AnimeManganTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hana Yori Dango

3 posters

Hana Yori Dango Empty Hana Yori Dango

Mesaj tarafından Mss. Pretty Queen Cuma 12 Ara. - 15:37

Bu manga daha çok yılın en iyi draması falan seçilen live action ıyla tanınıyor. rakamlarda emin değlim ama 50 küsür bölümlük bir animesi ve 33 ciltlik de mangası var.
Mangayla live action arasında bariz farklar var. Daha ilk ciltte görebilirsiniz bu farkları. Makino nun kişiliği de neredeyse tamamen farklı. Ve manga çooook daha komik Very Happy
Bilmeyenler için hikaye: Makino, kardeşi ve anne babasıyla 2 odalı bir apartman dairesinde yaşayan "fakir" bir kızdır. Ailesinin tek umudu zengin bir koca bulup onları bu hayattan kurtarmasıdır ve bu yüzden de yemeyip içmeyip para biriktirerek onu Japonya'nın en seçkin okuluna yollarlar ki hayırlı bir kısmet bulsun. Böylece olaylar gelişir...
Manganın çizimleri başlangıçta kötü hatta çirkin gelebilir. Doğaldır çünkü ilk shoujolardan biridir Hana Yori Dango. Animesini izlerken daha açılış şarkısında kopabilirsiniz. Bir çok kişi yorumlarda "dünyanın en ilginç açılış şarkısı" ifadesini kulanmış.
Animeyle manga paralel gidiyor denebilir. Ama animeyi daha bitirmedim.
İyi vakit geçirmek isteyen biri varsa gırgırına bu mangayı okumalı Very Happy
Mss. Pretty Queen
Mss. Pretty Queen
Aktif üye
Aktif üye

Ruh Hali : Hana Yori Dango Psikop10

Hana Yori Dango Empty Geri: Hana Yori Dango

Mesaj tarafından cynthia Cuma 12 Ara. - 15:54

33 cilt değil 36 Very Happy
ben en son 14. cildi bitirdim galiba, bayağıdır okumuyorum devam edeyim bi' ara Very Happy
cynthia
cynthia
Aluminia Fansub
Aluminia Fansub

Kadın Mesaj Sayısı : 780
Ruh Hali : Hana Yori Dango Kaygil10

http://aluminia-fansub.blogspot.com/

Mesaj tarafından Mss. Pretty Queen Cuma 12 Ara. - 16:58

ben de 5. cildi bitirdim ve live actionda işlenen sakurako burada o kadar etkileyici değil. hikaye tamamen farklı zaten. la deki çok daha romantikti T_T
Mss. Pretty Queen
Mss. Pretty Queen
Aktif üye
Aktif üye

Ruh Hali : Hana Yori Dango Psikop10

Mesaj tarafından RoMe Perş. 25 Ara. - 15:49

51 bölümdür animesi aşırı duygu yoğunluğu olan komedi de verilmeye çalışılmış ancak bence becerilememiştir ve ayrıca görüntüler-çizimler-tasarımlar gerçekten berbattır benim fikrimce, mangasının çok daha uzun olduğunu biliyorum animeye göre, yaklaşık 10 sene sürdüğünü de ve bu yüzden animedeki berbat ve aceleye getirilmiş sona bir alternatif olması için bile mangayı okumaya gözüm kesmiyor doğrusu.
RoMe
RoMe
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 1523
Ruh Hali : Hana Yori Dango Huysuz10

- Similar topics