AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mushishi

5 posters

Mushishi Empty Mushishi

Mesaj tarafından edemirci44 Ptsi 19 Mayıs - 22:46

Mushishi Animemangantr001rk4

Anime'nin Adı: Mushishi
Diğer Adları:
Mushi-shi, Bugmaster
Kategori: TV Serisi
Tür: Doğaüstü Güçler, Drama, Fantastik, Gerilim
Yapımcılar:
Marvelous Entertainment, Wellthink, avex mode, ADK, Artland,
Resmi Sitesi:
http://www.mushishi.jp/
Bölüm Sayısı: 26

2006 yılında 5. Tokyo Anime Ödülleri Töreninde en iyi tv dizisi ve en iyi sanat yönetmeni ödülü kazanan Mushishi, Japonya'da 2005-2006 sezonunda yayınlanmıştır. uki Urushibara'nın 1999 yılında yayınlanmaya başlayan mangasına yeterince sadık bir çizgide ilerleyen anime 26 bölümden oluşur. Bölümler birbirinden bağımsız, kısa kısa öyküler şeklindedir

Mushi’ler İlginç varlıklardır,bu varlıklara ne bir bitki ne de bir hayvan diyebiliriz. Diğer canlılardan farklı formlarda ve zamanda yaşarlar .Diğer organizmaların yaşamlarından farklıdırlar. Eski devirler de yaşayanlar "Mushi" olarak bilirler.Normal insanlar göremez ve onların insanlar üzerindeki etkisini anlayamazlar,Normal insanlar hastalanır,ölür,kaybolur,ilginçliklerle karşılaşır bu gibi durumların, bir kısmı, mushilerin etkisi altında gerçekleşir.Onların yaşam biçimi ve ortaya çıkışları hakkında tam bir bilgi yoktur .Mushileri özel yeteneklere sahip insanlar görebilir ve onlara Mushishi adı verilir… 10 yaşından öncesini hatırlamayan kahramanımız Ginko da bir Mushishi’dir.. Mushi'lerin yaşadığı yerleri ortamlarını neler olduğunu öğrenen, araştıran biridir. Bunun için köy kasaba demeden sürekli dolanır ,bulduğu verileri denetler, onlarda oluşan doğaüstü olaylarda insanlara yardım eder.

Kahramanımız Beyaz saçları ve mavi gözüyle diğer insanlardan oldukça farklıdır.Gözlerinden birini mushilere kaptırmıştır ,o gözünü genelde beyaz saçının altında ,göremeyiz..

Ginko’nun mushileri kendine çeken bir doğası vardır.. Bu nedenle bulunduğu ortamda çok uzun süre kalamaz.. Sürekli seyahat etmek zorundadır

Japonya dışında da Hong Kong, Tayvan ve Güney Kore'de yayınlanan animenin bir de Katshuhiro Otomo (Akira'nın yaratıcısı) tarafından yönetilmiş bir sinema filmi bulunmakta. Filmde Ginko'yu Basilisk uyarlaması Shinobi filmindeki Gennosuke'yi canlandıran Joe Odagiri oynuyor

Yorumum
Öncelikle; bir anime severin izlemesi gereken Anime türlerinden biri oldugunu rahatlıkla söylüyebilirim.İçinde gizem,gerilim bulunduran mushishi Farklı bir atmosfer arayan anime severlere ilaç gibi gelecegine eminim.anidb.net sitesinde rayting olarak ilk beşte, geçen ayki sayımızda verdigimiz ANN’de de ilk 5 in için de.Niye gönlünüzdeki anime ilk 5 içinde degilde Mushishi ilk 5 de derseniz ,size seyretmek kalıyor derim.

Açılış ve kapanış müzikleri çok hoş, ,animeyle uyuşuyor.Mushishi de Olaylarının sonunu kolay kolay tahmin edemememiz animeye olan tutkuyu da artırıyor.Aksiyon dolu bir anime olmadıgı için, bana günlük bir bölüm yetti ,özellikle geceleri seyrettim her seyrettigimde dinlendigimi söylüyebilirim.Sürekli seyrettirme özelliği yok.

Sonuç olarak şunu söyleyebilirim; bu animeden aksiyon ve komedi beklemeyeceginizi anlamışsınızdır. Ama müthiş çizimlerle ayrı bir hava solumayı bekleyin .Doganın güzelliği,karın havadaki dansı,fırtınanın güzel sesi,yağmurun tınısı,ormanın müthiş güzelligi,bataklıgın çığlıgı, gökkuşağının gizemi daha bir çok güzellikler Mushishi de sizi bekliyor.10/9

Bedifeci
--------------
Anime Türkiye Dergisi

En son bedifeci tarafından Paz 2 Ağus. - 22:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Mushishi Defaul10

Mushishi Empty Geri: Mushishi

Mesaj tarafından spartiate Salı 20 Mayıs - 7:01

teşekkürler engin tanıtım için.. birkaç bölümünü indirmiştim şu anda sırada bekleyen serilerden.. yakın zamanda izleyecem inşallah
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4388
Ruh Hali : Mushishi Eglenc10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Godslayer Salı 20 Mayıs - 19:23

İlk bölümünü izlemiştim farklı bir konuya sahip ama biraz ağır tempolu..Dediğin gibi çizimler fena değil hatta ben Hayao Miyazakinin animelerindeki çizimlere benzettim..Anime listem biraz kalabalık bu yüzden biraz bekleyecek ama ileride mutlaka izlicem..
Godslayer
Godslayer
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek Mesaj Sayısı : 55
Ruh Hali : Mushishi Masum10

Mesaj tarafından edemirci44 Paz 2 Ağus. - 22:53

Tanıtım yenilenmiştir.Sonuç olarak bir daha seyretmek istedigim nadir animelerden biridir.
Mangasını takip etmek istiyenler.Buyursunlar.
http://chocobomanga.blogspot.com/
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : Mushishi Defaul10

Mesaj tarafından Katsura Çarş. 20 Ocak - 13:24

Konu olarakta hoş bir seri ancak...Bilemiyorum böyle fazla sarmadı beni
Katsura
Katsura
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 512
Ruh Hali : Mushishi Parano10

Mesaj tarafından nico robin C.tesi 30 Ocak - 23:19

fantastik bir anime. ben izledim cok begendim.
nico robin
nico robin
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 405
Ruh Hali : Mushishi Tembel10

http://www.anime.gen.tr

- Similar topics