AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yeni Torrent Dosyası Yapma

5 posters

Yeni Torrent Dosyası Yapma Empty Yeni Torrent Dosyası Yapma

Mesaj tarafından Hitokiri Perş. 27 Kas. - 16:52

Öncelikle bilgisayarımıza utorrent isimli torrent programını kuruyoruz. (Download : http://download.utorrent.com/1.8.2/utorrent.exe)

Şimdi yapmamız gereken programı açıyoruz ve karşımıza çıkan ekrandan dosya > yeni torrent yap seçeneceğini tıklıyoruz.

Yeni Torrent Dosyası Yapma Yenitorrentyapdv4

Daha sonra karşımıza gelen ekrandan hangi dosyayı ya da dosyaları torrent yapacağımızı seçeceğiz.Eğer tek bir dosya torrent olacaksa "dosya ekle" seçeneğini tıklıyoruz ve dosyamızı seçiyoruz.Eğer birden fazla dosya torrent olacaksa "dizin ekle" seçeneğini seçip dosyaların olduğu klasörü seçiyoruz.İzleyiciler bölümüne torrent dosyamızı hangi trackere yükleyeceksek oranın anons adresini yazıyoruz (Örnekde www.leechturk.com/announce.php) ve "oluştur ve kayıt et" diyoruz.Torrent dosyamız hazırdır.

Yeni Torrent Dosyası Yapma Torrenteklebf4

Şimdi bu hazırladığımız torrenti ister halka açık bir torrent sitesine istersen üyelikli bir torrent sitesine yüklüyoruz.Yüklediğimiz dosyayı siteden çekiyoruz ve hangi dosyayı torrent'e ekleyip seed (gönderme) yapacaksak bilgisayarmızda bulunan aynı yere download (indirme) yapıyormuşuz gibi seçiyoruz.Burada önemli olan Bilgisayarınızda bulunan dosya ile yeni indirmeye başladığınız torrentin aynı yerde olmasına dikkat edin,çünkü boş yere tekrardan download yapıyor gibi gözükürsünüz ve yüklemeyide yapan siz olduğunuz için seed sayısı 0 (yükleyici sayısı 0) olur, çünkü dosyayı zaten siteye siz yüklüyorsunuz.O yüzden siteden çektiğiniz torrent dosyasının download yerini lütfen kontrol edin.İndirmeye başladınızıda torrent dosyası harsh kontrolü yapacak ve sonunda indirme tamamlandı diyecektir.Bundan sonrası seed konumundasınız demektir.Artık dosyayı çekmeyecek ve sadece yükleyeceksinizdir.

Yeni Torrent Dosyası Yapma Torrentseedvd5

Gördüğünüz gibi torrenti yaparken dosyalarımız E:\Anime\Red Garden klasörü içinde idi.Şimdi torrenti bilgisayara indirdik ve utorrent progrmaı ile açtık karşımıza çıkan ekranda bize yeni dosyaları nereye indirmek istiyorsunuz diye bir ekran çıkıyor.Buradan indirmek istediğimiz yeri E:\Anime\Red Garden olarak seçiyoruz ve tamam (ok) diyoruz.

Yeni Torrent Dosyası Yapma Torrentkontrolaj4

Karşımıza çıkan ekranda gördüğümüz gibi program dosyalarımızı kontrol ediyor, yani download edilmişmi diye dosyaları denetliyor.

Yeni Torrent Dosyası Yapma Torrentseedhazirtd6

Görüldüğü gibi dosyanın download oranı %100, artık geriye sadece dosyayı upload yapmak kalıyor.Gerisi zaten artık sizin programı ve torrenti açık bırakmanıza kalıyor.Aynı torrent dosyasını çeken bir başkası varsa siz otomatik olarak upload yapmaya başlıyorsunuz.

Türkiyenin en iyi anime sitesi
www.animemangatr.com

En son Hitokiri tarafından Çarş. 25 Mart - 18:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Hitokiri
Hitokiri
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 762
Ruh Hali : Yeni Torrent Dosyası Yapma Kimses10

http://www.turkfansub.com

Yeni Torrent Dosyası Yapma Empty Geri: Yeni Torrent Dosyası Yapma

Mesaj tarafından lantis Perş. 27 Kas. - 16:59

çok teşekkür ederim, torrent yapmayı deniyordum ama izleyiciye ne yazacağımı bilemediğimden bir şey yapamıyordum.
lantis
lantis
Super Moderator
Super Moderator

Erkek Mesaj Sayısı : 2029
Ruh Hali : Yeni Torrent Dosyası Yapma Bezgin10

http://anikeyf.com/

Mesaj tarafından spartiate Perş. 27 Kas. - 17:32

teşekkürler bu anlatımın için hitokiri, ben de nasıl yapıldığını bilmiyordum hiç... umarım bu bilgiyi kullanmakta nasip olur..
spartiate
spartiate
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 4388
Ruh Hali : Yeni Torrent Dosyası Yapma Eglenc10

https://animemangantr.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından bLue-Dragon Cuma 19 Ara. - 10:33

Hitokiri demiş ki:
Yeni Torrent Dosyası Yapma Torrenteklebf4

oraya leechturk değilde başka ne yazabiliriz orayı anlayamadım..
bLue-Dragon
bLue-Dragon
Encoder

Erkek Mesaj Sayısı : 1946
Ruh Hali : Yeni Torrent Dosyası Yapma Olgun10

Mesaj tarafından Hitokiri Cuma 19 Ara. - 12:10

Hangi tracker'ı kullanıyorsanız onu yazacaksınız.
Hitokiri
Hitokiri
Süper Animeci
Süper Animeci

Erkek Mesaj Sayısı : 762
Ruh Hali : Yeni Torrent Dosyası Yapma Kimses10

http://www.turkfansub.com

Mesaj tarafından sefa05 Ptsi 26 Mart - 15:57

Kardeş ben torrent oluştur dedim kaydettim sonra gönderiliyor diyor ama bir arkadaşıma deneme amaçlı link veriyorumki yaptığım torrent'i indirsin diye ama indiremyor. Nolur yardım et kardeş.
sefa05
sefa05

- Similar topics