AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cowboy Bebop

+8
Susano'o
Moth
(^sakura^)
LuFFY
CHOBiTS
spartiate
Exile Falcon
aoshi
12 posters

Cowboy Bebop Empty Cowboy Bebop

Mesaj tarafından aoshi Salı 27 Mayıs - 15:16

Cowboy Bebop 10141hx0
Anime Ismi : Cowboy Bebop
Yayınlanma yılı : 1998
Bölümler : 26
Tür : Aksiyon, macera, bilim kurgu, drama...
Prodüksyon : Sunrise, Bandai, Nakamura Production
Yönetmen : Sinichiro Watanabe
Senaryo : Sinichiro Watanabe, Dai SATO, Sadayuki MURAI

Tanıtım :

2021 yılında gezegenler arasında seyahat mümkün hale gelmiştir. Ancak, gezegenler arasında ulaşımı sağlayan atlama ağında büyük bir düzensizlik bulunmaktadır. İhmal edilen bu aksaklık sistemde büyük bir felakete yol açar. Ayda bulunan atlama geçidi infilak eder ve ay yüzeyinde büyük bir delik oluşur. Patlama sonucunda aydan kopan parçalar dünya yüzeyine düşer ve süreğen bir meteor sağnağına yol açar. Bu olay dünya yüzeyinin büyük bir bölümünü ve milyarlarca insanı yok eder. İnsanların büyük bir bölümü yer altına sığınır. İmkanı olanlar Mars ve Venüs gezegenleri ile yaşam koşulları oluşturulan bazı astreoid ve Jupiter uydularına yerleşirler.

Cowboy Bebop, bu olaydan 50 yıl sonra, 2071 yılından başlayarak gerçekleşen olayları konu alır. Spike Spiegel ve iş ortağı Jet Black güneş sisteminde faaliyet göstermekte olan iki haydut avcısıdır. Oldukça tehlikeli ve zor bir meslek icra eden ikili geçimlerini sağlayabilmek için, Bebop isimli gemileri ile, aranılan suçluların peşinden sistemin bir ucundan diğer ucuna yolculuk etmektedir.

Dizi, Bebop tayfasının, suçluların peşinde yaşadıkları olaylar etrafında şekillense de aslında her bir karakterin geçmişi ile yüzleşmesini konu alır.

Bölüm listesi:

1. Asteroid Blues
2. Stray Dog Strut
3. Honky Tonk Women
4. Gateway Shuffle
5. Ballad of Fallen Angels
6. Sympathy for the Devil
7. Heavy Metal Queen
8. Waltz For Venus
9. Jamming With Edward
10. Ganymede Elegy
11. Toys in the Attic
12. Jupiter Jazz Part I
13. Jupiter Jazz Part II
14. Bohemian Rhapsody
15. My Funny Valentine
16. Black Dog Serenade
17. Mushroom Samba
18. Speak Like a Child
19. Wild Horses
20. Pierrot le Fou
21. Boogie Woogie Feng Shui
22. Cowboy Funk
23. Brain Scratch
24. Hard Luck Woman
25. The Real Folk Blues Part I
26. The Real Folk Blues Part II
Genel bilgiler, tanıtım ve bölüm listesi anime.gen.tr sitesinden alınmıştır...

Yorum:
İzlerken etkilendiğim sayılı animelerden biride Cowboy Bebop dır.Her ne kadar çoğu bölümlerin birbiriyle bağlantısı olmasa da konular iyi işlenmiştir. Ama 26 bölümün hepsi böyle değil tabi, arada karakterlerin geçmişine ışık tutan bölümler ve ana senaryoya ait bölümlerde barındırıyor. Evreni ve farklı kültürlere ait izler taşıyan mekanları gerçekten etkileyici. Müziklerine gelecek olursak jazz ve blues ağırlıklı müzikleri seriye ayrı bir güzellik katmış. Sonuç olarak 26 bölümlük seriye iyi işlenmiş senaryo, evren ve mekanları yedirilince ortaya izlenmesi gereken bir klasik çıkmış. Serinin tek kötü yanı Spike ın geçmişinin tam olarak açıklığa kavuşmaması diyebilirim. Puan olarak buna da 10 üzerinden 9 veriyorum izleyen arkadaşlarımızdan yorumlarını bekliyorum.
aoshi
aoshi
Onursal üye

Erkek Mesaj Sayısı : 473
Ruh Hali : Cowboy Bebop Karisi10

Cowboy Bebop Empty Geri: Cowboy Bebop

Mesaj tarafından Exile Falcon Salı 27 Mayıs - 16:03

İzleyeli bir kaç ay oldu.Animenin müzikleri ve havası hoşuma gitsede hikayenin genelinin birbiriyle bağlantısı olmaması animeyi kusursuz seviyesinden eğlencelik seviyesine düşürüyor.Yani seğretmenizin bir amacı olmadığını hissediyorsunuz.Ama sırf karakterler için izlenebilir.4 karakterin hepsi farklı ve ilginç kişiliklere sahip.Özellikle Faye çok ilginç bir geçmişe sahip.Yavaş yavaş anılarının parçalarını toplaması falan çok insanı baya animeye bağlıyor.Her ne kadar animede ana bir senaryo olmaması baya puan kırsada her anime severin izlemesi gereken bir klasik olduğunu düşünüyorum.10 üzerinden 8.2
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 1543
Ruh Hali : Cowboy Bebop Images12

http://www.chocobofansub.blogspot.com

Mesaj tarafından aoshi Salı 27 Mayıs - 16:14

Genede ana senayo var bence 12,13,25 ve 26. bölümlerini ana senaryo olarak görebiliriz bence.Ama birbirine bağlantısı olmayan bölümlerin çokluğu ana senaryoyu arka plana atıyor biraz.Tabi kişiden kişiye değişebilir ama bence 12,13,25 ve 26. bölümlerin ana senaryo havası vardı.
aoshi
aoshi
Onursal üye

Mesaj tarafından Exile Falcon Salı 27 Mayıs - 16:33

Birbirlerine bağlantılı olan tek bölümler onlardı zaten.Hatta birde 6 vardı sanırım.Tam hatırlamasamda Spike'ın baş düşmanının ilk kez gözüktüğü bölüm ya 6 ya 8 yada o civarda birşeydi işte Very Happy O da bağlantılı sayılır.Animeyi sadece 5 bölüm bile yapabilirlermiş Razz
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından spartiate Salı 27 Mayıs - 17:41

sanırım vcd de izlediğim ilk anime budur Very Happy ama ben movie'sini izlemiştim, çokta sevmiştim işin aslı.. ama seri olarak indirmeye hiç fırsatım olmadı.. filmini tavsiye ediyorum herkese gayet güzel ve eğlencelidir.. pgi

aoshi teşeşkküür ederiz tanıtım için..
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4388
Ruh Hali : Cowboy Bebop Eglenc10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Exile Falcon Salı 27 Mayıs - 17:44

Anime bana göre çok kötü bir yerde sonlanıyor.Canımı sıkan sonlardan bir tanesi kısaca.Filmi devamıdır diye düşünmüştüm.Bayada umutlanıp filmi 2 gblık BuleRay riplerinden indirdim.Ama filmin animeyle alakası yoktu.Pc film boyunca kasılmaktan bir hal olmuştu Very Happy Çok zekiyim ya Gunda 00'ı bile zor kaldıran pc BuleRay'i kaldırıcak
Exile Falcon
Exile Falcon
Super Moderator
Super Moderator

Mesaj tarafından aoshi Salı 27 Mayıs - 18:44

Bişey değil daha tanıtımların devamı gelicek. Keşke spike ın geçmişini daha fazla anlatan bir ova çıksa diycem ama bu saatten sonra olmaz herhalde.
aoshi
aoshi
Onursal üye

Mesaj tarafından CHOBiTS Salı 27 Mayıs - 19:36

Eline saglık hoş tanıtım olmuş.iki ay oldu indireli iki bölüm izleyip sıkıldım bıraktım bidahada yüzünü açmadım.Zevklerime uygun bir serid egil.
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : Cowboy Bebop Anlayi10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından LuFFY Ptsi 9 Haz. - 6:46

17. bölüme kadar izledim. Kötü diyemeyeceğim ama anlattıkları kadar değil. Çok abartılmış bir seri. Arasıra canım sıkılınca diğer bölümleri de izlerim heralde.
LuFFY
LuFFY
Dark Çeviri Grubu

Mesaj tarafından Misafir Cuma 18 Tem. - 20:02

Uzun zamandır izlemediğim yarım kalmasın diye bitirdim sonunun böyle biteceğini hiç mi hiç düşünmemiştim.Aha dedim Jet gelir yardım eder ama bitti öyle.
Anonymous
Misafir
Misafir

Mesaj tarafından (^sakura^) C.tesi 19 Tem. - 13:11

Tanıtım için ilk önce aoshi'ye teşekkürler pgi sevdiğim animeler arasında yeri bi' başka...Çizimleri ise zaten çok iyi ki son bölümüne kadar izlemişim çünkü artık animelerde yıllar geçtikçe daha seçici olmaya başladım.Bi' bölümünde şu yazıya gözüm takılmıştı "Turkish Bazaar" ...İzlemeyenlere şiddetle tavsiye ederim zaten iyi bi' anime izleyicisiyseniz söylememe gerek yok!
(^sakura^)
(^sakura^)
Isınan üye
Isınan üye

Kadın Mesaj Sayısı : 96
Ruh Hali : Cowboy Bebop Nerdey10

Mesaj tarafından Moth Salı 12 Ağus. - 11:01

yönetmenin ustalığını konuşturduğu çok güzel bir anime.izlemeyen olmasın demek istiyorum.müzikler olsun çizimler olsun kesinlikle izlenmesi gerekir.
kişisel puanım 9,5/10
Moth
Moth
Yeni Üye
Yeni Üye

Mesaj tarafından Susano'o Cuma 15 Ağus. - 21:57

benim kenshin'den sonra izlediğim ilk animelerden biri, vcd'de izlemiştim, ilk 5 bölümden sonrasını ingilizce çekmişlerdi, o yüzden biraz sinir olsam da, çok sevdiğim bi seridir. özellikle jazz ve blues hayranı olduğum için daha da bi zevk alarak izlemiştim. kanno yoko'nun the real folk blues şarkısına da hasta olmuştum. eğlenceli, komik ama bazen de dramatik bir anime, tavsiye ederim. Smile
Susano'o
Susano'o
Çevirmen
Çevirmen

Erkek Mesaj Sayısı : 1649
Ruh Hali : Cowboy Bebop Relax10

Mesaj tarafından Zax Cuma 15 Ağus. - 22:08

Anıme hakkında bıldıgım tek sey muzıklerını hastası oldugum ve yakında 2ıncısı cıkacak ragnarok onlıne 2'nın ostlerını yapan kadınla aynı oldugu xD
Zax
Zax
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 829
Ruh Hali : Cowboy Bebop Kustah10

http://kingsjoy.deviantart.com/

Mesaj tarafından Unde®kaN Cuma 15 Ağus. - 23:28

ellerine sağlık. Tanıtım güzel olmuş. Ama çizimleri nasıl acaba_? Çizimleri kötü olan animeleri pek sevmiyorumda... Adında aksiyon var gibi duruyor ama. Very Happy
Unde®kaN
Unde®kaN
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 659
Ruh Hali : Cowboy Bebop Psikop10

Mesaj tarafından hipernova Cuma 3 Ekim - 19:02

İşte en sevdiğim anime bu. Hayatımda izlediğim en iyi anime. Baş karakteri Spike benim tek kahramanım. İdolüm, kimliğine kılığına bürünmek istediğim birisi.

Cowboy Bebop sonuyla insanları etkilemiş bir anime. Herkes izlemeli diyemiyorum çünkü öyle bölümleri vay gelecek bölümde ne olacak hemen açıp izlemeliyim şeklinde ilerlemiyor. Episodic bir şekilde her bölümde farklı birşey oluyor ama karakterlerin her ne kadar 2071 de olsa günümüzdeki hallerden farksız olmaları, Shinichiro Watanabe'nin müthiş yönetmenliği ve tabi Yoko Kanno'nun aşmış müzikleri bir anime nasıl olmalıdır sorusunun cevabı gibidir.

Keşke filmini de dvdden izleyip para kazandırsaydım kendilerine ama artık live action filmini gidip sinemada izleyerek (tabi Türkiye'ye gelirse)
Bu güzel seriyi kendimce ödüllendiririm.

Seriye ise en fazla 10 üzerinden 10 verilebildiğinden 10 veriyorum. Very Happy
hipernova
hipernova
Hiraishin Manga
Hiraishin Manga

Erkek Mesaj Sayısı : 61

Mesaj tarafından özz C.tesi 3 Ocak - 11:14

müzikleri dışında animeyi pek sevmedim.bölümlerin birbirinden kopukluğu, karakterlerin geçmişleri hakkında fazla bilgi verilmemesi ve sonu kötüydü bence.izlerken bazı bölümlerde gerçekten çok sıkıldım. en azından sonu mutlu son olsa tatmin olabilirdim Smile
özz
özz
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1172
Ruh Hali : Cowboy Bebop Keyifs10

- Similar topics