bölüm 2. sezon umudumda pek yok açıkcası.

Spoiler:
rockchu
rockchu
Anitoryum Fansub
Anitoryum Fansub

Erkek Mesaj Sayısı : 809
Ruh Hali : Gantz Defaul10

Mesaj tarafından Biohazard Salı 18 Kas. - 16:47

Bana sorarsanız, Gantz'ı okumaya değmeyeceğini düşünüyorum.Aşırı hentaiye kaçan sahneler var, her 3 chapterdan birisi ecchi zaten.Şiddet olarak beğenmiştim aslında. Animesini 22. bölümde bıraktım (şimdi diyeceksiniz 2 bölüm daha kasamadın mı? ) valla canım hiç istemedi Very Happy sonunu da öğrenmiştim zaten. Mangasını da 60 a kadar mı ne okudum, bazı yerler dışında aynıydı.Yalnız animedeki son ile mangadaki son ayrı.Konusu çok güzel, çok orjinal ancak düşünce olarak çok saçma geldi:
Spoiler:

10 üzerinden 4 veririm.O da Konusu çok orjinal olduğu için.Ama tavsiyem değil.
Biohazard
Biohazard

Kadın Mesaj Sayısı : 2
Ruh Hali : Gantz Uyku10

Mesaj tarafından Shiniko Çarş. 19 Kas. - 21:10

Bir ara heyecanla takip ettiğim bir seriydi ama nedense artık sıkıntı veriyor. Uzun süredir de yeni bölümün gelmemesi okumayı bırakma sebebim. Bitse mi artık acep?
Shiniko
Shiniko
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 359
Ruh Hali : Gantz Cilgin10

Mesaj tarafından Godslayer Cuma 21 Kas. - 22:38

Gantz tamamen yetişkinlere yönelik bir mangadır ve dolayısıyla içinde işim olmaz barındırması normaldir..Animesini izlemedim ama mangası hala devam ettiğine göre animesinin konusu mangadan ayrılmış durumda..Son zamanlarda çıkan bölümler eski tadı vermesede yakın zamanda yine güzelleşeceğine inanıyorum...Gantz'ı beğenmeyenlere daha çok Naruto tarzı basit serileri öneriyorum bence deneyin...
Godslayer
Godslayer
Yeni Üye
Yeni Üye

- Similar topics