AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

[Rec] Tanıtım

+3
Harusame
lantis
rockchu
7 posters

[Rec] Tanıtım Empty [Rec] Tanıtım

Mesaj tarafından rockchu Ptsi 11 Ağus. - 16:42

[Rec] Tanıtım 2rniyio

Yönetmen: Jaume Balagueró , Paco Plaza
Tür: Korku, Dram, Deneysel
Senaryo: Jaume Balagueró , Luis Berdejo , Paco Plaza
Görüntü Yönetmeni Pablo Rosso
Yapım: 2007, İspanya
Oyuncular:Manuela Velasco (Ángela) , Javier Botet (Niña Medeiros) , Manuel Bronchud (Abuelo) , Martha Carbonell (Sra. Izquierdo) , Claudia Font (Jennifer) , Vicente Gil (Policía)

imdb puanı 7.8
beyaz perde puanı 8.7

Konu Sevgili animemangantr üyeleri sizlere İspanyol yapımı bu güzel filmin tanıtımını yapmaktan mutluluk duyuyorum eğer insanı iğrendiren filmlerden bıktım adam gibi korku filmi izlemek istiyorum diyorsanız bu film tam size göre neyse lafı uzatmadan konuya geçeyim.

Filmimiz tv muhabiri Angelanın bir itfaiye istasyonunda yapmaya çalıştığı konuşmayla başlıyor. Angela gece çalışan insanların nasıl işler yaptığını anlatan bir haber dizisi hazırlıyor ve bu seferki durağı itfaiye istasyonu sizinde tahmin edebileceğiniz gibi yangın olmadığı zamanalarda itfaiyeciler yemek yemek tenis oynamak ve uyumaktan başka bir şey yapmadıkları için pekte iç açıcı bir haber olmuyor taki gelen bir ihbar üzerine gittikleri apartmana varıncaya kadar. Apartman sakinleri yaşlı bir teyzenin kaldığı daireden gelen çığlık sesleri üzerine itfaiye polis ne varsa haber vermişler apartmana vardıklarında kapıda polis onları bekliyor ve itfaiyecilerin kapıyı kırması ile birlikte hep birlikte daireye giriyorlar. Yaşlı teyzeyi dairede bulmaları ile olayların gidişatı bütünüyle değişiyor teyzeyi buldukları an insana ne oluyoruz oğlum bi durun dedirtiyor anlayacağınız üzere filmde gerilimin ilk yükseldiği sahne burası ... filmin son 20 dakikasına geldiğimiz de ise tempo daha da yükseliyor film iyice ölüm kalım savaşı moduna bağlıyor sizi... işte bu anlar insanı en çok içine çeken anlar çünkü buralarda film izledikleriniz bir filmde gerçekleşmiyorda sanki siz kendiniz yaşıyormuşsunuz hissini veriyor... çok daha fazla ayrıntı vermek isterdim ancak o zaman filmin bir tadı kalmayacak fazla spoiler a girmek istemiyorum umarım tanıtım sizi tatmin eder.

Fazla ayrıntı vermeden ufak bir beyazperde yorumu vereyim.

bu tarzı seviyorum. daha önce yine el kamerasıyla çekilmiş bir film olan cloverfieldi sinemada izlemiştim ve bu tarza hayran kaldım. reci de bulup izledim ve gerçekten bu tarzın en iyisi diyebilirim. filmde tempo hiç düşmüyor yani genelde korku gerilim filmleri klişelerle dolu ama bu filmde ne olcağı hiç belli değil el kamerasıyla çekildiği için sizde filmde oyuncularla birlikte gerçekten o olayları yaşıyorsunuz. ispanyollar gerçekten iyi bir iş çıkarmıs ve farklı işler bekleyen korku filmi severleri bu filmle bence tatmin etmişler. özellikle filmin son 15 dk.sı nefes almakta zorlanacaksınız mutlaka izleyin farklı bir sinema deneyimi yaşayın 9/10

Benim yorumuma gelince eğerki benim gibi korku filmerine artık iyice alışmış biriyseniz bu filmin sizi % 100 kokutacağını garanti edemem çünkü korku filmi manyağı birini korkutmayada bilir. Ama her türlü filmi izlerim arada korkuda izlerim ama iğrençliğre dayanamıyorum adam gibi korku olsun diyorsanız bu film tam size göre. Colverfield e görede çekim kalitesi açısından 2 kat daha iyi. Son olarak izleyecekler için ufakta bir tüyo vereyim
Spoiler:

En son rockchu tarafından Ptsi 11 Ağus. - 16:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
rockchu
rockchu
Anitoryum Fansub
Anitoryum Fansub

Erkek Mesaj Sayısı : 809
Ruh Hali : [Rec] Tanıtım Defaul10

[Rec] Tanıtım Empty Geri: [Rec] Tanıtım

Mesaj tarafından lantis Ptsi 11 Ağus. - 16:49

tanıtım için teşekkürler henüz izlemediğim bir film bir ara indirip izleyim
lantis
lantis
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 2029
Ruh Hali : [Rec] Tanıtım Bezgin10

http://anikeyf.com/

Mesaj tarafından Harusame Ptsi 11 Ağus. - 16:50

"el kamerasıyla çekilmiş " deyince merak ettim yukarda da yazdığı gibi canawarlar filmi de böyle çekilmişti we onu da seyretcektim hala da seyretcem ne zaman acaba Rolling Eyes ilginç olabilir konu olarak olmasa da çekim tarzıyla....tenk yü paylaşım için eline sağlık...
Harusame
Harusame
Aktif üye
Aktif üye

Kadın Mesaj Sayısı : 226
Ruh Hali : [Rec] Tanıtım Ozlemi10

Mesaj tarafından CHOBiTS Ptsi 11 Ağus. - 17:02

REC görünce anime REC aklıma geldi kim ne demiş bakayım dediydim. Very Happy
CHOBiTS
CHOBiTS
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 3289
Nerden : Çanakkale'de artık askerim.Mesaj atarken bunu unutmayın.
Ruh Hali : [Rec] Tanıtım Anlayi10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından rockchu Ptsi 11 Ağus. - 17:16

hehe o recle alakası yok Celal abi birde konuda aslında çok ilginçte fazla detay vermek istemedim.
rockchu
rockchu
Anitoryum Fansub
Anitoryum Fansub

Mesaj tarafından spartiate Salı 12 Ağus. - 7:25

sağol selman.. ama korku tarzı bana göre değil, heralde film bitmeden 10 kere ölürüm ben korkudan Shocked

ama olmazsa indireyim ben bunu, bir ara arkadaşlarla izleriz konu sağlam gibi...
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4388
Ruh Hali : [Rec] Tanıtım Eglenc10

Mesaj tarafından rockchu Ptsi 17 Kas. - 11:18

Film Ölüm Çığlığı adı ile ülkemizde de gösterime girdi bolca boş vaktiniz varsa gidip izleyin derim .
rockchu
rockchu
Anitoryum Fansub
Anitoryum Fansub

Mesaj tarafından spartiate Ptsi 17 Kas. - 19:17

bayılıyorum bu türkçe çevirilere:D ölüm çığlığı ha:D
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Mesaj tarafından Kansu C.tesi 7 Şub. - 5:00

Film çıkışında bir yandan nefret edip, bir yandan da başarılı olduğunu -zorakide olsa- kabullendiğim bir yapım. Açıkcası korkudan *Ağladım. Filmin yarısını arkadaşın koluna sarılı ağlayarak ve inleyerek geçirdim. Bkz: Kişisel korkularımın 1 numarası zombiler!

Başlarda iyi hoş gidiyor herşey ama sonradan ortaya zombi lanetleri çıkınca iş pişiyor ve insanı o gerilimin içine sürüklüyor. Amatör kamera ile çekilmesi, sanki filmi gerçek gibi kılmış. Gerçekten o ana sürüklüyor insanı, muhteşem bir havası var -yinede korkutucu >_<-

Sonuç olarak, iyi ama kötü bir yapım izlemiş oldum, hoşnuttum ama etkisi 3 gün üstümden geçmediği için hala lanet yağdırıyorum. Ve arkadaş tavsiyelerine uymamayı, uyacaksamda önce araştırmam gerektiğini öğrendim!

Korku severler bu filmi kaçırmasınlar.

Tanıtım için teşekkürler Rockchu ^^
Kansu
Kansu
Isınan üye
Isınan üye

Kadın Mesaj Sayısı : 91
Ruh Hali : [Rec] Tanıtım Dagini10

http://www.soulofanime.org/cemis

Mesaj tarafından spartiate C.tesi 7 Şub. - 10:10

şimdi aklıma geldi, yazın bu filmi izledim:D filmin başında "oha, brdan nasıl korku hikayesi çıkaracaklar be" şeklinde olan düşüncem, ekibin apartmana girmesiyle anında değişti:D sağolsun bu film sayesinde 1 senelik korku limitimi doldurdum, seneye yeni bir korku filmi ancak izlerim...
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Mesaj tarafından yuuki_cross Ptsi 22 Haz. - 19:22

aahaaa ben bunu izleyeli çok oldu . haayatımda izlediğim en garip filmdi. tüm film amatör kamerayla çekilmiş havası içinde geçiyor. tamamen teknoloji ve effect lerden uzak , faydalanılmamış az masraflı bir film. ha bide filmdde olayları genel olarak anlatan bi kız var ispanyolca yla jkonuşyodu ölmek üzereydim o film bitene kadar kız 1 dk susmadı erkeklerın ömründen yiyen cinsinden bide acaip kulak tırmalıyodu. çok acıu çektim bu film bitene kadar ya lol ölsem izleme bidaha . kendini seven izlemesin lol
yuuki_cross
yuuki_cross
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 1289
Ruh Hali : [Rec] Tanıtım Ssstt10

- Similar topics