AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Öneriler ve sorular

+7
spartiate
Daichi Hikomi
edemirci44
rockchu
silindi
Sodakazam
Voodoo_Baby
11 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Öneriler ve sorular Empty Öneriler ve sorular

Mesaj tarafından Voodoo_Baby Paz 23 Kas. - 18:22

Birlikte Animemangantr’nin en iyilerini seçmek için 4 Ana başlık etrafında “ Anime”, “manga”, “karakterler “ ve “diğerlerini” seçip AnimemanganTR üyelerinin en çok neleri sevdiğini birlikte görelim diye bu başlık açıldı arkadaşlar.

Anime başlığı, 2 etaptan oluşacak. Birincisi; yıllara göre en iyiler listesi (en iyi dövüş, en iyi drama, en iyi spor… Amaç o yılın en iyilerini seçmek) İkincisi ise; sezonlara ayrılmış animeleri 4’erli gruplar şeklinde seçimler yapmak. Yani bir nevi yarıştırıp, anket sistemi oluşturmak.(2006 yaz sezonundan 4 anime verilir ve sadece en sevdiğiniz ikisinin seçilmesi istenir. Tüm sezondan geriye 1 anime kalana kadar devam eder. Amaç o sezonun en iyi animesini seçmek)

Manga başlığı
, türlere göre en iyiler listesi ve sizden gelen önerilerle şekillenecektir.( En iyi shounen manga, en iyi komedi mangası)

Karakter başlığı, en’ler listesi şeklinde hazırlanıp yarıştırma tekniği ile 4’erli gruplar hazırlanacak. En’ler listesi sizden gelen önerilerle hazırlanacak( En sert karakter, en güzel bayan karakter…)

Diğer başlığı
, en’ler şeklinde hazırlanacak ve üyelerden gelen önerilerle şekillenecek ( En iyi Opening(açılış müziği), en yakışan çift…)

Ayrıca bu kısımdan önerilerinizi söyleyip sorularınızı sorabilirsiniz.

-Neden "AnimemanganTR 2006 Anime Ödülleri"yle başladık?
Bunun nedeni sizlerinde görmek istediğiniz türleri öğrenmek ve bir nevi deneme amaçlı (katılım oranını-önerileri görmek) olması için 2006 yılıyla başladık ve açıkcası en az animenin bulunduğu şuan ki yıla en yakın tarihten biriydi.

-Neden anket değilde tek tek yazmamız gerekiyor?
Kimin hangi animeye oy verdiğini görelim diye Very Happy

-Neden sadece anime ödülleri başlığını görüyorum?
Çünkü diğer bölümler hazırlık aşamasında.

-Neden son oy kullanma tarihi 1 ay gibi uzun bir süre?
Sizin de tahmin edebileceği gibi daha sağlıklı bir oy sistemi için isteyen biri o kulvardaki tüm animeleri izlemek isteyebileceğinden dolayı ve zaten bu gibi oylama olayları yılda bir kere yapılacağı için süreyi uzun tutmayı düşündüm.

-Neden böyle bir etkinlik düzenleniyor?
İnsanların en çok tercih edilen animelerin ve/veya mangaların hangisi olduğunu öğrenmesi ya da izlemek/okumak istediği bir tür olduğunda o türün animelerini/mangalarını sormak yerine bu gibi ödüller sayesinde bulmasını kolaylaştırması.
Forumda daha çok anime/manga konularında sohbet yaratmak. Sohbet yaratılması için ortam oluşturmak.
Ortak bir çalışmanın ürünü olduğu için daha kolay benimseneceğini düşündüm ve açıkcası çokta sıkıcı bir anket değildi Very Happy

-Bu anket neye göre düzenlendi?(en çok sorulan soru Very Happy )
Tabi ki kendi sevdiğim animelere göre değil!!! Bu AnimemanganTR'nin en sevdiği animeleri seçmemiz için yapılmış bir anket. Bunun için önce o yılın animeleri türlerine göre ayrılıyor. Daha sonra ise animemangantr'nin anime ile ilgili başlıklarındaki konular tespit ediliyor(her ne kadar insanların bu tip konularda konuşmak yerine oyun konularında konuşmayı tercih etsede... Evet doğru anladınız bu anket anime-manga konularında konuşmayı arttırması için düşünülmüştür. En azından açılma amacı, kendi özel tatminim olmadığını belirtmek istiyorum ki hesap sorar gibi konuşma şekilleri olmasın diye.) ve yardımcı olabilecek 2 siteden "en yüksek puanlamalar" şeklinde yardım alınıyor. Elbetteki AnimemanganTR'de adı geçmemiş, sohbet edilmemiş, tanıtım yazılmamış bir animeyi puanlaması her ne kadar çok yüksek olsa da ankete ekleme önceliğim düşer ve özellikle belirtmek isterim ki anime çeşitliliği fazla olması içinde bazı türlerden o animeler çıkarılmıştır. Örneğin; 2006 yılındaki komedi türlerinde, puanlaması düşük olmasına rağmen 4 animeyi eklemek durumunda kaldım. Eğer onlar olmasaydı anket sadece 4-5 anime etrafında dönerdi. Umarım anlatabilmişimdir. Hali hazırda olan en iyi spor ve en iyi romantizm dalları neden kaldırıldı onuda söyleyeyim hemen. Spor dalı için yeterli anime olmaması(6 anime olması ve en az 4 tanesi tv serisi olması lazımdı), romantizm dalı şuan hazırda olan bir dalla tıpatıp aynı olması yüzünden yani kısaca 2006 yılında çıkan animelerin az olmasından dolayı bir kaç anime o tür listeden çıkarılınca çıkmış oldu.

Ankette sevdiğimiz animenin/anime türünün olması için ne yapmalıyım?
Eğer türlerde sevdiğiniz animeyi görmek istiyorsanız "anime tanıtımı-inceleme" gibi başlıklarda bu konu hakkında inceleme yazıp gönderebilir ya da o konuda düşüncelerinizi yazabilirsiniz.
Eğer anime türü'nü görmek istiyorsanız bu başlık onun için açıldı. Önerilerinizi buraya yazabilirsiniz Very Happy

Ve evet bu kadar uğraşıyor musun cidden gibi bir soruya bu kadar uğraştım! diyebilirim. Sonuçta bu anket 1 haftada oluşmadı. Sizin görebileceğiniz sadece birgünde oluşması ama çok uzun zamandır hazırlanıyordu.

En son Voodoo_Baby tarafından Ptsi 24 Kas. - 12:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Voodoo_Baby
Voodoo_Baby
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Kadın Mesaj Sayısı : 461
Ruh Hali : Öneriler ve sorular Kustah10

Öneriler ve sorular Empty Geri: Öneriler ve sorular

Mesaj tarafından Sodakazam Paz 23 Kas. - 19:05

Seçilen animeleri seçen komisyon kaç kişi onu sorabilir miyim?
Sodakazam
Sodakazam
Animanist Fansub
Animanist Fansub

Erkek Mesaj Sayısı : 151
Ruh Hali : Öneriler ve sorular Hasta10

http://www.animanist.com

Mesaj tarafından Voodoo_Baby Paz 23 Kas. - 19:28

O yılın tüm animeleri benim tarafımdan türüne göre yazılıyor ve D.Falcon ile birlikte genelinde en yüksek oylara sahip olan animeleri 6 şıka kadar indiriliyoruz.
Voodoo_Baby
Voodoo_Baby
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Mesaj tarafından Sodakazam Paz 23 Kas. - 19:48

öylesine sadece bi maximum weight aksiyon kategorisinden bakayım dedim de

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=animelist&orderby.rating=0.2&orderby.name=1.1&orderbar=0&noalias=2&do.search=Search&catid.4=600&airdate0=2006-?-?&page=0

Puan sırasına göre,
Code Geass, Black Lagoon Second Barage, Ghost in the Shell - Stand Alone Complex - Solid State Society, Black Lagoon, History's Strongest Disciple Kenichi, Utawarerumono, Zegapain var.

Sonra ne biliyim komedi kategorisinde ouran yok falan...

Bana bu sıralamayı myanimelist den yaptım demeyeceksin ins....
Sodakazam
Sodakazam
Animanist Fansub
Animanist Fansub

Mesaj tarafından Voodoo_Baby Paz 23 Kas. - 20:01

Neden myanimelist'in ne gibi bir eksiği var anlamadım? Ayrıca sadece myanimelist'e göre yapmadım. Ova-special'leri eklememeye çalıştım.(Hatta bu yüzden hali hazırda olan en iyi spor türü kısmını kaldırdım) Başka üyelerin yazdığı(MAL-AniDB her ikisinde de) Tag'ları kontrol ettim. Hiç yazılmamış animeleri eklemeye çalıştım ve animemangantr'de anime tartışma- tanıtım -inceleme başlıklarına baktım.

Ayrıca "genelinde en yüksek oylara sahip olan" diye yazmışım değil mi? Bu arada "anidb sırası"na göre yapılmış bir anime yarışması değil bu hatırlatırım. Ayrıca kesinlikle türlerde nesnel olmaya çalıştım. Ordaki türlerde olmasını istediğim ama o türe eklenmemiş çok anime var...
Voodoo_Baby
Voodoo_Baby
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Mesaj tarafından silindi Paz 23 Kas. - 20:06

-Temizlendi-

En son kymophobia tarafından Ptsi 24 Kas. - 0:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
silindi
Isınan üye
Isınan üye

Erkek Mesaj Sayısı : 102

Mesaj tarafından rockchu Paz 23 Kas. - 20:11

kymophobia demiş ki:M.A.L ile AniDB'nin kalite olarak, kullanım olarak, fansub olarak ve teknolojik olarak aralarında 150 gömlek olduğunu ve AniDB'nin tüm galaksi tarafından "referans" olarak kabul edildiği gerçeğini gene de unutmamak faydalı olacaktır bence?

Kesinlikle katılıyorum m.a.l. ile anidb arasında kıyaslama yapmaya gerek yok zaten her neyse diyeceğim listedeki animeler nasıl seçilirse seçilsin gene beğenmeyenler olacaktır anime-reactor ün tarafından yapılan seçimlerde bile bir çok kişi memnun olmayabiliyor.
rockchu
rockchu
Anitoryum Fansub
Anitoryum Fansub

Erkek Mesaj Sayısı : 809
Ruh Hali : Öneriler ve sorular Defaul10

Mesaj tarafından Voodoo_Baby Paz 23 Kas. - 20:21

Bu msj tartışmaya ve yanlış anlaşılmaya sebebiyet verebilceğinden dolayı kendim tarafımdan editlendi.

En son Voodoo_Baby tarafından Ptsi 24 Kas. - 1:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Voodoo_Baby
Voodoo_Baby
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Mesaj tarafından silindi Paz 23 Kas. - 20:27

-Temizlendi-

En son kymophobia tarafından Ptsi 24 Kas. - 0:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
silindi
Isınan üye
Isınan üye

Erkek Mesaj Sayısı : 102

Mesaj tarafından edemirci44 Paz 23 Kas. - 20:49

İyi niyetli bir çalışma,benim de sonradan haberim oldu.Düşünenleri tebrik ederim.2006 deyince bende en başta şaşırdım ama sonra nedenini anladım,arkadaşlarımız anime severler için liste hazırlamış.Eksiklikler olabilir,benimde listeye girmesini istedigim var herkesin oldugu gibi ama alanı daraltmassan iyi bir sonuç alamassın onu yapmışlar.Eksikleri bulmak bize düşüyor.Ama anketi desteklemek lazım asıl katılmayanlara kızmak lazım cesaret isteyen bir iş sadece yazanların oylaması kabul edilecegi için sizlerden ricam seyrettginiz oranda bu oylamaya katılmanız.
Şunuda söylüyeyim MAL ,animedb arasındaki tatışma , çok saglılkı degil.İksininde en iyiler anketlerini ara sıra takip ediyorum zaten onlara göre çogunlukla animeleri indiriyorum..

Bu çalışmayı destekleyen yazı yazma yürekliliğini gösteren iyi niyetli herkese teşekkürleri birborç bilirim.

Burdaki yapılan anket iler de yapılacak anketlere, bir ışık olur hatalarımızdan birşeyler çıkararak daha iyi sonuçlara ulaşabiliriz. OK
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110

Mesaj tarafından Daichi Hikomi Ptsi 24 Kas. - 17:18

Şimdi ilk once Voodoo_Baby bu kalkıştığı iş için tebrik ediyorum.Birsuru türk Anime sitesinde gezdim son zamanlarda ve boyle birşey yapan ilk sen oluyorsun sanırım.Tabii gözümdende kaçmış olabilir diğer sitelerde xD Pek vaktim olmadığımdan oyle göz atıyorum sadece.Biraz offtopic olucak ama burda TR'deki animecilere şaşırdığımı belirtmek isterim.Aranızda Anime'den gerçekten anlıyan insanlar var ama adam gibi bir site yok yav xD No Offence xD Şu an tek uye olupta yazdığım türk anime sitesi burası xD Bence türk animeciler hepiniz bir çatı altında olsanız daha kaliteli iş çıkar ortaya.Ayrı durmanın faydasını göremiyorum ben sizin için.Neyse yazar tarafım kıpraştı uzatıyorum yine xD

Gelelim 2006 Anime ödüllerine.Ben bizim burada yapılan anime ödüllerini anlatayım ilk önce.Buradakiler oldukça başarılı çünkü. (btw.Death Note nerdeyse tüm ödülleri kapmıştı 2006 ödüllerinde xD)İlk önce sitenin en üstlerinden üyelerle iyi ilişkisi olan biri ortaya çıkar ve Animeden gerçekten anladığını bildiği kişileri ve o sezon Anime dunyasını takip edip , izlediğine emin olduğu kişileri juri olarak seçer.Ve bu seçilen juri arasında oylama yapıp mesela diyelim Sci-Fi animeler sayısını 5-6 indirirler ve anca oyle üyelere oylamak için sunarlar.Bilmiyorum Voodoo_Baby nasıl yaptı ama boyle daha doğrudur diye duşunuyorum.Juri en az 7-8 kişiden oluşması gerektiğini duşunuyorum , ki yalnız değilim.Mantıklı olan bu çünkü.Bizim buranın sitede bu yıl Juri üyeler tarafından seçiliyor aslında xD Üyeler oy vermenin yanında , kendilerinide aday olarak gösterebiliyorlar.Neyse >.>

Şimdide oylamaya koyulmuş Anime'ler hakkında birşey soylemek istiyorum.O Anime'lerin hepsini seyretmiş biri olarak tek diyeceğim şey bazi Anime'ler fazla türde aday olarak vermişsiniz.Yani biraz daha ''çeşit'' olabilirdi diyorum ben xD Sonra misal Death Note , Horror yerine Fantastic/Drama koyabilirdiniz vs.vs. Bunları seçerken MAL ve aniDB göz attığınızı tahmin edebiliyorum ama onlar bile mükemmel değil yav.Neyse bunlara rağmen oylarımı verdim ben o yüzden burada bu konuyu kapatıyorum.En son bahsediceğim olay çok az anime türününe göre oylama olması xD Yav Mystery,Seinen,SuperNatural,Slice Of Life,School,Romance,Magic vs.vs. türler var daha.Çok küçük kapsamda yapılıyor yani.Tabii tek bi' VooDoo_Baby'nin tüm türleri izlemesi şart değil.Herkez başka türlerden zevk alıyor.İşte o yüzden juri daha geniş olmalı diyorum ben.Lazımsa ben bile bu saydığım türleri bırakın , nerdeyse tum çıkan tür animeleri izlediğimden seve seve yardımcı olurum diyorum.Umarım anlatabilmişimdir ne demek istediğimi.Hatalar var ama düzelmiyecek şeyler değil.Bunu acemiliğine veriyorum arkadaşlarımızın.Boyle birşey yapmaya çalışmaları yeter zaten ilk başta.
Daichi Hikomi
Daichi Hikomi

Erkek Mesaj Sayısı : 9

Mesaj tarafından Voodoo_Baby Ptsi 24 Kas. - 17:57

Öncelikle yazdığın öneriler için teşekkürler. Dediğiniz gibi daha bir çok tür yazılabilirdi. Bu şekilde insanların katılımını sağlanması çok güzel. Lütfen bu şekilde düşünceleri olan insanlar buraya yazsınlar. Sonuçta bu anketi önerilerle daha iyi hale getirmek için burayı açtık.

Buraya kadarı güzel yalnız yazınız da sadece tek bir yere katılmıyorum. Belki acemiliğimden olabilir ama ben bunun açıklamasını ilk sayfadaki yazımda vermiştim ve orayı okumadığınızı tahmin ediyorum ve yine yine ve yine açıklamak zorunda kalıyorum.
Türlerin bu kadar az olması 2006 senesindeki animelerin azlığından ve insanların katılımını sağlamaya çalıştığımdandır. Yani sonuçta dediğiniz gibi hiçbir forumda böyle bir oylama yok(galiba daha denk gelmedim bende) ve insanların katılıp katılmayacağını bilmiyorsunuz ve yine bu forumun sakinleri bilir ki benim izlediğim türlerden yola çıkarak türleri yazsaydık bu kısımda "en iyi shounen ai" "en iyi yaoi" vb. gibi türler olurdu Very Happy Kısaca en bilinenleri yazmaya çalıştım. Ve yine dediğim gibi bu oylama sistemini daha profesyonel hale getirmek için 2006 yılından başladım. Neden 2007 yada neredeyse bitmek üzere olan 2008 yılını yazmadığımı açıklarkende söylemiştim. Ve insanlar nesnel olduğu sürece bir anket için 7-8 kişinin jürilik yapması gerektiğini doğru bulmuyorum.(ve bu anketi tek başıma hazırlamadığımı yine yine yine vurgulamak istiyorum) Sonuçta oylamaya katılan insanların bir çoğu hatta yüzde doksanı eminim ki o ankette yazan çoğu animeyi izlememiştir.

Ve sadece şuraya özellikle değinmek istiyorum bu sitedeki çoğu kişi birbirleriyle çok samimidir.Burda herhangi bir aktivite söz konusu olduğunda illa sitenin en başı olaya el koymak zorunda değildir.

Eğer tür olarak öneride bulunmak istiyorsanız lütfen türkçesini kullanın Very Happy ( yaoi, yuri, seinen, josei gibi japon terimleri haricinde) Bu da özellikle ricam Very Happy
Voodoo_Baby
Voodoo_Baby
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Mesaj tarafından Sodakazam Ptsi 24 Kas. - 18:12

Şimdi ilk once Voodoo_Baby bu kalkıştığı iş için tebrik
ediyorum.Birsuru türk Anime sitesinde gezdim son zamanlarda ve boyle
birşey yapan ilk sen oluyorsun sanırım.Tabii gözümdende kaçmış olabilir
diğer sitelerde xD Pek vaktim olmadığımdan oyle göz atıyorum
sadece.Biraz offtopic olucak ama burda TR'deki animecilere şaşırdığımı
belirtmek isterim.Aranızda Anime'den gerçekten anlıyan insanlar var ama
adam gibi bir site yok yav xD No Offence xD Şu an tek uye olupta
yazdığım türk anime sitesi burası xD Bence türk animeciler hepiniz bir
çatı altında olsanız daha kaliteli iş çıkar ortaya.Ayrı durmanın
faydasını göremiyorum ben sizin için.Neyse yazar tarafım kıpraştı
uzatıyorum yine xD

Adam gibi site olup olmadığı tartışılır, bunun yeri burası değildir. Ya da sana hitap etmiyordur orasını ben bilemem. Belki de sen buradan başka seiteden haberdar da olmayabilirsin keza AKN, A-MAD sitelerinde bu tip ödüllemelerin örneğini gördük. Ayrıca her ne kadar kendim iştirak etme amaçlı oy vermiş de olsam, forum üyelerinin her birinin o kategoridekilerin %90 ını izlediğini hiç zannetmiyorum tutarlılık kazanması için birçoğunu izleyip onların içinden seçmek lazım değil mi? Belki adam gibi site yok dediğin yerler bunu düşünmüştür ha ne dersin?

Gelelim 2006 Anime ödüllerine.Ben bizim burada yapılan anime ödüllerini
anlatayım ilk önce.Buradakiler oldukça başarılı çünkü. (btw.Death Note
nerdeyse tüm ödülleri kapmıştı 2006 ödüllerinde xD)İlk önce sitenin en
üstlerinden üyelerle iyi ilişkisi olan biri ortaya çıkar ve Animeden
gerçekten anladığını bildiği kişileri ve o sezon Anime dunyasını takip
edip , izlediğine emin olduğu kişileri juri olarak seçer.Ve bu seçilen
juri arasında oylama yapıp mesela diyelim Sci-Fi animeler sayısını 5-6
indirirler ve anca oyle üyelere oylamak için sunarlar.Bilmiyorum
Voodoo_Baby nasıl yaptı ama boyle daha doğrudur diye duşunuyorum.Juri
en az 7-8 kişiden oluşması gerektiğini duşunuyorum , ki yalnız
değilim.Mantıklı olan bu çünkü.Bizim buranın sitede bu yıl Juri üyeler
tarafından seçiliyor aslında xD Üyeler oy vermenin yanında ,
kendilerinide aday olarak gösterebiliyorlar.Neyse

katıldığım yerler de var yanlış olan yerler de var. Bir kere death note'un aldığı tek 2006 ödülü "Best New Comer" yani yeni gelen ödülüdür diğerleri hepsi 2007 ödülüdür neden? Çünkü bir senenin anime ödülleri yapıldığında o yılın kış sezonu, bahar sezonu, yaz sezonunda başlayan animelerle beraber, bir önceki senenin fall season animeleri baz alınarak yapılır. Death note da 2006 fall season da başladığı için bu böyledir, çünkü o senenin fall season animelerinin birçoğu tamamlanmamıştır.
KAtıldığım durum ise bu animeleri seçecek insanın çok olması burada yapan arkadaşın kafasına göre seçip seçmediğini hiçbir zaman bilemem, myanimelist bazlı olması da cabası, her ne kadar kendisi çeşitli yerlerden yaptım dese de buna pek inanasım gelmiyor açıkcası forumun belli bir başlığında benim AniDB nin daha iyi bir kaynak olduğunu söylediğim mesajıma kızmalı smileyler atıp myanimelist forever falan demelerinden sonra. Forever mal kalın o zaman ne diyim. (ama başlıktaki logo takdire şayan özen gösterilmiş)
Sodakazam
Sodakazam
Animanist Fansub
Animanist Fansub

Mesaj tarafından Voodoo_Baby Ptsi 24 Kas. - 18:36

Sodakazam senin MAL ile alıp veremediğin birşeyler var diye sana bu anketi nereden yaptığımızı kanıtlamamız mı lazım? Sen MAL'ı sevmiyorsun buna tamam, bana güvenmediğini açıkcada söyledin buna da tamam. O zaman artık bu konuda senin yazcak birşeyin kalmıyor değil mi? Israrla bu tavrını neden sürdürdüğünü anlamıyorum.

AniDB'nin daha iyi bir kaynak olduğunu söylediğin bir mesajına kızmalı msj atmadığım, genelde MAL'ı eleştiren ve yerden yere vuran insanların msjlarına o dediğin türden msj attığımsa kanıtlanabilir bir gerçektir. AniDB iyi bir kaynaktır ama MAL iyi bir listedir. İkisinin kulvarları farklıdır ve konuyu azimle anidb &mal hangisi iyi hangisi süper konusuna getirmenide takdirle alkışlıyorum. Ayrıca bilmem bilerek mi yoksa bilmeden mi yazdın ama zekan konusunda bir problem olduğunu sanmıyorum "Forever mal kalın" diyebilecek kadar hımmmm yok kesinlikle zekanda problem yoktur sanmam. O kadarda düşmezsin...
Voodoo_Baby
Voodoo_Baby
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Mesaj tarafından Sodakazam Ptsi 24 Kas. - 18:53

Voodoo_Baby demiş ki:Sodakazam senin MAL ile alıp veremediğin birşeyler var diye sana bu anketi nereden yaptığımızı kanıtlamamız mı lazım? Sen MAL'ı sevmiyorsun buna tamam, bana güvenmediğini açıkcada söyledin buna da tamam. O zaman artık bu konuda senin yazcak birşeyin kalmıyor değil mi? Israrla bu tavrını neden sürdürdüğünü anlamıyorum.

AniDB'nin daha iyi bir kaynak olduğunu söylediğin bir mesajına kızmalı msj atmadığım, genelde MAL'ı eleştiren ve yerden yere vuran insanların msjlarına o dediğin türden msj attığımsa kanıtlanabilir bir gerçektir. AniDB iyi bir kaynaktır ama MAL iyi bir listedir. İkisinin kulvarları farklıdır ve konuyu azimle anidb &mal hangisi iyi hangisi süper konusuna getirmenide takdirle alkışlıyorum. Ayrıca bilmem bilerek mi yoksa bilmeden mi yazdın ama zekan konusunda bir problem olduğunu sanmıyorum "Forever mal kalın" diyebilecek kadar hımmmm yok kesinlikle zekanda problem yoktur sanmam. O kadarda düşmezsin...

NEreden yaptığının kanıtına gerek yok sadece kendin yapmış olman buna apaçık örnek. Sadece action kısmından bakmam yetti, d,ğer kısımlardan da baksam kimbilir neler çıkacak. Ben "kızmalı smiley" olanından bahsettim yalan yanlış şeylere girme rica ederim. https://animemangantr.yetkin-forum.com/sizin-siteleriniz-f41/myanimelist-t951-10.htm burada var.
Benim mal ile alıp veremediğim var evet. MAl tam olarak da 3. sınıf kelepir tamamen amatör bir sitedir neyin doğru neyin yanlış olduğu belli değildir. Ben türkiyede anime ile ilgilenen insanların ilgisini harbi yapmasını isterim bu yüzden MAL gibi gerzek sitelere tamamen karşıyım. Her seferinde de yerden yere vuracağım çünkü hakediyor fazlasıyla her yerde her polemiğe de girerim hiç çekinmem. (burada da yaptığım gibi) Liste mi AniDB de en alası var en kapsamlısı var en detaylısı var daha pratiği var sadece sizin istediğiniz kadar cafcaflı arka planları yok kapiş? Demek ki yazacak birşeyim varmış değil mi? Demek kulvar konusunun bir alakası yokmuş değil mi? Belki de 1 sene öncesine kadar bu zırvalığı kullanan dahi yoktu. Yeni nesil ile ile çıktı bu saçmalık ve animecilerinin seviyesini bile düşürdü bence. Tek bir cümle ile zeka muhakemesi yapabileceğin ise cidden hiç aklıma gelmemişti kalbimden vurdun beni yani. Ah öldüm...
MAL ı herhangi bir olumlu yönde savunanın ensesindeyim. MAL ı kullanıp animeci seviyesini düşürmenize izin vermeyeceğim. lol! Halk kahramanlığı gibi oldu bu. Razz
Sodakazam
Sodakazam
Animanist Fansub
Animanist Fansub

Mesaj tarafından Voodoo_Baby Ptsi 24 Kas. - 19:02

Sana diyeceğim tek şey bir önceki mesajımda da dediğim gibi mal'ı eleştiren yerden yere vuran insanlara o smileyi kullanmışım. Ne yani

Myanimelist sucks,
AniDB Rocks Smile

burda ki ingilizce kelimelerin anlamını bilmiyorsun o zaman Very Happy Bana yalancı derken bi aynaya git bak kimi göreceksin pgi

Anlaşılan seni AniDB reklamını yapman için paraya bağlamışlar. Tamam hadi yap bakalım kim tutar seni Very Happy
Voodoo_Baby
Voodoo_Baby
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Mesaj tarafından Daichi Hikomi Ptsi 24 Kas. - 19:02

@Sodakazam
Valla yazımdaki ''No Offence'' kısmını kasten yazmıştım ama sanırım işe yaramamış xD Yanlış anlaşılmışım herhalde.Benim amacım türk anime sitelerini ezmek falan değil ama durum ortada.Anlattığım olay gerçekten oyle diye duşunuyorum.Hem TR'deki animecilerin halini biliyorum , hemde sitelerinin hallerini.Dediğim gibi adam gibi Anime'den anlayan birsuru insan gördüm , paylaşım yaparak diğer Animecilere yardım etmeye çalışmalarını falan.Ve bu arada site adam gibi değil mi yazmadan önce özelikle ''Biraz Offtopic olucak'' diye yazmıştım xD Yani merak etme farkındayım yazdıklarımın ne ifade ettiğini.Ve adam gibi site yok derken ben isim yapmış seviyeli yerlerle kıyaslıyarka o yorumu yaptım , ki daha çok çalışılması lazım türk sitelerinde gerçekten o seviyelere gelmesi için bunu kimse inkar edemez dimi?Şimdi hep o tarz şeyler diyince türk sitelerini kötülüyor gibi olduk galiba xD Kısacası yanlış anlaşıldık.Türkiye'de Anime'nin hala cizgi film olduğunu zannedenlerle dolu olduğunu biliyorum ve buna rağmen Animecilere yardım etmeye çalışan siteler olmasınada seviniyorum.Yani hiç yoktansa , oda iyidir.Ve zamanla o sitelerde benim bahsettiğim seviyeye gelicektir inşallah.Ve son olarak AnimeMadness,AnimeGenTr,SoulOfAnime vs. siteleri bildiğimi soylemek isterim xD

Death Note konusuna gelince , yine yanlış anlamışsın veya ben iyi anlatamamışım xD O benim Death Note 2006'da nerdeyse tüm ödülleri kaptığını dediğim Anime Ödülleri bizim buranın en büyük sitesinde yapılan birşey.Yani resmi birşey değil xD Anime sezonlarıda burdaki üyelerin oylamasına göre seçilmiştir.Yani alakası yok dediklerinle xD Resmi olaylardan bahsetmedim ben xD AniDB mı , MAL mı , daha iyi tartışmasına ise hiç girmeye gerek yok xD Herkezin görüşü farklıdır.Yine uzun bir yazı olmaya gittiğinden burada firenliyorum , sana cevap yazmakla xD

@Voodoo_Baby
Hmm..Ne diyebilirim , ne diyebilirim..Yazdıklarında senin duşuncendir ne diyim.Dünya üzerinde hangi ödül organizasyonu olursa olsun özel jüri seçilmesi normal görünüyorken sen gerekli bulmuyorsan saygı duyarım , ne diyim.Ve bu arada sitenin çoğunluğu aralarında bayağı samimi onu fark ettim.Normal birşey diyorum bende xD Türk insanı oyledir , bilirim yani xD Gerçek hayat olsun , forum ortamı olsun pek ayırt etmiyorlar xD Bende alıştım buna yani türk forumlarda'da takılmaya başlıyalı.Benim yazım fazla resmi geldiyse size , aldırmayın xD Normalde oyle değilimdir.Oyle yazmamın tek nedeni bu sitede kimseyi tanımamam.

Son olarak 2006 için onerebiliceğim türler - Adventure(Macera) ve Romance'dır. Hmm..Daha aklıma geliyorda onların sayısı az.Başka önerebiliceğim şeyler Best Male/Female Character,Best Series,Best OST,Best OP/ED Combination tarzı şeyler var.Ama şu an onlara pek önem verirmisiniz bilemicem. Cha~ xD
Daichi Hikomi
Daichi Hikomi

Erkek Mesaj Sayısı : 9

Mesaj tarafından Sodakazam Ptsi 24 Kas. - 19:18

Voodoo_Baby demiş ki:Sana diyeceğim tek şey bir önceki mesajımda da dediğim gibi mal'ı eleştiren yerden yere vuran insanlara o smileyi kullanmışım. Ne yani

Myanimelist sucks,
AniDB Rocks Smile

burda ki ingilizce kelimelerin anlamını bilmiyorsun o zaman Very Happy Bana yalancı derken bi aynaya git bak kimi göreceksin pgi

Anlaşılan seni AniDB reklamını yapman için paraya bağlamışlar. Tamam hadi yap bakalım kim tutar seni Very Happy

ee yanlış olan ne cidden "sucks", o zaman senin mesajının benim mesajımın tam altında bulunması sadece tesadüf mü tesadüf dersen aferin sana. Ya da benim onun bana yazılmaması gibi bir durum söz konusu mu? Değil dersen gene aferin sana.

Burada yanlış olan şey ne sana söyliyeyim mi o web sitemsi kelepir döküntüyü insanlara iyi birşeymiş gibi tanıtmanız yalanın sahtekarlığın allahı.

Paraya bağlamak ne demek ya sen bu yüzü nereden buluyorsun, ben senin bi tarafını paraya bağlamışlar vuduu beybi değil de vurduran beybi desem aynı hesaba çıkar. Bu dediğin lafla aynen bunu demeye çalışıyorsun. Ben ve grubum ouran yaparken her forumda bi yalakalanmalar renkli mesajlar teşekkür etmeler. Madem benden iyi ingilizcen var beni beklemeden git ingilizce izle ouranı Very Happy Son zamanlardır da bi afralar bir tafralar. Biraz kendiniz gibi olun davranın bırakın şu ikiyüzlülüğü. Ben agresifim belki ama her zaman her yerde agresifim kendi benliğimden şaşmam.
Sodakazam
Sodakazam
Animanist Fansub
Animanist Fansub

Mesaj tarafından Voodoo_Baby Ptsi 24 Kas. - 19:42

Şuan senin gerçek yüzünde ortaya çıkıyor. Afferim aferim. Böyle devam et. Ben agrasifim, ben şöyleyim ben böyleyim. Sen Süpersin süper.

Ben, sen ve senin grubuna hiçbir zaman yalakalık yapmadım. Grupça yaptığınız işte hala harika olduğunuzu düşünüyorum çünkü miyacho orda. Çünkü Miyacho daima güzel işler yapıyor(renkli olarakta yazayım mı?) ve benim şuana kadar söylediğim herşey sana yani bir birey olarak sana hitap etmektedir.

Bu arada özellikle ADMİN'lerden rica ediyorum. Sodakazam'ın msjının son paragrafının ilk cümlesini lütfen okusunlar ve hala bu siteye yakışan bir insan olup olmadığını kararlaştırsınlar.(bu sadece son msjda değil tüm msjlarında da olan bir özellik ama bariz şekilde bu kısmın çıkmasını bekliyordum) Özellikle rica ediyorum. Yoksa bu sitenin samimi, içten "ne bileyim şuan buraya dicek kelime malesef bulamıyorum" kuşku duymaya başlayacağım.
Voodoo_Baby
Voodoo_Baby
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Mesaj tarafından spartiate Ptsi 24 Kas. - 19:56

başlık bir süre kilitlidir arkadaşlar, mesajları okumam lazım...

okuduğum mesajlar sonunda terbiye sınırlarını hayli aşan mesajı nedeniyle sodakazam'ı siteden banlamış bulunuyorum... konuya en son kalınan yerden devam edebilirsiniz...
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4388
Ruh Hali : Öneriler ve sorular Eglenc10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından rockchu Ptsi 24 Kas. - 20:25

Spoiler:
rockchu
rockchu
Anitoryum Fansub
Anitoryum Fansub

Erkek Mesaj Sayısı : 809

Mesaj tarafından edemirci44 Ptsi 24 Kas. - 20:36

Arkadaşlar konu kapanmıştır.Olayı Kişisel hale getirmeyelim.Önerileriniz ve sorunuz varsa buyurun..
edemirci44
edemirci44
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4110

Mesaj tarafından sera myu Cuma 23 Ocak - 22:02

hepimiz oyumuzu verdik tarihte geçti şimdi ne olcak Very Happy sonuçların açıklanmasınımı beklicez ??? ne zaman açıklancak ???böyle yarışmalar aslında fansub siteleri içinde alternatif açısından yararlı olabilir hangi serilerin çevrilmesini insanların istediğini gösteriyor tabiiki önceden türkçeye çevrilen seriler haricinde
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2456
Ruh Hali : Öneriler ve sorular Dagini10

Mesaj tarafından Voodoo_Baby Cuma 13 Şub. - 22:20

sera myu demiş ki:hepimiz oyumuzu verdik tarihte geçti şimdi ne olcak Very Happy sonuçların açıklanmasınımı beklicez ??? ne zaman açıklancak ???böyle yarışmalar aslında fansub siteleri içinde alternatif açısından yararlı olabilir hangi serilerin çevrilmesini insanların istediğini gösteriyor tabiiki önceden türkçeye çevrilen seriler haricinde

Uzun süre forumda yoktum yanıtta yazamadım. Kusura bakma. 2006 anketinin hesaplaması çoktan yapıldı. Şimdi resimlenmesi filan yapılacak Very Happy Hatta 2007'de hazırlanıyor. Bu sefer irem adlı arkadaşta yardımcı olacak Razz Sağ olsun.
Voodoo_Baby
Voodoo_Baby
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Mesaj tarafından sera myu Cuma 13 Şub. - 22:31

tammam sevindim bu anket işi çok zevkli oluyor thump hatta 2000 öncesi bile yapılabilir sailor moonlu tsubasalı lady oscarlı utenalı slamdunklı falan Razz nostalji sns
sera myu
sera myu
Hiper Animeci
Hiper Animeci

Kadın Mesaj Sayısı : 2456
Ruh Hali : Öneriler ve sorular Dagini10

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics