AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S i m y a c ı

5 posters

S i m y a c ı Empty S i m y a c ı

Mesaj tarafından MetatroN Paz 29 Haz. - 0:34

'Simyacı', Brezilya'lı eski şarkı sözü yazarı Paulo Coelho'nun, yayınlandığı 1988 yılından bu yana dünyayı birbirine katan, eleştirmenler tarafından bir 'fenomen' olarak değerlendirilen üçüncü romanı. 'Simyacı', altı yılda kırk iki ülkede yedi milyondan fazla sattı. Bu, Gabriel Garcia Marquez'den bu yana görülmemiş bir olay. Yüreğinde, çocukluğunu yitirmemiş olan okurlar için bir 'klasik' kimliği kazanan 'Simyacı'yı Saint-Exupery'nin 'Küçük Prens'i ve Richard Bach'ın 'Martı Jonathan Livingston'u ile karşılaştıranlar var (Publishers Weekly) . Simyacı, İspanya'dan kalkıp Mısır Piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiago'nun masalsı yaşamının felsefi öyküsü. Sanki bir 'nasihatname': 'Yazgına nasıl egemen olacaksın, mutluluğunu nasıl kuracaksın? ' sorularına yanıt arayan bir hayat ve ahlak kılavuzu. Mistik bir peri masalına benzeyen romanın altı yılda, yedi milyondan fazla okur bulmasının gizi, kuşkusuz, onun bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor. 'Simyacı'yı okumak, herkes daha uykudayken, güneşin doğuşunu seyretmek için şafak vakti uyanmaya benziyor.

S i m y a c ı B-16873-simyacı arkadaşlar bu kitabı bugün bitirdim .. Hayat amaclarımız üzerine ve felsefe üzerine bi kitap...eğer fırsatınız varsa okuyun derim..hayatla ilgili düşünceleriniz değişecek bahse girerim Wink
MetatroN
Süper Animeci
Süper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 452
Ruh Hali : S i m y a c ı Nerdey10

S i m y a c ı Empty Geri: S i m y a c ı

Mesaj tarafından edemirci44 Paz 29 Haz. - 6:11

Kaliteli bir yazar.Güzel bir kitap ,okumuştum....Ama baya oldu şimdi konusunu az çok hatırlıyorum...
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110
Ruh Hali : S i m y a c ı Defaul10

Mesaj tarafından lantis Paz 29 Haz. - 7:35

Harika bir kitap, okuduğumda çok etkilenmiştim herkese tavsiye ederim
lantis
lantis
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 2029
Ruh Hali : S i m y a c ı Bezgin10

http://anikeyf.com/

Mesaj tarafından MetatroN Paz 29 Haz. - 9:21

Evet,etkileyici bir kitap. Ayrıca ilk sayfadan itibaren hikaye akıcılıkla devam ediyor, bazı kitaplardaki gibi ilk sayfaları sıkıcı değil.Zaten 166 sayfa,birkaç saatte bitirilebilecek bir kitap.

En son MetatroN tarafından Salı 16 Haz. - 10:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
MetatroN
Süper Animeci
Süper Animeci

Mesaj tarafından Elenium Paz 29 Haz. - 20:40

Benimde çok hoşuma giden bir kitap . Paulo Coelho gerçekten iyi bir yazar. Onun kitapları her zaman hoşuma gitmiştir.
Elenium
Elenium

Mesaj tarafından spartiate Ptsi 30 Haz. - 9:17

ve ben bu kitabı almama rağmen hala okumadım biliyor musunuz Sad çok güzel bir kitap olduğuna eminim, umarım kısa zamanda okuyabilirim.. hatırlatığın için saol metatronn
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4388
Ruh Hali : S i m y a c ı Eglenc10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından MetatroN Ptsi 30 Haz. - 10:26

Bir şey değil, bilmeden hatırlattım spartiate (: Benim de kitabı okumam böyle oldu.. Almıştım kitabı ama okumamıştım, 2-3 ay sonra bir şeyler okuyayım diye araştırırken hatırladım da okudum .. Belli ki okumadan önce biraz daha zaman geçirmem gerekiyormuş.
MetatroN
Süper Animeci
Süper Animeci